پودر سيمان سفيد چيست

پودر سيمان سفيد چيست

پودر سيمان سفيد چيست

پودر سيمان سفيد چيست انواع گوناگوني از سيمان سفيد وجود دارد و به طور کلي تمامي سيمان هاي سفيد از آهک توليد مي شوند. بدست آوردن سيمان سفيد، دسترنج دانشي است که دانشمندان به آن دست يافته اند.

پودر سيمان سفيد چيست

اگر به تاريخچه سيمان سفيد بنگريم مي فهميم که براي دسترسي به اين محصول، بايد سير تکامل دانش بشري را مورد بررسي قرار دهيم. سيمان سفيد داراي مزاياي زياد عملياتي و زيبايي است. به دليل رنگ زيبايي که دارد، نه تنها براي کارهاي ساختماني، بلکه براي ايجاد مجسمه ها و اشکال ديگر معماري نيز کاربرد گسترده اي دارد.

پودر سيمان سفيد چيست
پودر سيمان سفيد چيست

فرق سيمان سفيد و سيمان خاکستري

سيمان سفيد از آهک توليد مي شود. توليد و عرضه سيمان سفيد نسبت به سيمان خاکستري کمي پيچيده تر است و براي سفيد نمودن سيمان سفيد مواد بسياري به کار گرفته مي شود به غير از آهک. قیمت سیمان امروز در حالت کلي، در ساخت سيمان سفيد از آهک و رس استفاده ميکنند و عرضه ي سيمان سفيد نسبت به سيمان خاکستري پيچيده تر است پودر سيمان سفيد چيست .

کاربرد سيمان سفيد

سيمان سفيد تقريباً در همه ساختمانهاي در دست ساخت استفاده مي شود. اما گاهي اوقات اين مصالح ساختماني تنها راه ممکن براي زيبا سازي ساختمان و تزئينات نما به دليل خصوصيات زيبايي و فيزيکي خاص است. قیمت سیمان امروز سيمان سفيد به عنوان پايه براي توليد دوغاب، چسب، کف هاي خود تراز شونده، ملات هاي آهک سيمان، مجسمه سازي، تزئينات و مخلوط هاي گچ کاربرد فراوان دارد پودر سيمان سفيد چيست .

سيمان پرتلند سفيد

سيمان پرتلند سفيد، از مواد ويژه اي که داراي آهن و منگز خيلي کم است توليد مي شود. قیمت سیمان امروز کاربرد اين سيمان در ساخت ساختمان هايي است که نماي آنها با رنگ سفيد مي باشد. معمولا در ساخت اين ساختمان‌ها با رنگ سفيد و روشن، از سنگدانه هاي مخصوصي استفاده ميشود. قيمت در سيمان هاي پرتلند سفيد حدودا دو برابر سيمان پرتلند معمولي ميباشد.

سيمان چيست

به پودري سيمان ميگويند که از سنگ آهک و خاک رس توليد شده است و از ترکيب کردن آن با انواع مصالح سنگي به خصوص ماسه، شن و سنگ براي ساخت انواع ملات و بتن استفاده مي گردد . قیمت سیمان امروز سيمان يکي از پرکاربردترين مصالح ساختماني ميباشد .

عوامل موثر در رنگ سيمان سفيد

1.ميزان آهک موجود در ترکيب سيمان سفيد بايد بيشتر از سيمان خاکستري باشد .

2.در اين نوع سيمان بايد از خاک رسي که ميزان سولفات آهن و منيزيم آن از 8 درصد کمتر باشد استفاده کينم .

3.اضافه کردن پودر سنگ گچ به سيمان جهت سفيد تر شدن آن و همچنين براي بالا بردن استحکام آن در مرحله خرد کردن کلينکر .

4. قیمت سیمان امروز در هنگام پختن سيمان سفيد بايد از سوخت هايي از قبيل گاز استفاده کنيم تا مقدار دوده کمتري توليد شود .

5.براي توليد سيمان سفيد بايد از سنگ‌هاي کائولن ، وست ، فلدسپات و … به ‌جاي خاک رس استفاده کرد .

سيمان سفيد

سيمان سفيد همان سيمان پرتلند خاکستري ميباشد که عناصر رنگي مختلف از قبيل اکسيدهاي آهن ، مس ، کروم ، تيتان و منگنز از ترکيبات آن حذف شده است . پودر سيمان سفيد چيست اين نوع سيمان يکي از پرکاربردترين سيمان ها ميباشد .

کاربردهاي سيمان سفيد

سيمان سفيد تقريبا همه جا کاربرد دارد اما مهمترين کاربردهاي آن عبارتند از :

1.استفاده در زيبا سازي

2.قابل استفاده در ساخت انواع مجسمه

3.استفاده در نماي ساختمان ها

4.استفاده در فضاي داخلي ساختمان ها به طور گسترده

5.بند کشي درزهاي کاشي و سراميک ها

6.ساخت انواع سنگ هاي ريخته گري جذاب

7.ساخت انواع موانع بزرگراه ها

8.قابل استفاده در ساخت بتن سفيد که در ساخت پروژه هايي با اولويت بالا زيبايي

قيمت سيمان پاکتي 50 کيلويي شاهرود

پودر سنگ و سیمان سفید دو ماده اولیه ساخت و ساز و از جمله مصالح ساختمانی مهم هستند که سالانه میلیون ها تن از آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. هر دو ماده به صورت عمومی از سنگ های معدنی رایج مثل سنگ آهک و سنگ کربنات کلسیم تولید می شوند پودر سيمان سفيد چيست .

پودر سنگ با سیمان سفید شباهت

از نظر ظاهری ، پودر سنگ با سیمان سفید شباهت بسیار زیادی دارند. هر دو محصول حالت پودری و سفید رنگ داشته و در آب حل می شوند. از نظر کاربرد نیز ، پودر سنگ و سیمان سفید برای کاربرد زیادی از جمله تهیه ملات ، شفته ریزی ، تولید مصالح ساختمانی و درزگیری کاشی و سرامیک استفاده می شوند پودر سيمان سفيد چيست .

پودر سنگ و سیمان سفید چه تفاوتی دارند

از نظر ساختاری ، پودر سنگ از کوبش سنگ های موجود در معادن ، بخصوص سنگ آهک ، کربنات کلسیم و سنگ مرمر بدست می آید. در حالی که سیمان از ترکیب پودر آهک زنده میکرونیزه ، ماسه ، خاک رس ، سیلیس و اکسید های معدنی تولید می شود پودر سيمان سفيد چيست .

خاک سنگ

بنابراین خاک سنگ یک ماده کاملا طبیعی و معدنی است در حالی که سیمان ماده ای شیمیایی بوده و از ترکیب چندین ماده دیگر تولید می گردد. کاربرد اصلی سیمان سفید برای نماسازی است و درزگیری است و بر خلاف سیمان سیاه ، کاربرد دیگری ندارد ، اما پودر سنگ کاربرد های بسیار گسترده ای در امور ساختمانی ، تولیدی ، خدماتی و هنری دارد پودر سيمان سفيد چيست .

تفاوت فیزیکی

پودر سنگ آهک شکنندگی کمتری دارد و پس از خشک شدن کمتر ترک می خورد و نیز به دلیل ترکیب آن با گاز دی اکسید کربن موجود در هوا ، خاصیت خود ترمیمی داشته و به مرور ترک ها را بر طرف می نماید پودر سيمان سفيد چيست . در حالی که سیمان به دلیل زود خشک شدن ، ترک خواهد خورد و نیاز به ترمیم دارد.

تفاوت شیمیایی

با وجود اینکه پودر سنگ کاربرد های گسترده تری دارد اما در صورت ترکیب با آب دیر تر سخت می شود پودر سيمان سفيد چيست . اما اگر سرعت انجام کار در پروژه مطرح باشد ، بهتر است از سیمان استفاده نمایید چون سیمان اگر با آب مخلوط شود ، به سرعت سخت خواهد شد.

تنفس پذیری

پودر سنگ خاصیت تنفس پذیری دارد و می تواند میزان رطوبت موجود در محیط ساخته شده با آن را کاهش دهد. اما سیمان یک سد مقاومت در برابر رطوبت است و اجاره خروج بخارات را نداده و باعث تجمع رطوبت می شود پودر سيمان سفيد چيست .

گچ چیست

گچ ماده و پودر سفید رنگی می باشد که در بنایی ساختمانی ، گچ کاری ، گچ بری دیوار، سقف و ستون های ساختمان کاربرد دارد. گچ پخته شده به صورت نرم است که دارای چسبندگی بالایی می باشد پودر سيمان سفيد چيست . گچ بعد از ترکیب با آب آماده استفاده می شود.

گچ

گچ از جمله مصالح ساختمانی پر کاربرد می باشد به دلیل ویژگی که دارد از قدیم الیام مورد استفاده در ساختمان سازی بوده است. در دوره های خیلی قدیم در ساخت بنا ها از گچبری ها بسیار زیبایی استفاده می شد پودر سيمان سفيد چيست . گچ از پختن و آسیاب کردن سنگ گچ بدست می آید. سنگ گچ از گروه کلسیم دار مصالح ساختمانی می باشد.

چرا رنگ گچ های بنایی و ساختمانی سفید رنگ است

این ماده معدنی به این دلیل سفید است که مواد اولیه تولید گچ، سنگ خام می باشد که در نتیجه انفجار در معادن پدید می آید. سنگ خام بعد از انفجار در معادن توسط لودر ها جمع آوری و بارگیری می شوند، و توسط کامیون در کارخانه دپو می شوند ،تا برای مراحل تولید آماده شوند پودر سيمان سفيد چيست . این سنگ گچ استخراج شده از معادن دارای ناخالصی هایی مختلفی است.

گچ های ترکیبی ساختمانی

برای تولید گچ های ترکیبی ساختمانی مانند گیپتون، پاششی، سیوا و ساتن موادی به سنگ گچ جهت سبک سازی و … اضافه می شود و ترکیبات گچی کلا تغییر می کند پودر سيمان سفيد چيست . سولفات کلسیم با فرمول شیمیایی CaSO4 و اگر همراه با آب باشد سنگ گچ خام است و اگر بدون آب باشد گچ پخته شده برای بنایی و ساختمانی می باشد

انواع دیوارهای گچی پیش ساخته

 1. پانل گچی توپر
 2. پانل گچی سوراخدار
 3. پانل گچی ضد آب
 4. پانل گچی مسلح

علت زرد شدن گچ دیوار

سه عامل در این موضوع دخیل می باشند:

 • مرطوب بودن دیوار هنگام کار
 • کیفیت پایین گچ مصرفی
 • نشت رطوبت از لایه های زیرین

سنگ گچ چیست و ماده اولیه تهیه تولید گچ

سنگ گچ نوعی سنگ همراه با پودر حاصل از انفجار در معادن می باشد. از معروف ترین سنگ گچ ها میتوان به سنگ گچ سمنان اشاره کرد، که از خلوص بالایی برخوردار است. مرغوب ترین گچ سوپر در سمنان از سنگ گچ استخراخ شده از معادنش تولید میشود، که ابتدا باید سنگ گچ پخته شود پودر سيمان سفيد چيست .

قيمت سيمان کرمان در بورس

از نظر حجم سنگی که به عنوان ماده اولیه تولید از معادن استخراج می شود نزدیک ۵۰ درصد از ساختار این سنگ ها را آب تشکیل می دهد ، این آب موجود در سنگ کاملا خشک است و نام این آب تبلور است. سنگ گچ جزو سنگ های تخریبی رسوبی می باشد پودر سيمان سفيد چيست .

قيمت سيمان کرمان در بورس
قيمت سيمان کرمان در بورس

کاربرد سنگ گچ خام با توجه به میزان خالص بودنش متفاوت می باشد.

 • کاربرد سنگ گچ در پزشکی
 • کاربرد سنگ گچ درقالب سازی
 • کاربرد سنگ گچ در تهیه سولفات کلسیم
 • کاربرد سنگ گچ در تهیه و تولید سیمان
 • کاربرد سنگ گچ در تهیه و تولید انواع گچ ساختمانی

مراحل تولید گچ به ترتیب

 • انفجار سنگ گچ
 • حمل
 • خرد کردن
 • سرند
 • پخت
 • غبارگیری
 • آسیاب
 • سرند
 • ذخیره
 • بارگیری

روش های بسیار زیادی برای تولید گچ وجود دارد، که هر کدام مزایا و معایبی دارند. که نسبت به تولید نهایی آنها روشی انتخاب می شود. در کارخانه هایی که توانایی تولید گچ های مختلف را دارند، بعد از تولید گچ به روش معمولی، گچ را با افزودنی هایی ترکیب میکنند، که موارد بدست آمده ویژگی های مختلفی دارند پودر سيمان سفيد چيست .

خواص گچ

 1. رنگ سفید همانند سیمان سفید و خوش آیندی دارد
 2. زودگیر بودن یعنی ظرف ۱۰ دقیقه سفت میشود
 3. ارزانی و فراوانی
 4. ضد صدا بودن گچ
 5. مقاومت در برابر آتش سوزی
 6. زیاد شدن حجمش هنگام سفت شدن
 7. رنگ پذیری گچ
 8. سخت شدن
 9. خاصیت پلاستیکی داشتن

مهم ترین و اصلی ترین معایب گچ

مهم ترین و اصلی ترین معایب گچ ،از مقاومت کمی در مقابل آب و رطوبت برخوردار است پودر سيمان سفيد چيست . در واقع اصلا مقاومت ندارد. به همین علت است که از گچ برای مکان هایی که در مجاورت آب هستند استفاده نمی شود ، مانند حمام و آشپزخانه ،از گچ در مناطق مرطوب مانند شمال ایران نیز استفاده نمی شود. در این مناطق از آهک و یا سیمان سفید استفاده می کنند.

قيمت سيمان کرمان

گچ برای آماده شدن به ۲۰ درصد وزنش آب لازم دارد ولی برای اینکه شکل پذیری خوبی داشته باشد باید ۷۰ تا ۸۰ درصد وزنش آب ریخت . گچ مرغوب گچی است که زودتر از ۸ دقیقه شروع به سفت شدن نکند پودر سيمان سفيد چيست ، و پایان سفت شدن آن نباید زودتر از ۲۰ دقیقه و دیرتر از ۱ ساعت باشد. گچ سفت شده قابلیت شکل گیری را کاملا از دست می دهد.

فرق بین سیمان سفید و خاکستری

سیمان سفید از آهک تولید می شود و پرسه تولیدش نسبت به سیمان خاکستری کمی پیچیده گی دارد پودر سيمان سفيد چيست . زیرا برای سفید کردن سیمان مواد بسیاری به غیر از آهک بکار می رود، مواد اصلی ساخت سیمان سفید آهک و رس می باشد. همچنین عرضه سیمان سفید نسبت به سیمان خاکستری پیچیده تر می باشد.

سیمان سفید چیست

انواع مختلفی از سیمان سفید وجود دارد که عمدتا همه آنها از آهک تولید می شوند پودر سيمان سفيد چيست . سیمان سفید دارای مزایای زیاد عملیاتی و زیبایی می باشد. به دلیل داشتن رنگ زیبا علاوه بر کارهای ساختمانی در مجسمه سازی و اشکال دیگر معماری کاربرد دارد.

مزایای سیمان سفید

 1. مقاومت در برابر هوازدگی
 2. خصوصیات فنی بالای مواد سیمان از تغییر رنگ بتن جلوگیری میکند.
 3. توانایی اجرای ایده های خلاقانه
 4. سخت شدن سریع و حداکثر مقاومت
 5. پراکندگی زیادش باعث میشود از تخریب مواد تحت تاثیر رطوبت جلوگیری میکند.
 6. از محصولات ساختمانی سازگار با محیط زیست می باشد
 7. رنگ سفیدش بسیار زیبا است
 8. چند منظوره بودن استفاده از سیمان

انواع سیمان سفید

 • سیمان سفید معمولی
 • سیمان سفید اصلاح شده
 • سیمان سفید زود سخت شونده
 • سیمان سفید با حرارت کم
 • سیمان سفید ضد سولفات

دلیل ایجاد ترک در نمای سیمان سفید

بعد از گذشت زمان به دلیل نشست زمین و انقباض انبساط های حرارتی صورت گرفته ترک هایی بر روی نمای سیمان ساختمان نمایان می شود ،که در سطح های بزرگ و وسیع بیشتر به چشم می آید پودر سيمان سفيد چيست . میزان چسبندگی سیمان به فلز کم است از این رو باعث ترک در روی سیمان و یا جدا شدن کامل سیمان از اسکلت فلزی نما می شود.

انواع کاربرد سیمان سفید

 • پودر بند کشی بین درزهای سرامیک و کاشی
 • ساخت سنگ های ریخته گری
 • وسایل تزئینی
 • ساخت نما های ساختمانی
 • ساخت فضای داخلی و دیوار های تزئینی

معایب استفاده از سیمان سفید

 • جذب آلودگی هوا ومحیط
 • عایق ضعیف در برابر رطوبت و گرما
 • وزن بسیار بالا

ویژگی انواع سیمان

سیمان به عنوان یکی از مواد تشکیل ‌دهنده‌ی بتن، نقش مهم در ایجاد ویژگی‌ها و خصوصیات مختلف برای آن داراست. امروزه انواع بسیار زیادی از سیمان تولید می‌شود که هر کدام مختص یک یا چندین هدف می‌باشد پودر سيمان سفيد چيست . بنابراین بسیار ضروری است که با انواع سیمان و ویژگی‌های هر کدام آشنایی لازم را داشت.

تخریب سیمان

پس از خشک شدن سیمان میتوانید برای تخریب سیمان از کتراک استفاده کنید پودر سيمان سفيد چيست . کافی است روی سیمان حفره ایجاد کنید و کتراک را آماده کنید و در حفره ها تزریق کنید و اجازه دهید کتراک خشک شود و نیرو عمقی و شعاعی به دیواره های حفره ها واردمیکند و سیمان را کاملا متتلاشی میکند.

پودر سنگ

از جمله موارد استفاده از پودر سنگ در ترکیب با سیمان سفید و سیمان سیاه می باشد پودر سيمان سفيد چيست . در صورت ترکیب این دو ماده به نسبت های 30 درصد خاک سنگ و 70 درصد سیمان, ترکیب مناسب به دست می آید. خاک سنگ یکی از مواد جانبی و مکمل مورد استفاده در صنایع مختلف است که به عنوان یک فیلر مناسب در ترکیب با سایر مواد به کار رفته و ویژگی های خاص و منحصر به فردی ایجاد می نماید.

نمای ساختمان

سیمان سفید را به دلیل رنگ خاصی که دارد نمی توان با هر نوع ماده معدنی ترکیب نمود. همچنین اگر به تنهایی آن را استفاده نمایید پس از خشک شدن دچار ترک شده و حتی ممکن است از هم پاشیده شود. در صنایع ساختمان سازی و راه سازی از ترکیبات مختلفی در بخش های متفاوت ساختمان استفاده می شود. یکی از این ترکیبات که معمولا در نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد ترکیب سیمان سفید و پودر سنگ است.

سیمان سفید پورتلند

در بین انواع مختلف سیمان، سیمان سفید چیست ؟ سیمان سفید یا سیمان سفید پورتلند خواصی همانند سیمان معمولی خاکستری رنگ دارد و تنها رنگ آن متفاوت است. رنگ سیمان با توجه به مواد خام تشکیل دهنده و نوع فرآیند تهیه ی آن، تغییر می کند پودر سيمان سفيد چيست . اکسید های فلزی به ویژه آهن و منگنز بر رنگ سیمان تأثیر دارند.

مزایای استفاده از سیمان سفید چیست؟

یکی از مزایای کلیدی برای استفاده از سیمان سفید، رنگ آن در ساخت بتن های تزئینی مورد استفاده برای معماری است پودر سيمان سفيد چيست . چون رنگ سفید پایه ای خنثی دارد قابل ترکیب با رنگ های دیگر است و به راحتی می توان با آن هنر آفرینی کرد.

روش تهیه سیمان سفید چیست؟

انواع سیمان را از ماده اولیه آهک تهیه می کنند و در فرآیند تولید سیمان سفید مواد افزودنی سفید کننده رنگ به آن می زنند تا رنگ سفید به خود بگیرد پودر سيمان سفيد چيست . سیمان هایی که رنگ تیره دارند را از آهک و رس فراهم می کنند اما در تولید سیمان سفید از رس استفاده نمی شود.

تولید سیمان سفید

برای تولید سیمان سفید ابتدا مواد خام از معدن استخراج می شوند. سپس به محل فرآوری منتقل شده و خرد کردن اولیه روی آن ها صورت می گیرد. در مرحله بعد باید مواد به طور کامل آسیبا و مخلوط شوند پودر سيمان سفيد چيست .سپس مواد خام را می پزند و مراحل بعدی تولید یا انبارش کلینکر انجام می شود.

ساخت نمای شسته

این نوع سیمان در ساخت نمای شسته یا نما رومی ساختمان نیز استفاده می‌شود پودر سيمان سفيد چيست . با توجه به قیمت بالای سنگ نما استفاده از سیمان سفید مقرون ‌به ‌صرفه تر است. این نوع سیمان در ساخت فضاهای داخلی، روسازی دیوارها و … نیز کاربرد دارد.

سیمان پرتلند معمولی

سیمان پرتلند سفید همانند سیمان پرتلند معمولی تولید می شود. با این تفاوت که در مواد اولیه آن اکسید فلزات واسطه نظیر آهن وجود ندارد و به همین دلیل استفاده از خاک های رسی بعنوان مواد اولیه سیمان سفید محدود می گردد پودر سيمان سفيد چيست . اما به دلیل افزایش هزینه های تولید این نوع سیمان با حذف خاک رس، بطور ناگزیر از خاک رس که حاوی اکسید آهن می باشد استفاده می گردد.

سیمان پرتلند معمولی
سیمان پرتلند معمولی

ترکیب سیمان سفید

این نوع سیمان پرتلند نباید بیش از 0.02 درصد وزنی حاوی اکسید آهن باشد. لذا علاوه بر افزودن کلرور آهن به مواد اولیه سیمان سفید، پس از پخت نیز کلینکر آن را نیز با گچ آسیاب می کنند تا سیمان پرتلند کاملا سفید بدست آید پودر سيمان سفيد چيست . اضافه شدن گچ به ترکیب سیمان سفید باعث بهبود استحکام نیز می گردد. برای تولید سیمان های رنگی نیز کلینکر سیمان سفید را با حداکثر 2 درصد رنگ های معدنی یا پودر سنگ های رنگی ترکیب و آسیاب می کنند.

سیمان

سیمان سفید انواع گوناگونی دارد که ماده اولیه همه آنها آهک می باشد. فرآیند تولید سیمان پرتلند سفید کمی پیچیده تر از سیمان خاکستری می باشد. رنگ تیره سیمان خاکستری که ناشی از سولفات های منیزیم و آهن می باشد در فرآیند تولید سیمان سفید باید رفع گردد پودر سيمان سفيد چيست . همچنین دوده ناشی از سوخت کوره ی پخت سیمان نیز می تواند موجب تیره گی رنگ سیمان گردد

خاک رس

خاک رس مورد استفاده در تولید سیمان سفید باید دارای حداقل میزان سولفات آهن و منیزیم و مقداری همواره کمتر از 8% باشد پودر سيمان سفيد چيست . کائون به عنوان یک رس سفید و ترکیباتی نظیر فلدسپار بعنوان گداز آور با رنگ سفید در تولید این سیمان بکار گرفته می شوند.

ملات سیمان‌سفید

هنگام ساخت ملات سیمان‌سفید باید دقت لازم به عمل آید تا مصالح و دستگاه‌ها و قالب‌ها، دارای گردوغبار نشوند. قدرت چسبندگی و مقاومت سیمان‌سفید همانند سایر سیمان‌ها است پودر سيمان سفيد چيست . سیمان‌سفید خود انواع گوناگونی دارد و تمامی انواع سیمان‌سفید از آهک ساخته می‌شود.

سیمان سفید (سیمان پرتلند سفید)

سیمان سفید که با نام سیمان پرتلند سفید نیز شناخته می شود، سفید رنگ است. پودر سيمان سفيد چيست سیمان پرتلند سفید از آسیاب کردن کلینکر سیمان سفید با مقدار مناسبی سنگ گچ به دست می آید. میزان اکسید آهن و اکسید منیزیم در این نوع سیمان ناچیز است. به طور کلی رنگ تیره در سیمان به دلیل وجود سولفات آهن و سولفات منیزیم و دوده ناشی از سوخت می باشد.

بتن

پاک کننده سیمان یا حلال بتن یک ماده اسیدی خنثی شده و کاملاً بی خطر برای محیط زیست و انسان می باشد، هنگام استفاده از پاک کننده سیمان هیچ گونه بخارات و بوی نامطبوع منتشر نمی شود. با اطمینان می توان گفت پاک کننده سیمان تمامی لکه های سیمان ، بتن و … را از روی سطوحی که به اسید حساس نمی باشند را از بین می برد، برای سطوح آهنی و مرمر و سنگ آهک نمی توان از پاک کننده سیمان استفاده کرد.

mweb_ahan
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *