پودر سنگ مرمر

پودر سنگ مرمر

پودر سنگ مرمر

پودر سنگ مرمر یا پودر سنگ مرمریت به زبان انگلیسی Marble powder نامیده می شود. پودر سنگ مرمر سفید رنگ است و بیشتر برای مصارف ساختمانی نظیر تهیه بتن به کار می رد. سنگ مرمر نوعی سنگ دگرگونی شده از سنگ آهک است که فرمول عمومی آن CaCO3 می باشد.

پودر سنگ مرمر

منشاء سنگ مرمر نوعی کربنات کلسیم بنام کلسیت است که سنگی سخت و مستحکم می باشد. سنگ مرمر بسیار زیبا و سفید رنگ است و از آن برای نماسازی ساختمان ها ، مجسمه سازی و در بناهای مذهبی نظیر بارگاه امامان و امامزادگان استفاده می شود. سنگ مرمر دارای فسیل ها و رگه هایی شکل یافته به نام استیلولیت است که زیبایی خاصی به آن می دهد.

پودر سنگ مرمر
پودر سنگ مرمر

سنگ مرمر

زیبایی خیره کننده سنگ مرمر سبب شده تا به صورت گسترده ای از آن در مجسمه سازی استفاده شود. شاید هیچ شهری در هیچ کشوری در جهان را نتوان پیدا کرد که تندیس هایی از جنس سنگ مرمر در آن وجود نداشته باشد. پودر سنگ جوشقان همچنین از پودر سنگ مرمر هم می توان در ترکیب با دیگر مواد به منظور استفاده در مجسمه سازی سود برد.

کاربرد های پودر سنگ مرمر

– بعنوان افزودنی در تولید بتن
– تهیه بتونه و پودر مل در فعالیت های هنری
– تولید گچ ونیزی و مارمارینو
– بکارگیری در نقاشی و زیباسازی دیوار
– انجام کارهای هنری نظیر پتینه کاری

پودر سنگ جوشقان

سنگ تراشی

در سنگ تراشی ها ، به میزان زیادی پودر سنگ مرمریت که حاصل برش سنگ است به دست می آید. پودر سنگ مرمر دارای خواصی نظیر پودر سنگ آهک است بنابراین می توان از آن در امور ساختمانی و راه سازی استفاده نمود. پودر سنگ جوشقان پودر سنگ مرمر یکی از افزودنی های توصیه شده در تولید بتن است.

استفاده از پودر سنگ مرمریت

– کاهش هزینه های تهیه بتن
– استفاده از ضایعات تولید شده در سنگ بری ها
– کاهش آلودگی های زیست محیطی ناشی از تولید سیمان

پودر سنگ جوشقان پودر سنگ مرمر از نوعی سنگ معدنی دگرگونی شده به نام ماربل Marble یا مرمریت تولید می شود. تولید پودر سنگ مرمر به منظور کاربرد های زیاد آن در امور ساختمانی و بخصوص در تولید بتن انجام می شود. سنگ مرمر نوعی سنگ کربنات کلسیم و از نوع کلسیت است که فرمول مولکولی آن به صورت CaCO3 بوده و نسبتا سنگ سختی محسوب می شود.

تولید پودر سنگ مرمر

تولید پودر سنگ مرمر به دو صورت انجام می شود. روش اول از طریق جمع آوری خاک سنگ مرمر می باشد که از سنگ بری ها و یا معادن استخراج می گردد. پودر سنگ جوشقان در این محل ها در اثر برش زدن سنگ و یا فعالیت هایی مثل انفجار که برای استخراج صورت می گیرد ، مقادیر زیادی پودر سنگ مرمر ایجاد می گردد که قابل جمع آوری و استفاده است.

روش دوم تولید خاک سنگ مرمر

روش دوم تولید خاک سنگ مرمر از طریق کوبیدن سنگ مرمریت به روش های مشخصی است. این کار در کارخانجات سنگ کوبی و با استفاده از فک های کوبشی وآسیاب های خاصی انجام می شود. اگر چه به دلیل گران قیمت بودن سنگ مرمر معمولا آن را کوبش نمی کنیم ، اما گاهی ممکن است در استخراج دیگر معادن سنگ مثل سنگ آهک ، رگه هایی از سنگ مرمر نیز وجود داشته باشد.

کاربرد پودر سنگ مرمریت

 • استفاده به عنوان پودر بتونه (پودر مل)
 • نوعی مکمل بتن که برای افزایش مقاومت فشاری و آب گریز شدن آن بکار می رود
 • در فعالیت های هنری برای تولید گچ ونیزی ، پودر پتینه کاری و مارمارینو
 • کاربرد در تولید رنگ و رزین

ویژگی خاک سنگ مرمر

همان طور که می دانید ، سنگ مرمر بسیار زیبا و گران قیمت است. اما اگر آن را کوبش کنیم ، تفاوت زیادی با دیگر انواع خاک سنگ ندارد. این پودر جزء انواع پودر سنگ ساختمانی و هنری می باشد و علاوه بر رنگ سفید ، در رنگ های قرمز ، صورتی ، سبز و سیاه وجود دارد. پودر سنگ رنگی کاربرد زیادی در برخی صنایع و مشاغل از جمله ساخت صنایع هنری دارد

فروش پودر سنگ مرمر

فروش پودر سنگ مرمر معمولا در صنایع ساختمان سازی می باشد. این ماده دارای کاربرد های فراونی است البته باید توجه داشت که خلوص آن دارای اهمیت بوده و نباید با سایر انواع خاک صنعتی ترکیب شود. به منظور بر طرف نمودن نیاز صنایع مختلف, گروه تولیدی و صنعتی پارس شیمی آمادگی تولید و فروش پودر سنگ مرمر بدون هیچ گونه ناخالصی و ترکیب با سایر مواد معدنی به صورت بسته بندی شده را دارد.

فروش پودر سنگ مرمر با قیمت عمده

یکی، از مواد بسیار مهم و ضروری در ساخت و سازها، پودر سنگ می‌باشد. پودر سنگ مرمر نیز، یکی از انواع این ماده بوده که از آن، جهت رنگ دهی، بالا بردن حجم، آب بندی، دوام بخشی و… استفاده می‌کنند. قیمت پودر سنگ، باتوجه به نوع بسته بندی و تناژ خرید متغیر می‌باشد.

عملیات سنگ تراشی

در عملیات سنگ تراشی، مقدار بسیار زیادی پودر سنگ مرمر حاصل می‌شود که، نتیجه برش سنگ، می‌باشد. تولید این نوع پودر، علاوه بر سنگ تراشی ها، در معدن های سنگ آهک و کلسیم کربنات نیز انجام شده و با کوبیدن این سنگ ها، پودر سنگ مرمر تهیه و تولید می‌شود.

خاصیت پودر سنگ آهکی

همانطور که گفتیم، به دلیل خاصیت پودر سنگ آهکی این ماده می‌توان از آن در امور ساختمانی و حتی راه سازی به طور ویژه، استفاده نمود. افراد، با تجربه و دارای علم این توصیه را نموده‌اند که، حتما از پودر سنگ مرمر به عنوان، یکی از افزودنی های بتن استفاده گردد. دلیل این امر، مزایای بسیار زیاد پودر سنگ مرمر می باشد.

منظور از پودر سنگ مرمر چیست؟

پودر سنگ مرمر، یا همان پودر سنگ گوهر مرمریت سفید رنگ بوده و از آن به طور گسترده، جهت مصارف ساختمانی، مانند: ساخت و تهیه ی بتن ها استفاده می‌شود. سنگ مرمر، که از آن پودر تهیه می‌نمایند به صورت، دگرگونی شده از سنگ آهک، ساخته می‌شود و فرمول عمومی آن نیز، به صورت CaCO3 می‌باشد

برخی از این مزایا عبارتند از

 1. پایین آوردن هزینه ساخت بتن
 2. استفاده، بهینه از ضایعات موجود در سنگ تراشی ها
 3. کاهش، آلودگی های مربوط به زیست محیطی تولید و ساخت سیمان ها

عوامل موثر در تفاوت قیمت انواع پودر سنگ مرمر

 • ماهیت و نوع سنگ پودر شده
 • مقدار، هزینه ی استخراج سنگ و خریداری کوپ مورد نیاز
 • هزینه های انجام گرفته برای عملیات فرآوری
 • برش، فرآوری و کوبش سنگ
 • درجه بندی پودر سنگ
 • مقدار هزینه ی انجام شده جهت حمل و نقل

تولید صنعتی پودرسنگ

پودر سنگ به محصول کوبش و سایش سنگ ها بر روی هم چه به صورت طبیعی چه به صورت صنعتی گفته می شود. در طبیعت بر اثر ساییدن لایه های مختلف موجود در سطح زمین، قسمتی از آن به صورت آرد در می آید. در تولید صنعتی پودرسنگ نیز از دستگاه های سنگ کوبی استفاده می شود. گروه کارخانجات آرتا یکی از بزرگترین مراکز تولید، بسته بندی و پخش پودر سنگ ، سنگ های دانه بندی شده و کربنات کلسیم در کشور می باشد

انواع پودر سنگ های موجود در کشور

 • پودر سنگ جوشقان
 • پودر سنگ ساوه
 • پودر سنگ قم
 • پودر سنگ آهک
 • پور سنگ دولومیت
 • پودر سنگ گرانیت
 • پودر سنگ مرمر
 • پودر سنگ ماسه و کوارتز
 • و …

موارد استفاده از پودر سنگ

 1. استفاده از پودر سنگ به عنوان ملات
 2. عامل ترکیب شونده با سیمان جهت استحکام بیشتر
 3. عامل سفید کاری و بندکشی سنگ و سرامیک و موزاییک
 4. استفاده در صنایع مختلف همچون موزاییک سازی و بلوک زنی و بتن سازی
 5. استفاده در نمای ساختمان و نماهای شسته
 6. استفاده در صنعت شیشه سازی
 7. خوراک دام و طیور
 8. تولید الکترود های جوشکاری
 9. مجسمه سازی
 10. سنگ فرش
 11. تهیه چسب کاشی و سرامیک
 12. ساخت سنگ های نانو
 13. جایگزین کچ کاری در مناطق مرطوب و بارانی
 14. و…

ویژگی های پودر سنگ

 • رنگ سفید خالص و منحصر بفرد
 • مقاوم در برابر رطوبت
 • مقاوم در برابر گرما و سرما
 • استحکام بالا
 • میزان کلسیم کربنات و آهک مطلوب
 • ترکیب شوندگی مناسب با سیمان و ملات
 • قیمت ارزان
 • و …

پخش پودر سنگ در سراسر کشور

با توجه به قرار داشتن کارخانه در شهر جوشقان در استان اصفهان به عنوان مرکز تولید پودر سنگ می باشد. در حال حاضر در این کارخانه انواع پودر سنگ جوشقان با درجات کیفی مختلف تولید شده و به صورت کیسه و فله عرضه می گردد.

سنگ آهن

در اثر کوبیده شدن انواع کانی‌هایی که در طبیعت وجود دارد مانند سنگ‌آهک یا کربنات کلسیم، سنگ مرمریت، سنگ گرانیت، سنگ آهن، سنگ نقره و… پودری به‌دست می‌آید که همان ویژگی‌های سنگ اصلی را دارد، با این تفاوت که به شکل پودر درآمده و میکرونیزه شده و سطح تماس آن افزایش پیدا کرده است بنابراین از آن می‌توان در صنایع گوناگون استفاده کرد.

سنگ نقره

این ماده انواع متفاوتی دارد و شامل پودر سنگی سوپر، پودر سنگی سفید و پودر سنگی رنگی است. این نوع پودر یا خاک سنگ را می‌توان در بسته‌بندی‌های ۲۵ و ۵۰ کیلوگرمی در بازار یافت. سفیدترین پودر مربوط به پودر کربنات کلسیم یا پودر آهک است. ذرات در پودر به‌دست‌آمده از سنگ‌ها در اندازه‌های میکرون هستند و از جهاتی به آرد شباهت دارند، ازاین‌رو به آن آرد سنگ نیز گفته می‌شود.

کاربرد در صنایع ساختمانی

بیشترین کاربرد خاک سنگ، در صنعت ساختمان‌سازی است. این ماده با دیگر مصالح ساختمانی مانند گچ، سیمان و سیمان سفید ترکیب می‌شود و به دلیل چسبندگی زیادی که دارد، باعث افزایش مقاومت و استحکام سازه می‌شود. همچنین از ترک خوردن سیمان بعد از خشک شدن نیز جلوگیری می‌کند.

سنگ‌آهک

در صنایع گوناگون خاک سنگ با سیمان مخلوط می‌شود. این کار از دهه‌های پیش در جهان آغاز شده است، زیرا از آلودگی محیط‌ زیست جلوگیری می‌کند و نرخ نهایی تولید بتن را نیز کاهش می‌دهد. ضمن اینکه باعث افزایش مقاومت نهایی بتن می‌شود. از آنجا که در ایران معادن سنگ زیادی وجود دارد، تولید خاک سنگ نیز رونق زیادی دارد و به‌راحتی می‌توان این ماده ارزشمند را از سنگ‌ تولید کرد.

سنگ‌آهک
سنگ‌آهک

کاربردهای صنعتی پودر سنگ

خاک سنگ کاربردهای صنعتی بسیاری دارد. یکی از کاربردهای خاک سنگ استفاده از آن به‌عنوان پرکن برای تولید کاشی، سرامیک و بتن است. همچنین خاک‌سنگ کربنات کلسیم در ساخت گاز دی‌اکسید کربن خوراکی که در تولید نوشابه‌های گازدار کاربرد دارد، مورداستفاده قرار می‌گیرد. دیگر محصولات فرآوری شده این ماده آهک است.

دیگر کاربردهای خاک سنگ

علاوه بر موارد یاد ‌شده، کاربردهای دیگری نیز برای خاک سنگ می‌توان برشمرد که عبارتند از:

– پاشش روی قیرگونی‌کاری
-دوغاب‌دهی سنگ، کاشی و سرامیک با مخلوط آرد سنگ و سیمان سفید
– استفاده از سنگ نمره، آرد سنگ و سیمان سفید در نمای ساختمان
– حجم‌دهنده و اتصال‌دهنده ذرات برای آسفالت جاده‌ها
– ماده گدازآور در کوره‌های انفجاری برای تولید سرباره مذاب
– تصفیه فاضلاب‌های شهری به دلیل ویژگی‌های میکروب‌کشی و ضدعفونی‌کننده
– دارای خاصیت ضداسیدی برای باز کردن راه فاضلاب‌ها
– اصلاح خاک‌های اسیدی در کشاورزی با افزایش PH خاک مناسب برای رشد گیاهان

کاربرد خاک سنگ در مجسمه‌سازی

یکی از کاربردهای پودر سنگ برای تولید آثار هنری است. این ماده برخلاف سیمان بعد از خشک شدن ترک برنمی‌دارد، ازاین‌رو یک ماده مناسب برای ساخت آثار هنری زیبا به‌شمار می‌رود. خمیر سنگ انعطاف‌پذیری خوبی برای تغییر شکل دارد. از خمیر سنگ برای مجسمه‌سازی، گل‌سازی و انواع تابلوهای نقش‌برجسته می‌توان استفاده کرد.

صنایع هنری

این ماده نقش حجم‌دهنده و قوام‌بخش را در صنایع هنری نقش‌برجسته برعهده دارد. برای مجسمه‌سازی به‌طور معمول از پودرهای سفید استفاده می‌کنند و سپس با اضافه کردن مواد رنگی به خمیر سنگ، رنگ موردنظر را به‌دست می‌آورند اما استفاده از پودرهای رنگی تولید رنگ موردنظر را کمی مشکل‌تر می‌کند.

ضایعات پودر مرمر

ضایعات پودر مرمر، ماده‌ای بی‌اثر و غیرفعال است که بعنوان محصولی جانبی از فرآیند برش، شکل دادن و پرداخت سنگ مرمر بدست می‌آید و سبب مشکلات زیست‌محیطی می‌شود. این پژوهش یک مطالعه‌ی‌ آزمایشگاهی بر روی خصوصیات دوام 16 طرح اختلاط بتن حاوی پودر مرمر -0، 5، 10 و 20 درصد- و میکروسیلیس -0، 5/2، 5 و 10 درصد- که جایگزین بخشی از سیمان شده‌اند، می‌باشد.

مواد سیمانی ثابت

نسبت آب به مواد سیمانی ثابت و برابر با 45/0 و اسلامپ مخلوط‌های بتن 10±80 میلی‌متر است. آزمایش‌های اسلامپ، وزن مخصوص، مقاومت فشاری، مقاومت الکتریکی، دوام در برابر حمله‌ی سولفات‌های سدیم و منیزیم و سولفوریک اسید انجام شد. نتایج آزمایش‌ها بیانگر آن است که مقاومت و دوام بتن حاوی پودر مرمر، برای نسبت‌های جایگزینی بیش از 10 درصد، کاهش می‌یابد.

پودر سنگ گرانیت

گرانیت یک اصطلاح کلی است که در مورد برخی انواع سنگ‌های دگرگونی استفاده می‌شود. سنگ‌هایی نظیر دیوریت، ریولیت، بازالت، پریدوتیت و… در دسته سنگ‌های گرانیت قرار می‌گیرند. پودر سنگ گرانیت در دسته سنگ‌های رنگی مورد استفاده در ساختمان‌سازی است. پو‌در سنگ گرانیت پس از پو‌در سنگ آهک به عنوان پرمصرف‌ترین پو‌در سنگ در جهان شناخته می‌شود.

پودر سنگ آهک

پودر سنگ آهک با فرمول شیمیایی CaCO3 یکی از ترکیبات کربنات کلسیم است. پو‌در سنگ آهک به دلیل مزایای زیادی که دارد به عنوان پرمصرف‌ترین نوع پودر سنگ در جهان به شمار می‌رود. پو‌در سنگ آهک دارای نقش مهمی در تولید ملات، سیمان و بتن بوده و به میزان زیادی در ساختمان‌سازی، جاده‌سازی، کشاورزی، صنایع شیمیایی برای خنثی سازی اسیدها، فولاد‌سازی و… می‌باشد.

پودر سنگ دولومیت

سنگ دولومیت نوعی سنگ آهک است که فرمول آن بصورت کربنات کلسیم منیزیم شکل گرفته است. پو‌در سنگ دولومیتی به اندازه پو‌در سنگ آهک پرمصرف نبوده زیرا سنگ آهک دارای تاثیرگذاری بیشتری در تولید سیمان و خنثی‌سازی اسیدها است. سختی سنگ دولومیت حدود 4 است در حالی که سختی سنگ آهک 3 می‌باشد.

پودر سنگ جوشقان و پودر سنگ قم

دو نوع از پرمصرف‌ترین و پرطرفدار‌ترین انواع پو‌در سنگ در ایران هستند. پو‌در سنگ جوشقان دارای رنگ بسیار سفید و عیار بالایی بوده به طوری که در برخی مناطق کشور به عنوان رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ماسه و کوارتز

کوارتز یکی از فراوان‌ترین کانی‌های طبیعی با بالاترین درجه سختی است. توسط دستگاه‌های سنگ شکن قابل خردایش نیست و پودر سنگ آن عموماً به صورت طبیعی تولید می‌شود. کوارتز و شن و ماسه دارای دوام بسیار زیادی هستند. سنگ کوارتز همان شن و ماسه بوده ولی حالت دگرگونی دارد.

کنترل و استاندارد سازی مقاومت فوم بتن

سبک شدن فوم بتن، وزن سبک فوم بتن از ترک دیوارها در اثر رانش جلوگیری می‌کند و وزن بیشتر باعث افزایش ناپایداری و تخریب ساختمان می‌شود.

کاهش مصرف سیمان

مصرف زیاد سیمان در فوم بتن باعث افت کیفیت فوم بتن شده و نگهداری و مقاومت فوم بتن سخت می‌شود.

پودر سنگ جوشقان تهران

ضایعات پودر مرمر، ماده‌ای بی‌اثر و غیرفعال است که بعنوان محصولی جانبی از فرآیند برش، شکل دادن و پرداخت سنگ مرمر بدست می‌آید و سبب مشکلات زیست‌محیطی می‌شود. این پژوهش یک مطالعه‌ی‌ آزمایشگاهی بر روی خصوصیات دوام 16 طرح اختلاط بتن حاوی پودر مرمر (0، 5، 10 و 20 درصد) و میکروسیلیس (0، 5/2، 5 و 10 درصد) که جایگزین بخشی از سیمان شده‌اند، می‌باشد.

کارایی سنگ مرمر

فرآیند جذب سطحی یکی از مؤثرترین روش­های حذف رنگ­ها از فاضلاب­ است. هدف اصلی این پژوهش بررسی کارایی سنگ مرمر در حذف رنگ بازی قرمز 46 از محیط­ آبی است. مطالعه حاضر در مقیاس آزمایشگاهی در سیستم ناپیوسته و به‌صورت تجربی انجام شد. پودر سنگ مرمر در این تحقیق اثر غلظت اولیه رنگ، مقدار جاذب، زمان واکنش و pH بر روی کارایی حذف رنگ مورد بررسی قرار گرفت.

روش تاگوچی

روش تاگوچی یکی از قدرتمندترین ابزارهای طراحی آزمایشات است. در این روش، با حداقل تعداد آزمایشات عوامل موثر بر فرایند، در هزینه و زمان صرفه جویی خواهد شد. پودر سنگ مرمر بنابراین، این مطالعه با هدف استفاده از روش تاگوچی جهت بهینه کردن فرایند جذب فلوراید با جاذب تهیه شده از سنگ مرمر از محیط های آبی انجام شد.

انواع سنگ‌های معادن

پودر سنگ همانطور که نامش پیداست، شامل پودر انواع سنگ‌های معادن می‌باشد. این محصول را به صورت طبیعی و صنعتی قابل تولید است که روش پودر سنگ مرمر طبیعی آن به صورت فرسایش سنگ‌های مختلف در پوسته زمین مانند سنگ آهک، سنگ گرانیت، سنگ مرمر، سنگ‌های آهنی و غیره به دست می‌آید.

تهیه پودر سنگ

هر مدل از روش‌ها برای تهیه پودر سنگ استفاده می‌شود و تنها تفاوتی که بین دو روش تولید وجود دارد، شکل و اندازه ذرات تشکیل‌دهنده پودر سنگ است. معمولا ذرات بدست آمده از روش طبیعی گردتر است و تحت اصطکاک کمتری قرار گرفتند. پودر سنگ مرمر اما پودرسنگ به دست آمده از روش صنعتی به شکل نوک تیزتر است و برای مصارف مانند تولید آسفالت مناسب می‌باشد.

تولید غذا دام

جالب است بدانید خاک سنگ به دست آمده از سایش سنگ‌های کلسیمی و رسوبی بسیار پر طرفدار است و بدلیل وجود کلسیم قابل جذب در این نوع پودر سنگ مرمر سنگ‌ها از خاک سنگ آن برای غنی‌سازی جیره غذایی دام و حیوانات بسیار استفاده می‌شود.

تولید ملات

اولین کاربرد خاک سنگ که به ذهن می‌رسد، استفاده از آن در زمینه ساختمانی و صنایع مرتبط است. پودر سنگ مرمر از این محصول برای تهیه ملات و سیمان و ترکیب آن با ماسه استفاده می‌شود. همچنین برای ساخت بسیاری از مصالح ساختمانی مانند آجر، آسفالت، موزاییک، آجر سفال، آجر نما و حتی شیشه کاربرد دارد.

مصارف کشاورزی

یکی از کاربردهای چشمگیر خاک سنگ استفاده از آن در زمین‌های کشاورزی، باغداری و پرورش محصولات است. پودر سنگ مرمر این محصول با خاصیت کنترل‌کننده اسیدیته خاک استفاده می‌شود که علاوه بر این مواد معدنی مفید مانند گوگرد، پتاسیم، آهن، منگنز و کلسیم را به خاک هدیه می‌دهد که در رشد و تقویت گیاهان بسیار موثر است

تصفیه آب آشامیدنی

پودر سنگ مرمر سنگ پودر شده از آهک به دلیل داشتن ویژگی منعقدکنندگی بالا برای تصفیه آب آشامیدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ضدعفونی کردن محیط‌های مختلف

خاک حاصل از انواع سنگ‌ها با خاصیت ضدعفونی کننده همراه است. پودر سنگ مرمر این ویژگی باعث جلوگیری از اسید شدن محیط می‌شود و به بین رفتن غشای سلولی باکتری‌ها و قارچ‌ها کمک می‌کند.

تولید کاغذ

خوب است بدانید این ماده در بازسازی کاغذهای استفاده شده و پیشگیری از قطع درختان جایگاه ویژه‌ای دارد و برای تولید کاغذ از کاغذهای ضایعاتی استفاده می‌شود. پودر سنگ مرمر دلیل استفاده از آن افزایش حجم و خنثی‌سازی و جداسازی مواد شیمیایی مختلف است.

تولید آسفالت

این ماده در تولید آسفالت بسیار اهمیت دارد و به افزایش چسبندگی قیر کمک می‌کند. پودر سنگ مرمر به همین خاطر، حین اقدامات قیرگونی، آسفالت‌ریزی و نصب ایزوگام پراستفاده است.

خاک سنگ آهک

این محصول به دلیل ویژگی حجم‌دهنده و ضدعفونی‌کننده برای مصارف ساختمانی مانند شفته‌ریزی و ساخت آجر نسوز یا همان آجر دکوراتیو استفاده می‌شود. پودر سنگ مرمر خوب است بدانید با اعمال حرارت بالا به این ماده انواع آهک مانند آهک زنده و آهک هیدراته تولید می‌شود.

خاک سنگ آهک
خاک سنگ آهک

سیمان یک پودر سفید رنگ و مقاوم

مطمئناً با سیمان آشنا هستید و می‌دانید یکی از رایج‌ترین مواد مصالح ساختمانی به حساب می‌آید. این ماده به صورت پودر سفید رنگ در پاکت‌های کرم رنگ عرضه می‌شود که خاصیت خود را هنگام ترکیب با آب نشان می‌دهد. پودر سنگ مرمر هنگام ترکیب با آب، سیمان به یک ماده بسیار مقاوم در برابر رطوبت حرارت و غیره تبدیل می‌شود و در زمینه‌های مختلف ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیگر مصالح در ساختمان‌سازی

مصالح ساختمانی به عنوان ابزار اصلی و پایه برای ایجاد یک بنا شناخته می‌شوند و هرگز نمی‌توان با استفاده از ساده‌ترین مصالح کیفیت یک بنا را تضمین نمود و یا اصلا بنا را به اتمام رساند. پودر سنگ مرمر مصالح مورد استفاده در ساختمان‌سازی در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار دارد که از ساده‌ترین انواع آن شروع می‌شود و به تخصصی‌ترین مواد خاتمه پیدا می‌کند.

mweb_ahan
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *