پودر سنگ رنگی

پودر سنگ رنگی

پودر سنگ رنگی

پودر سنگ رنگی نوعی پودر ریز و خشک است که از آسیاب کردن سنگ های رنگارنگ مانند کوارتز، لاجورد و مالاکیت به دست می آید. اغلب در لوازم آرایشی مانند سایه چشم و رژ لب و همچنین در پروژه های هنری و صنایع دستی مانند نقاشی و سفال استفاده می شود.

پودر سنگ رنگی

روش های مختلفی برای تولید پودر سنگ رنگی وجود دارد که از آن جمله می توان به خرد کردن سنگ ها به صورت دستی یا مکانیکی و استفاده از انواع تجهیزات سنگ زنی اشاره کرد. سنگ ها معمولاً به صورت پودر بسیار ریز آسیاب می شوند که اندازه ذرات آن بین 10 تا 250 میکرومتر است.

پودر سنگ رنگی
پودر سنگ رنگی

در لوازم آرایشی

در لوازم آرایشی، پودر سنگ رنگی به عنوان جایگزینی طبیعی و مبتنی بر مواد معدنی برای رنگدانه های مصنوعی استفاده می شود. پودر سنگ جوشقان اعتقاد بر این است که فواید زیادی برای پوست دارد، مانند ایجاد خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی و کمک به جذب چربی اضافی.

پروژه های هنری

در پروژه های هنری و صنایع دستی می توان از پودر سنگ رنگی برای افزودن رنگ و بافت به انواع مواد مانند رنگ، خاک رس و گچ استفاده کرد. پودر سنگ جوشقان همچنین می توان از آن به عنوان رنگ طبیعی برای پارچه ها و به عنوان عنصر تزئینی در شمع سازی و صابون سازی استفاده کرد.

انواع مختلفی از پودر سنگ ها

انواع مختلفی از پودر سنگ های رنگی موجود است که هر کدام رنگ و خواص منحصر به فرد خود را دارند. پودر سنگ جوشقان برخی از انواع محبوب پودر سنگ های رنگی عبارتند از:

پودر میکا

میکا گروهی از مواد معدنی است که به دلیل ظاهر درخشان و مرواریدی خود شناخته شده است. پودر سنگ جوشقان پودر میکا اغلب در لوازم آرایشی مانند سایه چشم و رژ لب استفاده می شود تا جلوه ای درخشان و فلزی به آن اضافه کند.

پودر لاجورد

لاجورد یک سنگ آبی تیره است که در افغانستان، شیلی و روسیه استخراج می شود. پودر سنگ جوشقان پودر لاجورد اغلب در لوازم آرایشی و همچنین در پروژه های هنری و صنایع دستی برای افزودن رنگ آبی غنی استفاده می شود.

پودر مالاکیت

مالاکیت یک سنگ سبز رنگ است که در نقاط مختلف جهان از جمله جمهوری دموکراتیک کنگو، روسیه و ایالات متحده یافت می شود. پودر سنگ رنگی پودر مالاکیت اغلب در لوازم آرایشی و همچنین در پروژه های هنری و صنایع دستی استفاده می شود تا رنگ سبز پررنگی به آن اضافه شود.

پودر فیروزه

فیروزه سنگی به رنگ سبز آبی است که در نقاط مختلف دنیا از جمله آمریکا، مکزیک و ایران یافت می شود. پودر سنگ رنگی پودر فیروزه اغلب در لوازم آرایشی و همچنین در پروژه های هنری و صنایع دستی برای افزودن رنگ سبز آبی پر جنب و جوش استفاده می شود.

خرید پودر سنگ رنگی

پودرهای سنگ رنگی معمولاً غیر سمی هستند و برای استفاده در پروژه های آرایشی و هنری بی خطر هستند. پودر سنگ رنگی با این حال، مهم است که هنگام دست زدن به آنها احتیاط کنید، زیرا در صورت عدم استفاده صحیح، می توان آنها را استنشاق یا بلعید. همچنین رعایت دستورالعمل های ایمنی مناسب هنگام استفاده از پودر سنگ های رنگی در پروژه های هنری و صنایع دستی، مانند پوشیدن لباس های محافظ و کار در یک منطقه با تهویه مناسب، بسیار مهم است.

پودر سنگ چیست؟

این ماده اغلب به نام «خاک سنگ» و «آرد سنگ» نیز شناخته می‌شود که تحت فرآیند سنگ‌بری به شیوه صنعتی و سایش لایه‌های مختلف زمین‌شناختی بر روی یکدیگر به روش طبیعی تولید می‌شود. پودر سنگ رنگی هر دو این روش‌ها دارای مکانیزم‌های ساخت متفاوتی هستند که هدف‌شان تبدیل سنگ به پودر است.

پودر سنگ رنگی اصفهان

پودر سنگ رنگی اصفهان از مرغوبیت زیادی برخوردار است در حالی که نوعی خاک سنگ رنگی هم از کشور ترکیه وارد می شود که کیفیت مرغوبی دارد اما به دلیل قیمت گران ، برای مصرف در کارهای هنری مناسب است و برای صنایع ساختمانی گران می باشد.پودر سنگ رنگی تهران و قم هم از کیفیت قابل قبولی برخوردار است اما محصولی کمیاب محسوب می شود پودر سنگ رنگی زیرا تولید آن اندک است و معمولا از رگه های بدست آمده در معادن سنگ تولید می گردد.

قیمت پودر سنگ رنگی

بالا بودن قیمت پودر سنگ رنگی نسبت به خاک سنگ سفید به این علت است که مقدار این سنگ های رنگی در معادن اندک است و پودر سنگ رنگی معمولا فقط به صورت رگه هایی در معادن سنگ کربنات کلسیم یافت می شوند بنابراین میزان تولید آنها ناچیز است.

تفاوت پودر سنگ سفید با خاک سنگ رنگی چیست

برای تولید پودر سنگ باید سنگ های استخراج شده از معادن را با استفاده از دستگاه کوبشی و آسیاب های خاصی به اندازه ذرات بسیاری ریز تبدیل کنیم. تفاوت این دو محصول در نوع سنگ هایی است که کوبیده و پودر می شود. پودر سنگ رنگی بیشتر سنگ های کربناته مثل سنگ آهک ، کربنات کلسیم ، دولومیت ، کلسیت و … سفید رنگ هستند و به فراوانی در معادن وجود دارند.

خاک سنگ رنگی

پودر بدست آمده از این سنگ ها هم مسلما سفید خواهد بود. اما در تولید خاک سنگ رنگی از سنگ های رنگی که معمولا اکسید های فلزی مثل اکسید آهن است استفاده می گردد. این سنگ ها پس از کوبیده شدن ، پودر سنگ رنگی پودری به رنگ سنگ اولیه ایجاد می کنند. فروش پودر سنگ رنگی معمولا در رنگ های سبز ، قرمز ، صورتی ، زرد ، کرم و خاکستری انجام می شود.

تفاوت انواع پودر سنگ

تفاوت پودر سنگ رنگی با خاک سنگ سفید در نوع سنگ های کوبیده شده است. سنگ های موجود در معادن رنگ بندی های متنوعی دارند. بیشتر تولید پودر سنگ که برای مصرف ساختمانی و صنعتی استفاده می شود از سنگ های کربناته مثل سنگ آهک تهیه می گردد. پودر سنگ رنگی سنگ های کربناته یعنی سنگ هایی که از خانواده کربنات کلسیم هستند ، بسیار فراوانند و در حدود ۴ درصد پوسته کره زمین را تشکیل می دهند.

پودر سیمان سفید چیست

اما برای تولید پودر سنگ رنگی باید از سنگ های رنگی استفاده نماییم. این محصول معمولا از سنگ های رنگی و زینتی گران قیمتی نظیر سنگ مرمر تهیه می شود. در تولید آن از رگه هایی که در معادن وجود دارد بهره می بریم. پودر سنگ رنگی خاک سنگ رنگی در رنگ های زرد ، قرمز ، سبز ، نارنجی ، خاکستری ، سیاه و … وجود دارد.

تولید پودر سنگ رنگی

همان طور که پیشتر گفته شد ، برای تولید خاک سنگ رنگی باید از سنگ های رنگی استفاده شود چون سنگ های رایجی مثل سنگ آهک ، گچ و کربنات کلسیم سفید رنگ هستند. اکسید های فلزی اهمیت زیادی در تولید این محصول دارند. پودر سنگ رنگی پودر تولید شده از سنگ هایی مثل اکسید آهن ، سنگ مرمر ، سنگ میکا ، خاک اخرا ، ترکیبات سیلیسکا و سنگ ملاکیت ، رنگی می شود.

تولید پودر سنگ رنگی
تولید پودر سنگ رنگی

انواع خاک سنگ

پودر خاک سنگ را می توان از سه جنبه تقسیم بندی نمود. پودر سنگ رنگی اولا بر این اساس که از چه نوع سنگی تولید شده ، ثانیا درجه کیفیت و ثالثا منطقه تولید آن کجا باشد. بر همین اساس می توان موارد زیر را نام برد:

  • پودر سنگ آهک
  • خاک سنگ کربنات کلسیم
  • خاک سنگ سفید و رنگی
  • پودر سنگ سوپر و معمولی
  • پودر سنگ جوشقان
  • پودر سنگ الیگودرز
  • پودر سنگ قم
  • آرد سنگ مرداب (مردار سنگ)

سنگ‌آهک

در اثر کوبیده شدن انواع کانی‌هایی که در طبیعت وجود دارد مانند سنگ‌آهک یا کربنات کلسیم، سنگ مرمریت، سنگ گرانیت، سنگ آهن، سنگ نقره و… پودری به‌دست می‌آید که همان ویژگی‌های سنگ اصلی را دارد، با این تفاوت که به شکل پودر درآمده و میکرونیزه شده و سطح تماس آن افزایش پیدا کرده است بنابراین از آن می‌توان در صنایع گوناگون استفاده کرد پودر سنگ رنگی .

پودر سنگی سفید

این ماده انواع متفاوتی دارد و شامل پودر سنگی سوپر، پودر سنگی سفید و پودر سنگی رنگی است. این نوع پودر یا خاک سنگ را می‌توان در بسته‌بندی‌های ۲۵ و ۵۰ کیلوگرمی در بازار یافت. پودر سنگ رنگی سفیدترین پودر مربوط به پودر کربنات کلسیم یا پودر آهک است. ذرات در پودر به‌دست‌آمده از سنگ‌ها در اندازه‌های میکرون هستند و از جهاتی به آرد شباهت دارند، ازاین‌رو به آن آرد سنگ نیز گفته می‌شود.

کاربردهای صنعتی پودر سنگ

خاک سنگ کاربردهای صنعتی بسیاری دارد. یکی از کاربردهای خاک سنگ استفاده از آن به‌عنوان پرکن برای تولید کاشی، سرامیک و بتن است. همچنین خاک‌سنگ کربنات کلسیم در ساخت گاز دی‌اکسید کربن خوراکی که در تولید نوشابه‌های گازدار کاربرد دارد، مورداستفاده قرار می‌گیرد. دیگر محصولات فرآوری شده این ماده آهک است پودر سنگ رنگی .

کاربرد در صنایع ساختمانی

بیشترین کاربرد خاک سنگ، در صنعت ساختمان‌سازی است. این ماده با دیگر مصالح ساختمانی مانند گچ، سیمان و سیمان سفید ترکیب می‌شود و به دلیل چسبندگی زیادی که دارد، باعث افزایش مقاومت و استحکام سازه می‌شود. همچنین از ترک خوردن سیمان بعد از خشک شدن نیز جلوگیری می‌کند پودر سنگ رنگی .

سیمان

در صنایع گوناگون خاک سنگ با سیمان مخلوط می‌شود. این کار از دهه‌های پیش در جهان آغاز شده است، زیرا از آلودگی محیط‌ زیست جلوگیری می‌کند و نرخ نهایی تولید بتن را نیز کاهش می‌دهد. ضمن اینکه باعث افزایش مقاومت نهایی بتن می‌شود. از آنجا که در ایران معادن سنگ زیادی وجود دارد، تولید خاک سنگ نیز رونق زیادی دارد و به‌راحتی می‌توان این ماده ارزشمند را از سنگ‌ تولید کرد پودر سنگ رنگی .

کاربرد خاک سنگ در مجسمه‌سازی

یکی از کاربردهای پودر سنگ برای تولید آثار هنری است. این ماده برخلاف سیمان بعد از خشک شدن ترک برنمی‌دارد، ازاین‌رو یک ماده مناسب برای ساخت آثار هنری زیبا به‌شمار می‌رود.خمیر سنگ انعطاف‌پذیری خوبی برای تغییر شکل دارد. از خمیر سنگ برای مجسمه‌سازی، گل‌سازی و انواع تابلوهای نقش‌برجسته می‌توان استفاده کرد. اما ماده اصلی تشکیل‌دهنده خمیر سنگ همان آرد سنگ است پودر سنگ رنگی .

مجسمه‌سازی

این ماده نقش حجم‌دهنده و قوام‌بخش را در صنایع هنری نقش‌برجسته برعهده دارد. برای مجسمه‌سازی به‌طور معمول از پودرهای سفید استفاده می‌کنند و سپس با اضافه کردن مواد رنگی به خمیر سنگ، رنگ موردنظر را به‌دست می‌آورند اما استفاده از پودرهای رنگی تولید رنگ موردنظر را کمی مشکل‌تر می‌کند پودر سنگ رنگی .

دیگر کاربردهای خاک سنگ

علاوه بر موارد یاد ‌شده، کاربردهای دیگری نیز برای خاک سنگ می‌توان برشمرد که عبارتند از:

– پاشش روی قیرگونی‌کاری
-دوغاب‌دهی سنگ، کاشی و سرامیک با مخلوط آرد سنگ و سیمان سفید
– استفاده از سنگ نمره، آرد سنگ و سیمان سفید در نمای ساختمان
– حجم‌دهنده و اتصال‌دهنده ذرات برای آسفالت جاده‌ها
– ماده گدازآور در کوره‌های انفجاری برای تولید سرباره مذاب
– تصفیه فاضلاب‌های شهری به دلیل ویژگی‌های میکروب‌کشی و ضدعفونی‌کننده
– دارای خاصیت ضداسیدی برای باز کردن راه فاضلاب‌ها
– اصلاح خاک‌های اسیدی در کشاورزی با افزایش PH خاک مناسب برای رشد گیاهان

نمای ساختمان پودر سنگ رنگی

پودر سنگ همانطور که نامش پیداست، شامل پودر انواع سنگ‌های معادن می‌باشد. این محصول را به صورت طبیعی و صنعتی قابل تولید است که روش طبیعی آن به صورت فرسایش سنگ‌های مختلف در پوسته زمین مانند سنگ آهک، سنگ گرانیت، سنگ مرمر، پودر سنگ رنگی سنگ‌های آهنی و غیره به دست می‌آید. در حالی که روش صنعتی تولید مطابق با روش طبیعی شبیه‌سازی شده است که برای بدست آمدن حالت پودری سنگ از دستگاه‌های و ابزارهای قدرتمند مانند آسیاب‌های کوبشی و سنگ‌شکن‌ها استفاده می‌شود.

قیمت پودر سنگ اهک

هر مدل از روش‌ها برای تهیه پودر سنگ استفاده می‌شود و تنها تفاوتی که بین دو روش تولید وجود دارد، شکل و اندازه ذرات تشکیل‌دهنده پودر سنگ است. معمولا ذرات بدست آمده از روش طبیعی گردتر است و تحت اصطکاک کمتری قرار گرفتند. اما پودرسنگ به دست آمده از روش صنعتی به شکل نوک تیزتر است و برای مصارف مانند تولید آسفالت مناسب می‌باشد پودر سنگ رنگی .

تصفیه آب آشامیدنی

سنگ پودر شده از آهک به دلیل داشتن ویژگی منعقدکنندگی بالا برای تصفیه آب آشامیدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد پودر سنگ رنگی .

تولید ملات

اولین کاربرد خاک سنگ که به ذهن می‌رسد، استفاده از آن در زمینه ساختمانی و صنایع مرتبط است. از این محصول برای تهیه ملات و سیمان و ترکیب آن با ماسه استفاده می‌شود. همچنین برای ساخت بسیاری از مصالح ساختمانی مانند آجر، آسفالت، موزاییک، آجر سفال، آجر نما و حتی شیشه کاربرد دارد پودر سنگ رنگی .

تولید غذا دام

جالب است بدانید خاک سنگ به دست آمده از سایش سنگ‌های کلسیمی و رسوبی بسیار پر طرفدار است و بدلیل وجود کلسیم قابل جذب در این نوع سنگ‌ها از خاک سنگ آن برای غنی‌سازی جیره غذایی دام و حیوانات بسیار استفاده می‌شود پودر سنگ رنگی .

تولید آسفالت

این ماده در تولید آسفالت بسیار اهمیت دارد و به افزایش چسبندگی قیر کمک می‌کند. به همین خاطر، حین اقدامات قیرگونی، آسفالت‌ریزی و نصب ایزوگام پراستفاده است پودر سنگ رنگی .

مصارف کشاورزی

یکی از کاربردهای چشمگیر خاک سنگ استفاده از آن در زمین‌های کشاورزی، باغداری و پرورش محصولات است. این محصول با خاصیت کنترل‌کننده اسیدیته خاک استفاده می‌شود که علاوه بر این مواد معدنی مفید مانند گوگرد، پتاسیم، آهن، منگنز و کلسیم را به خاک هدیه می‌دهد که در رشد و تقویت گیاهان بسیار موثر است و از اسیدی شدن خاک به دلیل مصرف بیش از حد کودهای شیمیایی و بارش باران اسیدی به‌خوبی جلوگیری می‌کند پودر سنگ رنگی .

تولید کاغذ

خوب است بدانید این ماده در بازسازی کاغذهای استفاده شده و پیشگیری از قطع درختان جایگاه ویژه‌ای دارد و برای تولید کاغذ از کاغذهای ضایعاتی استفاده می‌شود. دلیل استفاده از آن افزایش حجم و خنثی‌سازی و جداسازی مواد شیمیایی مختلف است پودر سنگ رنگی .

خاک سنگ جوشقان؛ سفید و درخشان

این مدل سنگ به دلیل رنگ سفید و درخشانش، بسیار معروف است و کیفیت آن نیز نسبت به دیگر خاک سنگ‌ها بیشتر می‌باشد پودر سنگ رنگی .خاک سنگ سفید و رنگی؛ حاصل از کوبش سنگ های رنگی رنگ خاک سنگ با توجه به رنگ سنگی که کوبیده می‌شود می‌تواند متفاوت باشد. پودرهای رنگی به دست آمده از کوبش سنگ‌هایی به رنگ سفید، زرد، قرمز و خاکستری به دست می‌آید. جالب است بدانید بر اثر کوبش سنگ گرانیت، خاکی به رنگ سیاه خلق می‌شود پودر سنگ رنگی .

پودر خاک سنگ مرداب یا همان سنگ مرده

یکی از رایج‌ترین و پرطرفدارترین خاک سنگ‌های موجود برای مصارف بهداشتی، خاک سنگ مرداب است که با نام‌های سنگ مرده و سنگ نقره شهرت دارد. این خاک سنگ را می‌توان از عطاری‌ها به نام زاج سفید تهیه نمود و برای رفع بوی بد بدن و کفش استفاده کرد. البته اکثر پزشکان به دلیل وجود عناصر سمی و فلزات سنگین در این خاک، استفاده از آن را اصلاً توصیه نمی کنند پودر سنگ رنگی .

سیمان یک پودر سفید رنگ و مقاوم

مطمئناً با سیمان آشنا هستید و می‌دانید یکی از رایج‌ترین مواد مصالح ساختمانی به حساب می‌آید. این ماده به صورت پودر سفید رنگ در پاکت‌های کرم رنگ عرضه می‌شود که خاصیت خود را هنگام ترکیب با آب نشان می‌دهد. هنگام ترکیب با آب، سیمان به یک ماده بسیار مقاوم در برابر رطوبت حرارت و غیره تبدیل می‌شود و در زمینه‌های مختلف ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد پودر سنگ رنگی .

دیگر مصالح در ساختمان‌سازی

مصالح ساختمانی به عنوان ابزار اصلی و پایه برای ایجاد یک بنا شناخته می‌شوند و هرگز نمی‌توان با استفاده از ساده‌ترین مصالح کیفیت یک بنا را تضمین نمود و یا اصلا بنا را به اتمام رساند. مصالح مورد استفاده در ساختمان‌سازی در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار دارد که از ساده‌ترین انواع آن شروع می‌شود و به تخصصی‌ترین مواد خاتمه پیدا می‌کند پودر سنگ رنگی .

سنگ

علاوه بر پودر سنگ از خود سنگ هم برای ساختمان‌سازی استفاده می‌شود. از کاربردهای متنوعی دارد از سنگ‌های تزیینی برای تزیین نمای بیرون ساختمان استفاده می‌کند که این گزینه مقاومت خوبی در برابر تغییر دما و خوردگی از خود نشان می دهد و به دلیل استقامت بسیار بالا ساختمان سازی جایگاه ویژه ای دارد پودر سنگ رنگی .

آجر؛ آهکی و رسی

امروزه شاهد انواع آجر در زمینه ساختمان‌سازی هستیم. اما به طور کلی، این ماده به دو صورت آهکی و رسی تولید می‌شود که متریال آهکی آن از سنگدانه‌های سیلیسی و مدل رسی از سلیکات‌های آلومینیوم تهیه می‌شود. در حالی که از نظر ظاهری بسیار متنوع هستند؛ طوری که می‌توان برای از زیباترین آنها برای آجر نما استفاده کرد. معمولا قیمت آجر با توجه به سختی ساخت و زیبایی ظاهری آن مشخص می‌شود پودر سنگ رنگی .

سرامیک ظاهری بسیار شبیه سنگ

استفاده از سرامیک در ساختمان سازی بیشتر هدف تزئینی دارد و برای نمای داخلی به خصوص کفپوش‌ها از آن استفاده می‌شود. ظاهر سرامیک بسیار شبیه سنگ است. اما از نظر ساختاری ظرافت خاصی دارد که از خاک رس ماسه و دیگر مواد به دست می‌آید پودر سنگ رنگی .

گچ؛ ماده سفید رنگ و هموارکننده سطح

گچ هم به عنوان یکی از مهم‌ترین مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که از نظر ظاهری سفید رنگ است و بر اثر ترکیب آن با آب به ماده سفت تبدیل می‌شود. از این ماده برای هموار کردن سطح کاشی‌کاری، تولید سقف کاذب، سرامیک‌کاری و غیره استفاده می‌شود و در آخر ساخت یک بنا جهت سفید کردن دیواره‌های داخلی به کار می‌رود پودر سنگ رنگی .

پودر خاک سنگ

پودر خاک سنگ یکی از پرمصرف‌ترین و ارزان‌ترین مواد مورد استفاده در زمینه ساخت‌وساز است که هدف استفاده از آن کاهش هزینه تهیه و افزایش حجم ملات می‌باشد. این محصول علاوه بر زمینه ساختمان‌سازی برای مصارف مختلفی با توجه به نوع سنگ موجود در آن کاربرد دارد که می‌توان در رنگ‌ها و سایزهای متخلف دانه‌، آن را تهیه کرد پودر سنگ رنگی .

پودر خاک سنگ
پودر خاک سنگ

خرید پودر سنگ رنگی مشهد

از پودر سنگ رنگی مشهد می‌توان در تمامی نقاط مختلف کشور استفاده کرد؛ به طور مثال پیشنهاد می‌کنیم از این محصول باکیفیت مجموعه ما در شرکت کربنات خورشید، برای نماسازی استفاده کنید؛ زیرا از مقاومت بسیار خوبی در برابر تغییرات آب و هوایی برخوردار است؛ درحقیقت کیفیت بالای پودر سنگ رنگی مشهد به اندازه‌ای است که در برابر رطوبت دچار فرسودگی نمی‌شود پودر سنگ رنگی .

mweb_ahan
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *