قيمت پودر سنگ اهک

قيمت پودر سنگ اهک

قيمت پودر سنگ اهک

قيمت پودر سنگ اهک فرمول سنگ آهک caco3 است که مصرف‌کنندگان ميتوانند بسته به نياز و در حيطه خاصي که مي خواهند با آن کار کنند. ميتوانند به طور عمده از آهک با کلسيم بالا و يا آهک دولوميتي با فرمول کربنات کلسيم منيزيم را تهيه کنند قيمت پودر سنگ اهک. علاوه بر آن پودر سنگ با انواع بيشتري مانند پودر مرمريت و گرانيت هم موجود است.

قيمت پودر سنگ اهک

در ابتدا اولين عنصري که در سنگ آهک يافت شد، کربنات کلسيم بود اما درواقع مي تواند حاوي عناصر ديگري هم مانند منيزيم، قيمت پودر سنگ اهک آهن و منگنز هم باشد که بسته به مواد و عناصرو درصدي که از هر يک از آن ها در سنگ آهک ‌وجود دارد، ممکن است خواص فيزيکي آن متفاوت باشد و طبيعتا در ظاهر آن تاثيراتي را بگذارد.

قيمت پودر سنگ اهک
قيمت پودر سنگ اهک

کاربرد پودر آهک

و اما با تمام تفاسيري که در رابطه با پودرآهک و چگونگي ساخت آن داديم شايد بخواهيد که با ديگر کاربرد هاي آن علاوه بر صنعت ‌ساختمان سازي هم آشنا شويد قيمت پودر سنگ اهک . البته که ما در خصوص کاربرد پودر آهک در آن حوزه هم ميپردازيم! به طور عمده پودر آهک با رفتارهايي که از خودش در شرايط متفاوت نشان ميدهد، پودر سنگ جوشقان در بسياري از فرآيند هاي صنعتي نقش کليدي را بازي ميکند.

قیمت پودر سنگ امروز

براي مثال اگر به طور آزمايشي بر روي مقداري پودر آهک آب بريزيد خواهيد ديد که مقداري از آن آب به دليل توليد گرمايي که طي اين فرآيند توليد مي شود بخار خواهد شد! و سپس با جذب آب باقي مانده در پودر آهک، آهک متورم وبه ورت سفيد و گردي تبديل مي شود که که ديگر از خود واکنشي نشان نمي دهد و اصطلاحا به آهک مرده تبديل مي شود قيمت پودر سنگ اهک . پودر سنگ جوشقان عموما آهک با توجه به درصدي که کلسيم کربنات از وزن سنگ آهک را تشکيل مي دهد به دودسته تقسيم ميشود.

آهک در ساختمان سازي

اصلي ترين کاربرد پودر آهک که شايد بيشتر از ديگر کاربرد هاي آن به گوشتان خورده باشد، پودر سنگ جوشقان کاربرد آن در صنعت ساختماني است قيمت پودر سنگ اهک .که از انواع مختلف آهک مانند آهک خام، آهک کلوخه اي و پودري و آهک هيدراته هم مي توان در آن استفاده کرد.

چگونه از آن در ساختمان سازي استفاده مي شود؟

استفاده از آن به اين صورت است که آهک را با سيمان ، ماسه حرارت ديده و آب ترکيب و به عنوان ملات ساختماني که به آن “ملات باتارد” هم گويند استفاده مي کنند که بيشترين ميزان چسبندگي را به ما خواهد داد و بعد از اين که کاملا خشک شد از استحکام بسيار بالا يي برخوردار خواهد بود که حتي خواصيت ضد اب را هم دارا است پودر سنگ جوشقان قيمت پودر سنگ اهک در نتيجه بهترين گزينه براي استفاده در استخر ها و زيرسازي ديوار هاي کوتاه يا (سازه هاي کوتاه) است.

پودر آهک در توليد پلاستيک

سنگ آهک داراي کاربرد زيادي در توليد محصولات پلاستيکي ، لاستيک و الاستومري است. شکل و سايز کنترل شده و ويژه پود استفاده شده سنگ آهک آن را به يک ماده اصلي و فيلربسيارعالي توليد پلاستيک و لاستيک تبديل کرده است قيمت پودر سنگ اهک . پودر سنگ جوشقان فيلر ها موادي هستند که از آنها براي افزيش حجم پلاستيک و محصولاتي که از آن ساخته شده اند بدون اين که هزينه اي را به آن ها اضافه کنند.

آهک در صنعت فولادسازي

يکي ديگر از کابرد هاي سنگ آهک در توليد محصولات فولادي است قيمت پودر سنگ اهک . سنگ آهک با تمام نا خالصي هايي که دارد درکوره هاي مخصوص با آهن مذاب ترکيب شده و ماده اي را توليد مي کند که از لحاظ ظاهري شباهت بسياري به لجن دارد! که اين لجن به راحتي از آهن جدا شده و طي فرآيند هايي با حذف ناخالصي ها ي موجود در آن و پودر سنگ آهکمان ، فولاد خالصي به دست مي آيد.

صنايع لبنياتي

هنگامي که در طول فرآيند توليد کره، خامه از شير جدا مي‌شود، دربيشتر مواقع به آن آب آهک اضافه مي‌شود تا مانند فرآيند تصفيه آب و تنظيم پي اچ آن اسيديته ي آن قبل از فرآيد پاستوريزه شدن آن کاهش يابد. شير بدون چربي اسيد مي شود تا کازئين آن جدا شود. کازئين هم با مقدار کمي سديم فلورايد مخلوط مي شود تا کازئينات کلسيم که نوعي چسب است توليد شود. سپس تخمير شير بدون چربي (آب پنير) باقي مانده و افزودن آهک باعث ايجاد لاکتات کلسيم ميشود که به عنوان دارويي براي توليد اسيد لاکتيک وارد بازار مي شود.

پودر آهک در تصفيه ي آب و فاضلاب

از پودر آهک به عنوان ماده اي قليايي براي تنظيم پي اچ آب استفاده کنيم قيمت پودر سنگ اهک . همچنين لازم به ذکراست که آب هيدراته هم داراي خاصيت انعقادي است به اين صورت که اگر آن را به آب بيفزاييم خواهيم ديد که با ايجاد کردن ترکيبات کلسيمي ، بسياري از موادي که در اثر عوامل متعددي باعث افزايش بيش از اندازه سختي آب و کدر شدن آن شده اند، تهنشين مي شوند

خاک سنگ آهک

پودر سنگ آهک يا خاک سنگ آهک نوعي پودر معدني است که از کوبش سنگ آهک يا همون سنگ کربنات کلسيم با فرمول مولکولي CaCO3 به دست مي آيد. براي توليد پودر سنگ آهک با توجه به نياز مصرف کنندگان مي توان از آهک کلسيم بالا و يا آهک دولوميتي که از داراي فرمول کربنات کلسيم منيزيم است استفاده نمود قيمت پودر سنگ اهک . همچنين ديگر انواع پودر سنگ مثل پودر مرمريت و گرانيت نيز کاربرد و ويژگي هاي مشابه دارد.

خاک سنگ آهک
خاک سنگ آهک

قیمت پودر سنگ ۱۴۰۱

خاک سنگ آهک از نظر ظاهري سفيد و حالت يک دست است و نبايد ذرات درشت سنگ و ريگ در آن وجود داشته باشد. هر چه سنگ کربنات کلسيم که کوبيده مي شود داراي ناخالصي کمتر و خلوص کلسيمي بالاتري باشد، کيفيت خاک سنگ بهتر خواهد بود قيمت پودر سنگ اهک . براي توليد پودر سن گ آهک از ترکيبات سنگ کوبي و فک هاي خردايشي به همراه سرندهايي با اندازه هاي مورد نظر استفاده مي شود.

قيمت پودر آهک

پودر آهک در ايران در کارخانه‌‌هاي مختلف با کيفيت‌‌هاي متفاوتي توليد مي‌‌شود. فر‌‌آيند توليد در قيمت تمام شده‌‌ي آن تاثير مستقيم دارد. پودر سنگ آهک در ايران فراواني بسياري برخوردار است قيمت پودر سنگ اهک . مهم‌‌ترين عاملي که در قيمت پودر آهک تاثير دارد، ميزان کلسيم به کار رفته در آن است. هر‌‌چقدر درصد نا‌‌خالصي در آن بيشتر باشد قيمت آن پايين‌‌تر مي‌‌آيد.

ساختمان‌‌سازي

آهک يکي از قديمي‌‌ترين موادي است که بشر تا به امروز شناخته است. از آهک در ساختمان‌‌سازي، محکم کردن مصالح و غيره استفاده مي‌‌شود. از اين ماده بيشتر براي پايداري ساختمان‌‌‌هاي در حال ساخت استفاده مي‌‌شود تا پي بنا را محکم‌‌تر سازد قيمت پودر سنگ اهک . هم‌‌چنين در زمين‌‌هايي مانند فرودگاه‌‌ها و غيره که نياز است سطحي محکم بر روي زمين تشکيل شود از شفته‌‌ي آهک استفاده مي‌‌کنند.

سا‌‌رو‌‌ج

شفته‌‌ي آهک از دوغاب آهک و خاک استفاده شده است. استفاده از آهک باعث مي‌‌شود گل و گياه در روي زمين رشد نکند قيمت پودر سنگ اهک . در ايران مخلوط‌‌هاي ديگر آهک نيز بسيار پر‌‌استفاده هستند. دوغاب آهک و خاکستر که به آن سا‌‌رو‌‌ج مي‌‌گويند، و آهک آبي که در ساختمان‌‌سازي از آن استفاده مي‌‌شود از نمونه‌‌ي مخلوط آهک در ايران است.

لايم استون

پودر سنگ آهک به دو روش کوبش سنگ آهک و پودر ضايعات کارخانه هاي آهک يا برش سنگ به دست مي آيد. پودر سنگ آهک يا لايم استون از نظر شيميايي از فرمول مولکولي کربنات کلسيم CaCO3 برخوردار است قيمت پودر سنگ اهک . پودر سنگ آهکي اصولا از دو نوع سنگ آهک دولوميتي و يا پر کلسيم توليد مي شود. پودر سنگ دولوميتي حاوي مقاديري منيزيم در ترکيب خود است.

پودر سنگ آهک

چنانچه از پودر سنگ آهک در توليد بتن استفاده شود ، سبب کاهش نفوذ آب ، يون کلريد و درصد افت وزن آرماتور شده و سبب ايجاد مقاومت فشاري بالاتر و افزايش وزن مخصوص بتن خواهد شد قيمت پودر سنگ اهک . توليد سنگ هاي آنتيک ، موزاييک و استفاده به عنوان فيلر و حجم دهنده از ديگران زمينه هاي مصرف پودر سنگ آهک يا همان پودر سنگ کربنات کلسيم محسوب مي شود.

قیمت پودر سنگ ۳۰ کیلویی

در روش طبيعي سنگ هاي موجود در طبيعت در اثر فشار، بر روي هم حرکت مي کنند و سنگ هاي زيري را خرد مي کنند اين فشار و خرد شدن تا جايي ادامه پيدا مي کند که سنگ ها به طور کامل پودر شوند قيمت پودر سنگ اهک . نمونه بازر خاک سنگ طبيعي را مي توانيد در سواحل به صورت شن و ماسه مشاهده کنيد. ناگفته نماند پودر سنگ از طريق فرسايش يخبندان ها و نفوذ آب به داخل سنگ ها در طول دوره زمين شناسي نيز به وجود مي آيند.

قيمت پودر سنگ 25 کيلويي

اين محصول نسبت به مزايايي که دارا است داراي قيمت بسيار مطلوبي مي باشد.در واقع مي توان گفت پودر سنگ يکي از ارزان ترين متريالي است که در تهيه ملات جهت ساخت و ساز مورد استفاده قرار مي گيرد قيمت پودر سنگ اهک . مناسب بودن قيمت پودر سنگ باعث شده است که هزينه هاي تهيه ملات کاهش پيدا کند و به صرفه تر باشد. قيمت خاک سنگ بر اساس نوع آن مشخص مي شود زيرا کيفيت هر کدام و کاربرد هاي آن ها با يکديگر متفاوت است.

قیمت پودر سنگ قم

بسته بندي، رنگ، سايز و دانه بندي پودر سنگ مي تواند در قيمت پودر سنگ اهک تمام شده موثر باشد. بايد به اين مطلب نيز اشاره کنيم قيمت پودر سنگ ساختماني که در امور ساختماني و راه سازي و در حجم زياد مورد استفاده قرار مي گيرد از پودر سنگ هايي که در حوزه هاي رنگ سازي، پليمر، مجسمه سازي، توليد چسب و زرين کاربرد دارد ارزان تر است.

پودر سنگ مرمر قيمت

سنگ مرمر نوعي سنگ کربنات کلسيم و از نوع کلسيت است که فرمول مولکولي آن به صورت CaCO3 بوده و نسبتا سنگ سختي محسوب مي شود قيمت پودر سنگ اهک . اين سنگ بسيار زيبا را معمولا در نماي ساختمان ها و بنا هاي مختلف مي بينيم که جلاي زيبا ، رنگ سفيد درخشان و طرح هاي چشم نوازي دارد.

ويژگي خاک سنگ مرمر

همان طور که مي دانيد ، سنگ مرمر بسيار زيبا و گران قيمت است. اما اگر آن را کوبش کنيم ، تفاوت زيادي با ديگر انواع خاک سنگ ندارد قيمت پودر سنگ اهک . اين پودر جزء انواع پودر سنگ ساختماني و هنري مي باشد و علاوه بر رنگ سفيد ، در رنگ هاي قرمز ، صورتي ، سبز و سياه وجود دارد.

توليد پودر سنگ مرمر

توليد پودر سنگ مرمر به دو صورت انجام مي شود. روش اول از طريق جمع آوري خاک سنگ مرمر مي باشد که از سنگ بري ها و يا معادن استخراج مي گردد قيمت پودر سنگ اهک . در اين محل ها در اثر برش زدن سنگ و يا فعاليت هايي مثل انفجار که براي استخراج صورت مي گيرد ، مقادير زيادي پودر سنگ مرمر ايجاد مي گردد که قابل جمع آوري و استفاده است.

سنگ مرمر

اگر چه به دليل گران قيمت بودن سنگ مرمر معمولا آن را کوبش نمي کنيم ، اما گاهي ممکن است در استخراج ديگر معادن سنگ مثل سنگ آهک ، رگه هايي از سنگ مرمر نيز وجود داشته باشد قيمت پودر سنگ اهک . و يا اينکه ضايعات بلا استفاده سنگ مرمر را کوبش کنيم.

کاربرد پودر سنگ مرمريت

 • استفاده به عنوان پودر بتونه (پودر مل)
 • نوعي مکمل بتن که براي افزايش مقاومت فشاري و آب گريز شدن آن بکار مي رود
 • در فعاليت هاي هنري براي توليد گچ ونيزي ، پودر پتينه کاري و مارمارينو

کاربرد در توليد رنگ و رزين

پودر سنگ رنگي کاربرد زيادي در برخي صنايع و مشاغل از جمله ساخت صنايع هنري دارد به همين دليل استفاده از خاک سنگي که به صورت طبيعي داراي قيمت پودر سنگ اهک رنگ باشد بسيار مهم مي باشد.

فروش پودر سنگ مرمر با قيمت عمده

يکي، از مواد بسيار مهم و ضروري در ساخت و سازها، پودر سنگ مي‌باشد. پودر سنگ مرمر نيز، يکي از انواع اين ماده بوده که از آن، جهت رنگ دهي، بالا قيمت پودر سنگ اهک بردن حجم، آب بندي، دوام بخشي و… استفاده مي‌کنند. قيمت پودر سنگ، باتوجه به نوع بسته بندي و تناژ خريد متغير مي‌باشد.

خاصيت پودر سنگ آهکي

به دليل خاصيت پودر سنگ آهکي اين ماده مي‌توان از آن در امور ساختماني و حتي راه سازي به طور ويژه، استفاده نمود. افراد، با تجربه و داراي علم اين توصيه را نموده‌اند که، حتما از پودر سنگ مرمر به عنوان، يکي از افزودني هاي بتن استفاده گردد قيمت پودر سنگ اهک . دليل اين امر، مزاياي بسيار زياد پودر سنگ مرمر مي باشد.

خاصيت پودر سنگ آهکي
خاصيت پودر سنگ آهکي

منظور از پودر سنگ مرمر چيست؟

پودر سنگ مرمر، يا همان پودر سنگ مرمريت سفيد رنگ بوده و از آن به طور گسترده، جهت مصارف ساختماني، مانند: ساخت و تهيه ي بتن ها استفاده مي‌شود. قيمت پودر سنگ اهک سنگ مرمر، که از آن پودر تهيه مي‌نمايند به صورت، دگرگوني شده از سنگ آهک، ساخته مي‌شود و فرمول عمومي آن نيز، به صورت CaCO3 مي‌باشد در واقع سنگ مرمر، نوعي کربنات کلسيم بوده که سنگي سخت و البته، بسيار مستحکم مي‌باشد.

عمليات سنگ تراشي

در عمليات سنگ تراشي، مقدار بسيار زيادي پودر سنگ مرمر حاصل مي‌شود که، نتيجه برش سنگ، مي‌باشد قيمت پودر سنگ اهک . توليد اين نوع پودر، علاوه بر سنگ تراشي ها، در معدن هاي سنگ آهک و کلسيم کربنات نيز انجام شده و با کوبيدن اين سنگ ها، پودر سنگ مرمر تهيه و توليد مي‌شود.

عوامل موثر در تفاوت قيمت انواع پودر سنگ مرمر

 • ماهيت و نوع سنگ پودر شده
 • مقدار، هزينه ي استخراج سنگ و خريداري کوپ مورد نياز
 • هزينه هاي انجام گرفته براي عمليات فرآوري
 • برش، فرآوري و کوبش سنگ
 • درجه بندي پودر سنگ
 • مقدار هزينه ي انجام شده جهت حمل و نقل

پودر سنگ مرمريت چيست؟

پودر سنگ مرمر يا پودر سنگ مرمريت به زبان انگليسي Marble powder ناميده مي شود. پودر سنگ مرمر سفيد رنگ است و بيشتر براي مصارف ساختماني نظير تهيه بتن به کار مي رد قيمت پودر سنگ اهک . سنگ مرمر نوعي سنگ دگرگوني شده از سنگ آهک است که فرمول عمومي آن CaCO3 مي باشد.

منشاء سنگ مرمر

منشاء سنگ مرمر نوعي کربنات کلسيم بنام کلسيت است که سنگي سخت و مستحکم مي باشد. سنگ مرمر بسيار زيبا و سفيد رنگ است و از آن براي نماسازي ساختمان ها ، مجسمه سازي و در بناهاي مذهبي نظير بارگاه امامان و امامزادگان استفاده مي شود قيمت پودر سنگ اهک . سنگ مرمر داراي فسيل ها و رگه هايي شکل يافته به نام استيلوليت است که زيبايي خاصي به آن مي دهد.

مزاياي توليد بتن

 • کاهش هزينه هاي تهيه بتن
 • استفاده از ضايعات توليد شده در سنگ بري ها
 • کاهش آلودگي هاي زيست محيطي ناشي از توليد سيمان

زيبايي خيره کننده سنگ مرمر سبب شده تا به صورت گسترده اي از آن در مجسمه سازي استفاده شود. شايد هيچ شهري در هيچ کشوري در جهان را نتوان پيدا کرد که تنديس هايي از جنس سنگ مرمر در آن وجود نداشته باشد. همچنين از پودر سنگ مرمر هم مي توان در ترکيب با ديگر مواد به منظور استفاده در مجسمه سازي سود برد.

فروش پودر سنگ مرمر

فروش پودر سنگ مرمر معمولا در صنايع ساختمان سازي مي باشد. اين ماده داراي کاربرد هاي فراوني است البته بايد توجه داشت که خلوص آن داراي اهميت بوده و نبايد با ساير انواع خاک صنعتي ترکيب شود قيمت پودر سنگ اهک .

پودر سنگ چيست

همانگونه که از نام آن مشخص است از کوبيده شدن انواع کاني هاي معدني موجود در طبيعت نظير سنگ آهک يا کربنات کلسيم, مرمريت, گرانيک, سنگ آهن, سنگ نقره و … به دست مي آيد قيمت پودر سنگ اهک . اين ماده داراي کليه خواص کاني کوبيده شده بوده با اين تفاوت که به دليل دارا بودن سايز بندي پودري و ميکرونيزه و افزايش سطح تماس, علاوه بر اينکه خواص موجود در آن کاملا در دسترس مي باشد همچنين در صنايع مختلف به راحتي بکار گرفته مي شود.

توليد پودر سنگ

توليد خاک سنگ به دو صورت طبيعي و صنعتي مي باشد. در طبيعت بر اثر سايش لايه هاي مختلف پوسته زمين و درگيري سنگ ها با هم بخشي از آن بصورت پودر در مي آيد قيمت پودر سنگ اهک .

کاربردهای دیگر پودر سنگ عبارتند از

 1. کاربردهای پودر سنگ در صنایع
 2. کاربرد پودر سنگ برای مجسمه‌سازی
 3. پاشش روی قیرگونی کاری
 4. دوغاب دهی سنگ , کاشی و سرامیک با مخلوط پودر سنگ و سیمان سفید
 5. استفاده از سنگ نمره , پودر سنگ و سیمان سفید برای نمای ساختمان
 6. حجم دهنده و اتصال‌دهنده ذرات برای آسفالت جاده‌ها
 7. ماده گدازآور در کوره‌های انفجاری برای تولید سرباره مذاب
 8. تصفیه فاضلاب‌های شهری به دلیل ویژگی‌های میکروب‌کشی و ضدعفونی‌کننده
 9. دارای خاصیت ضد اسیدی برای باز کردن راه فاضلاب‌ها
 10. اصلاح خاک‌های اسیدی در کشاورزی با افزایش پی هاش خاک مناسب برای رشد گیاهان
 11. سند بلاست
 12. خوراک دام و طیور به‌عنوان سنگ‌ریزه و شن برای هضم غذای آن‌هاو …
mweb_ahan
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *