قيمت آجر نما

قيمت آجر نما

قيمت آجر نما

قيمت آجر نما نمونه ای از مصالح ساختمانی است که با توجه به ویژگی های منحصر بفردی که دارد، مورد توجه افراد شاغل در صنعت ساختمان قرار گرفته و به شکل وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد.

قيمت آجر نما

می دانیم که آجر انواع بسیاری دارد مانند آجر نسوز، آجر ده سوراخ، آجر دکوراتیو و … آجر نما یکی از مهمترین و اصلی ترین مصالح ساختمان است که با توجه به ویژگی های منحصر به فرد خود بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

قيمت آجر نما
قيمت آجر نما

فروش آجر نما

این آجر ها در نمای بیرونی ساختمان به کار می روند و با توجه به کیفیت و درصد جذب آب به دو گروه درجه یک و دو تقسیم می شوند. آجر نما ها نوعی از آجر معمولی هستند که وزن کمتری دارند. این نوع آجر ها مقاومت بالایی در برابر گرما، رطوبت و نفوذ آب دارند و در اندازه های مختلف و طیف رنگی متفاوت با طراحی های خلاقانه قابل تهیه می باشند.

انواع آجر نما

آجر نماها دارای تفاوت‌ها و ویژگی‌های زیادی هستند که همین ویژگی‌ها باعث شده است تا انواع مختلفی داشته باشند که با یکدیگر به معرفی و بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

آجر نما پلاک

یکی از آجر نماهایی که در مقابل تغییرات محیطی مقاومت بسیار بالایی دارد، آجر نما پلاک است. همچنین این آجر ضد حریق یا نسوز است و در بین تمامی آجرها میزان شوره‌زدگی کمی دارد. این آجر از خاک رس و دیگر افزودنی‌های آجر ساخته شده است. آجر نما پلاک در رنگ‌های زرد، قهوه‌ای و نارنجی تولید و به بازار عرضه می‌شود.

آجر نما شاموتی

این آجر نما یکی از بادوام‌ترین و باکیفیت‌ترین انواع آجر نماها می‌باشد که در رنگ و ابعاد مختلف تولید و عرضه می‌شود. این محصول دارای رنگ‌های زرد، زرد مایل به نارنجی، نارنجی تیره، قهوه‌ای روشن، اخرایی و تیره است که به صورت مربع یا مستطیل تولید می‌شود. قيمت آجر نما شاموتی جزء آجرهای نسوز است.

آجر نما حصیری

این نوع از آجرنما، بافتی مانند حصیر دارد. همچنین تنوع بالای طرح و رنگ آن می‌تواند نمای ساختمان را منحصر بفرد و متفاوت جلوه دهد. یک نوع از آجر نما حصیری که به صورت لعابی ساخته شده است، دارای مقاومت بیشتری در مقابل نور طبیعی خورشید می‌باشد. استفاده از این نوع قيمت آجر نما ساختمان شما را زیباتر می‌کند.

آجر نما رستیک

این نوع از قيمت آجر نما ، نسوز است و موارد استفاده از آن نمای ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی می‌باشد. ابعاد این آجر شبیه به آجرهای معمولی است. ناهمواری‌هایی که بر روی سطح این آجر وجود دارد باعث زیباتر شدن نمای ساختمان می‌شود.

آجر نما لعابی

این نوع آجر مانند آجرهای معمولی بعد از تولید به یک لایه لعاب بسیار مقاوم آغشته می‌شوند. این لایه لعاب دارای رنگ‌های متفاوتی است و باعث به وجود آمدن ثبات و مقاومت در آجر می‌شود. قيمت آجر نما لعابی دارای مقاومت در برابر تغییرات آب و هوا، نفوذ رطوبت و مواد شیمیایی و همچنین هوازدگی و فرسایش می‌باشد.

آجر نما کرکره‌ای

این آجر در طراحی نما ساختمان کاربرد زیبایی دارد زیرا بسیار زیبا و شیک است. این قيمت آجر نما جزء آجرهای نسوز می‌باشد زیرا برای تولید آن از خاک نسوز استفاده شده است. لازم به ذکر است که قيمت آجر نما کرکره‌ای در هر محیط و شرایط آب و هوایی می‌تواند دما را تحمل کند (حتی تا بالاتر از ۱۰۰۰ درجه سانتی‌گراد) و مقاومت بسیار بالایی دارد.

آجر نما نسوز

این آجر یکی از محبوب‌ترین انواع آجر است که ضد حریق می‌باشد. همچنین می‌توان از آن به عنوان عایق حرارت استفاده کرد. لازم به ذکر است که قيمت آجر نما نسوز در مقابل رطوبت و تغییرات آب و هوایی مقاومت بسیار بالایی دارد.

نمای آجر مدرن

استفاده از انواع قيمت آجر نما برای نمای بیرونی ساختمان نه تنها موجب دوام و استحکام بنا می شود، بلکه جنبه زیبایی شناسی نیز دارد. موقعیتی را تصور کنید که در حال عبور از کنار ساختمان های مختلفی هستید؛ ساختمانی که از انواع آجرهای زیباتر برای نمای بیرونی آن استفاده شده است در نگاه اول، توجه شما را جلب خواهد کرد.

اجر کاری مدرن ساختمان

قيمت آجر نما ساختمان به کیفیت مقاومت آجر در برابر گرما، رطوبت، تابش خورشید و عوامل جوی بستگی دارد. به عنوان مثال آجر نانو مقاومت بالایی در برابر رطوبت و فشار دارد و در کل از انواع آجرنمای باکیفیت است. این اجرنما در عین سبک بودن کاربری بالایی دارد و قیمت آن نسبت به سایر انواع قيمت آجر نما ساختمان بالاتر است.

چگونگی ساخت نما با آجرنما

یکی از فاکتورهایی که در معماری به آن توجه ویژه ای می شود، چگونگی ساخت نما با آجرنما می باشد. این فرآیند تاثیرگذاری زیادی در زیبایی شناسی
محیط اطراف دارد. آن چه که در اجرای طراحی نما حائز اهمیت می باشد، انتخاب مصالح مناسب است.

ویژگی های آجر نما

همان گونه که در بالا گفته شد، یکی از مصالح ساختمانی پر مصرف در طراحی نما، قيمت آجر نما می باشد. همان گونه که از نام این محصول پیداست، از آن در طراحی نمای ساختمان استفاده می شود. متریالی که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرد، باید از مقاومت کافی در برابر گرما، رطوبت و نفوذ آب برخوردار باشد.

تنوع رنگی

آجرهای نما، عموما دارای تنوع رنگی بوده و از این رو دست افراد برای انتخاب نمونه متناسب با سلیقه و سایر المان ها را باز می گذارد. از آن جایی که این
متریال در معرض تابش نور خورشید قرار دارد، رنگ آن باید از ماندگاری بالایی برخوردار باشد.

فناوری نانو

در ساخت برخی از مدل های این نوع آجر از فناوری نانو استفاده می شود و همین امر باعث بالا رفتن استحکام و مقاومت آن ها در برابر شرایط محیطی
متفاوت می شود قيمت آجر نما . آجرهای نما عموما دارای مقاومت فشاری بالایی هستند.

قيمت آجر سه سوراخ

رنگ های زرد، زرد متمایل به نارنجی، قهوه ای روشن، قهوه ای اخرایی، قهوه ای تیره و نارنجی تیره از جمله رنگ های این محصول می باشند. این متریال
در شکل های مستطیل و مربع ساخته و به بازار عرضه می شود. قيمت آجر نما شاموتی را می توان در دسته آجرهای نسوز قرار داد.

قيمت آجر 10 سوراخ تبريز

یکی دیگر از انواع آجرنما آجر پلاک می باشد که در برابر تغییرات محیطی مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. در ساخت این محصول از خاک رس و افزودنی های دیگر استفاده شده و می توان آن را در رنگ های مختلف هم چون زرد، نارنجی و قهوه ای تهیه و در نمای ساختمان مورد استفاده قرار داد.

قيمت آجر سوراخ دار قرمز

این متریال در دسته انواع آجر نسوز قرار دارد و از آن هم به عنوان قيمت آجر نما و هم در طراحی داخلی استفاده می شود. این آجر از لحاظ ابعاد به آجرهای معمولی شباهت دارد، اما از لحاظ ظاهری دارای ناهمواری هایی می باشد که می تواند در زیبایی هرچه بیش تر نمای ساختمان دخیل باشد.

قيمت روز آجر فشاري

این محصول از زیبایی زیادی برخوردار بوده و از این رو محبوبیت بالایی در به کارگیری در طراحی نما دارد. در ساخت این محصول از خاک نسوز استفاده می شود و به همین خاطر می توان آن را در دسته آجرهای نسوز قرار داد قيمت آجر نما . در ساخت این متریال از مواد اولیه آجرهای معمولی استفاده شده و پس از ساخت از یک لایه لعاب مقاوم بر روی آن ها استفاده می شود. این لعاب در رنگ های مختلف تولید شده و می توان آن را به عنوان یک لایه محافظ در نظر گرفت.

قيمت هر تن آجر فشاري

استفاده از این محصول می تواند عملکردی شبیه به عایق داشته و از اتلاف انرژی در ساختمان جلوگیری به عمل آورد. از دیگر ویژگی های این محصول می توان به مقاومت آن در برابر رطوبت قيمت آجر نما ، بارندگی، شرایط مختلف جوی و فرسایش اشاره کرد.

قيمت هر تن آجر فشاري ملاير

از جمله رنگ های این محصول می توان به طیف رنگی قهوه ای، که شامل رنگ های قهوه ای روشن، تیره و قهوه ای با بافت های ریز و درشت، طیف رنگی
نارنجی با رنگ های نارنجی مایل به قهوه ای، زرد مایل به نارنجی، نارنجی تیره، نارنجی روشن، زرد روشن، زرد تیره و رنگ نارنجی با بافت های ریز و درشت
قيمت آجر نما و نمونه رنگ هایی نظیر خاکستری، سفید و طوسی اشاره کرد.

مزایا آجر نما نسوز

در یک دهه گذشته کاریرد آجرهای نسوز در نمای ساختمان به دلایل گوناگونی افزایش یافته است. یکی از این دلایل مقاومت و استحکام بالا و عایق بودن
آجر های نسوز در برابر حرارت و صدا می باشد قيمت آجر نما . همچنین تنوع رنگ بی نظیر آجرهای نسوز دست طراحان در خلق ایده ها باز گذاشته است ماندگاری بالای رنگ این آجر ها مدیون نداشتن ناخالصی حین تولید است. از این جهت به راحتی در هر مکان و با هر اقلیم آب و هوایی قابل استفاده است.

قيمت آجر فشاري شبستر

علاوه بر این آجر های نسوز به دلیل مقاومت و استحکام بالا در دیواره های کوره های آهنگری، ذوب آهن و همچنین ریخته گری کاربرد فراوان دارند قيمت آجر نما . اگر به دنبال مناسب ترین و با کیفیت ترین محصول برای پروژه های خود می باشید می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید

قیمت هر متر مربع آجر نما نسوز

این محصول در ابتدا در شومینه ها و کوره ها استفاده می شده است. آجر نسوز نما قابلیت تحمل دماهای بالا را دارد. دمایی بین 1100 تا 1600 درجه
سلنتیگراد را تحمل می کند. اما در عین حال رسانایی گرمایی کمی دارد که در مصرف کمتر انرژی مؤثر است. آجر نسوز دارای مقادیری آلومینیوم اکسید
(Aluminium Oxide) می باشد. گاهی مقدار اکسید آلومینیوم به 50% تا 60% می رسد قيمت آجر نما . وجود این ماده عامل اصلی تحمل بالای حرارت این آجر است.

برای هر متر مربع چه تعداد آجر پلاک نیاز است؟

آجر ۷۳۱ تعداد ۴۰ قالب در هر متر مربع با بندکشی ۱سانتی نیاز است قيمت آجر نما .آجر ۵.۵۲۲ تعداد ۷۲ قالب در هر متر مربع نیاز است.

قیمت آجر نسوز نما داخلی

این آجر هم به صورت دوغابی یا تر و هم به صورت خشک قابل اجرا می باشد قيمت آجر نما . در بسیاری از کارهای مدرن و ساختمان های با نمای پارامتریک از این آجر استفاده می شود. این محصول به علت تولید صنعتی به وفور و با قیمت مناسب در دسترس است، که یکی از مزیت های آن نسبت به سنگ و چوب ترمووود می باشد. با توجه به ابعاد استاندارد آن اجرای آن به سهولت امکان پذیر است.

قيمت هر تن آجر فشاري قم

انتخاب مصالح مناسب از نکات با اهمیتی می باشد که در اجرای طراحی نما باید در نظر گرفته شود . در این میان چگونگی طراحی نما با آجر از فاکتور های
مهم در معماری می باشد که تاثیر زیادی در زیبا سازی محیط می گذارد . قيمت آجر نما آجر از جمله مصالح ساختمانی بسیار پر کار برد و مورد توجه معماران و صاحبان
ساختمان ها می باشد که ویژگی های منحصر به فردی دارد .

تنوع رنگ آجر نما

آجر نماها از جمله متریال های پر کاربردی می باشند که بیشترین تنوع رنگی را در بین بسیاری از متریال های ساختمانی دیگر دارند . طیف های رنگی متنوع در این محصولات موجب زیبایی هر چه بیشتر ساختمان ها می شود . می توان گفت که امروزه بیش از 100 نوع قيمت آجر نما با طیف های رنگی متنوع در بازار موجود می باشند که به دلیل زیبایی و کیفیت و تنوع رنگی نه تنها در نمای ساختمان ها بلکه در طراحی دکوراسیون داخلی آن ها نیز به کار برده می شوند .

تنوع رنگ آجر نما
تنوع رنگ آجر نما

قيمت آجر فشاري کنگاور

پیشرفت علم و صنعت امروزه دست به تولید مصالح جدیدی برای ساخت ساختمان ها زده است که موجب شده است تا در ساخت اسکلت سازه ها محصولی همچون آجر کمتر به کار گرفته شود و در عوض قيمت آجر نما روز به روز بیشتر به کار برده شوند . و بالاخره به عنوان نکته ی پایانی باید گفت که نکته ی حائز اهمیت در مورد آجر نماها در این است که باید دارای استاندارد های لازم باشند و در برابر عواملی از قبیل رطوبت ، گرما و نفوذ آب و … مقاوم باشند و آسیبی به بافت و ظاهر آن ها وارد نشود .

رنگ و ابعاد آجر نما

با توجه به رنگ و ابعاد قيمت آجر نما ، قیمت آن ها متفاوت می باشد . در بین آجر های نسوز از محبوب ترین آن ها می توان به آجر نسوز سفید ، آجر نسوز قرمز ، آجر نسوز قهوه ای و شاموتی اشاره کرد . ابعاد تولیدی این محصول متفاوت می باشد و از بین آن ها آجر نسوز با ابعاد 7*31*5.2 و 3*31*5.2 یا همان آجر نما کرکره ای پر مصرف ترین انواع آن ها می باشد . لازم به ذکر است که این آجر ها به تازگی در ابعاد بزرگتر همچون 10*60 نیز تولید می شوند .

شومینه

آجر نسوز نما قابل استفاده در شومینه ها و کوره ها می باشد و قابلیت تحمل دمای بسیار بالا حدود 1100 تا 1600 درجه سانتی گراد را دارند . و به دلیل
رسانایی گرمایی کمی که دارند مصرف انرژی آن ها کمتر می باشد . در آجر نسوز مقداری آلومنیوم اکسید وجود دارد که گاها میزان آن 50 تا 60 درصد می باشد و وجود آن موجب می شود تا آجر نسوز بتواند دمای بالا را تحمل نماید . این آجر ها همچنین مقاومت بالایی در برابر مقابل عوامل جوی و محیط های اسیدی دارند .

قیمت آجر نما به چه عواملی بستگی دارد؟

نوع آجر، رنگ، ابعاد و نسوز بودن یا نبودن، روش اجرا، اجرت اجرا و مصالح مورد نیاز.

ویژگی های آجر نما چیست؟

باید از مقاومت کافی در برابر گرما، رطوبت و نفوذ آب برخوردار باشد. از آن جایی که این متریال در معرض تابش نور خورشید قرار دارد، رنگ آن باید ماندگاری
بالایی داشته باشد.

انواع آجر نما کدام اند؟

شاموتی، پلاک، رستیک، حصیری، کرکره ای، لعابی و نسوز

قيمت هر تن آجر فشاري اروميه

استفاده از انواع آجر نما برای نمای بیرونی ساختمان نه تنها موجب دوام و استحکام بنا می شود، بلکه جنبه زیبایی شناسی نیز دارد. موقعیتی را تصور کنید
که در حال عبور از کنار ساختمان های مختلفی هستید؛ ساختمانی که از انواع آجرهای زیباتر برای نمای بیرونی آن استفاده شده است در نگاه اول، توجه
شما را جلب خواهد کرد. شاید به همین دلیل است که طراحان و تولیدکنندگان قيمت آجر نما همواره سعی می کنند مصالح مرغوب و دارای طرح و رنگ زیباتر
را به بازار عرضه کنند.

مهم ترین عامل در تعین قیمت اجر نما

مهم ترین عامل در تعین قیمت اجر نما ، نوع آجر می باشد. به طور مثال قيمت آجر نما شاموتی با قیمت آجر نما نسوز متفاوت است. عامل دیگر تاثیرگذار بر
قیمت آجرنما ، رنگ آن است. ممکن است رنگ های مختلف یک نوع آجرنما، قیمت متفاوتی نسبت به یکدیگر داشته باشند. برای نمونه می توان گفت که
قیمت آجر نسوز قرمز با قیمت آجر نسوز نما سفید از یک برند و با یک کیفیت و ویژگی با یکدیگر متفاوت است.

اجر کاری مدرن ساختمان

قیمت آجر نمای ساختمان به کیفیت مقاومت آجر در برابر گرما، رطوبت، تابش خورشید و عوامل جوی بستگی دارد. به عنوان مثال آجر نانو مقاومت بالایی در
برابر رطوبت و فشار دارد و در کل از انواع آجرنمای باکیفیت است. این اجرنما در عین سبک بودن کاربری بالایی دارد و قیمت آن نسبت به سایر انواع قيمت آجر نما ساختمان بالاتر است.

برخی از انواع آجر نما

در این مطلب به معرفی انواع قيمت آجر نما جدید برای نمای داخلی و نمای بیرونی ساختمان ها پرداخته شده است. در هر قسمت انواع اجر نما و ویژگی های ظاهری آنها در مدل های مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. هر یک از این مصالح ساختمانی، یک سری ویژگی های ظاهری و خواص فیزیکی دارند که آنها را برای نصب در نمای بیرونی و یا داخلی ساختمان مناسب کرده است.

نمای آجری مدرن ساختمان

آجر شاموتی دارای رنگ ثابتی بوده و در برابر رطوبت، مواد شیمیایی و درجه حرارت بالا مقاوم است. از دیگر ویژگی های این اجرنما مقاومت در برابر باران های اسیدی، عدم شوره زدگی و همین طور مقاومت در برابر سایش و نوسانات دمایی می باشد. با توجه به ویژگی های ذکر شده، قيمت آجر نما نسوز شاموتی یکی از بهترین گزینه ها برای اجرا در نمای بیرونی ساختمان می باشد. از آجر شاموتی می توان برای نماهای داخلی و دیوار شومینه نیز استفاده کرد.

آجر نما شیل گلبهی تیره

آجر نما شیل دارای انواع مختلفی همچون اجر نما شیل با ابعاد بزرگ، اجرنما شیل مهندسی، آجرنما شیل با حفره های زیاد، آجرنما شیل کوئین، اجرنما شیل کینگ و آجرنما شیل الیت می باشد. قيمت آجر نما شیل وابسته به مواردی همچون نوع، ابعاد، رنگ و کیفیت آن است. قیمت آجر نما شیل کمتر از قیمت آجر نما نسوز است. به طور کلی قیمت آجرنما شیل با توجه به استقامت بالای آن، مناسب بوده و خرید آن مقرون به صرفه می باشد.

نمای آجری کرکره ای

این آجرها از خاک نسوز تولید شده اند و قابلیت تحمل حرارت تا دمای بالاتر از ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد را دارند. طراحی نمای بیرونی ساختمان با آجر کرکره ای موجب دوام و استحکام بیشتر نمای خارجی شده و همچنین مقاومت بنا را در برابر ایجاد شوره روی سطح آجر تامین می کند. همانند سایر انواع آجرنما، آجرنما کرکره ای نیز در دسته آجرهای نسوز قرار دارد.

نمای آجری کرکره ای
نمای آجری کرکره ای

آجر نما

این آجر ها در نمای بیرونی ساختمان به کار می روند و با توجه به کیفیت و درصد جذب آب به دو گروه درجه یک و دو تقسیم می شوند. قيمت آجر نما نوعی از آجر معمولی هستند که وزن کمتری دارند. این نوع آجر ها مقاومت بالایی در برابر گرما، رطوبت و نفوذ آب دارند و در اندازه های مختلف و طیف رنگی متفاوت با طراحی های خلاقانه قابل تهیه می باشند.

آجر لفتون قرمز

قيمت آجر لفتون قرمز برای استفاده از قيمت آجر نما نسوز در پروژه های ساختمانی در نظر داشته باشید که تراز بودن و استفاده هنرمندانه از سبک و طرح آجر های نسوز، از اهمیت بالایی برخوردار است و باعث می شود نمای شما جلوه و زیبایی خاصی داشته باشد.

mweb_ahan
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *