سنگ تراورتن

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن نوعی سنگ آهک است که توسط چشمه های معدنی به ویژه چشمه های آب گرم رسوب می کند. تراورتن اغلب ظاهری فیبری یا متحدالمرکز دارد و در انواع سفید، خرمایی، کرم و حتی رنگی زنگ زده وجود دارد. این توسط فرآیند رسوب سریع کربنات کلسیم، اغلب در دهانه یک چشمه آب گرم یا در غار آهکی تشکیل می شود.

سنگ تراورتن

هیچ پوشش کفی ضد لغزش نیست. با این حال، تراورتن به طور قابل توجهی مقاومت بالایی در برابر لغزش دارد. Maniscalco Stone آزمایش تراورتن سنگ‌شده و پرشده خود را توسط یک آزمایشگاه معتبر مستقل انجام داد که منجر به رتبه‌بندی آونگ W شد که برابر با R10 است.

سنگ تراورتن
سنگ تراورتن

آیا تراورتن نیاز به آب بندی دارد؟

ما در همه موارد آب بندی را توصیه می کنیم. پودر سنگ جوشقان سیلرهای مدرن به راحتی قابل استفاده هستند و محصولاتی با ماندگاری طولانی دارند که بدون تغییر رنگ و ظاهر سنگ، لکه را به حداقل می رساند.

تراورتن در مقایسه با کاشی و سرامیک از نظر جذب آب چگونه است؟

استاندارد یک کاشی سرامیکی معمولی (یک بار پخته شده) کمتر از 3 درصد جذب آب است. پودر سنگ جوشقان به طور معمول سنگ تراورتن Maniscalco دارای نرخ جذب 2.6٪ است.

چگونه از تراورتن خود مراقبت کنم؟

همانطور که توسط سازنده سیلر توصیه شده است مهر و موم کنید. پودر سنگ جوشقان سنگ تراورتن به طور کلی از شوینده های ملایم و آب استفاده کنید، از پاک کننده ها و پدهای ساینده خودداری کنید.

سنگ طبیعی چیست؟

در همه موارد، سنگ طبیعی مجموعه ای طبیعی از مواد شیمیایی و معدنی است که به صورت یک توده متراکم تشکیل شده است. در بیشتر موارد به صورت سنگ یا کوه یا نهشته زیرزمینی است. سنگهای آذرین، دگرگونی و رسوبی همگی در این صنعت استفاده می شوند. پودر سنگ جوشقان سنگ تراورتن معدنچیان سنگ مورد نظر را پیدا می کنند، آن را به بلوک ها، سپس اسلب ها و سپس قطعات بسته به اندازه نهایی مورد نظر برش می دهند.

موزاییک

سنگ تراورتن بافت معمولاً به صورت مکانیکی با آسیاب کردن، چکش کاری، سنباده زدن، پرداخت، استفاده از حرارت و غیره به دست می آید. موزاییک ها مجموعه ای از بسیاری از قطعات کوچک سنگ هستند که بر روی یک ورق مشبک یا پشتی دیگر نصب شده اند. پودر سنگ جوشقان معمولاً در صورت نیاز، هیچ پوشش، رنگ یا درزگیر به محصول اضافه نمی شود تا زمانی که آن را نصب کنید.

سنگ طبیعی چگونه تشکیل می شود؟

بستگی به خانواده سنگ دارد. گرانیت سنگی آذرین است. این مجموعه ای از کریستال هایی است که در طی فرآیند سرد شدن ماگما درست در زیر پوسته زمین تشکیل می شوند. اندازه، شکل و رنگ کریستال ها توسط مواد شیمیایی موجود و مدت زمان انجماد گرانیت تعیین می شود. سنگ آهک یک سنگ رسوبی است. از پوسته های پلانکتون و مرجان هایی که در کف دریا قرار گرفته اند ساخته شده است.

سنگ تراورتن چیست؟

همانطور که کف دریا به فلات قاره برخورد می کند، پوسته ها خرد شده و گرم می شوند (براندازی). صدف ها و مرجان ها تحت این فشار به هم جوش می خورند و به سنگ تبدیل می شوند. تخته سنگ یک سنگ رسوبی است که در نواحی دلتا و بستر دریاچه ها قرار می گیرد. با گذشت زمان، وزن و گرما و احتمالاً براندازی، ذرات گل را به هم می جوشانند و سنگ را تشکیل می دهند. سنگ مرمر یک سنگ دگرگونی است که از سنگ های کلسیمی تشکیل شده است.

قیمت سنگ تراورتن

تراورتن، سنگ آهک، مرمر و سایر سنگ های محلی مخلوط و زیر و رو می شوند. گرما و فشار باعث می شود که این اجزا به سنگ مرمر تبدیل شوند. تراورتن سنگی رسوبی است که در غارها به دلیل رسوب مواد معدنی از آب به وجود می آید. همچنین در اطراف چشمه های آب گرم و دودکش ها و در امتداد ساحل برخی دریاچه های داخلی تشکیل شده است.

آیا سوراخ‌های سنگ تراورتن خشک شده تمیز کردن آن را سخت‌تر می‌کند؟

بله، اگر سوراخ ها پر نشوند، کثیفی را جمع می کنند. معمولاً حفره ها در طول فرآیند تزریق با دوغاب تا حدی پر می شوند. گروت خاک را جذب می کند، بنابراین کمی تلاش بیشتری برای تمیز نگه داشتن کف لازم است. یک برنامه آب بندی خوب به کاهش تلاش تمیز کردن کمک می کند. در غیر این صورت می‌توانید کاشی‌های تراورتن را خریداری کنید که در کارخانه با رنگی مشابه با خود سنگ پر شده‌اند.

آیا سنگ مرمر از تراورتن قوی تر است؟

در بیشتر موارد، بله. با این حال، هر دو سنگ از مواد معدنی مبتنی بر کلسیم یکسان ساخته شده اند. سنگ تراورتن مرمرها در حین تشکیل فشرده شده و تحت حرارت قرار می گیرند. این به اتصال ساختار شیمیایی به یکدیگر کمک می کند و معمولاً سنگ را کمی متراکم تر می کند.

آیا تمام سنگ های طبیعی نیاز به آب بندی دارند؟

بله، ما در همه موارد آب بندی را توصیه می کنیم، انواع مختلفی از آب بند وجود دارد که سودمندترین آنها یک سیلر نافذ است. مگر اینکه تامین کننده یک محصول از پیش مهر و موم شده داشته باشد، سنگ تراورتن در این مورد توصیه های آنها را دنبال کنید. اگر سنگ در کاربرد حوضچه استفاده می شود، می توانید آن را مهر و موم نکنید.

آیا سنگ به راحتی لکه دار می شود؟

بستگی به سنگ و منطقه مورد استفاده دارد. اگر از سنگ های فرآوری نشده مانند تراورتن، مرمر یا سنگ آهک روی باربیکیو استفاده کنید، بله به راحتی لکه می شود. اگر از گرانیت روی روشویی حمام استفاده کنید، ممکن است هرگز لکه نگیرد. سنگ تراورتن قرار دادن صحیح سنگ، آب بندی و مراقبت بیشتر لکه ها را کاهش داده یا از بین می برد.

آیا موزاییک ها قبل از نصب نیاز به آب بندی دارند؟

استفاده از مهر و موم ساختمانی قبل از نصب، سنگ را از لکه های مربوط به محل کار محافظت می کند. سنگ تراورتن پیش آب بندی همچنین به فرآیند تزریق کمک می کند و حذف دوغاب اضافی را آسان تر می کند.

وقتی سنگی لکه دار شد آیا می توان آن را ترمیم کرد؟

بله، بیشتر اوقات. یک نمونه از روشی برای از بین بردن لکه با استفاده از آنزیم ضماد. این پودری است که با آب مخلوط می شود تا به قوام خمیر برسد. خمیر روی لکه قرار می گیرد و آنزیم های موجود در ضماد لکه را می خورند. سنگ تراورتن ممکن است لازم باشد این فرآیند چندین بار تکرار شود تا به نتایج دلخواه برسید.

مزایای سنگ طبیعی در مقایسه با کاشی چینی چیست؟

انتخاب واقعاً ترجیح شخصی است. برخی از افراد ظاهر و احساس سنگ طبیعی را به چینی ترجیح می دهند. سنگ طبیعی معامله واقعی است. بیشتر مدهای کاشی چینی و سرامیک کپی از نوعی سنگ است. سنگ همچنین به ارزش فروش مجدد ملک می افزاید. سنگ تراورتن سنگ طبیعی از ابتدا برای سطوح سازه ای و تزئینی استفاده می شد. سنگ “سبز” تر از کاشی مصنوعی است. برای استخراج مواد خام برای هر دو فرآیند، انرژی یکسانی لازم است.

سنگ طبیعی چگونه تشکیل می شود؟

بستگی به خانواده سنگ دارد. گرانیت سنگی آذرین است. این مجموعه ای از کریستال هایی است که در طی فرآیند سرد شدن ماگما درست در زیر پوسته زمین تشکیل می شوند. اندازه، شکل و رنگ کریستال ها توسط مواد شیمیایی موجود و مدت زمان انجماد گرانیت تعیین می شود. سنگ آهک یک سنگ رسوبی است. سنگ تراورتن از پوسته های پلانکتون و مرجان هایی که در کف دریا قرار گرفته اند ساخته شده است.

سنگ رسوبی

صدف ها و مرجان ها تحت این فشار به هم جوش می خورند و به سنگ تبدیل می شوند. تخته سنگ یک سنگ رسوبی است که در نواحی دلتا و بستر دریاچه ها قرار می گیرد. با گذشت زمان، وزن و گرما و احتمالاً براندازی، ذرات گل را به هم می جوشانند و سنگ را تشکیل می دهند. سنگ مرمر یک سنگ دگرگونی است که از سنگ های کلسیمی تشکیل شده است. تراورتن، سنگ آهک، مرمر و سایر سنگ های محلی مخلوط و زیر و رو می شوند.

آیا سنگ مرمر از تراورتن قوی تر است؟

در بیشتر موارد، بله. با این حال، هر دو سنگ از مواد معدنی مبتنی بر کلسیم یکسان ساخته شده اند. مرمر ها در حین تشکیل فشرده شده و تحت حرارت قرار می گیرند. سنگ تراورتن این به اتصال ساختار شیمیایی به یکدیگر کمک می کند و معمولاً سنگ را کمی متراکم تر می کند

چگونه اندازه کاشی را برای استفاده در یک پروژه تعیین می کنید؟

سنگ تراورتن این یک انتخاب شخصی است. معمولا یک کاشی بزرگتر اتاق را بزرگتر نشان می دهد. بنابراین بسته به جلوه ای که می خواهید، اندازه به زیبایی شناسی مربوط می شود. ورودی یک طراح یا یک پیمانکار کاشی در هنگام شک مفید است.

آیا موزاییک ها قبل از نصب نیاز به آب بندی دارند؟

استفاده از مهر و موم ساختمانی قبل از نصب، سنگ تراورتن سنگ را از لکه های مربوط به محل کار محافظت می کند. پیش آب بندی همچنین به فرآیند تزریق کمک می کند و حذف دوغاب اضافی را آسان تر می کند.

تراورتن

انواع سنگ آهک که از رسوبات کربنات کلسیم در یا نزدیک چشمه های آب گرم یا غارهای آهکی تشکیل شده است – یکی از محبوب ترین سنگ های مورد استفاده در معماری است و قرن هاست که وجود داشته است. در واقع، کولوسئوم در رم تقریباً به طور کامل از سنگ تراورتن ساخته شده است و بزرگترین ساختمان در جهان است.

کفپوش

امروزه سنگ تراورتن به عنوان یک ماده بادوام و ظریف برای کاربردهای مسکونی نیز مورد توجه قرار می گیرد، از جمله کفپوش ها، میزهای کانتر، آبپاش های پشتی، اطراف دوش و وان، اطراف شومینه، سنگ فرش های فضای باز برای پاسیوها و پیاده روها، و اطراف استخرهای شنا . بر خلاف گرانیت و مرمر، تراورتن ظاهری طبیعی دارد که با سبک های تزئینی معمولی و رسمی مناسب است.

کفپوش
کفپوش

رنگ های تراورتن از رنگ های خنثی با تن گرم تا متوسط ​​متغیر است

سنگ‌فرش‌ها، تخته‌ها و کاشی‌های تراورتن را در رنگ‌های خنثی ملایم و گرم، از جمله عاج، طلایی، بژ، قهوه‌ای، زنگ‌زده و هلویی خواهید دید. سنگ تراورتن به طور معمول، رنگ در سراسر سنگ می چرخد ​​و موج می زند و الگوهای منحصر به فردی ایجاد می کند که زیبایی بی انتها را به تراورتن می بخشد.

گرانیت

چیزی که با سنگ تراورتن نخواهید یافت، لکه ها و کک و مک های رنگی جسورانه است، یک ویژگی مشترک در گرانیت ، یا رگه های تیره شدید متضاد در زمینه روشن تر، که مشخصه سنگ مرمر است. درعوض، بیشتر سنگ تراورتن دارای رنگ آمیزی تن به تن و طرح هایی است که بسیار کمتر از سایر سنگ های محبوب است.

قیمت هر متر مربع سنگ تراورتن

سنگ تراورتن همچنین با سنگ گرانیت و مرمر تفاوت دارد زیرا سطح آن به طور مشخص دارای سوراخ های کوچک و فرورفتگی های ناشی از حباب زدن دی اکسید کربن به بالا و خارج از سنگ در هنگام ایجاد آن در نزدیکی استخرهای گرم طبیعی است. در حالی که این سوراخ ها به تراورتن ظاهری روستایی می بخشند، اما هنگام استفاده به عنوان میز یا کفپوش، گرد و غبار و زباله را جمع می کنند. به همین دلیل، سوراخ‌های تراورتن اغلب با یک مخلوط اپوکسی پر می‌شوند که سپس به طور یکنواخت با سطح سنگ سمباده می‌شود.

سنگ تراورتن سفید

این پر کردن کاشی تراورتن را صاف می کند و تمیز کردن آن را آسان تر می کند، بدون اینکه از ظاهر هوازدگی مطلوب آن کاسته شود. برخی از صاحبان خانه ها ترجیح می دهند هنگام نصب تراورتن روی یک سطح عمودی، مانند پشتی یا اطراف شومینه ، سوراخ ها و فرورفتگی ها را خالی بگذارند تا ظاهری کهنه تر و ناهموار داشته باشند.

سنگ تراورتن مصارف مسکونی

این پرکاربردترین پوشش برای مصارف مسکونی است. هنگامی که سنگ تراورتن تراش داده می شود، سوراخ ها و شکاف های سنگ پر می شود و سپس سنگ از یک طرف سمباده می شود تا یک روکش صاف و تقریبا مات ایجاد شود که تقریباً برای هر سبک تزئینی مناسب است. می‌توانید از سنگ تراورتن به‌عنوان کف‌پوش در سرتاسر خانه، برای میزهای حمام یا آشپزخانه و روی دیوارها، پشت‌پاش‌ها و اطراف شومینه استفاده کنید. همچنین به عنوان یک پوشش در فضای باز کار می کند.

تراورتن صیقلی

این روکش مدرن ترین و ظریف ترین است. حفره ها و شکاف های طبیعی آن قبل از شروع پرداخت پر می شود و سپس سطح تراورتن صاف و براق می شود. از آنجایی که تراورتن صیقلی در هنگام خیس شدن لغزنده است، این روکش مناسبی برای حمام، آشپزخانه یا اطراف استخرها نیست. سنگ تراورتن ظاهری لوکس و سطح بالا دارد، با این حال، برای کف ورودی ، کانترها، آبپاش‌های پشتی و اطراف وان مناسب است.

سنگ تراورتن روکش شده

کاشی های تراورتن را در یک لیوان بزرگ با سنگ های کوچک قرار دهید، به آرامی بچرخانید، و به بهترین شکل ممکن برای دکوراسیون مدیترانه، اسپانیایی، توسکانی یا سایر دکورهای دنیای قدیم دست یابید. کاشی تراورتن نازک با سطح مات و بافت سنگین خود برای کفپوش در فضای باز و همچنین دیوارها، اطراف دوش یا وان و اطراف شومینه مناسب است. با این حال، از آنجایی که بافت بسیار بالایی دارد، این روکش مناسبی برای میزها یا کفپوش های داخلی نیست.

تراورتن برس خورده

تراورتن تراورتن برس خورده که کمترین پرداخت را دارد، کمی با برس سیمی صاف شده است و سطحی با بافتی بیشتر از تراورتن تراورتن تراشیده شده باقی می‌گذارد، اما بافت آن به اندازه تراورتن چکشی نیست. این یک پوشش روستایی و فرسوده است که مناسب سبک های دکوراسیون معمولی یا دنیای قدیمی است. از سنگ تراورتن برس خورده در هر جایی که می خواهید از تراورتن روکش شده استفاده کنید، استفاده کنید.

تراورتن برس خورده
تراورتن برس خورده

قیمت سنگ تراورتن سفید

اگرچه سنگ تراورتن به سختی سنگ مرمر یا گرانیت نیست، اما همچنان سنگی بسیار بادوام است. به خوبی در مقابل ترافیک پیاده‌روی می‌ایستد و به احتمال زیاد در دماهای شدید ترک نمی‌خورد، اگرچه کاشی ممکن است ترک بخورد اگر با چیزی سنگین برخورد شود. در حالی که سنگ تراورتن تا حدودی مستعد خراش است، این خراش ها بر روی تراورتن تراش خورده یا تراش خورده کمتر از سنگ جلا دیده می شود.

سنگ سفید ساختمانی

با توجه به زمان کافی و قرار گرفتن در معرض عناصر، سنگ تراورتن تمایل به سایش و پیری دارد، اما برای بسیاری از صاحبان خانه، این یک مزیت است. در حالی که بسیاری از صاحبان خانه ها دوست دارند سنگ تراورتن را – به ویژه تراورتن مورد استفاده در کاربردهای فضای باز – بدون آب بندی بگذارند تا شرایط جوی ایجاد شود، اگر این ترجیح شماست ، استفاده منظم از سیلر می تواند سنگ شما را جدید نگه دارد.

نمای ساختمان با سنگ تراورتن سفید

سنگ تراورتن با گرما و پوشش طبیعی خود می تواند ظاهری مدیترانه ای به آشپزخانه شما بدهد. در واقع، می‌تواند آنقدر جذابیت روستایی را به شما اضافه کند که بتوانید قسمت پشتی خود را برای پوشاندن یک منطقه بزرگتر – حتی کل دیوار – گسترش دهید. انجام این کار زیاد به تعمیر و نگهداری شما نمی افزاید. در مجموع نگهداری از کاشی تراورتن آسان تر از مراقبت از سنگ مرمر یا گرانیت است. هوازدگی در واقع می تواند سطح تراورتن را بهبود بخشد.

سنگ تراورتن سفید

خریداران می‌توانند از میان انواع رنگ‌ها و روکش‌های سنگ تراورتن برای ایجاد یک نقطه کانونی خیره‌کننده یا پس‌زمینه‌ای گرم با هزینه کمتری نسبت به برخی مواد مشابه، انتخاب کنند. حتی اگر به دنبال حس توسکانی نیستید، می‌توانید یک لایه پشتی کاشی تراورتن برای تکمیل تقریباً هر سبکی اضافه کنید. تراورتن یک ماده متخلخل است، بنابراین هنگامی که از آن به عنوان پشت پاش استفاده می کنید، حتما توصیه هایی را برای آب بندی دوره ای رعایت کنید.

mweb_ahan
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *