ابعاد دیوار گچی پیش ساخته

ابعاد دیوار گچی پیش ساخته

ابعاد دیوار گچی پیش ساخته

ابعاد دیوار گچی پیش ساخته امروزه دیواره های پیش ساخته گچی محصولات شناخته شده ای در صنعت ساختمان سازی هستند که محبوبیت آنها به خاطر سهولت کار و قیمت تمام شده مناسب تر روز به روز بیشتر می شود. این دیواره ها با ترکیب اصلی گچ تولید می شوند که خواص ویژه ی خود را دارد.

ابعاد دیوار گچی پیش ساخته

پانل گچی مانند تمام مصالح به کار رفته در بنا معایب و مزایایی دارد که کارکرد آن در مواقع مختلف را مشخص می کند. از جمله مزایای پنل گچی قیمت ارزان و فراوانی دسترسی آن نسبت به سایر مصالح است. همچنین رنگ سفید و جذاب آن در موارد مختلفی توقع معماران را برطرف کرده است. سبک بودن و عدم تحمیل بار سنگین به ساختمان از مزایای مصالح پرکاربرد است .

ابعاد دیوار گچی پیش ساخته
ابعاد دیوار گچی پیش ساخته

مزایای دیوارهای گچی

 1. اضافه شدن فضاي مفيد
 2. هزينه اجراي پايين
 3. كاهش ضايعات ساختماني و كاهش مصرف رنگ
 4. كاهش زمان ساخت
 5. عدم نياز به گچ وخاك
 6. عايق حرارتي و عایق صوتي
 7. استحكام بالا
 8. دیوار گچی

کاربرد دیوار گچی پیش ساخته

ابعاد دیوار گچی پیش ساخته دیوار گچی پیش ساخته در ساخت بنا جایگاه ویژه ای پیدا کرده و باعث سهولت کار فعالان در این عرصه می باشند. از جمله کاربرد های این صفحه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ساخت دیوارهای غير باربر
 2. پوشش مستقل ديوار
 3. محافظت ستون ها
 4. چاه آسانسور
 5. تاسيسات در برابر آتش
 6. دکوراسیون و روکش نهایی دیوارهای داخلی
 7. ایجاد دیواره سبک گچی با خواص ضد آتش و عایق

ديوار گچي سبک

دیوار گچی تولید شده در کارخانه با استفاده از دستگاههای تمام اتوماتیک با مقاومت بالا و با سایز ۵۰*۶/۶۶*۸ سانتی متر در دو نوع سنگین با وزن تقریبی ۲۲ کیلوگرم و سبک با وزن تقریبی ۱۶ کیلوگرم ، ابعاد دیوار گچی پیش ساخته یکی از مدعیان رقابت در بازار محصولات گچی پیش ساخته به شمار می رود .

دستگاههای تمام اتوماتیک

دیوار گچی محصول پیش ساخته ای است که با استفاده از دستگاههای تمام اتوماتیک با مقاومت بالا و نصب موزاییکی آن در کنار هم می تواند دیوار های غیر حمال را برای جدا کردن فضاهای داخلی ساختمان بسازد . ابعاد دیوار گچی پیش ساخته هر سه قطعه آن یک متر مربع (ابعاد ۵۰۰*۶۶۶*۸۰ میلی متر) می باشد.کناره های دیوار گچی به صورت کام و زبانه بوده که باعث می شود در هنگام کاربرد چفت و بست لازم را بوجود آورد.

ديوار گچي طرح دار

تا سطوح ۲۰ متر مربع را می توان به صورت یکپارچه ایجاد کرد.برای سطوح بیشتر باید از قاب فلزی و غیره استفاده نمود(بیش از شش متر طول و سه و نیم متر ارتفاع). سطح قطعات آن بسیار صاف است بنابر این در صورت دقت در نصب نیازی به سفید کاری بعدی نیست و با نقاشی و بتونه کاری ( با استفاده از بتونه صنعتی ) تکمیل می گردد . دیوار گچی عایق حرارت و صوت میباشد و برای سلامتی نیز مضر نمی باشد و از نظر اقتصادی و هزینه با صرفه تر از دیوار چینی (تیغه چینی) معمولی می باشد.

وزن هر عدد دیوار گچی ساده

وزن هر عدد دیوار گچی ساده ۲۰ تا ۲۲ کیلوگرم و نوع سبک آن ۱۵ تا ۱۶ کیلوگرم است . در برابر شعله مستقیم به مدت ۳۰ دقیقه دوام دارد. مقاومت خمشی آن ۴۵ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و مقاومت فشاری آن ۶۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته کاشی نیز به راحتی به آن می چسبد و یا با دوغاب می توان کاشی کاری نمود.

مشخصات فنی پانل های گچی

 • ابعاد ۱۰/۵۰/۶۶- سانتیمتر
 • وزن هر پانل گچی – ۱۹ – کیلوگرم (قابلیت تولید از ۱۴ تا ۲۴ کیلوگرم)
 • وزن هر متر مربع -۵۷ – کیلوگرم (قابلیت تولید از ۱۴ تا ۲۴ کیلوگرم بر مربع)
 • مقاومت فشاری ۶۶ – کیلوگرم بر حسب سانتیمتر مربع
 • مقاومت خمشی ۱۱ – کیلوگرم بر حسب سانتیمتر مربع
 • ضریب حرارتی – ۹۴/۱ Kcal/Hr.c
 • ضریب حرارتی – ۰/۳۱ – Kcal/Hr.c
 • ضریب صوتی – ۳۸ – Db (دی سی بل ۵۰۰HZ)

گچ معمولی

ذرات گچ به کار برده شده در دیوارگچی از ذرات گچ معمولی ریزتر هستند. طول و عرض استاندارد دیوارهای گچی 666 میلی متر در 500 میلی متر می‌باشد. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته ضخامت این بلوک‌ها با توجه به نوع کاربرد و محل مورد استفاده می‌تواند 60، 70، 80 و 100 میلی متر باشد.

بلوک‌های گچی

بلوک‌های گچی مستطیل شکل هستند. سطوح آن‌ها صاف و موازی با یکدیگر است که با استفاده از برآمدگی و فرورفتگی‌های تعبیه شده در آن‌ها به راحتی در زمان نصب در یکدیگر قرار می‌گیرند. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته برای اتصال آن‌ها از چسب‌هایی استفاده می‌شود که مخلوطی از گچ و چسب هستند و از لحاظ ظاهری بعد از مصرف هم رنگ با دیوار گچی یکپارچه می‌شود.

قيمت ديوار گچي صداگير

از این دیوارها برای جداسازی فضای بین دو محل در صورتی که فشاری بر دیوار اعمال نشود و دیوار غیر باربر باشد، استفاده می‌شود. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته در ساختمان‌ها معمولا از دیوارهای گچی پیش ساخته برای جداسازی و فاصله گذاری بین دو قسمت از این دیوارها استفاده می‌کنند. علاوه بر این برای محافظت از ستون‌ها چاه تاسیسات و آسانسور از این دیوارها استفاده می‌شود.

سطح دیوار گچی

برای نصب این دیوارها ابتدا محل مورد نظر اندازه گیری و خط کشی می‌شود. برای چسباندن دیوار به سطح مورد نظر، ملات ریخته می‌شود و پس از سفت شدن ملات، دیوار جایگذاری می‌شود. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته پس از جایگذاری دیوار در محل، با استفاده از چکش پلاستیکی ضربه هایی بر سطح دیوار گچی وارد می‌کنند تا دیوار کاملا به سطح و به یکدیگر محکم شوند.

قيمت ديوار گچي پيش ساخته در تهران

دیوارهای گچی دارای برآمدگی و فرورفتگی‌هایی هستند که به آن فاق و زبانه می‌گویند. این فاق و زبانه در زمان نصب در یکدیگر قرار می‌گیرند که سبب استحکام دیوار می‌شود. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته پس از خشک شدن کامل و استحکام دیوار می‌توان اشکالات سطحی دیوار را رفع کرد و یا دیوارپوش و کاغذ دیواری بر روی سطح آن چسباند.

قیمت دیوار گچی پیش ساخته

ویژگی دیوارهای گچی پیش ساخته سبب شده تا امروزه برای ساخت و ساز بسیار مورد توجه قرار بگیرد. دیوارهای گچی برحسب کاربردشان در ضخامت‌های 60، 70، 80 و 100 میلی متر تولید می‌شوند. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته وزن دیوارهای گچی با توجه به نوع و کاربردشان متفاوت است. علاوه بر این افزونه‌ها، جنس مواد به کار رفته در تولید آن‌ها بر قیمت نهایی تاثیر گذار است.

دیوار پیش ساخته گچی

از دیوار پیش ساخته گچی برای ساخت تیغه‌های غیر باربر و جداسازی فضای داخلی اماکن مسکونی و تجاری استفاده می‌شود. برای محافظت از ستون‌ها، چاه آسانسور و چاه تاسیسات استفاده می‌شود. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته در مکان‌هایی امکان استفاده از این دیوارها وجود دارد که دما بیشتر از 50 درجه سانتی گراد نباشد. در غیر این صورت دیوارها در این دما تغییر حالت می‌دهند.

مزایا و خصوصیات دیوار گچی

 • دیوارهای پیش ساخته گچی در برابر آتش سوزی مقاومت خوبی دارند.
 • نصب آن‌ها در زمان کم انجام می‌شود.
 • برای ایجاد سطوح صاف بسیار مناسب هستند و وزن کمی دارند که باعث حمل و جا به جایی و نصب راحت آن‌ها می‌شود.
 • قیمت گچ نسبت به مصالح ساختمانی مشابه خود، کمتر است و می‌توان با استفاده از آن در هزینه مصالح ساختمانی صرفه جویی کنیم.
 • به کار بردن فاق و زبانه در آن‌ها سبب شده است که به راحتی نصب شوند.
 • ضخامت کم دیوارهای پیش ساخته گچی باعث شده تا فضای از دست رفته در ساختمان به حداقل برسد و فضای بیشتری ایجاد شود.
 • نسبت به مصالح ساختمانی سنتی عایق مناسب‌تری برای انتقال صوت و حرارت بین دو طرف دیوار هستند.

  مزایا و خصوصیات دیوار گچی
  مزایا و خصوصیات دیوار گچی

دیوار پیش ساخته

دیوار پیش ساخته ساده تری نصب به گچ برگ میباشد که دیگر بر روی آن صفحه کاغذی یا مقوایی وجود ندارد و گچ در کارخانه پس از ترکیب با آب درون قالب هایی ریخته شده و پس از مدتی از قالب خارج آماده ارسال می شود. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته از ویژگی های دیوار گچی پیش ساخته، بلوک گچی سرعت اجرای آن در ساختمان است که نسبت به گچ کاری به صورت سنتی بالاتر میباشد

بلوک گچی

بلوک گچی در کارخانه گچ از مخلوط آب و گچ که اندازه دانه های گچ آن نسبت به گچ معمولی ساختمانی ریزتر است، تولید می شود. اندازه ترجیحی این بلوک های گچیپیش ساختهبر اساس استاندارد 12859 EN به طول 666 و عرض 500 میلیمتر می باشد. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته بلوک گچی پیش ساخته دارای سطح موازی کاملا” صاف و موازی همدیگر هستند

بلوگ گچی در کارخانه

بلوگ گچی در کارخانه از مخلوط آب و گچ که اندازه دانه­های گچ آن نسبت به گچ معمولی ساختمانی ریزتر است ، تولید میشود. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته اندازه ترجیحی دیوار پیش ساخته گچ بر اساس استاندارد EN12859 بطول 666 و عرض 500 میلیمتر میباشد. دیوار پیش ساخته گچ (بلوک گچی – دیوارک) دارای سطح کاملا” صاف و موازی یکدیگر هستند که دارای فاق و زبانه بوده و به راحتی این بلوکها در حین کارگذاری درهم قرار میگیرند.

ضخامت انواع بلوک گچی

ضخامت انواع بلوک گچی 60 ، 70 ، 80 ، 100 میلیمتر میباشد. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته برای اینکه نوع تولید و کاربرد بلوکها گچی را از هم بدانید آنها را با رنگهای مختلف تولید مینمایند. بلوکهای گچی(دیوار پیش ساخته گچ) را برای دیوارهای توپر و بر خلاف صفحات گچی استفلده میکنندو بیشتر برای جداسازی داخل ساختمانها و دیوارهای غیر باریر میباشد.

گچ پیش ساخته چیست؟

دیوار گچی پیش ساخته یکی از محصولات تولیدی کارخانه گچ سمنان اسپندار می باشد که در مدل های مختلف و ابعاد استاندارد تولید می گردد. دیوارهای گچی یا همان بلوک گچی کاذب، ابعاد دیوار گچی پیش ساخته در کارخانه از مخلوط آب و گچ که اندازه دانه های گچ آن نسبت به گچ معمولی ساختمانی ریزتر است، تولید میشود.

دوغآب گچ

دوغآب گچ تهیه شده در قالب منفی لاستیکی ریخته و شکل مورد نظر را به خود میگیرد. قالبهای سقفی اغلب به عنوان دکور و صداگیری در پوشش سقف بکار گرفته میشود. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته ابعاد قطعات سقف پوش گچی ۶۲۵*۶۲۵ میلیمتر و وزن آنها بین ۱۰ تا ۲۰ کیلوگرم در هر متر مربع می باشد.

دیوار گچی پیش ساخته

دیوار گچی پیش ساخته یکی از ملزومات ساخت و ساز خشک در صنعت نوین ساختمان می باشد. بلوک گچی یا دیوار گچی پیش ساخته در کارخانه از مخلوط آب و گچ که اندازه دانه های گچ آن نسبت به گچ معمولی ساختمانی ریزتر است، تولید می شود. دربلوك گچی ممكن است از الياف، پركننده ها، سنگدانه ها يا ساير افزودنی هاي غيرزيان آور استفاده شود. بلوکهای گچی به شکل مكعب مستطيل و دارای سطح کاملا صاف و موازی همدیگر هستند که دارای فاق و زبانه بوده و به راحتی این بلوک ها در حین کارگذاری در هم قرار میگیرند،

انواع پانل گچی دیوار

پانل گچی یا دیوار های گچی پیش ساخته از مخلوط گچ و آب تولید می شود که دانه های گچ آن ریز تر از گچ های ساختمانی است. این پانل ها به شکل مکعب مستطیل و دارای سطح صاف هستند که به راحتی در کنار یکدیگر قرار می گیرند. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته برای نصب پانل های گچی از گچ سفید استفاده می شود.

گچ گیپتون

در برخی موارد برای افزایش چسبندگی از گچ گیپتون استفاده می کنیم و یا داخل گچ معمولی مقداری سیریش یا چسب چوب اضافه می کینم که البته این کار ضرورتی ندارد. پانل های گچی معمولی به طور کلی در ساخت و ساز خشک مثل پارتیشن ها یا دیوارهای جداکننده ، ابعاد دیوار گچی پیش ساخته دیوارهای پوششی و سقف های کاذب استفاده می شود .

پانل گچی چیست؟

پانل گچی یا دیوارهای پیش ساخته در کارخانه از مخلوط آب و گچ که اندازه دانه های گچ آن نسبت به گچ معمولی ساختمان ریزتر است ، تولید می شود در پانل گچی ممکن است از الیاف و افزودنی ها استفاده کرد. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته پانل های گچی به شکل مکعب مستطیل و دارای سطح صاف است که دارای فاق و زبانه بوده که باعث می شود این بلوک ها در حین کارگذاری در هم قرار می گیرند.

پانل گچی دیوار

پانل گچی دیوار در واقع دیوارهای پیش ساخته سبکی هستند که در کارخانه پس از ترکیب پودر گچ با آب درون قالب هایی ریخته شده و بعد ازآنکه به طور کامل گیرایی آن انجام شد از قالب خارج شده و آماده ارسال می شود. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته پانل گچی در کارخانه از مخلوط آب و گچ که اندازه دانه های گچ آن نسبت به گچ معمولی ساختمانی ریز تر است ، تولید می شود.

پنل گچی

نصب پنل گچی بسیار آسان است. زیرا این محصولات به صورت یکپارچه در ابعاد بزرگ تولید می شوند و به سرعت سقف و دیورا های با مساحت زیاد را پوشش می دهند. این محصولات برای نصب به چند ابزار ساده نیاز دارند. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته برای برش آن به تیغ کاتر و برای نصب آن به میخ، مته و یا حتی چسب نیاز است. زیرا پنل گچی وزن کمی دارند.

دیوار گچی ساده (معمولی)

پانل های گچی معمولی یا RG به طور کلی در ساخت و ساز خشک ابعاد دیوار گچی پیش ساخته (مثل پارتیشن ها یا دیوارهای جداکننده ، دیوارهای پوششی (لاینینگ) و سقف های کاذب ) در محیط های خشک و بدون خطر آتش سوزی مورد استفاده قرار می گیرند .

دیوار گچی مقاوم در برابر آتش

صفحاتی هستند که در گچ تشکیل دهنده آن الیاف شیشه موجود است و در برابر حریق مقاومت از خود نشان می دهند . پنل گچی FR در مناطق و فضاهایی که نیاز به محافظت در برابر آتش در آنها وجود دارد مانند ابعاد دیوار گچی پیش ساخته ( پوشش تیر ها و ستون های فولادی ، داکت های تاسیساتی و کلیه فضاهای حساس به آتش و تبعات آن … ) استفاده می شوند . این پانل ها دارای روکش صورتی هستند.

دیوار گچی مقاوم برابر رطوبت

صفحاتی هستند که گچ تشکیل دهنده آن ها با مواد مقاوم در برابر رطوبت ترکیب شده و برای محیط های مرطوب مناسب می باشند . پنل گچی MR برای آشپزخانه ها و سرویس های بهداشتی و سایر محیط های نمناک مورد استفاده قرار می گیرند . ابعاد دیوار گچی پیش ساخته این صفحات دارای کاغذ سبز رنگ می باشند . این پانل ها ضد آب نیستند ( در برابر رطوبت مقاومند )

دیوار گچی مقاوم در برابر رطوبت و آتش

صفحاتی هستند که در گچ تشکیل دهنده آن الیاف شیشه و همچنین مواد مقاوم در برابر رطوبت قرار دارد . ابعاد دیوار گچی پیش ساخته پنل گچی FR (مقاوم در برابر حریق و رطوبت) در مکانهایی که توام با رطوبت ممکن است مقاومت در برابر حریق مورد نیاز باشد و حساسیت توام رطوبت و حریق احساس شود استفاده می شوند، این پانل ها دارای روکش سبز است.

پنل سه بعدی گچی

یکی از گزینه ها برای داشتن دیوار سه بعدی استفاده از پنل سه بعدی گچی است و استفاده از این نوع محصول بسیار ساده است. کافیست یک گچ کار ماهر در کنار خود داشته باشید. تنوع محصولات قابل ارایه در این زمینه نسبتا بالاست. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته سعی شده با ارایه طیف وسیعی از سبک ها در طراحی این پنل ها، انواع سبک های مورد تقاضا را پاسخگو باشیم. اعم از سبک های پست مدرن و یا کلاسیک.

دیوار گچی سه بعدی

مهم ترین بخش دکوراسیون یک فضا در مرحله اول دکوراسیون دیوار است. می توانید با استفاده از انواع رنگ ها و یا کاغذ دیواری که البته معمول ترین راه حل های دکوراسیون دیوار هستند فضای خود را تا حدود خیلی زیادی مطلوب تر کنید. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته و یا اینکه با استفاده از متریال های خاص در دکوراسیون دیوار، فضا را بسیار خاص تر کنید. دیوار گچی سه بعدی انتخابی کلاسیک و شیک برای خانه شماست.

قیمت دیوار گچی سه بعدی

دیوار گچی پیش ساخته را می توان روی قاب چوبی، فلزی یا چوب چند لایه نصب کرد. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته همچنین قابلیت نصب روی سطوح سیمانی و بنایی شده را نیز دارد. در شرایط متفاوت تنها روش نصب کمی تغییر خواهد کرد تا پستی بلندی های سطح برای مثال سیمان پوشانده شود.

انواع پانل

ابعاد دیوار گچی پیش ساخته انواع پانل گچی در ابعاد 1200 در 3000 تا 1200 در 2400 میلیمتر و در ضخامت های 12.5 ، 15 و 18 میلیمتر در چهار مدل معمولی RG ، مقاوم در برابر رطوبت MR و مقاوم در برابر حریق FR و مقاوم در برابر رطوبت و حریق MF ، انتخاب مناسبی جهت پوشش دیوارهای داخلی و سقف های کاذب می باشند.

پنل های گچی

ابعاد دیوار گچی پیش ساخته پنل های گچی دارای لبه‌های متفاوتی است:

 • پنل گچی لبه صاف VK
 • پنل گچی لبه پخ دار AK
 • پنل گچی نیم گرد صاف HRK
 • پنل گچی نیم گرد پخ دار HRAK

  پنل های گچی
  پنل های گچی

تعریف دیوار پیش ساخته گچی

دیوار گچی پیش ساخته را بلوک گچی کاذب نیز می‌نامند. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته این دیوار از مخلوط آب و گچ تولید می‌شود، با این تفاوت که اندازه دانه‌های آن از گچ معمولی ریزتر است.در زمان تولید این دیوار گچی پیش ساخته قیمت محصول از گچ، آب و مقداری الیاف شیشه استفاده می‌شود.

مقاوم در برابر آتش

خطر آتش سوزی باید هنگام انتخاب مصالح ساختمانی مناسب مورد توجه قرار گیرد. در این میان، بلوک گچی پیش ساخته به دلیل هسته گچی با الیاف شیشه می‌تواند انتخابی عالی باشد. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته با اینکه هنوز هم این دیوار قابل احتراق است اما کمترین گسترش شعله را از بین سایر مواد قابل احتراق دارد.

انعطاف پذیری

در مقایسه با سایر انواع دیوارها، دیوار پیش ساخته گچی می‌تواند به عنوان یک دیوار داخلی در یک بازه زمانی بسیار کوتاه‌تر از سایر گزینه‌ها در محل نصب شود. در حقیقت، می‌توان نهایت در یک تا سه روز دیوار گچی را اجرا کرد. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته این پنل‌ها می‌توانند در محیط‌های مختلفی استفاده شوند.

نصب سریع

بلوک‌های گچی پیش ساخته اندازه استانداردی دارند و به دلیل داشتن فاق و زبانه به راحتی قابل نصب هستند. نصب این دیوارها بسیار سریع و آسان انجام می‌شود و به حداقل نیروی کار نیاز است ابعاد دیوار گچی پیش ساخته . اگر در هر زمان یکی از بلوک‌های دیوار آسیب ببیند، می‌توان آن را به سادگی با بلوک دیگری جایگزین کرد تا باعث کاهش یکپارچگی یا عملکرد دیوار نشود!

میرایی صدا

دیوار گچی پیش ساخته برای دفع صدا کارآیی بالایی دارد. این مهم در گرو این موضوع قرار دارد که از دیوار گچی برای چه محیطی استفاده می‌شود! ابعاد دیوار گچی پیش ساخته با بلوک گچی استاندارد نیازهای میرایی صدا حتی برای سنگین‌ترین فضاها نیز قابل اجرا است.

طریقه نصب دیوار پیش ساخته گچی

بلوک‌های گچی دارای برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌هایی به نام فاق و زبانه هستند. این فاق و زبانه در هنگام نصب داخل هم چفت می‌شوند تا قطعات گچی یکی پس از دیگری روی هم مستحکم شوند. همچنین، ابعاد دیوار گچی پیش ساخته می‌توان از دوغاب یا ملات تهیه شده با گچ معمولی و مقداری سریش نیز بین قطعات گچی برای استحکام بیشتر استفاده کرد.

ساندویچ پانل

پانل های ساندویچی از جمله مواد کامپوزیت هستند که با اتصال دو رویه نازک اما سفت به بالا و پایین از قسمت مغزی بسیار سبک وزن و اما ضخیم تشکیل می شوند. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته این محصولات از یک لایه یا تخته چند لایه که می تواند دو تا پنج لایه باشد تشکیل می شود.

چسب نواري کاغذي

رویه الزاما نباید تخته لایه باشد، بلکه ممکن است تخته خرده چوب، تخته فیبر سخت یا صفحات آلومینیومی و یا آهنی باشد. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته رویه ها مقاومت خمشی و صلبیت پانل و مغزی مقاومت برشی را فراهم می کند. رویه ها ورق نازک و سفت با ضخامت کم می باشند که یک ساختار سبک وزن را تشکیل می دهد.

قسمت مغزی در پانل های ساندویچی

قسمت مغزی در پانل های ساندویچی نقش چندانی در محاسبه ممان اینرسی تبدیلی ندارد، چون استحکام آن کم و جای آن نیز تاثیرگذار نیست. ابعاد دیوار گچی پیش ساخته وظیفه قسمت مغزی در پانل های ساندویچی، انتقال نیرو از یک رویه به رویه دیگر می باشد و فیلم چسب قابلیت انتقال بارهای محوری و برشی را داراست.

mweb_ahan
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *