خرید آجر قرمز

خرید آجر قرمز

خرید آجر قرمز

خرید آجر قرمز یکی از متداول ترین، انواع آجر نما که در ساخت و ساز استفاده می شود، آجر قرمز می باشد. علاوه بر این، از آن ها در سنگ فرش ها هم می توان از آجر قرمز استفاده کرد. دلیل رنگ قرمز آجر نما به دلیل اکسید آهن موجود در متریال و خاک رس آجر نمای قرمز است و رنگ قرمز طبیعی است.

خرید آجر قرمز

آجر قرمز دارای بازه رنگی قرمز روشن تا قرمز سوخته می باشد که دلیل تیره و روشن بودن آن وابسته به نوع خاک معدن مواد اولیه و نحوه پخت آن در کوره ی آجرپزی و درجه حرارت کوره می باشد. خرید آجر قرمز بعضی از معادن دارای خاک های تیره ای هستند، و خاک بعضی دیگر از معادن متمایل به نارنجی تیره است.

خرید آجر قرمز
خرید آجر قرمز

آجر نسوز قرمز

آجرهای ساخته شده با خاک شیل از مقاومت بالاتری برخوردار بوده و رنگ آنها روشن تر است. همچنین این نوع آجر قرمز، که با خاک شیل درست شده است آب کمتری جذب می کند و ثبات و ماندگاری رنگ آن بیشتر است خرید آجر قرمز . آجر فشاری آجر قرمز ساخته شده از ترکیب خاک و رنگ غالبا تیره تر بوده اما در مقابل استحکام و مقاومت پایین تری دارند.

علت های های شوره زدن آجر نما قرمز

شوره یا سفیدک، ماده ای به رنگ سفید است که از هزاران سال پیش روی بناهای آجری ظاهر می شده و باعث ایجاد ظاهری ناخوشایند در نمای ساختمان می شود خرید آجر قرمز . آجر فشاری شوره ی آجرها فقط سفید رنگ نیستند در مواردی، با توجه به نوع نمک استفاده شده در فرآیند تولید آجر، به رنگ های سبز، قهوه ای یا زرد، نیز پدیدار می شوند.

آجر نما قرمز چیست؟

اگر در حین تولید آجر از خاک شیل و یا خاک ساوه استفاده شود و کمی رنگ اخری در آن استفاده شود،استفاده شود آجر قرمز رنگ تولید می شود .رنگ آجر به نوع خاک مصرفی کارخانه ها و معدنی که از آن استخراج شده است نیز، ربط دارد. آجر فشاری خرید آجر قرمز برای مثال بعضی معادن خاک رنگ قرمز تر و یا رنگ متمایل به سیاه دارد.

مزایا

 1. قابل استفاده در مناطق سردسیر به دلیل درصد جذب آب بسیار پایین و مقاومت در برابر یخبندان
 2. قابل استفاده در مناطق شرجی به دلیل مقاومت در برابر رطوبت
 3. عدم جذب آلودگی و در نتیجه مناسب برای شهرهای بزرگ با هوای آلوده
 4. برخورداری از مقاومت فشاری و استحکام بالا
 5. ضد سایش بودن
 6. افزایش زیبایی نمای ساختمان
 7. آجر فشاری

کاربرد آجر قرمز

بیشترین کاربرد آجر های قرمز در نمای داخلی و نمای بیرونی و همچنین سنگ فرشها ست. اگر از آجر قرمز، با ترکیبی از آجر های روشن استفاده شود ترکیب رنگ نمای بسیار زیبایی به ساختمان می دهد. این نوع آجر در سنگفرش های خانه های ویلایی، پیاده رو ها و منازل نیز کاربرد دارند.
استفاده از این آجر در مناطقی با آب و هوای سرد و درجه هوای بسیار پایین کاربرد دارد. آجر فشاری خرید آجر قرمز این آجر در مقابل یخ زدگی بسیار مقاوم است.

انواع آجر نما قرمز

آجرقرمز دارای طیف رنگی قرمز روشن و قرمز تیره می باشد، علت تفاوت رنگ در آجرها به دو مورد مهم از مراحل تولید آجر قرمز بستگی دارد. ۱- بخاطر دمای متفاوت کوره و مکان قرار گیری آجر درون کوره رنگ آجر سرخ تر یا روشن تر می شود. خرید آجر قرمز ۲- خاک آجر هر چه دارای اکسید آهن بیشتر باشد، آجر تولید شده اخرائی تر و سرخ تر می شود.

ویژگی های آجر نمای قرمز

عایق حرارتی مناسبی در فصل سرما برای جلوگیری از هدر رفت دمای داخل و در فصل گرما برای ممانعت از انتقال گرمای بیرون به داخل ساختمان می باشد.
به دلیل به وجود آمدن رنگ آجر به هنگام پخت در کوره و استفاده از خاک مرغوب، با تابش خورشید تغییر رنگ در آن مشاهده نمی شود.
خرید آجر قرمز با گذشت زمان لب پر نمی شوند و تغییر شکل و فرم نمیدهند.
در برابر یخبندان مقاوم می باشد تا منقبض و منبسط نشود.
این محصول دارای استقامت و طول عمر بالا می باشد.
قیمت بسیار مناسب تر از سایر آجر های نما.
شوره نمی زنند.

قیمت آجر رسی قرمز

علاموه بر مواد معدنی و طبیعی که باعث به وجود آمدن رنگ زیبای این محصول می شود; خاک رس نیز اصلی ترین ماده اولیه برای ساخت آجر رسی می باشد که به وفور در کشورمان یافت می شود. خرید آجر قرمز به دلیل پایه رسی آجر نما قرمز رنگ، این متریال از ارزان قیمت ترین آجر نماها می باشد.

کاربرد آجرهای قرمز در نمای ساختمان

از آجرهای نمای رسی هم برای نمای داخلی ساختمان و هم برای نمای خارجی ساختمان استفاده می کنند. برخی از مکان هایی که بیشتر از این آجر استفاده می کنند، خرید آجر قرمز از جمله: شرکت آتش نشانی، مدرسه ها، دانشگاه ها و …

انواع اجر نما

یکی از متداول ترین انواع اجر نما مورد استفاده در ساخت و ساز آجر قرمز می باشد که هم برای نمای بیرونی و هم نمای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. خرید آجر قرمز علاوه بر این در سنگ فرش ها نیز می توان از اجر قرمز استفاده نمود. اجر نمای قرمز به دلیل وجود اکسید آهن در خاک مورد استفاده در ساخت آن، دارای رنگ طبیعی می باشد. این آجرها به صورت پلاک، ال، حصیری، لفتون و … تولید و استفاده می شوند.

قیمت آجر قرمز

آجر قرمز دارای بازه رنگی از قرمز روشن تا قرمز سوخته می باشد که تیره و روشن بودن آن وابسته به نوع خاک معدن و نحوه پخت و درجه حرارت کوره می باشد. خرید آجر قرمز زیرا برخی از معادن دارای خاک های تیره تری بوده و خاک برخی دیگر از معادن متمایل به رنگ پرتقالی تیره می باشد. علاوه بر این، حرارت بیشتر کوره موجب تولید آجرهایی با رنگ تیره تر می گردد، ضمن اینکه مقاومت آن را نیز افزایش می دهد.

تولید آجر نما قرمز

برای ساخت آجر قرمز یا از خاک شیل و یا ترکیب خاک با رنگ استفاده می نمایند. خرید آجر قرمز آجرهای ساخته شده با خاک شیل از مقاومت بالاتری برخوردار بوده و رنگ آنها روشن تر است. همچنین این نوع آجر نسوز قرمز آب کمتری جذب نموده و ثبات و ماندگاری رنگ آن بیشتر می باشد.

لیست قیمت آجر نماقرمز

از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت آجر قرمز نمای ساختمان ، کیفیت آن است. هرچه که خاک مورد استفاده در ساخت این اجر بیشتر آسیاب شود و ذرات آن ریزتر و یکدست تر باشد، کیفیت بالاتری خواهند داشت. خرید آجر قرمز با افزایش کیفیت، قیمت آجر نما قرمز نیز افزایش می یابد. عامل دیگر تاثیرگذار بر قیمت آجر نماقرمز ، ابعاد آجر نما قرمز است. نوع پخت، نوع خاک و فرآوری آن نیز تعیین کننده هزینه تمام شده است.

آجر قرمز

آجر قرمز دارای طیف های رنگی متنوعی می باشد. از طیف های روشن تا طیف های تیره برای انواع طراحی های نما و دیوار های داخلی می توان از این متریال استفاده نمود. خرید آجر قرمز تفاوت رنگ های آجر نسوز قرمز به دو عامل اصلی بستگی دارد. اول دمای متفاوت کوره و اینکه اجر در کجای کوره قرار بگیرد و در چه دمایی پخته شود و دوم میزان اکسید آهن درون خاک اجر قرمز می باشد که هرچه بیشتر باشد، قرمز تر و اخرایی تر است.

کاربرد اجر های قرمز

آجر قرمز از متداول ترین انواع اجر می باشد که در فضاهای گوناگونی کاربری دارد. به عنوان مثال از آجر نسوز قرمز می توان در اجرای سنگفرش ها، اجرای نماهای خارجی ساختمان ها با کاربری های مختلف، اجرای نمای دیوار های داخلی، اجرای دیوار شومینه و … استفاده کرد. خرید آجر قرمز از آجر های قرمز می توان در ترکیب با متریال های دیگر مانند سنگ یا بتن و شیشه نیز استفاده نمود.

بندکشی آجر نما قرمز

پس از نصب آجر قرمز نمای ساختمان نیاز است که با بندکشی مناسب، آن ها را تثبیت کنیم. خرید آجر قرمز برای بندکشی لازم است بین آن ها چیزی حدود یک سانتی متر فاصله باشد تا با ملات مناسب بند کشی پر شده و فاصله بین آن ها پر شود. برای بندکشی آجر نسوز قرمز می توان از انواع رنگ های ملات بندکشی برای این کار استفاده نمود.

ابعاد آجر نما قرمز

ابعاد آجر نما قرمز بسیار متنوع بوده و در کارخانه ها و کارگاه ها در ابعاد گوناگونی تولید و عرضه می شود. خرید آجر قرمز این ابعاد استاندارد بوده و شما می توانید با توجه به نیاز خود نسبت به خرید ابعاد مورد نظر اقدام کنید. قیمت ابعاد مختلفی اجر های قرمز نیز متغیر بوده و با توجه به کاربری متنوع است.

مزایای آجر های قرمز

 1. قابل استفاده در مناطق سردسیر به دلیل درصد جذب آب بسیار پایین و مقاومت در برابر یخبندان
 2. قابل استفاده در مناطق شرجی به دلیل مقاومت در برابر رطوبت
 3. عدم جذب آلودگی و در نتیجه مناسب برای شهرهای بزرگ با هوای آلوده
 4. برخورداری از مقاومت فشاری و استحکام بالا
 5. ضد سایش بودن
 6. افزایش زیبایی نمای ساختمان

آجر قرمز در کجاها استفاده دارد ؟

معماران ساختمان معمولا برای آجر نما بیشتر از آجر قرمز استفاده می کنند . آجر قرمز هم برای نمای داخلی و هم نمای خارجی بنا کاربرد دارد . حتی برای سنگ فرش کردن هم کاربرد دارد . به دلیل داشتن آهن در خاک آجر قرمز رنگ طبیعی خود را دارد . خرید آجر قرمز این آجرها به صورت پلاک، ال، حصیری، لفتون و … تولید و استفاده می شوند . آجر قرمز معمولا در بازه رنگی روشن تا قرمز سوخته دارای درجه بندی می باشد .

مواد تشکیل دهنده آجر قرمز و آجر نما قرمز

آجر نما قرمز از 90 درصد شن و 10 درصد آهک تولید می شود. تحت حرارت بالا، بخار قرار می گیرد. این روش autoclave نامیده می شود. رنگ یک و نیم مواد بر اساس رنگ استفاده می شود. بنابراین، سایه های محصول می توانند طیف گسترده ای داشته باشند. خرید آجر قرمز آجر از متداول ترین نوع آجرهای نما می باشد که بدلیل وجود خاک رس در اکثر نقاط جهان از آن استفاده می شود .

قیمت آجر قرمز چگونه محاسبه میشود؟

در ساخت آجر قرمز از خاک شیل و یا ترکیب کردن خاک و رنگ بهره می برند . اگر آجر ساخته شده با خاک شیل باشد مقاومت بالاتری دارد . هم چنین رنگ روشن تری به آجر می دهد . آجر قرمز تولیدی به این روش آب کمتری جذب می کند . مهم تر اینکه ماندگاری رنگ بهتری خواهد داشت . اجر قرمز ساخته شده از ترکیب خاک و رنگ غالبا تیره تر است . اما در مقابل استحکام و مقاومت پایین تری دارند . خرید آجر قرمز قیمت آجر قرمز با توجه به نوع و جنس آن متفاوت می باشد .

منبع هایی که در شوره زدن آجر دخیل هستند

انواع نمک های محلول که باعث ایجاد شوره بر روی نماها و منابع معمول این نمک ها، در جدول ذکر شده است.در آجر، معمولا سولفیدها و به ویژه سولفید آهن وجود دارد. این سولفیدها در حین پخت اکسیده می شوند و SO3 را تولید می کنند. SO3 با اکسیدهای باز موجود در رس واکنش می دهد. و سولفات های کلسیم، سدیم، پتاسیم و سولفات منیزیم را تولید می نماید. سولفات های سدیم، خرید آجر قرمز پتاسیم و منیزیم هنگامی که حرارت پخت آجر در کوره از ۹۵۰ درجه بالاتر می رود، آزاد می شوند.

مهمترین کاربرد آجر قرمز

بیشترین کاربردی که این نوع از انواع آجرها دارد استفاده از آن در نمای داخلی و نمای بیرونی و هم چنین سنگ فرش ها ست. اگر از این نوع آجر با ترکیبی از رنگ های تیره و روشن استفاده شود جلوه ای بسیار زیبایی به نمای ساختمان می دهد. خرید آجر قرمز هم چنین در مناطقی که رطوبت بالایی دارند به دلیل مقاومت این آجر در جذب از آن استفاده می کنند. این نوع آجر در سنگ فرش های ویلایی ، پیاده روها و منازل کاربرد دارند.

آجر لفتون قرمز

استفاده از این نوع آجر به کسانی پیشنهاد می شود که در مناطقی که دمای هوا به نسبت خیلی پایین است از آن استفاده کنند. خرید آجر قرمز چرا که در زمستان و یخ و یخ بندان مقاومت زیادتری دارد. هم چنین در شهرهایی که آلودگی هوا زیاد است می توان از این نوع آجر استفاده کرد که در برابر جذب آلودگی مقاوم هستند. هم چنین در شهرها و مناطق مرطوب و شرجی به دلیل مقاومت در برابر رطوبت.

نمای آجری قرمز

وجود قسمت آجری در نمای بیرونی ساختمان موجب شده تا از تابش مستقیم خورشید به خانه جلوگیری شود و هوای داخل معتدل باقی بماند. همچنین دیوار‌ های بتنی در دیگر قسمت‌ها که با سلیقه و ظرافت طراحی شده بر زیبایی نمای ساختمان افزوده است. خرید آجر قرمز لازم به ذکر است در صورتی که از همان پودر شیل استفاده شود استحکام و دوام آجر بسیار بیشتر است.

نمای آجری قرمز
نمای آجری قرمز

مشخصات محصول

ابعاد دقیق این محصول 21.5*10*5 می باشد و از ابعاد نزدیک و موجود می توان به بلوک 21.5*10*5.5 اشاره کرد
ظرفیت حمل بار این محصول برای تریلی 16500 بلوک ،برای کامیون جفت 11000 جفت ف برای کامیون تک 7500 عدد ، برای خاور 3300 قالب و برای نیسان تقریبا 1850 عدد در هر بار می باشد
خرید آجر قرمز در یک متر مربع دیوار 21.5 سانتی متری( در اصطلاح عموم دیوار 20 سانتی ) نیاز به حدود 140 عدد آجر لفتون 5.5 سانتی می باشد .

آجر قرمز 10 سوراخ

آجر قرمز 10 سوراخ 5 سانتی یکی از انواع آجر های لفتون است . بر خلاف سایر آجر های سوراخ دار رسی در تهیه و ساخت این بلوک ها از ترکیب خاک شیل و خاک نسوز استفاده می شود . خرید آجر قرمز این بلوک ها در مدل های پرسی (چهار طرف نما) و اکسترودی ( سه طرف نما) تولید می شوند. از انجا که معمولا از آجر لفتون اکسترودی استفاده می شود برای اجر نما چهار طرف از قبل باید تعداد سفارش شود .

آجر لفتون قرمز درجه یک صادراتی

آجری که سطح مقطع آن دارای سوراخ هایی به قطر ۱٫۵ تا ۲٫۵ سانتی متر باشد، آجر لفتون نامیده می شود.
از این آجر بیشتر جهت نما و دیوار سالن ها و سوله ها و ساختمانهای صنعتی استفاده می شود.
سوراخ های موجود در آجر باعث قفل شدن میلگرد در آجر می شود،که برای مقاومت در برابر زلزله حائز اهمیت است.
خرید آجر قرمز آجر آجر لفتون را می توان در ابعاد و رنگهای مختلف تهیه نمود.

وزن آجر لفتون قرمز

همانطور که در توضیحات بالا بیان کردیم آجر لفتون قرمز را در دو قالب سایز کوچک و بزرگ می سازند. قالبهای کوچک ۵ سانتیمتری هر کدام دارای وزن ۷۵۰ گرم میباشد که در بسته‌های ۱۴ تا ۱۶ عددی به بازار عرضه می‌شود. خرید آجر قرمز لفتون های قالب کوچک ۵ سانتی همچنین هر کدام دارای وزن حدود ۸۰۰ گرم میباشد. لفتون های قالب بزرگ ۵ سانتی هرکدام وزنی برابر با ۹۱۰ گرم دارند که به دو صورت فله و بسته بندی به بازار عرضه می‌شود .

مشخصات فنی آجر لفتون قرمز

در ادامه این مقاله می‌خواهیم درباره مشخصات فنی آجر لفتون قرمز مطالبی را برای شما بیان کنیم. آجر لفتون در بازار به نام‌های آجر نما ،آجر زبره، آجر نما زبره آجر نما سوراخدار، خرید آجر قرمز آجر سوراخدار و یا آجر سوله سازی نیز معروف می باشد. این محصول دارای مقاومت بالایی است برای ساخت دیوار های ،متحمل بار و وزن استفاده می‌شود.

شیوه چیدمان

شیوه چیدمان و دیوار چینی آن به صورت پازلی بوده تا مقاومت آن در برابر وزن و فشارهای جانبی چند برابر بشود .این محصول در دو سایز قالب بزرگ و قالب کوچک تولید و به بازار عرضه می‌شود. خرید آجر قرمز آجر لفتون های قالب کوچک به رنگ زرد تولید و برای سقف زنی، چاهک، فاضلاب و پشت کار از آن استفاده می‌شود .

مزایا و معایب آجر قرمز 10 سوراخ

این آجر ها زیبایی قابل توجهی برای نما دارند به همیت دلیل به آنها اجر نمای قرمز شیل نیز می گویند
این آجر ها به دلیل استفاده از خاک شیل از مقاومت بیشتری نسبت به آجر های رسی برخوردار هستند
درصد جذب این آجر ها نیز از سایر مدل های رسی اجر لفتون پایین تر است

آجر 10 سوراخ قرمز

با کیفیت ترین آجر لفتون، همین آجر 10 سوراخ قرمز (به انگلیسی Red Perforated Brick) می باشد خرید آجر قرمز که قیمتی به نسبت بالاتر از سایر آجرهای سوراخ دار دارد. از هر 4 طرف آجر لفتون قرمز رنگ کارخانه آجر می توان برای نمای ساختمان استفاده کرد. استحکام و مقاومت فشاری بالا در آجر ده سوراخ قرمز همواره زبان زد ساختمان ساز ها می باشد.

ليست قيمت آجر ده سوراخ

رنگ قرمزی که در آجر لفتون سوراخ دار به وجود می آید به خاطر دمای پخت خاص این آجر و مدت زمانی که آجر در کوره قرار می گیرد متفاوت است. خرید آجر قرمز همچنین یکی از دلایلی که باعث به وجود آمدن این رنگ زیبا می شود وجود اکسید های آهن در مواد اولیه و سنگ شیل می باشد. بنابراین رنگ قرمز و سرخ آجر لفتون کاملا طبیعی می باشد و داخل و بیرون آجر رنگی یکدست دارد.

آجر لفتون قرمز صادراتی

خرید آجر قرمز آجر قرمز ده سوراخ با کیفیت برای صادرات به سایر کشورها باید دارای چه ویژگی هایی باشد:

 • دارای نماد استاندارد کشور
 • بسته بندی مناسب
 • کیفیت حمل و نقل خوب
 • قیمتی مناسب
 • شوره نداشته باشد
 • لب پر نباشد
 • ضد سایش باشد
 • رنگی یکدست داشته باشد
 • آجر 10 سوراخ قرمز برای 4 طرف نما باشد
 • درصد جذب آب آجر سوراخ دار قرمز پایین باشد.

آجر 10 سوراخ قرمز 4 طرف نما

آجر لفتون با کیفیت بالا را میتوان برای چهار طرف نما استفاده کرد، یعنی هر 4 سمت یک آجر لفتون قرمز را میتوان برای نمای ساختمان استفاده کرد. خرید آجر قرمز یکی از مواردی که آجر با کیفیت را تعیین میکند 4 طرف نما بودن آن می باشد.

آجر لفتون قرمز صادراتی بدون شوره

آجرهای لفتون تولید شده در کارخانه آجر از خاک شیل و بدون هر گونه مواد آهکی و نمک محلول در خاک می باشند که همین امر باعث یکدست بودن رنگ آجرها می باشد. خرید آجر قرمز پخت کامل آجر لفتون نیز مزید بر علت عدم شوره زدن آجرهای کارخانه امیران نما شده است. خاک مرغوب شیل آجر لفتون قرمز از خاک با کیفیت بالای تهران می باشد.

آجر لفتون قرمز صادراتی بدون شوره
آجر لفتون قرمز صادراتی بدون شوره

ابعاد استاندارد آجر لفتون قرمز برای صادرات

اندازه و سایز آجر لفتون قرمز رنگ چه برای صادرات و چه برای استفاده در پروژه های داخل کشور 5.5*20.5*10 سانتیمتر می باشد. خرید آجر قرمز وزن آجر لفتون قرمز نیز برای هر عدد حدودا 1450 گرم می باشد.

نحوه محاسبه تعداد آجر لفتون در یک متر مربع

خرید آجر قرمز خوب است بدانید برای محاسبه تعداد آجر لفتون در هر متر مربع از فرمول زیر به دست می آید.

برای چیدن تیغه 10 سانتی در هر متر مربع 80 عدد آجر لفتون قرمز مورد نیاز می باشد.
برای چیدن تیغه 20 سانتی در هر متر مربع 150 عدد آجر لفتون قرمز مورد نیاز می باشد.

کاربردهای مختلف آجرلفتون قرمز

خرید آجر قرمز اصلی ترین کاربرد آجر 10 سوراخ قرمز برای ساخت و دیوارچینی سوله می باشد. برخی دیگر از کاربردهای آجر لفتون قرمز:

 • دیوارچینی انواع ساختمان
 • دیوارچینی باغ
 • استفاده از نمای آجر قرمز کامل برای داخل و بیرون ساختمان
 • ساخت دیوار سوله های ورزشی و صنغتی
 • ساخت دیوار انواع سوله های ورزشی
 • سنگ فرش زمین
 • افزایش ارزش ساختمان با نمای قرمز رنگ آجر لفتون
mweb_ahan
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *