آجر لفتون قيمت

آجر لفتون قيمت

آجر لفتون قيمت

آجر لفتون قيمت از انواع مصالحی می باشد که در ساختمان سازی استفاده می شود و به نام های آجر سوراخ‌ دار، آجر ۱۰ سوراخ و آجر بهمنی نیز شناخته می شود.

آجر لفتون قيمت

آجر لفتون علاوه بر ساخت پی، دیوارچینی، اجرای سقف، سوله سازی و… در نمای خارجی ساختمان ها نیز کاربرد دارند واز این جهت شبیه به آجر نما هستند.

آجر لفتون قيمت
آجر لفتون قيمت

آجر لفتون (آجر ده سوراخ) چیست؟

آجر ۱۰ سوراخ، آجری است که به واسطه سوراخ های آن، حدود ۲۵% حجم آجر کاهش یافته است.مواد اولیه سازنده این آجرها خاک رس، خاک نسوز یا خاک شیل می باشند؛ آجر ۱۰سوراخ آجر لفتون قيمت البته قیمت آجر لفتون اصفهان، تهران و… با خاک رس معمولا کم تر از آجرهای سوراخ دار شیل یا نسوز می باشد.

چرا بازه قیمت آجر سوراخ دار متفاوت است؟

آجر لفتون قيمت اصفهان، یزد، تهران و… با توجه به عوامل زیر متفاوت می باشد:

 • متراژ کار
 • شهر محل پروژه
 • ابعاد؛
 • رنگ انتخابی (معمولا قیمت آجر قرمز ۱۰ سوراخ از سایر رنگ ها بیشتر است.)
 • آجر ۱۰سوراخ نوسانات بازار

انواع رنگ آجر ده سوراخ

کارخانه آجر لفتون تهران، اصفهان، قم، تبریز و… و آجر لفتون دوقلو، این آجرها را در ۳ رنگ رایج زیر تولید می کنند:

 • زرد
 • قرمز
 • گلبهی (پوست پیازی)

آجر ۱۰سوراخ آجر لفتون قيمت در میان انواع رنگ این آجرها، قیمت آجر لفتون قرمز معمولاً بیشتر از سایر رنگ ها می باشد.

مقایسه آجر ۱۰ سوراخ ممتاز (درجه ۱) با درجه ۲

 • آجرهای درجه ۱ هم برای پشت کار و هم برای نما استفاده می شوند. اما آجرهای درجه ۲ تنها برای پشت کار قابل استفاده هستند، در غیر این صورت امکان شوره زدگی وجود دارد.
 • آجر لفتون درجه ۱ از لحاظ ظاهری کیفیت بیشتر و بهتری نسبت به آجر های درجه ۲ دارد.
 • آجر ۱۰سوراخ قیمت آجر بهمنی درجه ۱ از درجه ۲ بیشتر است.

معرفی آجر لفتون سه طرف نما و چهار طرف نما

آجر ۱۰ سوراخ یزد، تهران، تبریز، اصفهان و… از لحاظ جهت قرار گرفتن در نما به ۲ شیوه تولید می‌شود:

 • آجر ۳ طرف نما: فقط یک سمت آجر دارای زوایای صاف می باشد. این آجر اصطلاحاً برای پشت کار استفاده می شود.
 • آجر ۴ طرف نما: آجر ۱۰سوراخ همه زوایای این آجر یکدست و صاف می باشند و علاوه بر پشت کار، برای نما هم مناسب هستند.

کاربردهای آجر لفتون

مهم ترین کاربرد آجر ۱۰ سوراخ در دیوارچینی و تیغه کشی ساختمان ها می باشد و از این نظر عملکردی مشابه آجر تیغه ای دارد آجر لفتون قيمت . سوراخ های موجود در این آجرها و آجرهای سفال تیغه ای باعث شده مقاومت آن ها در برابر فشار بیشتر باشد و مصالح مناسبی در صنعت ساخت و ساز به شمار روند.

آجر فشاری

در گذشته از آجر فشاری برای این منظور استفاده می شد. آجر فشاری به علت وزن و جذب آب زیاد جای خود را به این محصول داد. این محصول از خاک رس ساخته می شود. نوع قرمز رنگ آن از خاک شیل و آجر مهندسی از ترکیب خاک شیل و نسوز تهیه می شود آجر لفتون قيمت . به این محصول به علت تولید با ماشین آلات صنعتی، آجر ماشینی نیز می گویند.

ابعاد آجر لفتون

این محصول در ابعاد مختلفی تولید می شود. پرکاربردترین آن 21/5×10×5/5 سانتی می باشد. از دیگر ابعاد آن می توان به 23×11×7 ، 21/5×10×5 و 21/5×10×4 اشاره کرد. این محصول در رنگ های زرد، قرمز، گلبهی و قهوه ای تولید می شود. رنگ های زرد و قرمز پرکاربرد تر هستند. قیمت آجر لفتون زرد و قرمز از بقیه مناسب تر است. این محصول به دو صورت ساخته می شود.

 • اکسترودی یا وایر کات (Wire Cut) : حاصل این روش تولید محصول سه طرف نما است.
 • پرسی : حاصل این روش تولید محصول چهار طرف نما است.

آجرنما ۱۰ سوراخ

آجر لفتون یا همان آجرنما ۱۰ سوراخ (آجر ده سوراخ) که به آجر سوراخ دار یا ماشینی معروف است؛ آجر لفتون قيمت امروزه به عنوان یکی از ستون‌های خیلی مهم دنیای ساختمان سازی، شناخته شده است. شاید تاکنون بارها اسم آجر سوراخ دار لفتون، به گوش شما خورده باشد، اما دقیقا ندانید این نوع آجر، در بین مصالح ساختمانی، تا چه اندازه کاربردهای گسترده و متنوعی دارد.

نام‌های دیگر آجر لفتون کدام است؟

بیش‌از آنکه با کاربردهای گسترده و مزایای این نوع آجر درجه یک آجر لفتون قيمت ، در دنیای ساختمان سازی آشنا شوید بهتر است بدانید که آجر سوراخ دار لفتون، به نام‌های زیر نیز در دنیای ساختمان سازی و صنعت، معروف است:

 1. آجر ۱۰ سوراخ
 2. آجر ماشینی
 3. آجر لفتون ۱۰ سوراخ
 4. آجر ماشینی سوراخ دار
 5. آجر نما ۱۰ سوراخ
 6. آجر نما لفتون
 7. آجر ۱۰ سوراخ صادراتی
 8. آجر لفتون صادراتی
 9. آجر بهمنی
 10. آجر رسی
 11. آجر بهمنی قرمز
 12. آجر سفال
 13. آجر سوراخ دار
 14. آجر نما سوله سازی
 15. آجر توکار زبره
 16. آجر نما لفتون و …

کاربردهای آجر سوراخ دار لفتون در ساختمان سازی

به جرئت می‌توان گفت که در صورت نبود این نوع آجر، آجر لفتون قيمت کار ساختمان سازی و بنایی در سراسر دنیا تعطیل خواهد شد، مهم‌ترین کاربردهای آجر سوراخدار به شرح زیر است:

 1. کشیدن تیغه‌ محکم
 2. ساختن دیوار‌های باربری
 3. کاربرد در تمامی انواع ساختمان سازی
 4. سقف زدن
 5. طاق زنی
 6. دیوار چینی سوله و …

چرا آجر ماشینی به لفتون مشهور شد؟

این آجر، اولین بار در لفتون ، شهرستانی در قلب اصفهان تولید و به کار گرفته شد، آجر لفتون قيمت به همین دلیل، آجر ماشینی ۱۰ سوراخ، به نام (لفتون) در دنیای ساختمان سازی و معماری، مشهور شد.

مزایای استفاده از آجر ۱۰ سوراخ لفتون

 • قیمت عالی
 • استحکام بالا
 • عدم شوره زدن
 • رضایت مصرف کنندگان
 • سابقه درخشان
 • وجود انواع مختلف و تنوع بالا
 • رنگ ثابت
 • عدم استهلاک در زمان طولانی
 • مقاومت برابر زلزله
 • عدم نیاز به کار اضافه برای نماکاری و …

فرق آجر فشاری و آجر لفتون چیست و کدام بهتر است؟

آجر فشاری، ظاهر متفاوت‌تری نسبت به آجر ماشینی یا لفتون دارد و امروزه اکثر ساختمان‌ سازان ترجیح می‌دهند از آجر سوراخ دار لفتون، استفاده کنند؛ آجر لفتون قيمت مهم‌ترین مزایای آجر سوراخ دار لفتون نسبت به آجر فشاری، به شرح زیر است:

 • نیاز به ملات کم‌تر
 • جذب آب کمتر
 • وزن سبک
 • کاربرد ساده‌تر
 • استحکام بالا
 • مقاومت در برابر زلزله

  فرق آجر فشاری و آجر لفتون چیست و کدام بهتر است؟
  فرق آجر فشاری و آجر لفتون چیست و کدام بهتر است؟

آجر ۱۰ سوراخ یا لفتون از چه چیزی ساخته شده است؟

جنس آجر ماشینی، آجر لفتون قيمت از مرغوب‌ترین مواد اولیه است و همین نکته موجب شده است که این محصول، امروزه در سراسر دنیا در حوزه بنایی و ساختمان سازی، گزینه اول جهت استفاده در فرایند ساختمان سازی باشد.

علت وجود سوراخ در آجر لفتون چیست؟

ساختار و ظاهر آجر ماشینی (لفتون) چگونه است؟ آجر لفتون قيمت همان‌طور که می‌دانید یکی از وجوه تفاوت آجر فشاری و لفتون، وجود سوراخ در ساختار آجر ماشینی یا همان لفتون است که موجب شده این آجر، امروزه محبوبیت و کاربرد بیشتری در صنایع مختلف، داشته باشد.

آجر لفتون، مناسب نمای ساختمان است؟

بله! یکی از مهم‌ترین موارد استفاده این نوع آجر، کاربرد آن در ایجاد نمای ساختمان است که امروزه در ایران، به شدت مورد استفاده افراد است آجر لفتون قيمت ، انواع مختلف آجر نما لفتون، به شرح زیر است:

 • آجر ماشینی سه طرف نما
 • آجر ماشینی چهار طرف نما
 • آجر لفتون پشت کار

کدام نوع آجر ۱۰ سوراخ لفتون صادراتی، گران‌تر است؟

در میان رنگ‌های مختلف این آجر آجر لفتون قيمت ، نوع قهوه‌ای و گلبهی، تقریبا قیمت گران‌تری دارد اما در کل، آجر لفتون زرد و قرمز نیز کاربرد گسترده‌ای دارند و در بسیاری از صنایع ساختمان سازی، به وجود آن‌ها نیاز است.

استحکام آجر لفتون چقدر است؟

آجر لفتون، یکی از مستحکم‌ترین آجرهای ساخته شده در سراسر دنیا است، در اکثر ساختمان‌های ضدزلزلزله، از این نوع آجر، برای پیشگیری از ایجاد حوادث، استفاده می‌شود آجر لفتون قيمت . نوع مواد اولیه به کار رفته در این آجر و فرایند تولید آن، ۲ تا از مهم‌‌ترین عواملی است که موجب شده امروزه این آجر، در برابر گستره وسیعی از فشار، تاب بیاورد و موجب ایجاد خسارت نشود.

بسته بندی آجر ۱۰ سوراخ لفتون، چطور انجام می‌شود؟

آجر لفتون قيمت یکی از مهم‌ترین نکاتی که بر کیفیت فرایند ارسال آجرنما لفتونی، تاثیر می‌گذار، نحوه بسته بندی آن است، این آجر در ۳ نوع زیر، برای ارسال، بسته بندی می‌شود:

 • فله‌ای
 • پالت

آجر لفتون

آجر لفتون که با نام دیگر آجر سوراخ دار نیز شاخته می شود به آجری گفته می شود که دارای سوراخ هایی در سطح آن به منظور کاستن از مقدار سطح آجر می باشد. از این آجر ها در ساخت دیوار های حایل و غیر حایل استفاده می شود و بعد از ساخت این دیوار ها دیگر نیازی به ایجاد مجدد نما نیست آجر لفتون قيمت . آجر لفتون از موادی مانند خاک رس، شیل و خاک نسوز تهیه می شود.

مشخصات آجر لفتون

این نوع آجر مقاومت بسیار بالایی برای ساخت دیوار های حایل و متحمل وزن بالای بار می باشند. طریقه چیدمان این آجر ها به صورت پازلی بوده می باشد تا مقاومت دیوارها را در برابر تحمل فشار بالا ببرد آجر لفتون قيمت . این مدل آجرها در دو اندازه قالب بزرگ و قالب کوچک تولید می شوند که از آجرهای قالب کوچک زرد رنگ هستند و معمولا در ساخت و ساز پشت کاز و طاقه زنی استفاده می شود.

آجر 10 سوراخ قرمز

از لفتون قالب بزرگ در داخل نمای ساختمان و توکار استفاده می گردد . ابعاد آجر لفتون کوچک در دو اندازه 5 و 5.5 سانتی متر می باشد و وزنی حدود 750 و 800 گرم دارند که در بسته های 14 تا 16تایی به بازار عرضه می شوند آجر لفتون قيمت . آجر لفتون قالب بزرگ نیز در اندازه های 5 و 5.5 و وزنی حدود 900 و 1200 در بسته های 14 تا 16 تایی عرضه می شوند.

خرید آجر لفتون

یکی از انواع آجرهای مورد استفاده در ساختمان، آجرهای لفتون است. آجرهای لفتون دارای سوراخ‌هایی هستند و از خاک رس ساخته شده و در کوره پخته می‌شوند. بهترین خاک رس برای پخت آجر در اصفهان یافت می‌شود آجر لفتون قيمت . انواع مختلفی از آجر لفتون وجود دارد، اما آجر ده سوراخ پرکاربردترین نوع است. لفتون قرمز (سفال) یکی از انواع آجرهایی است که در صنعت ساختمان استفاده می‌شود.

آجر 10 سوراخ زرد

سوراخ‌های آجر لفتون برای کاهش وزن آجر و عایق‌بندی و همچنین ایجاد خلاء ساخته می‌شوند. آجر لفتون در دو رنگ زرد و قرمز تولید می‌شود و سایز بزرگ آن در دیوارهای چینی حیاط، حصارها و ویلاها، سوله‌ها و حیاط استفاده می‌شود و سایز کوچک آجر لفتون برای خط کشی دیوار اتاق‌ها، تراس‌ها، حمام، توالت و سقف استفاده می‌شود آجر لفتون قيمت . آجرهای قرمز لفتون از خاک شیل مرغوب ساخته شده‌اند

آجر لفتون از لحاظ کیفیت

این آجر در سه نوع درجه ۱، درجه ۲ و درجه ۳ در بازار موجود است. تفاوت آن نیز به روش تولید و پخت آن بستگی دارد. آجر لفتون درجه ۱ معمولا به روش تمام اتوماتیک تولید شده و از نظر سایز کاملا استاندارد و یک شکل است. درصد جذب آب نیز در این آجر کمتر از ۱۰ درصد است. همچنین رنگ یکنواختی دارد و در برابر خراشیده شدن مقاوم است آجر لفتون قيمت . در اثر برخورد دو آجر با یکدیگر صدای سرامیک می دهد.

آجر لفتون چيست

این محصول دارای سوراخ های عمودی برای کم کردن وزن آن و پخت بهتر است. آکامل آن10 سوراخ، نیمه این محصول 5 سوراخ و آجر سه گل 3 سوراخ دارد آجر لفتون قيمت . مهم ترین فاکتور در تعیین قیمت کیفیت آن است. این محصول از لحاظ کیفیت به سه دسته تقسیم می شود:

 • ممتاز : به صورت تمام اتوماتیک تولید می شود.
 • درجه یک: به صورت نیمه اتوماتیک تولید می شود.
 • درجه 2: به صورت آفتاب خشک تولید می شود.

مزایای استفاده از آجر 10 سوراخ لفتون

 1. قیمت عالی و استحکام بالا
 2. عدم شوره زدن
 3. رضایت مصرف کنندگان و سابقه درخشان
 4. وجود انواع مختلف و تنوع بالا
 5. رنگ ثابت و عدم استهلاک در زمان طولانی
 6. مقاومت برابر زلزله
 7. عدم نیاز به کار اضافه برای نماکاری

آجر سفالی

خاک رسی و خاک سفال مواد خام اولیه مورد استفاده در ساخت آجر است، که در اصلاح عام به طور کلی به این نوع آجر، آجر سفال می گویند آجر لفتون قيمت . این دسته از آجرهای رسی از نظر ساخت، شکل و رنگ و مشخصات فنی در نهایت دقت تهیه می گردند و بسته به شکل آنها در نقاط مختلف ساختمان استفاده می شوند.

طرفیت حمل بار

 • تریلی : 26000 قالب
 • کامیون جفت : 17000 قالب
 • کامیون تک :11500 قالب
 • خاور : 5500 قالب
 • نیسان : 3000 قالب

درباره ی آجر لفتون

این آجر ها اولین بار در روستای لفتون از اصفهان تولید شدند و به همین اسم نامگذاری شدند آجر لفتون قيمت . امروزه این اجر در شهر های اصفهان همچنین استان یزد تولید می شود.آجر های زرد رنگ را خاک رس و اجر لفتون های قرمز را خاک شیل تشکیل می دهد . با میزان ترکیبات مختلف از این مواد و درجه ی حرارت کوره می توان آجرهای به رنگ قرمز ، گلبه ای و قهوه ای تهیه کرد.

مزایا و معایب آجر لفتون 4 سانتی

آجر های لفتون مزایای زیادی مثل جذب آب پایین ، وزن سبک و … دارند اما اجرهای 4 سانتی مزایای مخصوص به خود را دارند .

آجر های 4 سانتی به دلیل کشیدگی و مشابهت زیاد با اجرنما های پلاک می توانند برای نماهم استفاده شوند و زیبایی بیشتری نسبت به سایر آجر های ده سوراخ دارند.
از معایب ان هم می توان به قیمت مشابه با اجرهای با قالب بزرگتر اشاره کرد .

آجر لفتون 7 سانتی

آجر لفتون 7 سانتی یکی از مدل های با ابعاد بزرگ از آجر های ده سوراخه محسوب می شود.آجر های 7 سانتی به آجر لفتون عراقی نیز معروف هستند .ابن آجر ها در دو رنگ قرمز و زرد که اجر های قرمز از خاک شیل و آجر های زرد از خاک رس تشکیل می شوند آجر لفتون قيمت . این آجر در تیغه کشی بخش های مختلف ساختمان و دیوار های باربر کاربرد دارد .

معایب

 • به دلیل ارتفاع زیاد این نوع آجر شباهت زیادی با آجر های پلاک نما ندارد و از لحاظ زیبایی ظاهری در اولویت قرار نمی گیرد
 • نسبت به آجر های قرمز هم ابعاد خود از مقاومت کمتری در برابر فشار برخوردار است

مزایا

 1. این آجر از نظر ابعاد تقریبا 1.5 برابر اجر لفتون 5.5 سانتی است در حالی که اضافه قیمت ان 30 درصد این آجر است پس از نظر اقتصادی از آجر های دیگر به صرفه تر می باشد
 2. از آنجایی که تعداد مورد نیاز از این آجر برای هر متر مربع دیوار از سایر آجر ها کمتر است .پس ملات مورد نیاز کمتری خواهیم داشت و این عمل نیز به کاهش قیمت ساخت ما کمک می کند
 3. این آجر ها پس از بندکشی دیوار ها می توانند مستقیما به عنوان نما نیز کاربرد داشته باشند و هزینه ی اضافی برای نما کاری به ان تعلق نمی گیرد
 4. نسبت به آجر های قرمز از وزن سبک تری برخوردار است

آجر سفال 5.5 سانتی

آجر سفال 5.5 سانتی از کم ضخامت ترین آجر های تیغه محسوب می شود . کاربرد این آجر در فضاهای داخلی خانه و مکان هایی که فضا محدود است از این بلوک ها برای تیغه کشی استفاده می شود آجر لفتون قيمت . به دلیل ضخامت کم این بلوک ها معمولا در دیوار های باربر و خارجی ساختمان استفاده نمی شوند .

آجر لفتون ۱۰ سوراخ

آجر لفتون ۱۰ سوراخ، به آجری گفته می شود که دارای ۸ الی۱۰ سوراخ برروی سطح مقطعش می باشد و قطر آن ۵/۱ تا ۵/۵ سانتی متر است آجر لفتون قيمت . این آجر که به نام ممتاز و آجر ۵/۵ ممتاز نیز شناخته می شود، جهت نمای ساختمان، دیوار سالن ها و استفاده در سوله ها به کار گرفته می شوند.

آجر لفتون ۱۰ سوراخ
آجر لفتون ۱۰ سوراخ

Wire Cut

آجرهای ۱۰ سوراخ از متداول ترین آجرها در ساخت بناها می باشند. آجرهای ده سوراخ معمولاً در ابعاد گوناگون ساخته می شوند. شیوه ساخت این نوع از آجرها با استفاده از دستگاه های مخصوص صورت می گیرد آجر لفتون قيمت . تولید این نوع آجر در گذشته به روش‌های سنتی انجام می‌شد ولی هم اکنون با استفاده از تکنولوژی روز انجام می شود که همین امر موجب می شود تا کیفیت این محصول افزایش پیدا کند.

دیوارچینی

قرار داشتن این سوراخ‌ ها در آجر لفتون موجب می شود که در هنگام دیوارچینی ملات، به طور عمودی نیز در آجر نفوذ کرده و باعث افزایش استحکام بیشتر دیوار گردد آجر لفتون قيمت . در ساخت دیوارهای حمال نیز به جهت اینکه می‌توان به وسیله سوراخ‌ های موجود در سطح آجر آن را با میلگرد مسلح کرد، از این نوع آجر استفاده می‌گردد.

جنس آجر لفتون

جنس آجر لفتون بسیار ترد تر نسبت به آجر فشاری می باشد و خاصیت مکندگی آن نیز نسبت به آجر فشاری کمتر است. اضلاع این نوع آجر گونیا بوده و دارای سطوح کاملا صاف می‌باشد آجر لفتون قيمت . آجر لفتون با رنگ های قرمز، گلبهی، زرد و قهوه ای در بازار موجود و در ساخت نمای ساختمان ها به کار برده می شوند.

آجر ۱۰ سوراخ زرد و قرمز رنگ

این آجرها از خاک رس مرغوب شهرهایی همچون اصفهان، یزد، قم و تبریز تولید می گردد. رنگ قرمز آن نیز از متداول ترین رنگ های این مصالح به شمار می رود آجر لفتون قيمت . مصرف کنندگان می توانند آجر قرمز ۱۰ سوراخ ممتاز را، هم از نوع خاک رسی و هم در طرح های انگلیسی (نسوز) سفارش دهید.

ویژگی های آزمایشگاهی آجر لفتون

 • استحکام و مقاومت بالا
 • مقاوم در برابر یخ زدگی و سرمای شدید
 • جذب آب استاندارد و متناسب با نیاز و کاربرد (۸ الی ۱۸ درصد وزن آجر)
 • تراکم مولکولی خوب آجرنما به جهت آسیاب پودری و دانه بندی مناسب
mweb_ahan
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *