پودر سنگ سیمان سفید

پودر سنگ سیمان سفید

پودر سنگ سیمان سفید

پودر سنگ سیمان سفید با وجود اینکه سیمان پر مصرف ترین نوع مصالح ساختمانی است ، ولی برای استفاده از آن در کاربرد های مختلف باید با دیگر مواد ساختمانی ترکیب شود. پودر سنگ یکی از مهم ترین مواد مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز است که با سیمان ترکیب می شود.

پودر سنگ سیمان سفید

پودر سنگ را می توان با سیمان معمولی ، سیمان پورتلند یا سیمان سفید مخلوط نمود و دوغاب مناسبی تهیه کرد ولی ترکیب پودر سنگ با سیمان سفید بیشتر مورد توجه قرار دارد زیرا به دلیل رنگ سفید سیمان ، نمی توان آن را با ماده ای غیر از پودر سنگ سفید رنگ مخلوط کرد.

پودر سنگ سیمان سفید
پودر سنگ سیمان سفید

مهم ترین موارد مصرف پودر سنگ و سیمان

 1. درز گیری کاشی و سرامیک (بخصوص در حمام و توالت)
 2. ساخت نمای ساختمان
 3. تهیه بتن (به همراه ترکیب با ماسه)
 4. چسباندن کاشی ، سنگ و موزاییک
 5. پودر سنگ جوشقان

تهیه ملات سیمان سفید و پودر سنگ چگونه است؟

پودر سنگ را می توان با انواع گوناگون سیمان مخلوط کرد تا در زمینه های گوناگونی چون درزگیری کاشی ، چسباندن موزاییک ، نماسازی ساختمان و تولید بتن مورد استفاده قرار گیرد. پودر سنگ جوشقان پودر سنگ سیمان سفید دو نوع مختلف از سیمان قابلیت اختلاط با پودر سنگ را دارند که شامل سیمان نوع معمولی و سیمان پورتلند هستند.

ملات سیمان و پودر سنگ

ملات سیمان و پودر سنگ یکی از رایج‌ترین ترکیب‌ها برای استفاده در بندکشی کاشی و سرامیک و برخی موارد دیگر می‌باشد. پودر سنگ جوشقان این ملات که از مخلوط کردن پودر خاک سنگ و سیمان سیاه یا سیمان سفید یا پرتلند به‌وجود می‌آید، پودر سنگ سیمان سفید دارای استحکام بالایی است. این ترکیب در اکثر ملات‌ها استفاده می‌شود.

نسبت سیمان به پودر سنگ در ساخت ملات

نسبت ترکیب سیمان و پودر خاک سنگ از اهمیت زیادی برخوردار است. پودر سنگ جوشقان همچنین باید مراقب باشید که ماده دیگری موقع مخلوط کردن، داخل ظرف یا استانبولی نباشد، پودر سنگ سیمان سفید زیرا باعث تغییر رنگ آن می‌شود. از طرفی ممکن است موجب ایجاد کلوخه‌هایی در ملات شود که باعث صدمه زدن به کیفیت کار است.

سیمان

سیمان یکی از پرمصرف‌ترین مصالح ساختمانی در ایران است که با ترکیب شدن با سایر مواد و مصالح ساختمانی برای استفاده در موارد متعددی در سازه به‌کار گرفته می‌شود. از طرفی پودر سنگ نیز با اینکه کمتر از سیمان کاربرد دارد، پودر سنگ جوشقان اما جزء مصالح نسبتاً پرمصرف محسوب می‌شود. پودر سنگ سیمان سفید از ترکیب پودر خاک سنگ و سیمان سیاه یا سیمان سفید، ملات سیمان و پودر سنگ تهیه می‌شود.

ملات سیمان

برای درست کردن ملات سیمان و پودر سنگ بهتر است از یک ظرف مناسب یا استانبولی (یا مخلوط کن) که از قبل تمیز باشد، استفاده کرد. همان‌طور که گفته شد نسبت سیمان به پودر سنگ در بیشتر مواقع باید پنجاه پنجاه باشد. همچنین باید دقت کنید که به چه میزان ملات سیمان نیاز دارید و همان اندازه که لازم است، ملات درست کنید. پودر سنگ سیمان سفید زیرا ملات سیمان خیلی سریع می‌گیرد و سفت می‌شود و باید حتماً به اندازه تهیه شود.

قيمت پودر سنگ اهک

از طرف دیگر گفتیم که اگر قصد تهیه ملات با سیمان سیاه دارید، باید حتماً از ماسه نیز استفاده شود، چون باعث تقویت خیلی بیشتر ملات می‌شود. بعد از اینکه هر سه ماده را با هم ترکیب کردیم، آن‌ها را به صورت کپه مانند درمی‌آوریم. سپس با استفاده از بیل، یک گودال کوچک در قسمت بالا و وسط آن ایجاد می‌کنیم. پودر سنگ سیمان سفید در گودال ایجاد شده، آب به مقدار کافی میریزیم و با ملات ترکیب می‌کنیم تا شبیه خمیر شل شود.

نماي ساختمان پودر سنگ رنگي

ملات سیمان و پودر سنگ که برای کاربرد‌های عادی ساختمانی تهیه می‌شود، به طور معمول غلیظ‌تر می‌باشد. اما اگر ملات سیمان را برای استفاده در درزگیری کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی و حمام می‌خواهید، باید دوغاب شل‌تری تهیه کنید. پودر سنگ سیمان سفید زیرا با توجه شل بودن به راحتی درون درز‌ها نفوذ می‌کند، سپس بعد از خشک شدن ملات با برس مخصوص می‌توانیم اضافات ملات را پاک کنیم.

پودر سيمان سفيد چيست

با توجه به اینکه نحوه درست کردن ملات سیمان، وابسته به کیفیت و مقدار مشخصی از مواد است، تهیه آن سختی‌های خاص خودش را به همراه دارد. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم برای تهیه ملات سیمان از متخصصان این امر کمک بگیرید. پودر سنگ سیمان سفید نسبت سیمان به پودر سنگی که در ملات به کار می‌رود به نوع و جنس سطحی که قرار است توسط ملات پوشانده شود و همین‌طور شرایط جوی آن مکان بستگی دارد.

ترکیب سیمان سفید

برای ترکیب سیمان سفید با پودر سنگ باید به نوع کاربرد این ماده توجه نمود. برای نما سازی ساختمان معمولا از نسبت 30 درصد خاک سنگ با 70 درصد سیمان سفید استفاده می شود. پودر سنگ سیمان سفید جهت آشنایی با انواع مصالح ساختمانی و دریافت مشخصات این مواد نظیر نسبت پودر خاک سنگ و سیمان سفید و همچنین روش های اختلاط این مواد با سایت پارس شیمی همراه شوید.

سیمان سفیدکاری

سیمان از مهم ترین و پرکاربردترین مصالح در صنعت ساخت و ساز است. یکی از انواع این مصالح ساختمانی سیمان سفید (White Cement) می باشد. به طور طبیعی رنگ سیمان به دلیل وجود سولفات های آهن و منیزیم در آن تیره است. پودر سنگ سیمان سفید از دلایل دیگر رنگ تیره سیمان دوده حاصل از سوخت می باشد. در نتیجه برای تولید سیمان سفید باید موارد ذکر شده حذف گردد.

نمای سیمان سفیدکاری

همان طور که پیشتر نیز ذکر گردید غالبا از سیمان سفید در ترکیب با پودر سنگ برای پوشش نما استفاده می گردد. بدین منظور پس از اختلاط صحیح مصالح و رعایت تمامی نکات الزامی ، ملات تهیه شده را با ماله پلاستیکی به ضخامت ۵ تا ۱۰ میلی متر بر روی سطح می کشند. پودر سنگ سیمان سفید پس از آن سطح مورد نظر را با شمشه کاملا یکنواخت می نمایند.

موارد کاربرد سیمان سفیدکاری

از سیمان سفیدکاری معمولا در مکان هایی که ایجاد یک نمای سفید مد نظر باشد استفاده می شود. از این سیمان در اجرای رویه سطوحی همچون نمای ساختمان و دیوار و همچنین بندکشی درزهای کاشی و سرامیک استفاده می گردد. برای افزایش استحکام سیمان سفید از پودر سنگ استفاده می شود. پودر سنگ سیمان سفید علاوه بر این پودر سنگ موجب جلوگیری از ترک خوردن سطح سیمان سفیدکاری شده و نیز ایجاد خاصیت ضد آبی در آن می گردد.

پودر سنگ در سیمان سفیدکاری

در صورت استفاده از پودر سنگ در سیمان سفیدکاری ، باید توجه داشت که ملات مورد نظر به مقدار مورد نیاز تهیه گردد. زیرا سرعت گیرش این ملات بالا بوده و به سرعت خشک می شوند. پودر سنگ سیمان سفید نسبت اختلاط این دو ماده با توجه به نوع عملیات مورد نظر متفاوت است، اما به منظور بندکشی از نسبت یکسان این دو ماده برای تهیه ملات استفاده می نمایند.

پودر سنگ در سیمان سفیدکاری
پودر سنگ در سیمان سفیدکاری

ویژگی های پودر سنگ سفید جوشقان

 1. رنگ سفید خالص و منحصر بفرد
 2. مقاوم در برابر رطوبت
 3. مقاوم در برابر گرما و سرما
 4. استحکام بالا
 5. میزان کلسیم کربنات و آهک مطلوب
 6. ترکیب شوندگی مناسب با سیمان و ملات
 7. قیمت ارزان
 8. و …

موارد استفاده از پودرسنگ سفید جوشقان

 • استفاده از این محصول به عنوان ملات
 • عامل ترکیب شونده با سیمان جهت استحکام بیشتر
 • عامل سفید کاری و بندکشی سنگ و سرامیک و موزاییک
 • استفاده در صنایع مختلف همچون موزاییک سازی و بلوک زنی و بتن سازی
 • استفاده در نمای ساختمان و نماهای شسته
 • مجسمه سازی
 • سنگ فرش
 • جهت تهیه چسب کاشی و سرامیک نیز کاربرد دارد.
 • ساخت سنگ های نانو
 • جایگزین کچ کاری در مناطق مرطوب و بارانی
 • و…

قیمت پودرسنگ سفید جوشقان

قیمت پودرسنگ متاثر عوامل و پارامتر های مختلفی همچون میزان سفیدی و رنگ صدفی، یکسان بودن مِش پودر، نوع بسته بندی و … می باشد که
طبیعتاً قیمت خرید پودر سنگ فله ای نسبت به کیسه ای کمتر می باشد. پودر سنگ سیمان سفید با توجه به نوسانات بازار و تغییر مداوم هزینه ها امکان اعلام قیمت قطعی پودرسنگ جوشقان و سنگ های دانه بندی شده وجود نداشته و عمدتاً استعلام قیمت بصورت تلفنی و لحظه ای انجام می شود.

موارد کاربرد

 • جهت ملات سیمان سفید
 • جهت آستر سیمان – فیلی
 • جهت دوغاب برای کاشی و سرامیک

پودر سنگ سیمان سفید بیشترین مورد مصرف پودر سنگ در ساختمان سازیست. از پودر سنگ برای ترکیب با سایر مصالح ساختمانی مانند سیمان سفید،
گچ، سیمان و… استفاده میشود. دلیل استفاده از پودر سنگ علاوه برچسبندگی بسیار بالا و ممانعت از ترک خوردن سیمان پس از خشک شدن،
بالا بردن استحکام سازه میباشد.

پودر سنگ سپید ساوه 40 کیلویی

ویژگی های پودر سنگ ساوه چسبندگی بسیار بالا و ممانعت از ترک خوردن سیمان پس از خشک شدن، بالا بردن استحکام سازه می باشد .تفاوت
پودر سنگ و پودر آهک در میزان خلپص و نوع فراوری آنها میباشد. پودر سنگ سیمان سفید این ماده دارای کلیه خواص کانی کوبیده شده بوده با این تمایز که بدلیل دارا بودن سایز ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ پودری و میکرونیزه و افزایش سطح تماس با سایر مواد علاوه بر اینکه خواص موجود در آن کاملا در دسترس میباشد همچنین در
صنایع مختلف براحتی بکار گرفته میشود.

معرفی و بررسی پودر سنگ جوشقان

پودر سنگ جوشقان یکی از افزودنی های بتن است زیرا علاوه بر کاهش هزینه تولید بتن ، موجب افزایش مقاومت و کاهش امکان ترک خوردگی در آن
می شود. پودر سنگ سیمان سفید در دوغاب دهی و پوشش شیار ها در کاشی کاری و سرامیک کاری حمام و دستشویی با سیمان سفید به نسبت یک به یک ترکیب می شود.

کارخانه پودر سنگ جوشقان

همچنین سنگ جوشقان برای پاشیدن بر روی قیر گونی ، خوراک دام و سند بلاست هم کاربرد دارد. سنگ جوشقان با توجه به نوع موارد مصرف قابل تولید
در دانه بندی های گوناگونی پودر سنگ سیمان سفید با مش های مختلف نظیرپودر سنگ جوشقان نمره 1 تا سنگ جوشقان نمره 5 با کیفیت معمولی یا ممتاز است. همچنین سنگ جوشقان بادامی برای مصارف خاص هم تولید می گردد.

پودر سنگ

پودر سنگ جوشقان یکی از چندین نوع پودر سنگ تولیدی در کشور است که دارای مشخصات مربوط به خود می باشد و مزایایی که دارد ، آن را نسبت
به دیگر انواع پودر سنگ متمایز می کند. همان طور که می دانید پودر سنگ یا خاک سنگ یکی از مواد اولیه مورد استفاده پودر سنگ سیمان سفید در ساخت و ساز بنا ها و جاده می باشد. در حقیقت می توان آن را ارزان ترین نوع مصالح ساختمانی دانست که در تهیه انواع ملات استفاده می شود.

کارخانه توليد پودر سنگ جوشقان

هر سنگی دارای مشخصات فیزیکی و شیمیایی خاصی است و در نتیجه پودر سنگ به دست آمده از آن هم ویژگی های متفاوتی را به مصرف کننده ارائه
می دهد.برای برخی صنایع استحکام مهم است و برخی صنایع به رنگ توجه بیشتری دارند. پودر سنگ سیمان سفید در ایران انواع مختلف این محصول نظیر ، پودر سنگ گرانیت ، پودر سنگ مرمریت ، پودر سنگ آهک و … تولید می شود که هر کدام مشخصات ویژه ای داشته و در زمینه متفاوتی به مصرف می رسد.

خاک سنگ

در این میان پودر سنگ جوشقان نیز به عنوان یکی از انواع خاک سنگ ، به خاطر دارای بودن ویژگی هایی مانند رنگ بسیار سفید و درخشان ، ماندگاری رنگی و ظاهری و دانه بندی نرم و یکدست مورد توجه قرار دارد.زمینه اصلی مصرف پودر سنگ جوشقان در سفید کاری نمای ساختمان ها است به این صورت که می توان آن را به تنهایی و یا در ترکیب با سیمان سفید و پودر سنگ سیمان سفید درزگیری میان کاشی ها مصرف کرد. همچنین برای مصارفی مانند مجسمه سازی و تولید رنگ سفید هم به دلیل ویژگی رنگی خاص آن ، استفاده می شود.

کارخانه پودر سنگ جوشقان

تعدادی از کارخانه های سنگ کوبی در نقاطی از کشور اقدام به کوبش سنگ هایی از معادن این منطقه می نمایند. شهر جوشقان یکی از بزرگ ترین
تولیدکنندگان پودر سنگ جوشقان در کشور است. ما علاوه بر کوبش و دانه بندی انواع سنگ آهک و کربنات کلسیم ، پودر سنگ سیمان سفید اقدام به کوبش سنگ جوشقان نیز کرده و آن در اختیار مصرف کنندگان آن در سراسر کشور قرار می دهیم.

قيمت پودر سنگ

نوع بسته بندی پودر سنگ جوشقان در کیسه های 25 کیلوگرمی و 30 کیلوگرمی است ولی در صورتی که برخی خریداران این محصول به دلایل مختلف مانند حمل و نگهداری آسان تر ، پودر سنگ سیمان سفید قصد بسته در سایز های دیگری نظیر کیسه جامبوبگ را داشته باشند ، امکان انجام این کار وجود دارد.

قیمت پودر سنگ جوشقان

به علت اینکه سنگ جوشقان ، پودر سنگ سیمان سفید سنگی متفاوت بوده و میزان تولید پودر سنگ آن کمتر از دیگر انواع خاک سنگ است و همچنین به خاطر ویژگی های فیزیکی خاصی که دارد ، سبب شده سنگ استخراجی از معادن این منطقه قیمت بالاتری داشته باشد در نتیجه پودر سنگ جوشقان هم
اندکی گران تر از برخی انواع پودر سنگ مانند آهک و … است.

ایجاد پودر سنگ طبیعی در طبیعت

عامل اصلی ایجاد این نوع پودرسنگ فشار می باشد ، چنین فشاری بر اثر عوامل مختلفی به وجود می اید . این عوامل باعث می شوند سنگ ها به تدریج
دچار فرسایش شوند و این پودر سنگ سیمان سفید فرسایش تا جایی پیش می روند که سنگ مورد نظر از نظر ظاهری به اجزای بسیار بسیار کوچک تقسیم می شود که ما اصطلاحا به آن پودر می گوییم ، بدیهی است که هر چقدر فشار وارده بیشتر باشد پودر ایجاد شده نرم تر و از مرغوبیت بیشتری برخوردار است .

کاهش ناخالصی سنگ ها

انتخاب نوع سنگ و کیفیت آن و کاهش ناخالصی سنگ ها نقش بسزایی در تولید پودرسنگ مرغوب ایفا می نماید. شاید برای شما این پرسش به وجود
امده باشد که آیا پودر تولید شده در طبیعت بهتر است یا پودری که توسط انسان در کارخانه ها تولید می شود . در پاسخ به این پرسش می توانیم به
شما بگوییم که نمی شود مزیت خاصی برای هر یک از این پودرها قائل شد بلکه هر یک دارای کاربرد خاص خودش می باشد . تفاوت پودر طبیعی با
صنعتی در میزان تولید اصطکاک می باشد که اینفاکتور در پودر طبیعی به حداقل خود می رسد .

تولید پودر سنگ جوشقان به روشن صنعتی

در قسمت قبل در مورد نقش طبیعت در خرد کردن سنگ ها و تولید پودرسنگ صحبت کردیم در این قست می خواهیم شما را با روش صنعتی تولید
پودر سنگ جوشقان آشنا کنیم . کارخانه ها در این روش نقش اصلی را ایفا می کنند . پودر سنگ سیمان سفید اولین قدم در روش صنعتی استخراج سنگ ها می باشد . وقتی که سنگ ها را از معادن استخراج کردند ،آن ها را به کارخانه ها منتقل می کنند و سپس با کوبیدن سنگ ها پودر سنگ جوشقان تولید
می شود.

پودر سنگ چیست

همانگونه که از نام آن مشخص است از کوبیده شدن انواع کانی های معدنی موجود در طبیعت نظیر سنگ آهک یا کربنات کلسیم, مرمریت, گرانیک,
سنگ آهن, سنگ نقره و … به دست می آید. این ماده دارای کلیه خواص کانی کوبیده شده بوده با این تفاوت که پودر سنگ سیمان سفید به دلیل دارا بودن سایز بندی پودری و میکرونیزه و افزایش سطح تماس, علاوه بر اینکه خواص موجود در آن کاملا در دسترس می باشد همچنین در صنایع مختلف به
راحتی بکار گرفته می شود.

تولید پودر سنگ

تولید خاک سنگ به دو صورت طبیعی و صنعتی می باشد. در طبیعت بر اثر سایش لایه های مختلف پوسته زمین و درگیری سنگ ها با هم بخشی از آن
بصورت پودر در می آید. پودر سنگ سیمان سفید همچنین بر اثر حرکت یخچال های عظیم طبیعی نیز لایه های زیرین آن ها به دلیل تحمل فشار چندین هزار تنی به حالت پودری تبدیل می شوند که آن را Rock Flour می نامند.

مصارف و کاربرد پودر سنگ

بیشترین کاربرد خاک سنگ در صنایع ساختمانی سازی است که از آن برای ترکیب با سایر مصالح ساختمانی مانند سیمان, گچ, سیمان سفید و … استفاده
می شود زیرا علاوه بر اینکه پودر سنگ سیمان سفید دارای چسبندگی بسیار زیادی بوده و استحکام سازه را افزایش می دهد, همچنین مانع از ترک خوردن سیمان پس از خشک شدن می شود.

پودر سنگ چيني

در اثر کوبیده شدن انواع کانی‌هایی که در طبیعت وجود دارد مانند سنگ‌آهک یا کربنات کلسیم، سنگ مرمریت، سنگ گرانیت، سنگ آهن، سنگ نقره و…
پودری به‌دست می‌آید که همان ویژگی‌های سنگ اصلی را دارد، پودر سنگ سیمان سفید با این تفاوت که به شکل پودر درآمده و میکرونیزه شده و سطح تماس آن افزایش پیدا کرده است بنابراین از آن می‌توان در صنایع گوناگون استفاده کرد. این ماده انواع متفاوتی دارد و شامل پودر سنگی سوپر، پودر سنگی سفید و پودر سنگی رنگی است.

قيمت گچ قرمز اصفهان

این نوع پودر یا خاک سنگ را می‌توان در بسته‌بندی‌های ۲۵ و ۵۰ کیلوگرمی در بازار یافت. سفیدترین پودر مربوط به پودر کربنات کلسیم یا پودر آهک است.
پودر سنگ سیمان سفید ذرات در پودر به‌دست‌آمده از سنگ‌ها در اندازه‌های میکرون هستند و از جهاتی به آرد شباهت دارند، ازاین‌رو به آن آرد سنگ نیز گفته می‌شود.

مصارف پودر سنگ

بیشترین کاربرد خاک سنگ یا پودر سنگ در صنایع ساختمانی است که از آن برای ترکیب با سایر مصالح ساختمانی مانند گچ، سیمانو سیمان سفید استفاده می شود زیرا علاوه بر پودر سنگ سیمان سفید اینکه دارای چسبندگی بسیار زیادی بوده و استحکام سازه را افزایش می دهد. همچنین مانع از ترک خوردن سیمان پس از خشک شدن می شود.

نسبت ترکیب سیمان سفید با پودر سنگ

ترکیب کردن پودر سنگ با سیمان سفید دارای فوایدی است که از آن جمله می توان به افزایش مقاومت ، کاهش هزینه تمام شده ملات و همچنین تثبیت
شکل سازه پس از خشک شدن اشاره نمود. نسبت سیمان سفید به پودر سنگ برای پودر سنگ سیمان سفید تولید ملات به این صورت است که ۷ واحد پودر سنگ با یک واحد سیمان سفید مخلوط می شود. برای مثال چنانچه از یک کیلو سیمان در ملات استفاده می نمایید ، به ازای آن ، ۷ کیلو پودر سنگ با کیفیت هم مصرف کنید.

نسبت ترکیب سیمان سفید با پودر سنگ
نسبت ترکیب سیمان سفید با پودر سنگ

مصرف پودر سنگ بجای سیمان

مصرف پودر سنگ آهكی به جاي درصدی از سيمان در بتن از دههای پيش در جهان اغاز گردیده است و هر روز بر ميزان استفاده از پودر سنگ افزوده مي‌شود.در ايران هم به دليل وجود ضايعات نسبتاً زياد پودر سنگ آهك و منجمله در سنگ‌بري‌ها، پودر سنگ سیمان سفید استفاده از اين نوع پودر سنگ در ساخت بتن بسيار مثمر ثمر بوده است چون هم باعث جلوگيري از آلودگي محيط زيست مي‌شود و هم پودر سنگ باعث ارزان‌تر شدن قيمت نهائي بتن مي‌‌شود.‌

سایر مصارف پودر سنگ

علاوه بر این مطالب عنوان شده در مورد پودر سنگ از پودر سنگ جهت پاشش روی قیر گونی کاری – و دوغاب دهی سنگ و کاشی و سرامیک که از مخلوط
پودر سنگ و سیمان سفید استفاده می شود، پودر سنگ سیمان سفید برای نمای ساختمان نیز از مخلوط پودر سنگ و سیمان سفید و سنگ نمره استفاده می گردد .پودر سنگ از معدن سنگ سفید قابل تبدیل شدن به پودر سنگ که در نمای ساختمان به کار گرفته می شود.

ترکیب سیمان سفید با پودر سنگ

ترکیب کردن پودر سنگ با سیمان سفید دارای فوایدی است که از آن جمله می توان به افزایش مقاومت ، کاهش هزینه تمام شده ملات و همچنین تثبیت
شکل سازه پس از خشک شدن اشاره نمود. نسبت سیمان سفید به پودر سنگ برای تولید ملات به این صورت است که ۷ واحد پودر سنگ با یک واحد
سیمان سفید مخلوط می شود. برای مثال چنانچه از یک کیلو سیمان در ملات استفاده می نمایید ، به ازای آن ، ۷ کیلو پودر سنگ با کیفیت هم مصرف کنید.

mweb_ahan
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *