قيمت آجر فشاري قرمز

قيمت آجر فشاري قرمز

قيمت آجر فشاري قرمز

قيمت آجر فشاري قرمز که از قدیمی ترین تولیدات آجر می باشد و در قدیم به آن آجر بزر یا آجر توپر نیز گفته می شد، ابعاد این آجر 22*10*5.5 می باشد و ارتفاع آن از 3.5 تا 5.5 قابل تغییر است، وزن این آجر در حدوده 1700 تا 2000 گرم می باشد و تعداد این آجر در هر تن چیزی در حدوده 450 تا 500 عدد در هر تن می رسد.قیمت آجر فشاری بسته به نوع آجر فشاری که سفارش می دهید متفاوت است.

قيمت آجر فشاري قرمز

استفاده در پی ساختمان (فونداسیون)، این آجر به دلیل جذب آب چسبندگی زیادی با ملات پیدا میکند و از این رو مقاومت بالایی دارد، این آجر به دلیل داشتن طول عمر طولانی در گذشته مورد استفاده زیادی داشت، این آجر به دلیل قیمت ارزان و همیشه قبل تهیه بودن در اکثر نقاط ایران قابل استفاده می باشد،استفاده در دیوارهای خارجی و داخلی و دیوارهای حمال نام برد.

قيمت آجر فشاري قرمز
قيمت آجر فشاري قرمز

ویژگی‌های آجر فشاری

استحکام آجر فشاری توسط چگالی آن محاسبه می‌‌شود، که به طور متوسط ۱۶۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است. هر سری از آجرهای توپر با یک شاخص مقاومتی خاص (M (n شناسایی می‌شوند، جایی که n قدرت آجر را نشان می‌دهد. آجر ۱۰سوراخ بنابراین، مدل‌هایی با شاخص M-350 و M-400 از بالاترین مقاومت برخوردار هستند. از چنین آجری می‌توان برای ساخت دیوارهای باربر در ساختمان استفاده کرد.

معایب استفاده از این آجر فشاری

وزن زیاد این آجر در ارتفاعات بالا و عایق کم در برابر حرارت و صدا نام برد.امروزه از این نوع آجر برای استفاده از فونداسیون و دیوارهای حیاط و دیوار حمال ساختمانی استفاده می شود و روز به روز استفاده این آجر کمتر می شود، آجر ۱۰سوراخ این نوع آجر از نوع دوستدار محیط زیست می باشد.

قيمت آجر فشاري سال

مقاومت در برابر سرمازدگی آجر گری با شاخص (F (n نشان داده می‌شود، در جایی که n تعداد چرخه انجمادی است که آجر می‌تواند بدون از بین رفتن کیفیت اصلی خود را حفظ کند. این شاخص تا حد زیادی تحت تأثیر تخلخل آجر قرار دارد که در اکثر اصلاحات از ۷ تا ۸٪ متغیر است. مقاومت در برابر یخ‌زدگی آجر فشاری می‌تواند به ۳۰۰ چرخه برسد قيمت آجر فشاري قرمز ، آجر ۱۰سوراخ که این امر باعث شده برای ساخت تأسیسات در مناطق سردسیر، محصولی مناسب باشد.

مزایا و معایب آجر فشاری

  1. به دلیل حذب آب بالا، این آجر چسبندگی زیادی با ملات سیمانی دارد و در هر زمان از سال قابل استفاده است.
  2. دارای ایمنی مطلق برای سلامتی انسان و خلوص اکولوژیکی ناشی از عدم وجود ناخالصی‌های مضر در ترکیب خود است.
  3. سطح آجر دارای خاصیت ضد بخار است، به طوری که گرد و غبار و دوده در اثر باران جذب نمی‌شوند.
  4. این نوع آجر را می‌توان در تمام مناطق کشور به راحتی تهیه کرد، پس سطح دسترسی بالایی دارد.
  5. قیمت این آجر نسبت به سفال و دیگر آجرها کمتر است آجر ۱۰سوراخ .

اهمیت استفاده از آجر گری

درست است که آجر گری شکوه گذشته خود را ندارد، ولی به طور کامل از صنعت عمرانی حذف نشده است. اهمیت استفاده از این آجرها همچنان بر پایه ویژگی‌های خاصی که دارد استوار است قيمت آجر فشاري قرمز . آجر ۱۰سوراخ با این حال، نمی توان از پیشرفت‌های فناوری در تولید مصالح ساختمانی جدید غافل شد. برای بهینه کردن هزینه‌های ساخت، افزایش مقاومت سازه در برابر بارهای مرده و نیروی زلزله، کاهش وزن ساختمان و موارد دیگر

تعداد آجر فشاري در هر تن

آجرهای فشاری از خاک رس، ماسه، سیلیس، مواد قلیایی و غیره تهیه شده اند که این موارد به بهترین شکل ممکن می توانند موجب ساخت اقسام مرغوبی از این آجرها شوند قيمت آجر فشاري قرمز . یکی از مواردی که تاثیر شایانی را بر قیمت آجر فشاری و آجر کف فرش می گذارد، مواد اولیه ای بوده که در قبل به آنها اشاره نموده ایم و لازم به ذکر است که وجود مقادیر فراوانی از این متریالها باعث شده تا آجرهای فشاری یا گری را با قیمت منصفانه ای تولید نماییم.

قيمت هر تن آجر فشاري اصفهان

لازم به ذکر است که آجرهای فشاری از قطری مناسب برخوردار بوده و این مزیت را دارند که در هر میزان عمده که قصد تهیه آن را دارید، صادر شوند و همواره مشتریان نیز استقبال بی نظیری را نسبت به آن داشته اند قيمت آجر فشاري قرمز . بسیاری از معمارانی که در صدد ایجاد یک بنایی به سبک تاریخی می باشند، می توانند این نمونه از آجرهای فشاری را سفارش نمایند و در خلق یک ساختمانی سنتی مبادرت ورزند.

آجر فشاری ساده

همان طور که در ابتدای مطلب نیز به شما گفته شد آجرهای فشاری انواع گوناگون و مختلفی را به جهت خرید و استفاده دارند که یکی از این نوعها آجر فشاری ساده است. و شما می توانید با مراجعه به مراکز معتبری که در خصوص خرید آجر فشاری فعال هستند خرید خود را انجام دهید و توجه داشته باشید که این خرید را به جهت حساس بودن کار این آجر در ساختمان سازی از معتبر ترین مراکز موجود انجام دهید قيمت آجر فشاري قرمز تا از نظر کیفیتی، اطمینان لازمه را داشته باشید.

قیمت آجر فشاری ساده

یکی از بهترین و مناسب ترین ویژگی ای که قیمت آجر فشاری ساده را از دیگر مصالح همچون آجر لفتون به جهت استفاده متمایز کرده است این است که آجرهای فشاری در برابر عواملی از جمله رطوبت و تغییرات دمایی بسیار مقاوم عمل می کنند و همین امر سبب شده است قيمت آجر فشاري قرمز تا از این مدل آجرها در نواحی مرطوب به طور زیادی استفاده کنند.

قيمت هر تن آجر گري

آجرهای فشاری از مقاومت فیزیکی بسیار بالایی برخوردار است و در مقابله با دیگر آجرها بسیار مقاوم تر است و همچنین این مدل آجرها از نظر ظاهری شکلی شبیه به سنگهای معدنی و طبیعی دارند قيمت آجر فشاري قرمز . و در خصوص نحوه محاسبه استحکام آجرها بایستی بدانید که اسحکام این مدل آجرها بر حسب چگالی آنها محاسبه می شود که در آجرهای فشاری این میزان چیزی بین 1500 تا 1600 کیلوگرم بر متر مکعب است.

آجر فشاری قرمز

در بیشتر ساختمانهایی که با استفاده از نمای ایرانی ساخته می شوند از آجر لفتون سوراخ فشاری قرمز مصرف می گردد که دارای کیفیت بالایی بوده و جلوه های منحصر به فردی به ساختمان می بخشد قيمت آجر فشاري قرمز . توجه داشته باشید که استفاده از آجر یکی از مناسب ترین محصولات و مواد اولیه برای ساخت ساختمانهای ایرانی می باشد که کاملاً منطبق با شرایط آب و هوایی ایران ساخته شده است

آجر سوراخ دار قرمز

استفاده از آجر سوراخ دار و آجر فشاری قرمز برای بالا بردن استقامت و استحکام محیط از لزوم بالایی برخوردار است به علت وجود این سوراخها در بدنهاجر منات به میانه این محصول کرده و می تواند به خوبی باعث ایجاد قدرت و تحمل بالا در دیوار کرد قيمت آجر فشاري قرمز . برای ساخت انواع دیوارهای حمال که وظیفه تحمل وزن ساختمان را به عهده دارند از این نوع آجر استفاده می شود و می تواند برای بالا بردن مقاومت ساختمان در برابر زلزله تاثیر گذار باشد.

وزن آجر فشاری کوره ای

وزن آجر فشاری کوره ای نسبت به ابعادی که دارد متفاوت می باشد ولی از وزن حداقل 2کیلو وحداکثرتا وزن 2کیلو 600گرم را به خوداختصاص داده است وبه همین خاطر می باشد قيمت آجر فشاري قرمز که ابعاد ووزن آجرفشاری که درمحاسبه قیمت تمام شده ه هرعدد آجرفشاری نقش بسزایی دارد .

قیمت روز آجر فشاری

آجر فشاری با قیمت های باور نکردنی دارد و از لحاظ استحکام محکم می باشدودربعضی جاها استفاده شده نیز مجددا قابل استفاده می باشد به خاطرسطح صافی که دارد وکمتر خراب می شود قيمت آجر فشاري قرمز برای استفاده مجدد نسبت به آجرسفال ده سوراخه اجرفشاری با ابعاد طول 21 سانتی متر عرض 11 سانتی متر و اتفاع 7 سانتی متر میباشد استفاده مجدد از این آجرنسبت به آجرسفال بیشترمی باشد

یک تن آجر فشاری قرمز چند عدد است؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که یک تن آجر فشاری قرمز چند عدد است قيمت آجر فشاري قرمز این تعداد نسبت به ابعاد ووزن آجر بستگی دارد لذا مثلا اگر 22*10*5.5 باوزن 2.500تولید شودهرتن آجرفشاری با تعداد 400 عدد می باشد ولی اگر همین آجرباابعاد 7*21*11تولید شود باوزن 2.600گرم تعداد یک تن 385 عدد می شود

دلایل کاهش کاربرد آجر گری

همانطور که می دانید این بلوک ها در گذشته کاربرد فراوانی داشتند و تقریبا در بیشتر سازه ها به کار می رفتند قيمت آجر فشاري قرمز . این اجر ها در دیوار چینی ساختمان های بنایی و کرسی چینی پی استفاده می شد ولی به مرور زمان با افزایش ارتفاع ساختمان ها و بروز شدن تکنولوژی نیاز به استفاده از آجر های سبک تر و کاربردی تر بیشتر احساس می شد.

solid brick

آجر گری به آجر هایی می گویند که در گذشته برای دیوارچینی ، تیغه کشی و … استفاده می شد. این آجر ها از قدیمی ترین مدل های اجر است . آجر گری به نام های آجر زبره و آجر فشاری نیز مشهور هستند قيمت آجر فشاري قرمز . آجر های فشاری خود به دو دسته آجر فشاری دستی و آجر فشاری ماشینی تقسیم می شوند. معمولا آجر های ماشینی دارای ظاهر سالم و ابعاد دقیق تری هستند و اجر های دستی دارای گوشه پریدگی ترک و ظاهر نامنظم تری هستند.

Pressed Brick

صنایع کم کم به سمت تولید بلوک های با حجم بالاتر در عین حال سبک و کاربردی مثل آجر لفتون 10 سوراخ و آجر سفال حرکت کردند قيمت آجر فشاري قرمز . این بلوک ها علاوه بر وزن سبک تر نسبت به آجر های گری از حجم بالاتری نسبت به انها برخوردارند و جابجایی و حمل و نقل آن ها آسان تر است با وجود این تولیدات نیاز به استفاده از ملات کمتر و سرعت اجرای دیوار بالا رفت.

آجر فشاری سوراخ دار

استفاده از این محصول در ساختمان می تواند با افزایش خاصیت ضد سایش کمک شایسته‌ای به استحکام دیوارها نمایند قيمت آجر فشاري قرمز . به علت جذب بسیار پایین آب درون این اجرا برای نما کاملاً مناسب خواهد بود و می‌تواند به خوبی برای این امر مورد استفاده قرار گیرد علاوه بر مزایای که استفاده از این محصول برای ایجاد مقاومت و استحکام در ساختمان خواهد داشت زیبایی این محصول بسیار چشمگیر و چشم نواز خواهد بود.

آجر فشاری سنتی

از دیرباز برای ساختن بناهای مختلف از آجر قرمز فشاری سنتی استفاده شده است و ایران به عنوان یکی از سازنده های مطرح این محصول در خاور میانه شناخته شده است. وزن بسیار پایین آجر فشاری و سنتی توانایی این محصول برای استفاده از روشهای متفاوت را ایجاد می نماید به طور معمول از این نوع آجر برای بالا بردن استحکام و مقاومت استفاده می شود که به واسطه وزن پایین این محصول فراهم شده است توانایی آجر برای ایجاد مقاومت در برابر زلزله مدیون وزن بسیار پایین آن می باشد.

قیمت آجر فشاری

آجر فشاری قیمت متفاوتی دارد. قیمت آجرگری معمولا به صورت تن ارائه می شود. البته می توان قیمت هر عدد آجر فشاری را هم استعلام کرد و اقدام به خرید نمود. باید توجه داشت که قیمت آجرفشاری به صورت عددی با قیمت تنی آن فرق دارد قيمت آجر فشاري قرمز . هر تن آجر فشاری ، در حدود ۴۵۰ تا ۵۰۰ عدد آجر است.

قیمت آجر فشاری
قیمت آجر فشاری

تولید آجر فشاری

تولید آجر فشاری دستی در ابعاد مختلفی صورت می پذیرد. ابعاد ۵×۱۱×۲۲، ۵/۵×۱۱×۲۲، ۵×۱۰×۲۲ و ۵/۵×۱۰×۲۲، از متداول ترین ابعاد آجر فشاری می باشد. وزن آجر فشاری معمولا حدود ۲ تا ۲/۳ کیلوگرم است قيمت آجر فشاري قرمز . برای تولید این آجر در ابتدا نیاز به استخراج خاک رس می باشد. بدین منظور باید خاک سطحی (خاک نباتی) را کنار زده و ریشه گیاهان و مواردی از این قبیل را از خاک جدا کنند.

خرید آجر فشاری

تعداد زیادی کوره آجرپزی در ایران وجود دارد. آجرهای تولید شده در ایران معمولا با نام کوره ای شناخته می شود که پخت آجر در آن انجام گرفته است. برای خريد آجر فشاری می توان پس از بررسی پارامترهای مورد نیاز، اقدام به تهیه آجر از هر یک از این برندها نمود قيمت آجر فشاري قرمز . از مهم ترین اقدامات لازم پیش از خرید آجر فشاری ، محاسبه مقدار مورد نیاز آجر می باشد.

آجر فشاری دستی

در سال‌های گذشته آنچه با عنوان آجر گری یا اجر فشاری شناخته می شد و برای قالب بندی فونداسیون به کار می رفت؛ اغلب دست ساز بود. در تولید آجر فشاری دستی ، فرآیند قالب زنی، گل آجر را به صورت مستطیل هایی در می آورد. شکل گیری گل رس در قالب با دست انجام می شود قيمت آجر فشاري قرمز . پس از آن نیاز به خشک کردن آجر می باشد. خشک کردن آجر در هوای آزاد و شرایط معمولی حدود ۱۵ روز زمان لازم دارد.

ابعاد آجر فشاری

آجر فشاری از قدیمی ترین انواع آجر است که در ابعاد مختلفی تولید می شود. همچنین ابعاد آجر فشاری نیز به صورت استاندارد ۲۲ در ۱۰ سانتی متر با ضخامت های ۵/۵ ، ۳ یا ۴ است قيمت آجر فشاري قرمز . هم چنین ابعاد آجر گری در طول زمان تغییر کرده است و در حال حاظر بیشتر در ابعاد ۲۲ در ۱۱ با ضخامت ۷ سانتی متر تولید می شود.

آجر فشاری ماشینی (پرسی)

این نمونه از آجر فشاری ، با استفاده از برش بلوک های بزرگ و با کمک دستگاه پرس ساخته می شود. از این رو به آن آجر فشاری پرسی و یا اجر فشاری ماشینی گفته می شود. بدین منظور زمانی که گل رس تولید شد، در ماشین قالب زنی قرار می گیرد قيمت آجر فشاري قرمز . قالب بریده شده روی تسمه به سمت خشک کن می رود. اگر قالب زنی با پرس سنگین انجام شود، آجر گری پرسی تولید می شود.

آجر گری زرد

اگر پخت آجر گری در شرایط احیایی باشد و میزان CaO بیشتر از اکسید آهن شود قيمت آجر فشاري قرمز ، آجر فشاری زرد رنگ تولید می گردد.

رنگ آجر گری

رنگ آجر فشاری به شرایط و دمای پخت، نوع خاک و کانی های موجود در آن وابسته است قيمت آجر فشاري قرمز . اجر فشاری غالبا به رنگ های قرمز، زرد و مابین این دو رنگ تولید و عرضه می شود.

اجر فشاری کرم

قيمت آجر فشاري قرمز اگر پخت آجر در شرایط معمولی باشد و Cao بیش از اکسید آهن شود اجر گری کرم رنگ تولید می شود.

آجر فشاری قرمز

برای تولید آجر فشاری قرمز ، آنها را با فاصله استاندارد در کوره می چینند قيمت آجر فشاري قرمز . در صورت کنترل دما و زمان پخت و همچنین فراهم بودن شرایط ایجاد اکسید و هیدروکسید آهن، اجر فشاری قرمز رنگ تولید می شود. درجه رنگ قرمز به دمای آن وابسته است.

کاربرد آجر گری

در گذشته از اجر فشاری در اجرای سقف طاق ضربی، دیوارچینی، تیغه چینی، اجرای دیوار حمال و حتی نماسازی (به صورت آبساب) استفاده می شده است. اما رفته رفته کاربرد آن کاهش یافت. دلیل این امر بالا بودن وزن آجر فشاری می باشد قيمت آجر فشاري قرمز . به طوری که استانداردهای ساخت و ساز اجازه استفاد از آجری گری در طاق ضربی را به دلیل وزن بالایی که به سازه تحمیل می‌کند نخواهد داد.

آجر فشاری نما

همان طور که از نام آجر فشاری نما پیداست، از آن در نماکاری ساختمان استفاده می شود. اما امروزه کاربرد و استفاده از آن محدودتر شده است. از جمله مزایای آجر گری نما ، قیمت مقرون به صرفه تر آن نسبت به سایر مصالح مورد استفاده در نماسازی می باشد قيمت آجر فشاري قرمز . از آجر گری نما می توان در ساختمان های مسکونی، تجاری، زیباسازی دیوار حیاط و … استفاده کرد.

آجر زبره

آجر زبره از مقاومت بالایی برخوردار بوده و نسبت به بسیاری از آجرهای دیگر مقاوم تر است. عمر آجر فشاری بالا بوده و قابلیت بازیابی دارد. همچنین از نظر زیست محیطی نیز از مصالح کم ضرر به شمار می آید. اجر گری مقاومت بالایی در برابر تاثیرات محیطی داشته و مقاومت فیزیکی بالایی دارد قيمت آجر فشاري قرمز . چسبندگی آجر زبره با ملات سیمانی بالا بوده و دسترسی به آن در مناطق مختلف امکان پذیر است.

آجر زبره
آجر زبره

مشخصات و ویژگی های آجر گری

اگر بخواهیم به صورت مختصر توضیح دهیم که آجر فشاری چیست و چه ویژگی هایی دارد، می توانیم موارد زیر را شرح دهیم:

  • در هر متر مربع تقریبا بین ۸۰ الی ۹۰ عدد آجر زبره استفاده می شود؛
  • این آجرها به میزان ۳۰۰ درجه انجمادی در برابر سرما و یخ زدگی مقاومت دارند، به همین دلیل برای ساخت و ساز تاسیسات در نواحی سرد مناسب می باشند؛
  • بسته به حجم و ابعاد آجر گری، میزان جذب آب این آجرها از ۳% الی ۷% متغیر است و بطور کلی با آب و هوای مرطوب نیز سازگار هستند.
  • مقاومت فیزیکی بسیار زیاد آجر توپر نسبت به سایر مصالح آجری؛
  • این آجرها از نظر ظاهری مشابه سنگ طبیعی هستند و در برخی خانه های روستایی به عنوان آجر فشاری نما نیز به کار می روند.

کاربرد آجر گری

از آجر گری قرمز، زرد و… جهت دیوار چینی و ساخت دیوارهای اطراف حیاط ها، باغ و و یلا ها بسیار استفاده می شود؛ زیرا قیمت هر تن آجر فشاری قم در گرانی های اخیر به نسبت سایر مصالح بسیار مقرون به صرفه می باشد قيمت آجر فشاري قرمز . در میان انواع آجرهای فشاری، آجر ماشینی سطح صاف و صیقلی تری دارد و خاصیت چسبندگی آن به ملات بیشتر است.

آجر پرسی

آجر فشاری بصورت دستی (فشار دست کارگران در قالب) ساخته می شود قيمت آجر فشاري قرمز ؛ آجر گری پرسی توسط دستگاه ساخته شده و ابعاد یکدست تر و منظم تری نسبت به آجرهای دستی دارد.

آجر ماشینی

آجر ماشینی یکی از پر کاربرد ترین آجرها در صنعت ساختمان است و استفاده بسیاری از آن در این حوزه می شود قيمت آجر فشاري قرمز . هر چند که امروز با تولید آجرهای جدید، استقبال از آجرهای گری کم تر شده است، اما هنوز هم رونق خود را دارند.

mweb_ahan
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *