ترکيبات پودر سنگ متا

ترکيبات پودر سنگ متا

ترکيبات پودر سنگ متا

ترکيبات پودر سنگ متا یک نمونه پودر سنگ هنری هست که در بازار با نام های پودر سنگ ترک یا ترکیه ای هم شناخته میشه.پودر متا قابلیت رنگی شدن با انواع رنگهای معدنی و آلی را دارد، انواع پیگمنت ها و رنگهای پلاستیک و نیم پلاستیک ساختمانی قابل استفاده هستند.

ترکيبات پودر سنگ متا

برای رنگ روی کار هم هیچ محدودیتی در رنگ کاری وجود نداردهمچنین برای چسباندن دو قطعه ساخته شده با پودر متا نیز می‌توانید از انواع چسبهای اپوکسی و یا چسب 1 2 3 و فوری استفاده نمایید.برای بالا بردن استحکام قطعات میتوانید از الیاف چاپد شیشه داخل مواد استفاده کنید.

ترکيبات پودر سنگ متا
ترکيبات پودر سنگ متا

ویژگی ها

 1. جایگزین رزین پلی استر، گچ دندانپزشکی، گچ آلفا و …
 2. قابل ساخت و استفاده در هر محیطی
 3. قابلیت افزودن رنگ های محلول در آب
 4. قابلیت ابزار کاری
 5. مقاوم در برابر سرما و گرما
 6. محول نهایی بسیار سخت و ضد آب
 7. سرعت گیرایی و سخت شدن و خروج از قالب بسیار بالا
 8. سازگار با انواع قالب، PVC , ABS, سیلیکون, لاستیکی و…
 9. بدون نیاز به هیچ گونه شرایط یا ابزار خاص فقط پودر با آب مخلوط شود!
 10. مناسب برای تولید حجم های هنری، سنگ مصنوعی، حجم های فانتزی، استند اسم و گیفت، گلدان و دکوری های بتنی و …
 11. بسته بندی شده در کیسه های 10 20 و 30 کیلویی

تولید کننده پودر سنگ هنری متا

یکی از رایج ترین انواع پودر که برترین واحدهای تولیدکننده در تولید آن نقش داشته اند؛ پودر سنگ هنری متا می باشد که در حوزه های هنری استفاده گشته و با تکیه بر آن محصولات و سازه های مختلف از جمله مجسمه های زیبا را ساخته و شکل می دهند؛ ترکيبات پودر سنگ متا گفتنی است این محصول نوعی پودر سنگ خاک به شمار آمده و علاوه بر مجسمه های رنگی زیبا، انواع استندهای مناسبتی و خاص را نیز توسط آن تولید می نمایند.

انواع پودر سنگ هنری بر اساس نوع رنگ

 • پودر سنگ سفید
 • پودر سنگ صورتی
 • پودر سنگ سبز
 • پودر بنفش
 • آبی
 • کرم
 • قهوه ای

امروزه در حوزه های هنری و به منظور تولید لوازم و سازه های زیبا و کاربردی از پودر سنگ هنری بهره برده و در واقع این پودر، جایگزین مواد و ترکیبات دیگر همچون مواد رزین شده است؛ پودر سنگ نسبت به رزین، برتری داشته و هیچ نوع گاز و ترکیب شیمیایی مضر را از خود پراکنده نمی سازد؛ ترکيبات پودر سنگ متا به همین دلیل هم استفاده از آن مرسوم گردیده و روز به روز با کاربرد بیشتری از آن در حوزه های هنری روبرو می باشیم.

تولید پودر سنگ به روش طبیعی

در روش طبیعی پودر سنگ ها در طبیعت بوسیله خرد شدن سنگ ها از طریق فشار و حرکت بر روی یکدیگر و یا نفوذ آب به داخل یخچال های طبیعی و سنگ ها که در دراز مدت باعث تبدیل شدن آن ها به پودر می­شود به دست می­آید. ترکيبات پودر سنگ متا این سنگ ها شامل انواع کانی هایی که در طبیعت وجود دارد مانند سنگ مرمریت، سنگ گرانیت، سنگ آهک، کربنات کلسیم، سنگ آهن، سنگ نقره و غیره می­باشد.

پودر سنگ چیست؟

بهتر است ابتدا به این بپردازیم که پودر سنگ چیست و چه ویژگی هایی دارد. پودر سنگ که اصطلاحا به آن «خاک سنگ» هم می­گویند این روزها کاربردهای بسیاری در صنایع مختلفی دارد. تولید پودر سنگ به دو روش طبیعی و صنعتی می­باشد. ترکيبات پودر سنگ متا همچنین پودر سنگ دارای انواع مختلفی می­باشد که با توجه به ویژگی های آن سنگ نوع استفاده متفاوت می­باشد.

سنگ نمره جوشقان چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

سنگ نمره جوشقان از نظر شیمیایی به سنگ مرمر بسیار شبیه است. از نظر جذب دوغاب سیمان هم در سطح بالایی قرار دارد به همین دلیل نمای اجرا شده توسط آن کاملا یکپارچه می­باشد. همچنین در برابر شرایط محیطی مقاومت بالایی دارد. ترکيبات پودر سنگ متا سنگ نمره جوشقان و پودر سنگ جوشقان به دلیل اینکه می­شود در سیمان کاری از آن ها ملات بدون ترک به دست آورد یکی از اجزای اصلی نمای شسته سیمانی می­باشد.

انعطاف پذیری خمیر سنگ

بالا بودن انعطاف پذیری خمیر سنگ این ماده آن را به یک ماده مناسب برای تغییر شکل تبدیل کرده است. از این ماده می­توانید در گل سازی، تابلو های نقش برجسته و غیره استفاده کنید. همچنین سفید بودن رنگ آن بسیار مناسب این کار می­باشد شما می­توانید طرح را به صورت خام درست کنید و بعد آن را به دلخواه رنگ بزنید. ترکيبات پودر سنگ متا و یا با اضافه کردن مواد رنگی به خمیر آن را رنگی کنید.

کاربرد پودر سنگ جوشقان در مجسمه سازی چیست ؟

همانطور که به آن اشاره کردیم پودر سنگ جوشقان از کوبیده شدن سنگ نمره جوشقان در کارخانه های فک کوبی تولید می شود. یکی از کاربرد های پودر سنگ در مجسمه سازی می­باشد. پودر سنگ جوشقان به دلیل داشتن رنگ سفید ظاهری یکنواخت و دانه بندی ریزی برای این کار بسیار مناسب است.

پودر سنگ سفید چیست

ترکيبات پودر سنگ متا یکی از پر استفاده ترین متریال و مواد مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی و صنایع وابسته می باشد.این محصول از سایش و خردایش سنـگ های کوچک یا به اصطلاح لاشه به وجود می آید و دارای ویژگی های ظاهری و ساختاری گوناگونی می باشد.

پودر سنگ جوشقان

یکی از بهترین و مرغوب ترین انواع پودر سنگ محسوب می شود که در امور ساختمانی و غیر ساختمانی کاربرد هایی دارد. این پودر سنگ ظاهری شبیه
سیمان سفید ولی با قیمت بسیار ارزان تر داشته و برای نمای ساختمان مناسب است. ترکيبات پودر سنگ متا دانه بندی ریز و یک دست با مش ۳۲۵ یا بیشتر سبب شده مورد توجه اکثر مصرف کنندگان قرار داشته باشد. پودر سنگ سفید جوشقان در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی بسته بندی شده و به کلیه شهرهای کشور قابل ارسال است.

پودر سنگ آهک

سنگ آهک (کربنات کلسیم) یک کانی سفید رنگ است و با کوبش آن می توان پودر سنگ سفید تولید نمود. قیمت بسیار ارزان پودر سنگ آهک سبب شده
از آن به شکل فراوانی در صنعت استفاده شود. ترکيبات پودر سنگ متا همچنین پودر سنگ آهک به خوبی با مصالح ساختمانی ترکیب شده و می توان در تهیه ملات ، تولید بتن و آسفالت آن را مورد استفاده قرار داد. البته با وجود این که آهک نوعی پودر خاک سنگ سفید رنگ است ، اما به مرغوبیت پودر سنگ های ممتاز نیست.

پودر سنگ الیگودرز

یکی از ممتاز ترین و کم تولید ترین انواع پودر سنگ است. پودر سنگ الیگودرز قیمت بالایی داشته و برای مصارف خاصی استفاده می شود. یکی از مهم ترین کاربرد های پودر سنگ الیگودرز برای استفاده در ترکیب کاغذ و مقوای بهداشتی است که ترکيبات پودر سنگ متا عموما برای تولید جعبه شیرینی ، جعبه داروها و موارد بهداشتی کاربرد دارد. استفاده از این نوع پودر سنگ موجب بهبود کیفیت کاغذ ، افزایش مقاومت و کاهش قیمت آن می شود.

پودر سنگ جوشقان تهران

بیشترین کاربرد پـودر سنـگ جوشقان در صنعت ساختمان سازی و به ویژه در نمای ساختمان می باشد. به دلیل آن که ترکیب ملات آن بسیار همگون و دارای رنگ سفید صدفی بوده و پس از خشک شدن نیز دارای استحکام بسیار بالا است و ترک نمی خورد. از طرفی ترکيبات پودر سنگ متا به دلیل افزایش مقاومت و استحکام سیمان سفید و دانه بندی یک دست و رنگ سفید خالص، این محصول را به یکی از بهترین عوامل ترکیب شونده با سیمان سفید تبدیل نموده است.

ویژگی های پودر سنگ سفید جوشقان

 1. رنگ سفید خالص و منحصر بفرد
 2. مقاوم در برابر رطوبت
 3. مقاوم در برابر گرما و سرما
 4. استحکام بالا
 5. میزان کلسیم کربنات و آهک مطلوب
 6. ترکیب شوندگی مناسب با سیمان و ملات
 7. قیمت ارزان
 8. و …

  ویژگی های پودر سنگ سفید جوشقان
  ویژگی های پودر سنگ سفید جوشقان

موارد استفاده از پودرسنگ سفید جوشقان

 • استفاده از این محصول به عنوان ملات
 • عامل ترکیب شونده با سیمان جهت استحکام بیشتر
 • عامل سفید کاری و بندکشی سنگ و سرامیک و موزاییک
 • استفاده در صنایع مختلف همچون موزاییک سازی و بلوک زنی و بتن سازی
 • استفاده در نمای ساختمان و نماهای شسته
 • مجسمه سازی
 • سنگ فرش
 • جهت تهیه چسب کاشی و سرامیک نیز کاربرد دارد.
 • ساخت سنگ های نانو
 • جایگزین کچ کاری در مناطق مرطوب و بارانی
 • و…

قیمت پودرسنگ سفید جوشقان

قیمت پودرسنگ متاثر عوامل و پارامتر های مختلفی همچون میزان سفیدی و رنگ صدفی، یکسان بودن مِش پودر، نوع بسته بندی و … می باشد که
طبیعتاً قیمت خرید پودر سنگ فله ای نسبت به کیسه ای کمتر می باشد. ترکيبات پودر سنگ متا با توجه به نوسانات بازار و تغییر مداوم هزینه ها امکان اعلام قیمت قطعی پودرسنگ جوشقان و سنگ های دانه بندی شده وجود نداشته و عمدتاً استعلام قیمت بصورت تلفنی و لحظه ای انجام می شود.

موارد کاربرد

 • جهت ملات سیمان سفید
 • جهت آستر سیمان – فیلی
 • جهت دوغاب برای کاشی و سرامیک

ترکيبات پودر سنگ متا بیشترین مورد مصرف پودر سنگ در ساختمان سازیست. از پودر سنگ برای ترکیب با سایر مصالح ساختمانی مانند سیمان سفید،
گچ، سیمان و… استفاده میشود. دلیل استفاده از پودر سنگ علاوه برچسبندگی بسیار بالا و ممانعت از ترک خوردن سیمان پس از خشک شدن،
بالا بردن استحکام سازه میباشد.

پودر سنگ سپید ساوه 40 کیلویی

ویژگی های پودر سنگ ساوه چسبندگی بسیار بالا و ممانعت از ترک خوردن سیمان پس از خشک شدن، بالا بردن استحکام سازه می باشد .تفاوت
پودر سنگ و پودر آهک در میزان خلپص و نوع فراوری آنها میباشد. ترکيبات پودر سنگ متا این ماده دارای کلیه خواص کانی کوبیده شده بوده با این تمایز که بدلیل دارا بودن سایز ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ پودری و میکرونیزه و افزایش سطح تماس با سایر مواد علاوه بر اینکه خواص موجود در آن کاملا در دسترس میباشد همچنین در
صنایع مختلف براحتی بکار گرفته میشود.

معرفی و بررسی پودر سنگ جوشقان

پودر سنگ جوشقان یکی از افزودنی های بتن است زیرا علاوه بر کاهش هزینه تولید بتن ، موجب افزایش مقاومت و کاهش امکان ترک خوردگی در آن
می شود. ترکيبات پودر سنگ متا در دوغاب دهی و پوشش شیار ها در کاشی کاری و سرامیک کاری حمام و دستشویی با سیمان سفید به نسبت یک به یک ترکیب می شود.

کارخانه پودر سنگ جوشقان

همچنین سنگ جوشقان برای پاشیدن بر روی قیر گونی ، خوراک دام و سند بلاست هم کاربرد دارد. سنگ جوشقان با توجه به نوع موارد مصرف قابل تولید
در دانه بندی های گوناگونی ترکيبات پودر سنگ متا با مش های مختلف نظیرپودر سنگ جوشقان نمره 1 تا سنگ جوشقان نمره 5 با کیفیت معمولی یا ممتاز است. همچنین سنگ جوشقان بادامی برای مصارف خاص هم تولید می گردد.

پودر سنگ

پودر سنگ جوشقان یکی از چندین نوع پودر سنگ تولیدی در کشور است که دارای مشخصات مربوط به خود می باشد و مزایایی که دارد ، آن را نسبت
به دیگر انواع پودر سنگ متمایز می کند. همان طور که می دانید پودر سنگ یا خاک سنگ یکی از مواد اولیه مورد استفاده ترکيبات پودر سنگ متا در ساخت و ساز بنا ها و جاده می باشد. در حقیقت می توان آن را ارزان ترین نوع مصالح ساختمانی دانست که در تهیه انواع ملات استفاده می شود.

کارخانه توليد پودر سنگ جوشقان

هر سنگی دارای مشخصات فیزیکی و شیمیایی خاصی است و در نتیجه پودر سنگ به دست آمده از آن هم ویژگی های متفاوتی را به مصرف کننده ارائه
می دهد.برای برخی صنایع استحکام مهم است و برخی صنایع به رنگ توجه بیشتری دارند. ترکيبات پودر سنگ متا در ایران انواع مختلف این محصول نظیر ، پودر سنگ گرانیت ، پودر سنگ مرمریت ، پودر سنگ آهک و … تولید می شود که هر کدام مشخصات ویژه ای داشته و در زمینه متفاوتی به مصرف می رسد.

خاک سنگ

در این میان پودر سنگ جوشقان نیز به عنوان یکی از انواع خاک سنگ ، به خاطر دارای بودن ویژگی هایی مانند رنگ بسیار سفید و درخشان ، ماندگاری رنگی و ظاهری و دانه بندی نرم و یکدست مورد توجه قرار دارد.زمینه اصلی مصرف پودر سنگ جوشقان در سفید کاری نمای ساختمان ها است به این صورت که می توان آن را به تنهایی و یا در ترکیب با سیمان سفید و ترکيبات پودر سنگ متا درزگیری میان کاشی ها مصرف کرد. همچنین برای مصارفی مانند مجسمه سازی و تولید رنگ سفید هم به دلیل ویژگی رنگی خاص آن ، استفاده می شود.

کارخانه پودر سنگ جوشقان

تعدادی از کارخانه های سنگ کوبی در نقاطی از کشور اقدام به کوبش سنگ هایی از معادن این منطقه می نمایند. شهر جوشقان یکی از بزرگ ترین
تولیدکنندگان پودر سنگ جوشقان در کشور است. ما علاوه بر کوبش و دانه بندی انواع سنگ آهک و کربنات کلسیم ، ترکيبات پودر سنگ متا اقدام به کوبش سنگ جوشقان نیز کرده و آن در اختیار مصرف کنندگان آن در سراسر کشور قرار می دهیم.

قيمت پودر سنگ

نوع بسته بندی پودر سنگ جوشقان در کیسه های 25 کیلوگرمی و 30 کیلوگرمی است ولی در صورتی که برخی خریداران این محصول به دلایل مختلف مانند حمل و نگهداری آسان تر ، ترکيبات پودر سنگ متا قصد بسته در سایز های دیگری نظیر کیسه جامبوبگ را داشته باشند ، امکان انجام این کار وجود دارد.

قیمت پودر سنگ جوشقان

به علت اینکه سنگ جوشقان ، ترکيبات پودر سنگ متا سنگی متفاوت بوده و میزان تولید پودر سنگ آن کمتر از دیگر انواع خاک سنگ است و همچنین به خاطر ویژگی های فیزیکی خاصی که دارد ، سبب شده سنگ استخراجی از معادن این منطقه قیمت بالاتری داشته باشد در نتیجه پودر سنگ جوشقان هم
اندکی گران تر از برخی انواع پودر سنگ مانند آهک و … است.

ایجاد پودر سنگ طبیعی در طبیعت

عامل اصلی ایجاد این نوع پودرسنگ فشار می باشد ، چنین فشاری بر اثر عوامل مختلفی به وجود می اید . این عوامل باعث می شوند سنگ ها به تدریج
دچار فرسایش شوند و این ترکيبات پودر سنگ متا فرسایش تا جایی پیش می روند که سنگ مورد نظر از نظر ظاهری به اجزای بسیار بسیار کوچک تقسیم می شود که ما اصطلاحا به آن پودر می گوییم ، بدیهی است که هر چقدر فشار وارده بیشتر باشد پودر ایجاد شده نرم تر و از مرغوبیت بیشتری برخوردار است .

کاهش ناخالصی سنگ ها

انتخاب نوع سنگ و کیفیت آن و کاهش ناخالصی سنگ ها نقش بسزایی در تولید پودرسنگ مرغوب ایفا می نماید. شاید برای شما این پرسش به وجود
امده باشد که آیا پودر تولید شده در طبیعت بهتر است یا پودری که توسط انسان در کارخانه ها تولید می شود . در پاسخ به این پرسش می توانیم به
شما بگوییم که نمی شود مزیت خاصی برای هر یک از این پودرها قائل شد بلکه هر یک دارای کاربرد خاص خودش می باشد . تفاوت پودر طبیعی با
صنعتی در میزان تولید اصطکاک می باشد که اینفاکتور در پودر طبیعی به حداقل خود می رسد .

تولید پودر سنگ جوشقان به روشن صنعتی

در قسمت قبل در مورد نقش طبیعت در خرد کردن سنگ ها و تولید پودرسنگ صحبت کردیم در این قست می خواهیم شما را با روش صنعتی تولید
پودر سنگ جوشقان آشنا کنیم . کارخانه ها در این روش نقش اصلی را ایفا می کنند . ترکيبات پودر سنگ متا اولین قدم در روش صنعتی استخراج سنگ ها می باشد . وقتی که سنگ ها را از معادن استخراج کردند ،آن ها را به کارخانه ها منتقل می کنند و سپس با کوبیدن سنگ ها پودر سنگ جوشقان تولید
می شود.

پودر سنگ چیست

همانگونه که از نام آن مشخص است از کوبیده شدن انواع کانی های معدنی موجود در طبیعت نظیر سنگ آهک یا کربنات کلسیم, مرمریت, گرانیک,
سنگ آهن, سنگ نقره و … به دست می آید. این ماده دارای کلیه خواص کانی کوبیده شده بوده با این تفاوت که ترکيبات پودر سنگ متا به دلیل دارا بودن سایز بندی پودری و میکرونیزه و افزایش سطح تماس, علاوه بر اینکه خواص موجود در آن کاملا در دسترس می باشد همچنین در صنایع مختلف به
راحتی بکار گرفته می شود.

تولید پودر سنگ

تولید خاک سنگ به دو صورت طبیعی و صنعتی می باشد. در طبیعت بر اثر سایش لایه های مختلف پوسته زمین و درگیری سنگ ها با هم بخشی از آن
بصورت پودر در می آید. ترکيبات پودر سنگ متا همچنین بر اثر حرکت یخچال های عظیم طبیعی نیز لایه های زیرین آن ها به دلیل تحمل فشار چندین هزار تنی به حالت پودری تبدیل می شوند که آن را Rock Flour می نامند.

مصارف و کاربرد پودر سنگ

بیشترین کاربرد خاک سنگ در صنایع ساختمانی سازی است که از آن برای ترکیب با سایر مصالح ساختمانی مانند سیمان, گچ, سیمان سفید و … استفاده
می شود زیرا علاوه بر اینکه ترکيبات پودر سنگ متا دارای چسبندگی بسیار زیادی بوده و استحکام سازه را افزایش می دهد, همچنین مانع از ترک خوردن سیمان پس از خشک شدن می شود.

پودر سنگ چيني

در اثر کوبیده شدن انواع کانی‌هایی که در طبیعت وجود دارد مانند سنگ‌آهک یا کربنات کلسیم، سنگ مرمریت، سنگ گرانیت، سنگ آهن، سنگ نقره و…
پودری به‌دست می‌آید که همان ویژگی‌های سنگ اصلی را دارد، ترکيبات پودر سنگ متا با این تفاوت که به شکل پودر درآمده و میکرونیزه شده و سطح تماس آن افزایش پیدا کرده است بنابراین از آن می‌توان در صنایع گوناگون استفاده کرد. این ماده انواع متفاوتی دارد و شامل پودر سنگی سوپر، پودر سنگی سفید و پودر سنگی رنگی است.

پودر سنگ چيني
پودر سنگ چيني

قيمت گچ قرمز اصفهان

این نوع پودر یا خاک سنگ را می‌توان در بسته‌بندی‌های ۲۵ و ۵۰ کیلوگرمی در بازار یافت. سفیدترین پودر مربوط به پودر کربنات کلسیم یا پودر آهک است.
ترکيبات پودر سنگ متا ذرات در پودر به‌دست‌آمده از سنگ‌ها در اندازه‌های میکرون هستند و از جهاتی به آرد شباهت دارند، ازاین‌رو به آن آرد سنگ نیز گفته می‌شود.

مصارف پودر سنگ

بیشترین کاربرد خاک سنگ یا پودر سنگ در صنایع ساختمانی است که از آن برای ترکیب با سایر مصالح ساختمانی مانند گچ، سیمانو سیمان سفید استفاده می شود زیرا علاوه بر ترکيبات پودر سنگ متا اینکه دارای چسبندگی بسیار زیادی بوده و استحکام سازه را افزایش می دهد. همچنین مانع از ترک خوردن سیمان پس از خشک شدن می شود.

نسبت ترکیب سیمان سفید با پودر سنگ

ترکیب کردن پودر سنگ با سیمان سفید دارای فوایدی است که از آن جمله می توان به افزایش مقاومت ، کاهش هزینه تمام شده ملات و همچنین تثبیت
شکل سازه پس از خشک شدن اشاره نمود. نسبت سیمان سفید به پودر سنگ برای ترکيبات پودر سنگ متا تولید ملات به این صورت است که ۷ واحد پودر سنگ با یک واحد سیمان سفید مخلوط می شود. برای مثال چنانچه از یک کیلو سیمان در ملات استفاده می نمایید ، به ازای آن ، ۷ کیلو پودر سنگ با کیفیت هم مصرف کنید.

مصرف پودر سنگ بجای سیمان

مصرف پودر سنگ آهكی به جاي درصدی از سيمان در بتن از دههای پيش در جهان اغاز گردیده است و هر روز بر ميزان استفاده از پودر سنگ افزوده مي‌شود.در ايران هم به دليل وجود ضايعات نسبتاً زياد پودر سنگ آهك و منجمله در سنگ‌بري‌ها، ترکيبات پودر سنگ متا استفاده از اين نوع پودر سنگ در ساخت بتن بسيار مثمر ثمر بوده است چون هم باعث جلوگيري از آلودگي محيط زيست مي‌شود و هم پودر سنگ باعث ارزان‌تر شدن قيمت نهائي بتن مي‌‌شود.‌

سایر مصارف پودر سنگ

علاوه بر این مطالب عنوان شده در مورد پودر سنگ از پودر سنگ جهت پاشش روی قیر گونی کاری – و دوغاب دهی سنگ و کاشی و سرامیک که از مخلوط
پودر سنگ و سیمان سفید استفاده می شود، ترکيبات پودر سنگ متا برای نمای ساختمان نیز از مخلوط پودر سنگ و سیمان سفید و سنگ نمره استفاده می گردد . پودر سنگ از معدن سنگ سفید قابل تبدیل شدن به پودر سنگ که در نمای ساختمان به کار گرفته می شود.

mweb_ahan
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *