قیمت دیوار گچی طرح دار

قیمت دیوار گچی طرح دار

قیمت دیوار گچی طرح دار

قیمت دیوار گچی طرح دار دیوار گچی محصول پیش ساخته ای است که با استفاده از دستگاههای تمام اتوماتیک با مقاومت بالا و نصب موزاییــکی آن در کنار هم می تواند دیوار های غیر حمـــال را برای جدا کردن فضاهای داخلی ساختمان بسازد .

قیمت دیوار گچی طرح دار

کناره های دیوار گچی به صورت کام و زبانه بوده که باعث می شود در هنگام کاربرد چفت و بست لازم را بوجود آورد سطح قطعات آن بسیــار صاف است عایق حــــرارت و صوت میباشد و برای سلامتی نیز مضر نمی باشد و از نظر اقتصادی و هزینه با صرفه تر از دیوار چینی (تیغه چینی) معمولی می باشد. وزن هر عدد دیوار گچی ساده ۲۰ تا ۲۲ کیلوگرم و نوع سبک آن ۱۵ تا ۱۶ کیلوگرم است . در برابر شعله مستقیم به مدت ۳۰ دقیقه دوام دارد.

قیمت دیوار گچی طرح دار
قیمت دیوار گچی طرح دار

مزایای استفاده از دیوار پیش ساخته گچی

 1. كاهش زمان ساخت
 2. عدم نياز به گچ وخاك
 3. عايق حرارتي و صوتي
 4. استحكام بالا
 5. اضافه شدن فضاي مفيد
 6. هزينه اجراي پايين
 7. كاهش ضايعات ساختماني و كاهش مصرف رنگ
 8. كاهش وزن ساختمان و در نتيجه كاهش ميزان مصرف ميله گرد و بتون مصرفي در سازه ها به دليل سبكي پانل گچی
 9. عدم نياز به رايزر و داكت تاسيساتي به دليل فرم مجوف پانل گچی
 10. كاهش دستمزد كارگري به دليل سرعت در انجام كار
 11. عدم نياز به مصالح معمولي از جمله گچ، سيمان،‌ خاك،‌ ماسه
 12. به حداقل رسيدن ضايعات ساختمانی
 13. قابليت جذب رنگ تا ۲۰ درصد بیشتر از ديوار هاي گچي معمولی

قیمت، فروش و نصب انواع دیوار گچی پیش ساخته

انواع دیوار گچی با پانل های گچی در شرکت دکوراسیون داخلی ویستا افرند متناسب با شرایط و نیاز مشتری برای فضا سازی تهیه و نصب می شوند.نصب آسان، کیفیت، نظافت، نگهداری آسان دیوار گچی باعث شده تا از پر طرفدار ترین نوع دیوار های کاذب به حساب آیند.

ديوار گچي قيمت

تیغه حاصل از بلوک گچی بطول ۶ متر و ارتفاع ۵ متر نیاز به هیچگونه تقویت کننده ای ندارد .بلوک گچی تا ارتفاع ۳ متر و با روش ذکر شده قابلیت تحمل هر مقدار فشار باری را داشته و امکان نصب سرویس های بهداشتی و حتی کابینت را دارا می باشد.به تعبیر دیگر، پانل های گچی کناف، صفحاتی هستند که هسته گچی با ترکیبات ویژه دارند و سطح و لبه های طولی آنها با نوعی کاغذ محکم مخصوص، پوشانده شده است. پانل ‌های گچی خشک از مصالح کاربردی و مواد سبک در اجرای دیوارهای داخلی ساختمان ها به ویژه ساختمان های بلند است.

ديوار گچي سبک

فروش اجناس و مصالح سقف کاذب و کناف با کیفیت عالی و قیمت ارزان جهت استفاده در زیرسازی سقف کاذب کناف ساده و سقف کاذب مشبک. اولین پروفیل تولیدی دارای استاندارد ملی تنوع در تولید پروفیلها امکان تولید پروفیلهای با طول خاص بنا به درخواست مشتری استحکام بیشتر به دلیل ضخامت بیشتر نسبت به سایر پروفیل های موجود در بازار مقاومت بیشتر در برابر خوردگی و زنگ زدگی به دلیل ضخامت آبکاری و زینک بیشتر…

پانل گچی چیست؟

پانل های گچی یا دیوارهای گچی پیش ساخته به عنوان یکی از ملزومات ساخت و ساز خشک یا کناف در صنعت ساختمان سازی امروزی، دارای سطح یکپارچه، صاف، موازی و به شکل مکعب مستطیل هستند. این پانل ها از ترکیب آب و گچ حاصل می شوند و در مقایسه با گچ های ساختمانی، پودرهای ریزتری دارند قیمت دیوار گچی طرح دار .

مفهوم ساختار پانل گچی خشک

مفهوم ساختار پانل گچی خشک، صفحات روکش دار گچی است که از نظر بافت، جزء خانواده تولیدات پانل های ترکیبی می باشد. سطح رویی این پانل ها که قابلیت نصب بر روی قاب چوبی، فلزی، سطوح سیمانی، سطوح بنایی شده و چوب چند لایه را نیز دارا هستند، می تواند با کاغذ یا فایبرگلاس پوشانده شود. همچنین در بلوك گچی ممكن است الياف، پركننده ها، سنگدانه ها و افزودنی های دیگر مورد استفاده قرار گیرد قیمت دیوار گچی طرح دار .

مشخصات فنی پانل گچی

سنگ گچ که از نظر فراوانی، در ردیف پنجم مصالح ساختمانی طبیعت است، با درصد خلوص مختلف در معادن مختلف کشور وجود دارد. بر اساس آمار و ارقام، ایران رتبه سوم تولیدکننده سنگ گچ در جهان طی سال های اخیر محسوب می شود و 60 درصد واحدهای معدنی ایران، مربوط به سنگ گچ می باشد. علی رغم فراوانی این کانی در اغلب مناطق کشور، شهر سمنان به خاطر تعدد معادن سنگ گچ با خلوص بالا، لقب مهد و خاستگاه تولید گچ ایران را به خود اختصاص داده است.

کاربردها و انواع پانل های گچی

برای درک بهتر کاربردها و انواع پانل های گچی، ابتدا باید درباره گچ و خصوصیات آن بیشتر بدانیم و برای آگاهی از آن، نیازمند شناخت سنگ گچ هستیم زیرا گچ از پختن و آسیاب کردن سنگ گچ حاصل می شود. سنگ گچ سولفات دو کلسیم آبدار در منابع طبیعی سطح زمین می باشد که با خرد شدن و انتقال به کوره، به پودرهای سفید رنگ ریز تبدیل می شود و در ساختمان سازی و برخی صنایع دیگر به کار می رود.

ديوار گچي طرح دار

ذرات کوچک تر پودر، نشانه کیفیت بیشتر آن است و از آنجا که گچ با رنگ سفید خود برای پوشش سطوح، حس روشنایی بخشیدن به فضا و دکوراسیون محیط، یک متریال جذاب محسوب می شود، کیفیت بالای آن برای جلوه های هنری و ظرافت در ساختمان مانند گچ بری های هنرمندانه، کارکرد متمایزی را رقم میزند قیمت دیوار گچی طرح دار .

ديوار گچي پيش ساخته

زودگیر بودن و ازدیاد حجم به هنگام سخت شدن را می توان از ویژگی های گچ برشمرد. زودگیر بودن موجب می شود گچ در طاق ضربی و ساخت تیغه ‌های نازک قابل استفاده باشد. ازدیاد حجم نیز ضمن پر کردن خلل و فرج، از ترک خوردن لایه گچ و لانه ‌سازی حشرات در آن جلوگیری می کند. در مجموع، زمان گیرش نمونه مرغوب گچ، نباید از 8 دقیقه کمتر و از 25 دقیقه بیشتر شود قیمت دیوار گچی طرح دار .

مزایا و معایب گچ و خاک

گچ مانند هر مصالح ساختمانی دیگر، دارای مزایا و معایبی است. قیمت ارزان و فراوانی دسترسی نسبت به سایر مصالح، رنگ سفید و جذاب با احساس دلنشین، سبک بودن و عدم تحمیل بار سنگین به ساختمان، خاصیت شکل پذیری بالا و پلاستیک بودن آن، مقاومت در برابر آتش سوزی و نیز نیروهای کششی و فشاری، عایق حرارتی و صوتی یا آکوستیک بودن با جذب 60 تا 70 درصد ارتعاشات صدا، کاربرد فراوان در صنایع مختلف فراتر از ساخت و ساز مانند چینی ‌سازی، شیشه ‌گری، کشاورزی، کاغذ سازی

قيمت ديوار گچي پيش ساخته در تهران

در مقابل، جذب رطوبت و فاسد شدن در صورت عدم استفاده از آن، سختی و دقت فراوان برای کار کردن با آن، تولید سولفات و کاهش عمر قطعات فلزی در هنگام استفاده از آن بر روی سطوح فلزی و دشواری تمیز کردن آن در صورت کثیف شدن، از جمله معایب گچ محسوب می شود قیمت دیوار گچی طرح دار .

کاربرد پانل گچی

پانل های گچی در ساخت دیوارهای غير باربر يا پوشش مستقل ديوار، محافظت ستون ها، چاه آسانسور و تاسيسات در برابر آتش کاربرد دارند. همچنین دکوراسیون و روکش نهایی دیوارهای داخلی، ایجاد سقف کاذب گچی با خواص ضد آتش و عایق از جمله مصارف پانل گچی در ساختمان است. همچنین انواع پانل های گچی و ساندویچ پانل ها، با توجه به خصوصیاتی که دارد قیمت دیوار گچی طرح دار ،

ابعاد ديوار گچي

در ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی از جمله هتل ها و ویلاها و نیز در بخش های مختلف ساختمان مانند انبارها، فضای آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی و… به کار می روند. با این حال کارایی و قیمت ساندویچ پانل با پانل های گچی متفاوت می باشد قیمت دیوار گچی طرح دار .

مزایا و معایب پانل گچی

خواص، کاربردها و مزایای پانل های گچی، استفاده از آنها را در ساختمان سازی نوین رایج کرده است. از آنجا که این دیوارهای گچی پیش ساخته در ابعاد بزرگ، تولید شده و سقف و دیوارها را با مساحت بالا پوشش می دهد، نصب آنها آسان است و وزن کمی دارند و همچنین برای برش و نصب آن، از ابزارهای ساده مانند تیغ کاتر، میخ، مته و چسب استفاده می شود قیمت دیوار گچی طرح دار .

پانل های گچی

البته پانل های گچی، محدودیت ها، مشکلات و معایبی نیز به همراه دارند. برای نصب پانل های گچی، دمای محیط نباید کمتر از چهار درجه سلسیوس (سانتیگراد) باشد. همچنین در صورت استفاده از چسب برای نصب، این پانل ها برای دمای زیر 10 درجه مناسب نیست. پانل های گچی در زمان نصب، نباید در معرض رطوبت زیاد باشند با این حال، هنگام نصب در فضای گرم، خنک کردن محیط و تهویه یا ایجاد جریان هوا در اطراف پانل لازم است.

انواع طرح پانل های گچی

پانل های گچی را می توان از جهات مختلف، تقسیم بندی کرد. یکی از مهم ترین آنها، طبقه بندی آن بر اساس مقاومت در برابر حریق و رطوبت است. بر این اساس انواع پانل های گچی عبارتند از:

پانل گچی مقاوم در برابر رطوبت (MR)

صفحاتی هستند که گچ آنها با مواد مقاوم در برابر رطوبت ترکیب شده و در فضاهای مرطوب مانند آشپزخانه ‌ها و سرویس های بهداشتی کاربرد دارند. روکش این صفحات سبز رنگ است که در امتداد محور میانی آن مهر آبی کناف به صورت لاتین چاپ شده است قیمت دیوار گچی طرح دار .

پانل گچی معمولی یا ساده (RG)

این پانل‌ ها در ساخت و ساز دیوارهای جدا کننده کناف، دیوارهای پوششی (لاینینگ) و سقف کاذب در محیط ‌های خشک و بدون حریق استفاده می شوند. پانل های گچی معمولی، روکش کرمی دارند و در پشت آنها مهر آبی کناف (Knauf) به صورت لاتین چاپ شده است قیمت دیوار گچی طرح دار .

پانل گچی مقاوم در برابر حریق و رطوبت (FM)

صفحاتی هستند که در آنها از الیاف شیشه و مواد مقاوم در برابر رطوبت استفاده شده و در فضاهای دارای رطوبت و حریق کاربرد دارند. این پانل ها دارای روکش سبز هستند و در پشت آنها مهر قرمز کناف به صورت لاتین چاپ شده است قیمت دیوار گچی طرح دار .

پانل گچی مقاوم در برابر حریق (FR)

در ساختار این گچ از الیاف شیشه مقاوم در برابر حریق استفاده شده و بیشتر در فضاهایی که محافظت در برابر آتش نیاز دارند مانند پوشش تیرها و ستون‌ های فولادی، داکت ‌های تاسیساتی و… مد نظر هستند. این پانل ها، روکش صورتی دارند و پشت آنها مهر قرمز کناف به صورت لاتین چاپ شده است.

انواع پانل گچی کناف

همچنین انواع پانل های گچی کناف در ایران بر اساس ضخامت یا قطر با توجه به نیاز و شرایط مصرف کننده، شامل موارد زیر است:

انواع پانل گچی کناف
انواع پانل گچی کناف

پانل های با ضخامت 18 میلی متری و بالاتر

بیشتر قابل استفاده در فضاهای خاص که نیاز به استحکام زیاد یا امکان خطر برخورد شدید با دیوار در آن وجود دارد قیمت دیوار گچی طرح دار .

پانل های با ضخامت 15 میلی متری

بیشتر قابل استفاده در دیوارها و فضاهایی که نیاز به مقاومت بیشتر داشته باشند قیمت دیوار گچی طرح دار .

پانل های با ضخامت 12.5 میلی متری

رایج ترین تولید کارخانه کناف ایران، این پانل ها هستند که برای دیوار های جدا کننده و پوششی، سقف های کاذب ساده و دکوراتیو استفاده می شود قیمت دیوار گچی طرح دار .

پانل های با ضخامت 9.5 میلی متری

همانند پانل های 4 میلیمتری، قابل استفاده برای اجرای قوس ها هستند قیمت دیوار گچی طرح دار .

پانل های با ضخامت 6 میلیمتری

قابل استفاده در طرح هایی که شامل منحنی هایی با قوس تند است. از این نوع پانل ها، نباید برای اجرای دیوارها یا سقف های کاذب ساده استفاده شود.

به طور کلی، انواع پانل کناف شامل دو نوع گچی و سیمانی است

 • پانل کناف های گچی (صفحات گچی کناف) یا گچ برگ
 • پانل کناف های سیمانی (صفحات سیمانی کناف) یا آکوا پانل
 • ساندویچ پانل های دیواری گچ برگ از انواع پانل های دیواری پرکاربرد در ساختمان های پیش ساخته هستند که برای گچ کاری دیوارها و سقف های عایق بندی شده مناسب است.

پوشش دیوارهای ساختمان

این پانل ها در پوشش دیوارهای ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی از جمله ساخت ویلاهای لوکس، هتل ها و انبار کارگاه ها قابل استفاده است. ساندویچ پانل دیواری گچ برگ از دو ورق فلزی و عایق میانی تشکیل شده است. فوم عایق تشکیل دهنده آن معمولا پلی یورتان است. در انواع ساندویچ پانل های پلی یورتان یک رو گچ برگ می توان از ورق های فلزی یا فایبرگلاس برای طرف دیگر پانل استفاده کرد قیمت دیوار گچی طرح دار .

10 نکته ای که باید درباره پانل های گچی بدانید

با توجه به آنچه درباره پانل ها یا دیوارهای پیش ساخته گچی در صنعت ساختمان ذکر شد، آگاهی از نکات و توصیه های زیر درباره این پانل ها حائز اهمیت است:

1

هر چند غالبا از گچ سفید معمولی برای اجرای پانل های گچی پیش ساخته استفاده می شود اما گچ گیپتون، استحکام دیوار پس از اجرا را افزایش می دهد قیمت دیوار گچی طرح دار .

2

با نصب دیوارهای گچی، مرحله گچ و خاک کاملا حذف شده و نیاز به سفیدکاری نیست. با اندکی لکه گیری و بتونه کاری، دیوار برای نقاشی آماده است قیمت دیوار گچی طرح دار .

3

به دلیل شیارهای موجود درون پنل گچی، امکان سیم کشی از داخل دیوار، بسیار راحت است و سیم کش های ساختمان از طریق شیار زن قادر به انجام فعالیت هستند؛ ضمن اینکه سوراخ کاری، پیچ و رول پلاک داخل دیوار، امکان پذیر است قیمت دیوار گچی طرح دار .

4

پانل های گچی قیمت مناسب تری نسبت به سایر دیوارها دارند و سرعت اجرای آنها در مقایسه با آجر و سفال، سه برابر بیشتر است.

5

اگر سقف از جنس ورق ایرانیت باشد، امکان انتقال بار سقف بر روی دیوار وجود دارد اما توصیه می شود وزن سقف به ستون مناسب منتقل شود قیمت دیوار گچی طرح دار .

6

پانل های گچی با بار دیوار برابر نیستند و از آنها باید در حد دیوار جدا کننده انتظار داشت قیمت دیوار گچی طرح دار .

7

دیوارهای پیش ساخته گچی، به خاطر برخورداری از زبانه هایی که باعث قفل شدن آنها در یکدیگر می شود، پس از اجرا و نصب بر روی هم، موجب می شوند دیوار، یکپارچه و در مقابل ضربه و زلزله، مقاوم شود. قیمت دیوار گچی طرح دار در صورت ورود ضربه بر روی دیوار، این ضربه به طور کامل در آن پخش می شود.

8

اگرچه پانل های گچی، همانند سیمان، آجر، سفال، بلوک و… آب را جذب می کنند اما در ساختار آنها پس از جذب آب، تخریب صورت نمی گیرد قیمت دیوار گچی طرح دار .

9

اجرای کاشی، سرامیک و سیمان کاری بر روی دیوارهای پیش ساخته از طریق چسب و ملات آماده، امکان پذیر است. برای چسبندگی مناسب تر این مصالح، استفاده از توری رابیتس روی دیوار یا ایجاد خراش روی سطح پانل ها توصیه می شود قیمت دیوار گچی طرح دار .

10

بهترین روش اجرای دیوار گچی در محیط مرطوب، رنگ کاری، کاشی و سرامیک با اجرای پوشش های آب گریز نانو بر روی سطح دیوار است. در صورت اجرا در حمام یا دستشویی، بهتر است ابتدا کروم بندی به وسیله سیمان و آجر انجام شود و سپس بلوک گچی روی کروم بندی صورت گیرد قیمت دیوار گچی طرح دار .

کاربرد دیوار گچی پیش ساخته

دیوار پیش ساخته بر خلاف تایل گچی که برای زیباسازی روی دیوار به کار گرفته میشود، برای ساخت دیوارهای غیر باربر در ساختمان استفاده میشود، از این دیوارهای باربر برای جدا کردن دو اتاق و ساخت دیوار کاذب استفاده میشود.
مهمترین کاربردهای دیوار گچی پیش ساخته به شرح زیر است.

 • ساخت دیوارها و تیغه های غیر باربر
 • محافط ستون ها
 • چاه مربوط به تاسیسات
 • پوشش مستقل دیوار

ديوار گچي سمنان

پانل گچی دارای شکل مکعب مستطیلی شکل است که به صورت صاف و یک اندازه ساخته شده است که میتوان آنها با به صورت موازی در کنارهم قرار داد و یک دیوار جدا کننده سبک ساخت، برای متصل کردن بلوک های گچی باید از چسب مخصوصی استفاده کرد از مخلوطی از گچ ساخته شده است و پس از متصل کردن بلوک ها و خشک شدن به رنگ خود پانل گچی خواهد شد قیمت دیوار گچی طرح دار .

بلوک گچی

یکی از مزایا دیوار گچی پیش ساخته با بلوک گچی 10 سانتی نسبت به سایر روش های دیوارکشی و دیوارچینی سهولت اجرای تأسیسات برقی است.با استفاده از دستگاه فرز و شیار زن میتوان به سادگی مسیر عبور تأسیسات برقی را بر روی دیوار گچی پیش ساخته با بلوک گچی 10 سانتی را ایجاد کردو پس از اجرای تأسیسات روی بلوک گچی 10 سانتی و دیوار پیش ساخته گچی را با استفاده از گچ ساختمانی صاف کرد قیمت دیوار گچی طرح دار .

بلوک گچی
بلوک گچی

ديوار گچي قيمت

افزایش وزن ساختمان مستقیماً در آسیب ناشی از نیروی زلزله بر روی ساختمان میشود. البته ذکر این نکته لازم است که بلوک گچی 10 سانتی معمولاًبه عنوان پارتیشن بندی استفاده میشود و معمولاً پارتیشن بندی با دیوار گچی پیش ساخته صورت میگیرد. در این شرایط استفاده از بلوک گچی در افزایشوزن ساختمان مؤثر نیست البته بهتر است که وزن دیوار گچی در محاسبات سازه ای به صورت بارگذاری خطی و مطابق با مبحث هفتم مقررات ملیساختمان ایران در نظر گرفته شود قیمت دیوار گچی طرح دار .

mweb_ahan
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *