قيمت آجر سنتي قم

قيمت آجر سنتي قم

قيمت آجر سنتي قم

قيمت آجر سنتي قم آجر سنتی (Traditional Brick) که در بازار به نام های آجر خشتی، آجر قدیمی و آجر ختایی نیز شناخته می شود، یکی از پر مصرف ترین مصالح ساختمانی از گذشته تا به حال است.

قيمت آجر سنتي قم

آجر در زمینه ساخت و ساز جایگاه ویژه ای دارا می باشد.تقریبا 50 % ساختمان با انواع آجرهای مختلف ساخته می شوند.یکی از همه ترین قسمت ساختمان نمای آن می باشد .بسیاری از معماران ایرانی علاقه شدیدی به نماهای سنتی دارند.، حس آرامش ،زیبایی ، جلوه هنری خاص دلایل کاربرد آجر های سنتی در ساختمان می باشد.

قيمت آجر سنتي قم
قيمت آجر سنتي قم

انواع آجر نما سنتی

در طول تاریخ نیاز به سرپرپناه یکی از مهم ترین نیاز بشریت بوده است، آجر فشاری قيمت آجر سنتي قم که در طول زمان زیبایی نیز به آن افزوده شده به طوری که هم اکنون سرپناهی زیبا یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب مسکن به شمار می رود.

قيمت آجر قزاقي قم

اکنون آجرهای سنتی قم به این‌گونه تهیه می‌گردد که ابتدا خاک را با آب مخلوط نموده و گل حاصله را چندین ماه نگه‌داشته تا گل برآید، قيمت آجر سنتي قم سپس کارگران گل‌ها را در قالب‌های ریخته و آجر فشاری با استفاده از کاردک گل اضافی را از روی قالب می‌تراشیدند و سپس قالب که پر از گل بوده را روی زمین صاف و مسطح برمی‌گردانند وخشت گلی خشک می‌گردد.

قيمت هر تن آجر فشاري ملاير

شهر قم از لحاظ اقتصادی یکی از شهرهای مهم تولیدی ایران است ، مخصوصا از لحاظ مصالح ساختمانی جایگاه ویژه ای دارد.این شهر در زمینه گچ یکی از شهرهای تولیدی گچ می باشد که علاوه بر تامین احتیاج مازاد ، آجر فشاری به سایر شهرها نیز صادر می کند، قم در زمینه تولید آجر از نوع آجر سنتی ، قيمت آجر سنتي قم در کشور پیشگام و سرآمد است و تولیدات آجر سنتی این شهر به تمامی نقاط کشورارسال می گردد.

آجر قزاقی

آجر قزاقی از قدیمی‌ترین آجرهای سنتی ایران است. آجر نما قزاقی در برابر شوره، رطوبت و یخبندان مقاوم است. ضمن اینکه رنگ آن ثابت است. اگر چه ممکن است قیمت آجر نما قزاقی نسبت به سایر انواع بیشتر باشد اما به دلیل عایق بودن موجب کاهش هزینه‌‌‌های سرمایش و گرمایش می‌شود. آجرنما قزاقی به صورت ال، طرح دار، پلاک و … تولید می‌گردد. آجر فشاری از نظر رنگ نیز در رنگ‌‌‌های قرمز، زرد، اخرایی، گلبهی و … عرضه می‌شوند.

خرید آجر سنتی چهارگوش

آجر سنتی دارای انواع مختلفی چون چهار گوش، لوزی، مستطیل و … می باشد و در رنگهای متنوع نیز مانند، قرمز، زرد، آبی و غیره تولید می گردند؛ و سبب شده هر کدام از آنها در زمینه های مختلفی کاربرد داشته باشند. آجر فشاری قيمت آجر سنتي قم با این حال خرید آجر سنتی چهارگوش در وزنهای سبک و برند های مختلف به صورت عمده ارائه می گردد

مراکز فروش آجر سنتی قم

آجر سنتی یکی از قدیمی ترین انواع آجرها می باشد و تولید آن به صورت دستی انجام می گیرد؛ و همان طور که از نام آن پیداست، می توان زود متوجه شد که از آن برای نماهای سنتی استفاده می کنند. قيمت آجر سنتي قم فروش آجر سنتی در انواع مدلهای جدید و بروز با رنگهای متنوع و زیبا در مراکز فروش آجر سنتی قم امکان پذیر می باشد

آجر سنتی چگونه ساخته میشود؟

آجر سنتی را از ترکیب خاک و آب به دست می آورند؛ به صورتی که بعد از ساخت گل، آن را به طور دستی در قالبهایی با اندازه های متفاوت قرار می دهند و سپس قسمت افزوده آن را قطع می کنند. گفتنی است؛ قيمت آجر سنتي قم می بایست آنها را در یک محیط باز قرار داد تا خشک شوند، و بعد از خشک شدن آجرها را باید به درون کوره ای بزرگ انتقال داد تا به سریع پخته شوند.

نمای داخلی

با بکارگیری این آجرها در نمای داخلی ساختمان ، تلفیقی از سنت و مدرنیته را فضا رقم خواهید زد. از پر فروش ترین طرح های مدرن این آجرها، طرح اروپایی می باشد. قيمت آجر سنتي قم این مدل طرفداران زیادی داشته و نظر بسیاری از افراد را به خود جلب می کند.

مزایای محصولات آجر نما قزاقی

قيمت آجر سنتي قم اصلی ترین مزیت، به صرفه بودن قیمت آجر قزاقی نسبت به مصالح چون سنگ، چوب و کامپوزیت می باشد. از مزایای ساختاری این مصالح نیز می توان گفت:

 • نگهداری آسان بدون نیاز به تمیز کردن و رنگ کردن؛
 • عایق گرما و سرما؛
 • ضمانت استحکام بنا؛
 • ضد شوره و رنگ ثابت.

آجر قزاقی کف

یکی از مهم ترین کاربردهای این مصالح در پوشش کف ساختمان ها، پیاده روها و کف فرش بناهای سنتی می باشد. قيمت آجر سنتي قم در ادامه نمونه ای از اجرای این سبک آجر در کف را، مشاهده می کنید.

تمامی آجرهای مورد نیاز جهت بازسازی خانه های سنتی

 • آجر قزاقی
 • آجر سنتی
 • آجر قمی
 • آجر ختایی
 • آجر دستساز
 • آجر خشتی
 • خانه قدیمی
 • خانه سنتی
 • خانه بومگردی
 • بازسازی
 • آجرنما سنتی

آجر قمی

آجر قمی کاربرد زیادی در صنعت ساختمان و ساخت بنا داشته و کیفیت ساخت آن برای سازندگان ساختمان بسیار مهم است به همین دلیل خرید و فروش آجر قمی و قیمت آجر قمی مناسب برای بکارگیری در صنعت ساختمان سازی از اهمیت بالایی برخوردار است که مصرف رو به افزایشی در بازار دارد. قيمت آجر سنتي قم آجر قم از جمله آجر‌های مرغوب و خوش قیمت است

قيمت هر تن آجر فشاري يزد

آجر هایی که به روش چیده می‌شوند نسبت به آجرهایی که به روش پرسی چیده می‌شوند استحکام بیشتری دارند. این آجر‌ها استحکام بالایی دارند و همین عامل هم باعث گردیده که طرفداران زیادی در داخل و خارج کشور پیدا کنند. قيمت آجر سنتي قم خرید این آجر‌ها قیمت کمتری دارند اما از استحکام خوبی برخوردارند و می‌توان با اطمینان به کار گرفت.

قيمت هر تن آجر فشاري ملاير

قیمت آجر قم نسبت به سایر آجر‌های هم رده خود از قیمت بالایی برخوردار است به همین دلیل خریداران آن بیشتر اند. اما کیفیت آجر قم بهتر است و قیمت آن نیز به همین دلیل بالا است. قيمت آجر سنتي قم فروش آجر و خرید آن از رونق خوبی برخوردار است و می‌توان گفت این آجر‌ها در زمان کوتاهتری ساخته می‌شوند و دارای قیمت مناسبی نیز می‌باشند.

قیمت آجر قمی

مهم ترین انواع آجر قمی، آجر‌های نسوز نما و آجر های صنعتی می باشند که در صنعت ساخت و ساز کاربردهای فراوانی دارند. آجر های صنعتی بیشتر در پروژه های ساخت آجر ضد آب و در کوره ها استفاده می شوند. قيمت آجر سنتي قم آجر های ساختمانی نیز می توانند در نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده شوند. آجر های نسوز نیز دارای کاربردهای زیادی در صنعت ساختمان هستند.

قیمت آجر قمی
قیمت آجر قمی

شرکت آجر های ساختمانی قم

شرکت آجر های ساختمانی قم با استفاده از بهترین انواع آجرهای نسوز و انواع آجر های نما با بهترین کیفیت در خدمت مشتریان محترم می باشد. قیمت آجر‌های آجر نما یزد یکی از انواع آجر های تولید شده در استان یزد می‌باشد. قيمت آجر سنتي قم با توجه به اینکه قیمت آجر قمی از متغیرهای زیادی تاثیر می پذیرد، نمی توان قیمت آجر قمی را به صورت ثابت در اینجا بیان کرد.

آجر نما سنتی داخل منزل

امروزه استفاده از آجر نمای داخلی به یکی از پرکاربردترین مصالح مصرفی در دکوراسیون داخلی مبدل شده است. اجر نما داخلی در رنگ ها و طرح های متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند پاسخگوی سلایق و سبک های مختلف باشد. قيمت آجر سنتي قم باید توجه داشت که آجر نما داخل منزل متناسب با سبک دکوراسیون داخلی باشد.

قیمت آجر دکوراسیون داخلی

قیمت آجر دکوراسیون داخلی با توجه به نوع آن متفاوت است. به طور مثال قیمت آجر نمای داخلی نسوز با قیمت اجر رستیک یکسان نیست. بر اساس کیفیت و برند نیز قیمت آجر دکوراسیون داخلی متفاوت خواهد بود. قيمت آجر سنتي قم در برآورد هزینه ها، باید متراژ کار را نیز مدنظر قرار داد. در خرید آجر باید محل اجرای آن را نیز در نظر گرفت. برای مثال آجری که در فضای سرویس بهداشتی استفاده می شود باید در برابر رطوبت و آب مقاوم باشد.

آجر در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

از آجر می توان در دکوراسیون اتاق خواب نیز استفاده کرد. قيمت آجر سنتي قم فضای پشت تخت در اتاق خواب می تواند به عنوان فضای کانونی در نظر گرفته شود و آجر نمای داخلی می تواند جایگزین کاغذ دیواری باشد.

آجر در دکوراسیون داخلی فضای نشیمن

آجر نمای داخلی در فضای اصلی و نشیمن خانه باعث می شود تا به محیط گرما ببخشد و فضایی گرم و صمیمی ایجاد کند. و با توجه به متراژ فضاهای مسکونی بهتر است از دیوار آجری به صورت محدود استفاده شود. قيمت آجر سنتي قم استفاده از آجر در دکوراسیون داخلی در ابعاد بزرگ و در تمامی دیوارها باعث می شود فضای اتاق ، کوچک به نظر برسد، ولی استفاده از آجر نمای داخلی در یک دیوار باعث تنوع در فضای نشیمن می شود.

آجر در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

استفاده از آجر نما داخلی در دکوراسیون آشپزخانه نیز رایج شده است. فضای بین کابینت ها یکی از فضاهای مناسب برای استفاده از آجر است. قيمت آجر سنتي قم همچنین دیوار پشت گاز و هود نیز می تواند آجری باشد. ضمن اینکه با نورپردازی ، دیواری منحصر به فرد در آشپزخانه می توان ایجاد کرد.

آجر نمای داخلی رنگی

استفاده از آجر نمای داخلی به صورت خام و اکسپوز در دکوراسیون داخلی باعث ایجاد محیطی گرم و طبیعی می شود، اما می توان با رنگ کردن آجر نیز فضایی متفاوت ایجاد کرد و هماهنگی بیشتری با اجزای دیگر دکوراسیون داخلی ایجاد کرد. قيمت آجر سنتي قم رنگ آجر نمای داخلی دیواری باید کیفیت خوبی داشته باشد و قابل شست و شو باشد. تکسچر آجر و بافت آجر به تنهایی می تواند حس زیبایی به محیط ببخشد. دیوار آجری سفید یکی از محبوب ترین نوع کاربرد آجر در دکوراسیون داخلی است.

آجر در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی و حمام

آجر به دلیل جذب رطوبت بالا بهتر است در فضاهای مرطوب استفاده نشود اما با رعایت بعضی نکات می توان از آجر نمای داخلی منزل در دکوراسیون سرویس های بهداشتی نیز استفاده کرد. قيمت آجر سنتي قم به طور مثال می توان فقط یک دیوار را برای این کار انتخاب کرد و بهتر است که دیواری باشد که کمتر در خطر رطوبت است.

استفاده از آجر در سقف

پوشش اکثر خانه های قدیمی به صورت طاق ضربی است، در بازسازی این خانه ها می توان پوشش سقف را در فضای داخلی به صورت اکسپوز نگه داشت. قيمت آجر سنتي قم این نوع کاربرد آجر نمای داخلی در گالری ها و فضاهای هنری علاقه مندان بسیاری دارد.

استفاده از آجر به عنوان کفپوش

از دیگر استفاده های آجر در دکوراسیون داخلی ، استفاده از آجر به عنوان کف پوش است. قيمت آجر سنتي قم با توجه به نوع و رنگ فضای هر اتاق می توان کف پوش آجری مناسب آن را انتخاب کرد. به کمک تنوع در رنگ و چیدمان آجر فضایی متفاوت را می توان خلق کرد.

آجر نما داخلی در راه پله

راه پله در فضای داخلی نیز به عنوان مرکز کانونی دکوراسیون خانه می تواند مورد توجه قرار بگیرد. قيمت آجر سنتي قم آجر می تواند به عنوان پوشش پله ها در قسمت روی پله و یا پاخور پله استفاده شود و یا برای ایجاد دیواری منحصر به فرد در کنار راه پله استفاده شود.

آجر نمای داخلی برای شومینه

یکی دیگر از فضاهای مناسب استفاده از آجر نمای داخلی ، شومینه است. شومینه ها با توجه به این که در فصل های بهار و تابستان مورد استفاده نیستند، می توانند به عنوان عناصر تزیینی جذاب در دکوراسیون داخلی باشند. قيمت آجر سنتي قم استفاده از شومینه های آجری و یا استفاده از آجر نما داخل منزل در دیوار پشت شومینه می تواند به عنوان نقطه کانونی خانه مطرح شود.

آجر دکوراتیو سفید

آجر دکوراتیو سفید که به آن آجر تزئینی سفید هم می گویند دارای تنوع شکل و طرح می باشند .در هر بسته رنگ آجرها یکسان ولی قالب آجرها دارای بیش از ۲۳ طرح مختلف می باشد که این ویژگی جلوه خاص و زیبایی هنگام اجرا به نمای اتاقها ومنازلتان می دهد. قيمت آجر سنتي قم علاوه بر این برای دستیابی به تنوع بیشتر شما می توانید هر کد و رنگ را به دلخواه بصورت ترکیبی با کد و رنگهای دیگر آجرهای دکوراتیو بکار ببرید.

آجر دکوراتیو

استفاده از آجر در فضای داخلی دیگر چیز عجیبی به نظر نمی‌ رسد؛ چه فضای موردنظر خانه باشد، چه مغازه و کافه. حتما شما هم حس خوب استفاده از آجر در طراحی داخلی را درک کرده‌‌ اید. قيمت آجر سنتي قم آجر یکی از مصالح بومی و قدیمی در معماری سنتی ایرانی است و به همین خاطر است که حضور آن در خانه، اصالت را به دکوراسیون منزل وارد می‌ کند.

کاربرد اصلی آجر دکوراتیو

کاربرد اصلی آجر دکوراتیو در دکوراسیون داخلی می باشد، به همین دلیل به آن آجر نما داخلی نیز می گویند. از مهم ترین ویژگی های آجر نمای داخل
ساختمان زیبا و با دوام بودن، مستحکم و قابل شستشو بودن، قيمت آجر سنتي قم سبکی و مقاومت بالا و پایداری در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و نفوذ آب می باشد که این آجرها از تمامی پارامتر های ذکر شده برخوردار هستند.

آجر دکوراتیو سفید پشت تلویزیون

نوع متداول آجر داخلی، آجر سفید دکوراتیو می‌باشد. رنگ خالص و زیبای این آجرها، آن ها را مناسب دیوار پشت تلویزیون (معروف به تی وی وال) کرده است. به چنین طرحی، نمای آنتیک پشت تلویزیون نیز گفته می شود.لازم به ذکر است که ساختار و بافت آجر سفید داخلی به گونه ای است که در برابر سوراخ کاری از مقاومت بالایی برخوردار بوده و شما می توانید به راحتی وسایلی چون تلویزیون، تابلو، ساعت و… را روی آن نصب نمایید.

شباهت آجر داخلی دکوراتیو و آجر رستیک

طرح آجر نما دکوراتیو و سطح آن مشابه آجر نما رستیک بوده و تنوع رنگی آن نیز به گستردگی آجر رستیک می باشد، به همین جهت در نماهای آجری مدرن کوراسیون داخلی چون کافی شاپ ها و همچنین فضاهای نوستالژیکی مثل سنتی سراها کاربرد دارد.

آجر آنتیک داخلی در نمای کافی شاپ ها و رستوران ها

اجرای آجر دکوراتیو در نمای داخلی کافی شاپ ها و رستوران به جلب توجه میهمانان، مشتریان و… منجر می‌شود. قيمت آجر سنتي قم تنوع رنگ و طرح در آجر آنتیک، به شما این امکان را می دهد تا طرح ها و ایده های خلاقانه خود را در نمای داخلی و بیرونی کافی شاپ یا رستوران خود پیاده کنید.

بررسی ترکیبات و ویژگی های آجر دکوراتیو

آجر نما دکوراتیو به عنوان مدرن ترین آجر روز، از یک ترکیب نوآورانه ساخته شده و مانند آجر نسوز از خاک رس یا مواد آهکی تولید نشده و پایه آن سیمان یا
بتن سبک نیز نیست. در ترکیبات قيمت آجر سنتي قم از مواد زیر استفاده شده است:

 • نانو؛
 • هیدرو کربنات؛
 • املاح معدنی؛
 • سیلیس؛
 • پیگمنت؛
 • و …

۴ عامل تاثیر گذار بر قیمت آجر دکوراسیون داخلی (دکوراتیو)

به طور کلی قیمت آجر دکوراتیو داخلی نسبت به سایر مصالح و متریال های ساخت و نمای آجری، بسیار مناسب تر و مقرون به صرفه تر می باشد و نرخ آن
به ۴ پارامتر مهم بستگی دارد:

 • رنگ آجر؛
 • ابعاد آجر؛
 • دمای پخت کوره؛
 • متراژ کار

خرید آجر نما دکوراسیون داخلی

یکی از عناصر زیبایی در دکوراسیون داخلی و معماری، آجر نما است. این آجر زیبایی را در کنار اصالت و آرامش در محیط ایجاد می کند. شناخت نوع مرغوب
آجر و خرید آن می تواند تاثیر به سزایی در زیبایی محیط داشته باشد. قيمت آجر سنتي قم انواع گوناگون و طرحهای بسیاری دارد که با توجه به محیط و همچنین دیگر عناصر موجود در فضا، انتخاب ها متنوع است. برای شناخت بیشتر این محصول زیبای دنیای معماری با ما همراه باشید.

انواع آجر نما در صنعت دکوراسیون داخلی

آجر نما با توجه به جنس، رنگ و طرح آن انواع متفاوتی دارد که انواع آن را برایتان شرح می دهیم.

آجر رستیک نما

این آجر نما داخلی با طراحی ناهموار یکی از زیباترین قيمت آجر سنتي قم انواع آجر برای دکوراسیون داخلی به شمار می رود.

آجر رستیک نما
آجر رستیک نما

آجر نما شاموتی

این آجر در رنگ های قهوه ای، آجری، اخرایی و زرد شاموتی بیشتر به عنوان آجر نما خارجی مورد استفاده قرار می گیرد، اما در بعضی نماهای داخلی ساختمان نیز نمای و هماهنگی زیبایی دارد.

آجر نما پلاک

این آجر نما با نام دیگر آجر قزاقی نیز شناخته می شود که در رنگ های قهوه ای، نارنجی و زرد تولید می شود و متریالی بسیار خوب برای نمای داخلی و خارجی ساختمان است.

آجر نما کرکره ای

این آجر بیشتر برای نمای خارجی مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا مقاومت حرارتی بسیار بالایی دارد و ترکیب رنگ آن برای نمای خارجی ساختمان بسیار زیبا و چشم نواز خواهد بود.

آجر نما حصیری

همانطور که از نام این آجر پیداست، قيمت آجر سنتي قم طرحی حصیری و زیبا دارد و با مقاومت بالا از بهترین گزینه های طراحی داخلی است.

آجر دکوراتیو سفید

هر دو این آجر ها با رنگ بسیار زیبا و خاص می توانند عنصری موثر در زیبایی فضای داخلی منزل یا محل کار باشند. همچنین استفاده از این آجر ها در نمای خارجی ساختمان می تواند زیبایی آن را دوچندان نماید.

آجر نما لعابی

اگر به دنبال رنگ های زیبا و متنوع برای طراحی داخلی ساختمان هستید، آجر نمای لعابی بهترین گزینه میتواند باشد. این آجر به دلیل لعابی که دارد در مقابل تغییرات دما، فرسایش و مواد شیمیایی بسیار مقاوم است.

مواد اولیه و خاک چینی مورد استفاده

قيمت آجر سنتي قم مرغوبیت و نوع خاک، همچنین درصد فلزات موجود در آن، در قیمت تمام شده آجر ها بسیار تاثیر گذار است.

mweb_ahan
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *