قيمت آجر سه سوراخ زنجان

قيمت آجر سه سوراخ زنجان

قيمت آجر سه سوراخ زنجان

قيمت آجر سه سوراخ زنجان آجر لفتون یا آجر 10 سوراخ نوعی آجر می باشد که در بسیاری از شهرها برای دیوار چینی استفاده می گردد.آجر لفتون یا آجر 10 سوراخ در رنگهای مختلف لفتون زرد و لفتون قرمز ولفتون گلبهی تولید می شود.نوع مرغوب آجر لفتون برای نما نیز استفاده می گردد.لفتون درجه دو برای پشت کار استفاده می شود. آجر لفتون در قالب کوچک و بزرگ نیز تولید می گردد.

قيمت آجر سه سوراخ زنجان

استان زنجان دارای 19 منطقه صنعتی است و صنایع زیادی در آن وجود دارند.ولی در زمینه مصالح ساختمانی کمتر فعال می باشد .شاخص ترین کارخانه مصالح ساختمانی این استان ، کارخانه سیمان خمسه می باشد و بیشترین متریال مورد نیاز صنعت ساختمان را از سایر استانها تامین می کنند.

قيمت آجر سه سوراخ زنجان
قيمت آجر سه سوراخ زنجان

کاربرد آجر لفتون

 • دیوار چینی
 • سوله سازی
 • محوطه باغ
 • محوطه کارگاه

مواد تشکیل دهنده بلوک سفالی از خاک رس و مواد دیگری مانند آهک می‌باشد. به طور کلی بلوک سفالی از مصالح پر مصرف در ساختمان‌ سازی به شمار می‌رود که علت آن هم داشتن قیمت مناسب و مقرون به صرفه بودن آن است. آجر ۱۰سوراخ این بلوک‌ها دارای اندازه و ابعاد بسیار گوناگونی هستند که هر یک کاربردهای مخصوص به خود را دارد و برای یک قسمت از ساختمان استفاده می‌شود.

آجر توپر

همان طور که از نام آن مشخص است آجر ۱۰سوراخ قيمت آجر سه سوراخ زنجان تعداد و حجم سوراخ‌های آجر سفالی به اندازه‌ی 20 درصد از حجم خود آجر بوده و نه بیشتر.

آجر سفال توخالی

در این نوع از آجر سفال ابعاد و تعداد سوراخ‌ها دارای هیچ محدودیتی نبوده، آجر ۱۰سوراخ قيمت آجر سه سوراخ زنجان در واقع تعداد سوراخ‌های موجود بر روی آجر سفال توخالی بیش از 20 درصد از حجم خود آجر می‌باشد.

آجر سوراخ دار

این نوع از آجر ها با روش مخصوص دکسترودر ساخته می‌شوند آجر ۱۰سوراخ قيمت آجر سه سوراخ زنجان و میزان سوراخ‌ها یا حفره‌های آن به اندازه‌ی 20 درصد از حجم کلی آجر می‌باشد.

آجر متخلخل

نحوه‌ی ساخت و پخت این نوع از آجرها به صورت پرسی می‌باشد. آجر ۱۰سوراخ قيمت آجر سه سوراخ زنجان همچنین تعداد حفره‌ها یا همان سوراخ‌های موجود بر روی آجر سفالی متخلخل بیشتر از 25 درصد از حجم خود آجر می‌باشد.

آجر سفالی مخصوص

با توجه به این که تمامی آجرهای سفالی به شکل مکعب مستطیل ساخته می‌شوند، قيمت آجر سه سوراخ زنجان هر آجر دیگری که به شکل‌های هندسی گوناگون ساخته شوند را آجر سفالی مخصوص می‌گویند.

کاربرد آجر سفال

این روزها برای ساخت سازه‌ها و ساختمان‌های تجاری و مسکونی از مصالح درجه یک و البته خوش قیمت استفاده می‌شود قيمت آجر سه سوراخ زنجان تا هم مشتری از کیفیت راضی باشد و هم سازنده سود کافی را ببرد.

مزایا آجر سفال

اگر بخواهیم مزایای آجر سفال را از نظر فنی و مهندسی شده بگوییم، دارای دوام بالا، سبک، عایق بسیار مناسب برای گرما و سرما می‌باشند.جالب است بدانید که حفره‌های تو خالی موجود بر روی این آجر باعث می‌شود که گرما در روزهای تابستان کم‌تر وارد خانه شود، قيمت آجر سه سوراخ زنجان در نتیجه به خنک شدن ساختمان و فضای داخلی آن کمک می‌کند.

مزايا

 1. قابل استفاده در مناطق سردسير به دليل درصد جذب آب بسيار پايين و مقاومت در برابر يخبندان
 2. قابل استفاده در مناطق شرجي به دليل مقاومت در برابر رطوبت
 3. عدم جذب آلودگي و در نتيجه مناسب براي شهرهاي بزرگ با هواي آلوده
 4. برخورداري از مقاومت فشاري و استحکام بالا
 5. ضد سايش بودن
 6. افزايش زيبايي نماي ساختمان
 7. مواد تشکيل دهنده ي آجر قرمز

ساخت آجر قرمز

براي ساخت آجر قرمز از خاک شيل و يا ترکيب خاک با رنگ استفاده مي شود. آجرها و محصولاتي که از خاک شيل درست مي شوند، مقاومت بالايي دارند و رنگ آن ها نيز روشن تر است. قيمت آجر سه سوراخ زنجان آجرهاي ساخته شده با خاک شيل از مقاومت بالاتري برخوردار بوده و رنگ آنها روشن تر است.

آجر قرمز

همچنين اين نوع آجر قرمز، که با خاک شيل درست شده است آب کمتري جذب مي کند و ثبات و ماندگاري رنگ آن بيشتر است. آجر قرمز ساخته شده از ترکيب خاک و رنگ غالبا تيره تر بوده اما در مقابل استحکام و مقاومت پايين تري دارند . قيمت آجر نما قرمز با توجه به نوع و جنس آن متفاوت مي باشد.

آجر نما قرمز چيست؟

اگر در حين توليد آجر از خاک شيل و يا خاک ساوه استفاده شود و کمي رنگ اخري در آن استفاده شود،استفاده شود آجر قرمز رنگ توليد مي شود .رنگ آجر به نوع خاک مصرفي کارخانه ها و معدني که از آن استخراج شده است نيز، ربط دارد قيمت آجر سه سوراخ زنجان . براي مثال بعضي معادن خاک رنگ قرمز تر و يا رنگ متمايل به سياه دارد.

کاربرد آجر قرمز

بيشترين کاربرد آجر هاي قرمز در نماي داخلي و نماي بيروني و همچنين سنگ فرشها ست. اگر از آجر قرمز، با ترکيبي از آجر هاي روشن استفاده شود ترکيب رنگ نماي بسيار زيبايي به ساختمان مي دهد قيمت آجر سه سوراخ زنجان . اين نوع آجر در سنگفرش هاي خانه هاي ويلايي، پياده رو ها و منازل نيز کاربرد دارند.

علت هاي هاي شوره زدن آجر نما قرمز

شوره يا سفيدک، ماده اي به رنگ سفيد است که از هزاران سال پيش روي بناهاي آجري ظاهر مي شده و باعث ايجاد ظاهري ناخوشايند در نماي ساختمان مي شود قيمت آجر سه سوراخ زنجان .شوره ي آجرها فقط سفيد رنگ نيستند در مواردي، با توجه به نوع نمک استفاده شده در فرآيند توليد آجر، به رنگ هاي سبز، قهوه اي يا زرد، نيز پديدار مي شوند.

آجر نما

بعضي از آجر نماها با توجه به موادي که در آن ها استفاده شده است، شوره مي زنند ولي بسياري از آن ها ممکن است اصلا هم شوره نزنند.شوره در حقيقت، رسوب نمک هاي محلول در آب است که در صورت تبخير آب بر روي سطح نما باقي مي ماند قيمت آجر سه سوراخ زنجان . شوره ها معمولا کمي بعد از از اتمام ساخت نماي ساختمان ها ظاهر مي شود.

تفاوت آجر هاي قرمز و زرد رسي

مواد اوليه ي آجر نماي زرد، خاک رس است ولي براي ساخت آجر نماي قرمز از معادن سنگ شيل خاک استخراج شده و در کارخانه ها به عنوان مواد پايه ي آجر قرمز استفاده مي شود. خاک سنگ شيل داراي مقدار زيادي اکسيد آهن مي باشد قيمت آجر سه سوراخ زنجان . به همين دليل رنگ قرمز آن از مواد طبيعي مي باشد و نسبت به ديگر آجرها دوام و سازگاري بيشتري دارد.

تفاوت آجر قرمز و زرد

ميزان نفوذپذيري آب در آجر نماي قرمز بسيار کمتر از آجر هاي رسي مي باشد قيمت آجر سه سوراخ زنجان . به همين دليل در برابر يخ زدگي و گرما نيز مقاوم تر خواهد بود و به راحتي ميتوان از آن براي مناطق سردسير، باراني و گرمسير نيز استفاده کرد.

تفاوت آجر قرمز و زرد
تفاوت آجر قرمز و زرد

قيمت آجر

قيمت آجر امروز بر اساس ابعاد و همچنين درجه 1 يا 2 بودن تفاوت دارد قيمت آجر سه سوراخ زنجان . از جمله موارد ديگري که در قيمت آجر موثر هست عبارتست از: جنس خاک، ضخامت، نوع پخت و نوع بسته بندي مي باشد.

ابعاد آجر سفال 10 چقدر است؟

ابعاد آجر سفال 10 در حالت استاندارد 20 در 20 در 10 مي باشد. اما در بازار بيشتر در اندازه حدود 18 در 18 در 8 توليد مي شود و تقاضاي بازار هم بيشتر همين اندازه است قيمت آجر سه سوراخ زنجان . چون هم در بحث سبک سازي داراي وزن کمتري است و هم با قيمت هاي مناسبتري يافت مي شود.

ابعاد سفال 15 چقدر است؟

ابعاد آجر سفال 15 در حالت استاندارد 20 در 20 در 15 مي باشد قيمت آجر سه سوراخ زنجان . اما در بازار بيشتر در اندازه حدود 18 در 18 در 13 توليد مي شود و تقاضاي بازار هم بيشتر همين اندازه است. بنابراين قبل از خريد براي محاسبه تعداد مورد نياز حتما سايز دقيق را از فروشنده سوال کنيد تا دچار مشکل نشويد.

معيار تشخيص آجر تيغه سفالي خوب چيست؟

در هنگام انتخاب بايد دقت شود كه رنگ بلوک‌هاي سفالي يكنواخت و سطح آن بدون ترک باشد، گوشه‌هاي بلوك كاملاً قائم باشند. همچنين با توجه به وجود بلوک‌هاي سفال در ابعاد گوناگون، بايد ابعاد واقعي بلوك مورد نياز توسط فروشنده مشخص شود تا قيمت آن به صورت دقيق مشخص گردد قيمت آجر سه سوراخ زنجان . همچنين با توجه به اينكه هزينه حمل معمولاً چشمگير است بايد ظرفيت كاميون‌هاي مختلف نيز در هنگام سفارش در نظر گرفته شود.

آجر سفال تيغه با چه نامهاي ديگري شناخته مي شود؟

جالب است بدانيد که آجر سفال تيغه در شهرهاي مختلف با نامهاي متفاوتي شناخته مي شود. از جمله به اين قرار هست : | بلوک تيغه | تيغه سفالي | آجر تيغه اي | بلوک تيغه سفالي | بلوک سفال تيغه | سفال تيغه اي | آجر سفال تيغه | آجر سفال ديواري | بلوک ديواري | سفال ديواري | بلوک سفالي ديواري | سفال ديواري | تيغه ديواري |

نحوه محاسبه و فرمول تعداد آجر سفال چگونه است؟

قيمت آجر سه سوراخ زنجان به طور کلي براي هر سايز آجر تيغه سفالي و يا اجرسفالي، ميتوان طبق اين معادله اي که در زير آورده شده است محاسبه نمود:

فرمول اول:

ضخامت ديوار × ارتفاع × طول = حجم ديوار
حجم ديوار × 0.8 = حجم آجر
(حجم يک آجر يا سفال) / (حجم آجر ) = تعداد آجر يا سفال

فرمول دوم:

طول آجر × ( ارتفاع آجر + 1.5 ) = مساحت آجر و ملات
( مساحت آجر و ملات ) / ( 10000 ) = تعداد در هر متر مربع
جمع کل طول ديوارها × ارتفاع ديوار × تعداد در هر مترمربع = تعداد آجر يا سفال

معايب ديوارچيني با بلوک سفالي چيست؟

شکننده بودن، باربر نبودن، پرتي زياد به علت شكستن هنگام حمل و نقل و انجام کار و قيمت آجر سه سوراخ زنجان عدم تحمل بار اشياء الحاقي كه لازم است با رول پلاک به ديوار وصل شوند مثل کابينت و … از معايب آن است .

مزاياي ديوارچيني با بلوک سفال چيست؟

از جمله مزيتهاي اين نوع ديوار چيني مي‌توان به سبكي وزن نسبت به آجر فشاري، در دسترس بودن قيمت آجر سه سوراخ زنجان ، و همچنين با توجه به وجود فضاهاي خالي در قسمت داخلي، تا حدودي عايق حرارتي نيز مي‌باشد.

آجر سه گل اصفهان

آجر سه گل اصفهان يکي از پر کاربرد ترين آجرها در صنعت ساخت و ساز و ساختمان سازي مي باشد . به دليل ويژگي هاي منحصر به فرد آجر ? گل ، وجود سه سوراخ بزرگ در قالب آجر سفال ، عايق قوي حرارت و صدا و همچنين مقاومت فشاري بالاي آجر ، مي توان در ساخت ديوارهاي دور ساختمان ، ديوارهاي باربر و نيمه باربر ، ساخت ديواره ها و تيغه هاي داخلي ساختمان به عنوان تيغه جداکننده اتاقها ، زدن طاق ضربي ، ساخت سوله و اماکن تاريخي و … از اجر ? گل استفاده نمود .

سوراخ ها يا حفره هاي بزرگ موجود در اجر

گل باعث نفوذ ملات در اين سوراخ ها شده و ديوار محکم و يک دست مي گردد قيمت آجر سه سوراخ زنجان . از محاسن ديگر اين نوع آجر توليد شده در آجر سفال ايران وجود شيارهايي روي آجر سه گل شيرازي مي باشد که باعث چسبندگي بيشتر ملات و دوغاب کاشي کاري و همچنين چسبندگي گچ و يک دستي عمليات سفيد کاري اشاره نمود .

کاربرد آجر سه گل

جدا کردن ديوارهاي خارجي ساختمان و ديوار هاي بين فضاي داخلي ساختمان و يا جدا کردن اتاقها ، زدن طاق ضربي ، ساخت سوله ، ساخت و باز سازي اماکن تاريخي و … . قيمت آجر سه سوراخ زنجان بيشترين کاربرد آجر سه گل شيرازي حصار كشي ، ديوار كشي و طاق ضربي مي باشد.

کاربرد آجر سه گل

 • ظرفيت بارگيري آجر سه گل اصفهان
 • تعداد بارگيري در كاميون کمپرسي ده تن ( شش چرخ )
 • تعداد بارگيري در كاميون کمپرسي پانزده تن ( ده چرخ )
 • تعداد بارگيري در تريلي کمپرسي ( هيجده چرخ )
 • تخليه و بارگيري آجر سه گل شيرازي به صورت کمپرسي مي باشد .

آجر لفتون (آجر ده سوراخ) چیست؟

آجر ۱۰ سوراخ، آجری است که به واسطه سوراخ هایی که دارد، حدود ۲۵% حجم آن کاهش یافته است. مواد اولیه سازنده این آجرها خاک رس، خاک
نسوز یا خاک شیل می باشند قيمت آجر سه سوراخ زنجان ، البته قیمت آجر لفتون خاک رس معمولا کم تر از آجرهای سوراخ دار شیل یا نسوز می باشد.

معرفی آجر لفتون سه طرف نما و چهار طرف نما

آجر ۱۰ سوراخ یزد، تهران، تبریز، اصفهان و… از لحاظ جهت قرار گرفتن در نما به ۲ شیوه تولید می‌شود:

 • آجر ۳ طرف نما: فقط یک سمت آجر دارای زوایای صاف می باشد. این آجر اصطلاحاً برای پشت کار استفاده می شود.
 • آجر ۴ طرف نما: همه زوایای این آجر یکدست و صاف می باشند و علاوه بر پشت کار، برای نما هم مناسب هستند.

کاربردهای آجر لفتون

مهم ترین کاربرد آجر ۱۰ سوراخ در دیوارچینی و تیغه کشی ساختمان ها می باشد و از این نظر عملکردی مشابه آجر تیغه ای دارد. قيمت آجر سه سوراخ زنجان سوراخ های موجود در این آجرها و آجرهای سفال تیغه ای باعث شده مقاومت آن ها در برابر فشار بیشتر باشد و مصالح مناسبی در صنعت ساخت و ساز به شمار روند.

سایر کاربردهای این آجرها عبارتند از:

 • ساخت سوله
 • اجرای سقف
 • نمای ساختمان
 • و…

قيمت آجر 10 سوراخ

آجر لفتون که با نام دیگر آجر سوراخ دار نیز شاخته می شود به آجری گفته می شود که دارای سوراخ هایی در سطح آن به منظور کاستن از مقدار سطح
آجر می باشد. از این آجر ها در قيمت آجر سه سوراخ زنجان ساخت دیوار های حایل و غیر حایل استفاده می شود و بعد از ساخت این دیوار ها دیگر نیازی به ایجاد مجدد نما نیست.

قيمت آجر سوراخ دار قرمز

آجر لفتون از موادی مانند خاک رس، شیل و خاک نسوز تهیه می شود. آجر لفتون در بازار با نام هایی چون آجر نما لفتون، آجر زبره، آجر نما زبره، آجر نما
سوراخدار، آجر سوله سازی نیز معروف است. قيمت آجر سه سوراخ زنجان برخی مدل های آجر های سوراخ دار شامل آجر سه گل، آجر سفال و آجر ده سوراخ می باشند.

خرید آجر لفتون

یکی از انواع آجرهای مورد استفاده در ساختمان، آجرهای لفتون است. آجرهای لفتون دارای سوراخ‌هایی هستند و از خاک رس ساخته شده و در کوره
پخته می‌شوند. بهترین خاک رس برای پخت آجر در اصفهان یافت می‌شود. قيمت آجر سه سوراخ زنجان انواع مختلفی از آجر لفتون وجود دارد، اما آجر ده سوراخ پرکاربردترین نوع است.

سفال

لفتون قرمز (سفال) یکی از انواع آجرهایی است که در صنعت ساختمان استفاده می‌شود. یکی از مزایای آجر لفتون قرمز (سفال) این است که می‌توان
از آن برای ایجاد دیوارهای حائل و غیر حائل استفاده کرد قيمت آجر 10 سوراخ تبريز و پس از ایجاد دیوار و حصار می‌توان از آن به عنوان نما استفاده کرد، بدین معنی که نیازی به ایجاد یک نمای جدید نیست.

قيمت روز آجر فشاري

سوراخ‌های آجر لفتون برای کاهش وزن آجر و عایق‌بندی و همچنین ایجاد خلاء ساخته می‌شوند. آجر لفتون در دو رنگ زرد و قرمز تولید می‌شود و سایز بزرگ
آن در دیوارهای چینی حیاط، قيمت آجر سه سوراخ زنجان حصارها و ویلاها، سوله‌ها و حیاط استفاده می‌شود و سایز کوچک آجر لفتون برای خط کشی دیوار اتاق‌ها،تراس‌ها، حمام، توالت و سقف استفاده می‌شود.

مشخصات آجر لفتون

این نوع آجر مقاومت بسیار بالایی برای ساخت دیوار های حایل و متحمل وزن بالای بار می باشند. طریقه چیدمان این آجر ها به صورت پازلی بوده می باشد
تا مقاومت دیوارها را در برابر تحمل فشار بالا ببرد. این مدل آجرها در دو اندازه قالب بزرگ و قالب کوچک تولید می شوند که از آجرهای قالب کوچک زرد رنگ
هستند و قيمت آجر سه سوراخ زنجان معمولا در ساخت و ساز پشت کاز و طاقه زنی استفاده می شود.

قيمت هر تن آجر فشاري

از لفتون قالب بزرگ در داخل نمای ساختمان و توکار استفاده می گردد قيمت آجر سه سوراخ زنجان . ابعاد آجر لفتون کوچک در دو اندازه 5 و 5.5 سانتی متر می باشد قيمت آجر لفتون و وزنی حدود 750 و 800 گرم دارند که در بسته های 14 تا 16تایی به بازار عرضه می شوند. آجر لفتون قالب بزرگ نیز در اندازه های 5 و 5.5 و وزنی حدود 900 و 1200 در بسته های 14 تا 16 تایی عرضه می شوند.

آجر سوراخ دار

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که علت قرار دادن سوراخ در سطح آجر لفتون چیست؟ به منظور کاستن از وزن آجر و به دلیل اینکه هزینه حمل و
نقل آجر به محل انجام پروژه بالا نرود و قيمت آجر سه سوراخ زنجان همچنین استفاده کمتر از مواد اولیه برای تولید، آن ها را به شکل سوراخ دار تولید می کنند.

آجر سوراخ دار
آجر سوراخ دار

آجر لفتون چیست

آجر لفتون یکی از پرکاربردترین آجرها در صنعت ساختمان سازی است. شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا به این آجرها لفتون گفته می‌شود؟ جالب است
بدانید که لفتون یکی از روستاهای اصفهان است که برای اولین بار این نوع آجر را تولید کردند. به همین دلیل این آجرهای سوراخ دار را لفتون می‌نامند.

قيمت هر تن آجر فشاري ملاير

به دلیل ویژگی و کاربردهای آجر لفتون امروزه در سایر شهرها نیز به تولید این آجر پرداخته‌اند. با استفاده از مواد اولیه‌ایی همچون خاک رس، خاک نسوز و
خاک شیل این نوع آجر تولید می‌شود. قيمت آجر سه سوراخ زنجان به دلیل قیمت پایین خاک رس در مقایسه با خاک شیل و نسوز بیشترین درصد تولید این آجر با خاک رس انجام می‌شود.

مشخصات آجر لفتون

این نوع آجر مقاومت بسیار بالایی برای ساخت دیوار های حایل و متحمل وزن بالای بار می باشند. طریقه چیدمان این آجر ها به صورت پازلی بوده می باشد
تا مقاومت دیوارها را در برابر تحمل فشار بالا ببرد. قيمت آجر سه سوراخ زنجان این مدل آجرها در دو اندازه قالب بزرگ و قالب کوچک تولید می شوند که از آجرهای قالب کوچک زرد رنگ هستند و معمولا در ساخت و ساز پشت کاز و طاقه زنی استفاده می شود.

قيمت آجر فشاري شبستر

از لفتون قالب بزرگ در داخل نمای ساختمان و توکار استفاده می گردد . ابعاد آجر لفتون کوچک در دو اندازه 5 و 5.5 سانتی متر می باشد و وزنی حدود 750
و 800 گرم دارند که در بسته های 14 تا 16تایی به بازار عرضه می شوند. آجر لفتون قالب بزرگ نیز در اندازه های 5 و 5.5 و قيمت آجر سه سوراخ زنجان وزنی حدود 900 و 1200 در بسته های 14 تا 16 تایی عرضه می شوند.

قيمت هر تن آجر فشاري قم

معمولا آجرهای لفتون در دو رنگ زرد و قرمز تولید می‌شوند. قيمت آجر سه سوراخ زنجان بیشترین کاربرد سایزهای بزرگ این آجرها در ساخت حصار برای ویلاها، باغ‌ها،دیوار چینی نواحی باز وسیع و … است. از سایز کوچک آنها نیز برای دیوار چینی اتاق‌ها، بالکن‌ها، ساخت سقف‌های تیر آهنی و … استفاده می‌شود.

نام‌های دیگر آجر لفتون کدام است؟

بیش‌از آنکه با کاربردهای گسترده و مزایای این نوع آجر درجه یک، در دنیای ساختمان سازی آشنا شوید بهتر است بدانید که آجر سوراخ دار لفتون، به نام‌های زیر نیز در دنیای ساختمان سازی و صنعت، معروف است:

 • آجر 10 سوراخ
 • آجر ماشینی
 • آجر لفتون 10 سوراخ
 • آجر ماشینی سوراخ دار
 • آجر نما 10 سوراخ
 • آجر نما لفتون
 • آجر 10 سوراخ صادراتی
 • آجر لفتون صادراتی
 • آجر بهمنی
 • آجر رسی
 • آجر بهمنی قرمز
 • آجر سفال
 • آجر سوراخ دار
 • آجر نما سوله سازی
 • آجر توکار زبره
 • آجر نما لفتون و …
mweb_ahan
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *