آجر لفتون تهران

آجر لفتون تهران

آجر لفتون تهران

آجر لفتون تهران یا آجر 10 سوراخ نوعی آجر می باشد که در بسیاری از شهرها برای دیوار چینی استفاده می گردد.آجر لفتون یا آجر 10 سوراخ در رنگهای مختلف لفتون زرد و لفتون قرمز و لفتون گلبهی تولید می شود.نوع مرغوب آجر لفتون برای نما نیز استفاده می گردد.لفتون درجه دو برای پشت کار استفاده می شود. آجر لفتون در قالب کوچک و بزرگ نیز تولید می گردد.

آجر لفتون تهران

پایتخت ایران ، یکی از بزرگترین شهرهای غرب ، پر جمعیت ترین شهر کشور با جمعیتی حدود 9 میلیون نفر می باشد.از لحاظ اقتصادی دارای 25 درصد تولید ناخالص داخلی مربوط به تهران است و با توجه به اینکه 11 درصد جمعیت ایران را دارا می باشد ، دارای بیشترین مناطق صنفی و صنعتی است.

آجر لفتون تهران
آجر لفتون تهران

کاربرد آجر لفتون

از آجر لفتون برای ساخت دیوار های سوله ها و کارخانه ها استفاده می شود. آجر سوراخ دار در طرح ها ، رنگ ها و اندازه های متنوع تولید می شود. آجر ۱۰سوراخ در مجموعه ما ، فروش آجر لفتون به صورت بسته بندی و یا فله ای صورت می گیرد که هزینه آن نسبت به نوع سفارش شما متفاوت است.

کارخانه آجر تهران

برای ساخت آجر تهران ابتدا خاک رس، ماسه، سنگ آهک، فلدسپات وترکیباتی دیگر را با آب ترکیب کرده، آجر ۱۰سوراخ سپس خشت زنی یا قالب گیری می نمایند و اجازه می دهند تا خشک شود. در این مرحله که آجر خام آماده است به درون کوره های آجر پزی منتقل می کنند تا پخته شود.

کوره های با آجر ثابت و آتش رونده

در این مدل از کوره ها آجر را به صورت ردیفی در سرتاسر کوره می چینند. آجر ۱۰سوراخ آتش این کوره به صورت حرکت های رفت و برگشتی باعث پخت آجر ها خواهد شد.

کوره آجر پزی با آجر رونده و آتش ثابت

این مدل از کوره های آجر پزی دارای تونل آتش بوده به گونه ای که آتش حجیمی در وسط آن روشن می باشد. در این شیوه آجرها با استفاده از نوار نقاله از ابتدای این تونل وارد و از انتهای آن خارج می شوند و عملیات پخت در طی این مسیر انجام می شود. آجر ۱۰سوراخ آجر لفتون تهران این شیوه از پخت آجر تقریبا مکانیزه بوده و از حالت سنتی خود خارج شده است.

کوره های با آجر ثابت و آتش ثابت

در کوره های با آجر ثابت خشت ها را به صورت دایره وار ولی با فاصله بر روی یکدیگر مانند برجی قرار می دهند. آجر ۱۰سوراخ آجر لفتون تهران این فاصله ها برای عبور راحت و پخت بهتر آجرها در کوره می باشد. سپس آتش کوره را روشن کرده و زمان می دهند تا آجرها پخته شود.

آجر چیست؟

آجر لفتون تهران آجر سنگ مصنوعی می باشد که از پختن خاک رس به دست می آید. معمولاً آجر در ابعاد و اشکال مختلف تهیه می شود.

مراحل پخت آجر

 1. تهیه خاک رس
 2. به عمل آوردن خاک
 3. ساختن گل
 4. قالب گیری و خشت زنی
 5. خشک کردن خشت
 6. آجرریزی (پختن خشت و تبدیل آن به آجر)

موارد کاربرد آجر

 • کرسی چینی
 • دیوار سازی
 • ستون های قطور
 • جرز و پایه
 • قوس و پوشش انواع طاق و گنبد ها
 • دیوارکشی
 • نماسازی
 • کفپوش ها
 • اسکلت سازی
 • استخوان بندی
 • نماسازی بناهای بزرگ همچون؛ مساجد، مدارس، کاخ ها و …

آجر جوش

آجرهایی که در نزدیکی شعله کوره های آجرپزی قرار می گیرند و حرارت بسیار زیادی می بیند؛ ذوب شده و در نهایت شکل هندسی خود را از دست داده و به یکدیگر می چسبند. آجر لفتون تهران از این نوع آجر ها در پی سازی و زیر سازی استفاده می‌شود و به صورت بلوری بوده و بسیار مقاوم می باشند.

آجر خام

این نوع از آجر در اثر کمی حرارت رنگش تغییر خواهد یافت و نامرغوب می‌باشد؛ آجر لفتون تهران همین دلیل در آجرچینی از آن نباید استفاده کرد و در کوره های آجرپزی مجدداً در همان جاهای قبلی خود چیده میشود.

آجر سبز

این آجر در کوره حرارت بالایی می‌بیند و رنگ آن کبود، کمرنگ یا سبز خواهد شد. آجر لفتون تهران علاوه بر آن به علت پخت زیاد؛ بسیار مقاوم، محکم و بادوام می باشد، به همین دلیل توصیه می‌شود که در جاهایی که نیاز به مقاومت بیشتری می باشد از این مورد استفاده شود.

آجر لفتون

به آجری که به وسیله سوراخ های ایجاد شده در آن حدود ۲۵ درصد از حجم آن کم شده باشد آجر لفتون تهران یا آجر ده سوراخ می گویند.

آجر ماشینی

این نوع آجر، مشابه به آجرهای قزاقی بوده و رنگ‌های قرمز و سفید دارد. آجر رنگی با اضافه کردن اکسید فلزات تهیه میشود. اگر زمان چیدن آجر در کوره، به صورت چپ و راست آجر ها روی هم چیده شوند؛ آجر ابلق تهیه شده و روی آجر رگه‌های رنگی مورب دیده می شود. آجر لفتون تهران این نوع آجر در نما سازی بسیار زیبا بوده و با توجه به رنگ، آن ها را نامگذاری میکنند؛ مثل آجر پهن رنگی و سفید.

نماسازی

از آجر ماشینی معمولاً در نماسازی استفاده می‌شود و تفاوت آن با آجر فشاری در جنس سفال و سوراخ های آن می باشد که باعث سبکی آجر و چسبندگی مناسب با ملات می شود. آجر لفتون تهران همچنین جنس این آجرها نسبت به آجر فشاری شکننده تر بوده و خاصیت مکندگی آب آن نسبت به آجر فشاری کمتر میباشد.

دلایل وجود سوراخ در آجر لفتون

 • کاهش وزن آجر
 • استفاده کمتر از مواد اولیه برای تولید آجر
 • نفوذ کردن مقدار کمتری از ملات به داخل سوراخ ها که در نهایت موجب چسبندگی بیشتر ملات و آجر می شود و مقاومت آجر در برابر جابجایی در اثر نیروهای جانبی بر آن را افزایش می دهد.
 • یک دست پخته شدن آجر
 • جلوگیری از ایجاد ترک در داخل آجر که موجب کاهش خاصیت انتقال آب به سطوح داخلی دیوار می شود.

آجر ماسه آهکی

آجرهای ماسه آهکی دارای سطوح صاف می‌باشند و در رنگ‌های گوناگون تهیه می‌شود و ابعاد آن اندازه آجرهای رسی می باشد. این آجرها از جنس ماسه و مقداری آهک می باشند. آجر لفتون تهران همچنین آجرها در مصرف با آجر معمولی تفاوتی نداشته و مقاومت فشاری بیشتری نسبت به آن دارد.

آجر بتنی

آجرهای بتنی به شکل های متفاوت و در اندازه های مختلف تهیه می شود. آجر لفتون تهران معمولاً از ماسه سیمان بوده و به وسیله ماشین آجر زنی دستی یا ماشینی تولید می شوند.

آجر سفال مجوف دیواری

جنس این و آجرها از سفال بوده و دارای سوراخ هایی می باشد. آجر لفتون تهران این آجرها به علت دارا بودن سوراخ؛ به صورت تو خالی و غیر باربر می باشند. شایان ذکر است که آجرهای مجوف دیواری از جنس ماسه سیمان تولید می‌شوند.

آجر نظامی، خطایی

آجر لفتون تهران این آجرها از جنس رس بوده و ابعاد آنها ۴×۲۰×۲۰ و ۵×۴۰×۲۰ سانتی متر می باشد.

آجر سفال سقفی

این نوع آجر ها معمولا در بنایی به نام بلوک سقفی معروف می باشد و در کارخانه آجر لفتون تمام اتوماتیک تهیه می شوند. آجر لفتون تهران همچنین آجرهای سفالی، از جنس ماسه سیمان هم تولید می شوند.

آجر لعابدار

آجر لفتون تهران سطح این نوع آجر مانند ظروع سفالی لعاب کاری می‌شود.

موارد استفاده:

 • نماسازی
 • کاشی کاری
 • کف سازی
 • قرنیز دیوار
 • کتیبه های اطراف ساخت محراب
 • گنبد و سر درها

آجر نسوز

منظور از نسوز بودن یک جسم، این نیست که اصلاً نمی سوزد بلکه تا حرارت معینی مقاومت کرده و نخواهد سوخت. جسم های نسوز معمولاً مخلوطی از خاک رس، ماسه منیزیت و دولومیت هستند. آجر لفتون تهران این مواد را با گل رس، آهک شکفته و اکسید منیزیم ترکیب کرده و پس از شکل دادن، گِل آن را می پزند.آجرهای نسوز با توجه به موارد مصرف در اندازه‌های مختلف ساخته می‌شود.

مشخصات فنی

 • ماده اولیه پایه تولید : خاک رس
 • ابعاد :21.5*10*5.5 سانتی متر
 • وزن تقریبی :1.15 کیلو گرم
 • رنگ : زرد روشن ( مایل به سفید)

این محصول جای آجرهای یکدست و سنگین قدیمی را پر کرده است که بسیاری از کارگران مسدومین در تماس با آن می باشند و بلافاصله بعد از پرت شدن از ارتفاع بلند می شکستند و لبه تیزی را به وجود می آوردند در حالی که این محصول حتی اگر با ضربه شدید هم به سر کسی بخورد سبب جراحت جبران ناپذیری نمی شود زیرا درزهای خالی که در آن نمود دارد از فشار آوردن به گوشه های این محصول صرف نظر می شود.

وزن آجر لفتون

اگر از بیرون ویلایی باغچه داخل را می توانید بنگرید به نعمت وجود آجر لفتون تهران می باشد که مانند پنجره ای بین دو محیط قرار می گیرد. برای ساخت خانه های روستایی از این محصول در ابعاد بزرگ که روی آن شیارهایی به جهت ماندن در روی همدیگر تعبیه شده است که نسبت به آجرهای قدیمی تلفات کمتری دارند و همچنین آنها به همین راحتی بر اثر باران به ملات کاور شده در سطح خود رطوبت را نمود نمی کنند.

ابعاد استاندارد آجر لفتون قرمز برای صادرات

اندازه و سایز آجر لفتون قرمز رنگ چه برای صادرات و چه برای استفاده در پروژه های داخل کشور 5.5*20.5*10 سانتیمتر می باشد. آجر لفتون تهران وزن آجر لفتون قرمز نیز برای هر عدد حدودا 1450 گرم می باشد.

آجر 10 سوراخ قرمز 4 طرف نما

آجر لفتون با کیفیت بالا را میتوان برای چهار طرف نما استفاده کرد، آجر لفتون تهران یعنی هر 4 سمت یک آجر لفتون قرمز را میتوان برای نمای ساختمان استفاده کرد. یکی از مواردی که آجر با کیفیت را تعیین میکند 4 طرف نما بودن آن می باشد.

آجر 10 سوراخ قرمز 4 طرف نما
آجر 10 سوراخ قرمز 4 طرف نما

ليست قيمت آجر ده سوراخ

رنگ قرمزی که در آجر لفتون سوراخ دار به وجود می آید به خاطر دمای پخت خاص این آجر و مدت زمانی که آجر در کوره قرار می گیرد متفاوت است. همچنین یکی از دلایلی که باعث به وجود آمدن این رنگ زیبا می شود وجود اکسید های آهن در مواد اولیه و سنگ شیل می باشد. بنابراین رنگ قرمز و سرخ آجر لفتون کاملا طبیعی می باشد و داخل و بیرون آجر رنگی یکدست دارد.

آجر 10 سوراخ قرمز

با کیفیت ترین آجر لفتون، همین آجر 10 سوراخ قرمز (به انگلیسی Red Perforated Brick) می باشد که قیمتی به نسبت بالاتر از سایر آجرهای سوراخ دار دارد. آجر لفتون تهران از هر 4 طرف آجر لفتون قرمز رنگ کارخانه آجر امیران گستر می توان برای نمای ساختمان استفاده کرد. استحکام و مقاومت فشاری بالا در آجر ده سوراخ قرمز همواره زبان زد ساختمان ساز ها می باشد.

آجر لفتون قرمز صادراتی

آجر قرمز ده سوراخ با کیفیت برای صادرات به سایر کشورها باید دارای چه ویژگی هایی باشد:

 1. دارای نماد استاندارد کشور
 2. بسته بندی مناسب
 3. کیفیت حمل و نقل خوب
 4. قیمتی مناسب
 5. شوره نداشته باشد
 6. لب پر نباشد
 7. ضد سایش باشد
 8. رنگی یکدست داشته باشد
 9. آجر 10 سوراخ قرمز برای 4 طرف نما باشد
 10. درصد جذب آب آجر سوراخ دار قرمز پایین باشد.

چرا بازه قیمت آجر ده سوراخ متفاوت است؟

قیمت آجر لفتون اصفهان، یزد، تهران و… با توجه به عوامل زیر متفاوت می باشد:

 • متراژ کار
 • شهر محل پروژه
 • ابعاد؛
 • رنگ انتخابی (معمولا قیمت آجر قرمز ۱۰ سوراخ از سایر رنگ ها بیشتر است.)
 • نوسانات بازار

تفاوت آجر لفتون تهران و آجر لفتون اصفهان

خاکی که برای تولید آجر لفتون نما استفاده می شود باید عاری از هرگونه مواد آهکی و محلول های نمک باشد. علت این امر ضد شوره شده آجر می باشد. آجر لفتون تهران خاک مورد استفاده در آجرهای تهران از مناطق اطراف شهرستان ورامین تهران می باشد که طبق آزمایشات صورت گرفته فاقد مواد آهکی می باشند.

آجر لفتون قرمز صادراتی بدون شوره

آجرهای لفتون تولید شده در کارخانه آجر امیران گستر از خاک شیل و بدون هر گونه مواد آهکی و نمک محلول در خاک می باشند که همین امر باعث یکدست بودن رنگ آجرها می باشد. آجر لفتون تهران پخت کامل آجر لفتون نیز مزید بر علت عدم شوره زدن آجرهای کارخانه امیران گستر شده است.

آجر لفتون قرمز رنگ چطور باعث ضد زلزله شدن ساختمان می شود؟

آجر لفتون بخاطر استحمام و مقاومت بالای آن با توجه به سوراخ هایی که دارد با استفاده از میلگردهایی که از بین آن ها عبور میکنند باعث ضد زلزله شدن دیوارهای ساختمان می شود. آجر لفتون تهران بنابراین با این آجر دیواری محکم ایجاد می شود که با زلزله های تا 8 ریشتر زلزله میتوانند دوام بیاورند و فرو نریزند.

قيمت آجر سه سوراخ

آجر قرمز سوراخدار در شرایط مختلف آب و هوایی و اقلیم های مختلف چگونه است؟ آجر لفتون تهران آجر لفتون قرمز در شهرهای بسیار سردسیر و گرمسیر تحمل بسیار بالایی دارند، این آجرها در کوره ها با دمای بسیار بالا پخت می شوند و شوک حرارتی بالایی را تحمل میکنند.

قیمت آجر لفتون قرمز تهران

کارخانه آجر امیران گستر در استان تهران واقع شده است و همین امر باعث کاهش هزینه حمل و باربری خواهد شد. آجر لفتون تهران ضمن اینکه به تمام شهر ها و شهرستان های کشور نیز آجر لفتون قرمز ارسال خواهد شد.

کوره های با آجر ثابت و آتش رونده

در این مدل از کوره ها آجر را به صورت ردیفی در سرتاسر کوره می چینند. آجر لفتون تهران آتش این کوره به صورت حرکت های رفت و برگشتی باعث پخت آجر ها خواهد شد.

کوره آجر پزی با آجر رونده و آتش ثابت

این مدل از کوره های آجر پزی دارای تونل آتش بوده به گونه ای که آتش حجیمی در وسط آن روشن می باشد. در این شیوه آجرها با استفاده از نوار نقاله از ابتدای این تونل وارد و از انتهای آن خارج می شوند و آجر لفتون تهران عملیات پخت در طی این مسیر انجام می شود. این شیوه از پخت آجر تقریبا مکانیزه بوده و از حالت سنتی خود خارج شده است.

کوره های با آجر ثابت و آتش ثابت

در کوره های با آجر ثابت خشت ها را به صورت دایره وار ولی با فاصله بر روی یکدیگر مانند برجی قرار می دهند. این فاصله ها برای عبور راحت و پخت بهتر آجرها در کوره می باشد. آجر لفتون تهران سپس آتش کوره را روشن کرده و زمان می دهند تا آجرها پخته شود.

خرید آجر لفتون

یکی از انواع آجرهای مورد استفاده در ساختمان، آجرهای لفتون است. آجرهای لفتون دارای سوراخ‌هایی هستند و از خاک رس ساخته شده و در کوره پخته می‌شوند. بهترین خاک رس برای پخت آجر در اصفهان یافت می‌شود. آجر لفتون تهران انواع مختلفی از آجر لفتون وجود دارد، اما آجر ده سوراخ پرکاربردترین نوع است.

سفال

لفتون قرمز (سفال) یکی از انواع آجرهایی است که در صنعت ساختمان استفاده می‌شود. یکی از مزایای آجر لفتون قرمز (سفال) این است که می‌توان از آن برای ایجاد دیوارهای حائل و غیر حائل استفاده کرد و آجر لفتون تهران پس از ایجاد دیوار و حصار می‌توان از آن به عنوان نما استفاده کرد، بدین معنی که نیازی به ایجاد یک نمای جدید نیست.

لفتون قرمز

سوراخ‌های آجر لفتون برای کاهش وزن آجر و عایق‌بندی و همچنین ایجاد خلاء ساخته می‌شوند. آجر لفتون در دو رنگ زرد و قرمز تولید می‌شود و سایز بزرگ آن در دیوارهای چینی حیاط، حصارها و ویلاها، آجر لفتون تهران سوله‌ها و حیاط استفاده می‌شود و سایز کوچک آجر لفتون برای خط کشی دیوار اتاق‌ها، تراس‌ها، حمام، توالت و سقف استفاده می‌شود.

مشخصات آجر لفتون

این نوع آجر مقاومت بسیار بالایی برای ساخت دیوار های حایل و متحمل وزن بالای بار می باشند. طریقه چیدمان این آجر ها به صورت پازلی بوده می باشد تا مقاومت دیوارها را در برابر تحمل فشار بالا ببرد. آجر لفتون تهران این مدل آجرها در دو اندازه قالب بزرگ و قالب کوچک تولید می شوند

ابعاد آجر لفتون کوچک

ابعاد آجر لفتون کوچک در دو اندازه 5 و 5.5 سانتی متر می باشد و وزنی حدود 750 و 800 گرم دارند که در بسته های 14 تا 16تایی به بازار عرضه می شوند. آجر لفتون تهران آجر لفتون قالب بزرگ نیز در اندازه های 5 و 5.5 و وزنی حدود 900 و 1200 در بسته های 14 تا 16 تایی عرضه می شوند.

علت قرار دادن سوراخ در سطح آجر لفتون چیست؟

به منظور کاستن از وزن آجر و به دلیل اینکه هزینه حمل و نقل آجر به محل انجام پروژه بالا نرود و همچنین استفاده کمتر از مواد اولیه برای تولید، آن ها را به شکل سوراخ دار تولید می کنند. آجر لفتون تهران یکی دیگر از دلایل وجود سوراخ در آجر لفتون را می توان چسبندگی بیشتر ملات و آجر دانست به این دلیل که زمان قرار دادن آجر بر روی سیمان، اندکی از ملات به داخل سوراخ ها نفوذ می کند

آجر لفتون چیست

آجر لفتون یکی از پرکاربردترین آجرها در صنعت ساختمان سازی است. آجر لفتون تهران شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا به این آجرها لفتون گفته می‌شود؟ جالب است بدانید که لفتون یکی از روستاهای اصفهان است که برای اولین بار این نوع آجر را تولید کردند. به همین دلیل این آجرهای سوراخ دار را لفتون می‌نامند.

آجر لفتون چیست
آجر لفتون چیست

 

قيمت آجر بهمني قرمز

معمولا آجرهای لفتون در دو رنگ زرد و قرمز تولید می‌شوند. بیشترین کاربرد سایزهای بزرگ این آجرها در ساخت حصار برای ویلاها، باغ‌ها، دیوار چینی نواحی باز وسیع و … است. آجر لفتون تهران از سایز کوچک آنها نیز برای دیوار چینی اتاق‌ها، بالکن‌ها، ساخت سقف‌های تیر آهنی و … استفاده می‌شود.

انواع آجر لفتون

آجر لفتون تهران آجر لفتون دارای انواع مختلفی می‌باشد که در رنگ‌های مختلف و سایز‌های گوناگون تولید می‌شوند. انواع آجر لفتون عبارتند از:

آجر لفتون دوقلو

آجر لفتون تهران نام دیگر این نوع آجر ۱۰ سانتی است. آجر لفتون دوقلو بعد از ساخت صادر می‌شود و بیشترین میزان صادرات به عراق است. این نوع آجر به سفارش مشتری تولید می‌شود.

آجر لفتون نیمه

آجر لفتون تهران این آجر یکی از انواع آجر لفتون است که دارای ۵ سوراخ است. به همین دلیل به این آجر، لفتون نیمه می‌گویند. همچنین نام دیگر آن آجر ۵ سوراخ یا آجر آب و خاک می‌باشد.

آجر لفتون ۱۰ سوراخ ۴ سانتی

آجر لفتون تهران از آجرهای لفتون برای نما و همچنین ساخت سازه استفاده می‌شود. این نوع آجر قدیمی‌ترین نوع آجر لفتون است که در شهر اصفهان تولید می‌شود.

آجر لفتون ۱۰ سوراخ ۷ سانتی

آجر لفتون تهران این آجر در دسته آجرهای قالب بزرگ است که به آن لفتون عراقی نیز می‌گویند. آجر لفتون ۷ سانتی ارزان‌تر از انواع دیگر آن است.

آجر لفتون ۱۰ سوراخ ۵.۵ سانتی

آجر لفتون تهران آجر لفتون ۵.۵ سانتی جزء آجرهای قالب بزرگ می‌باشد که در اجرای نمای سوله، کارخانه و کارگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آجر لفتون ۱۰ سوراخ ۵ سانتی

همانطور که می‌دانید آجر لفتون از خاک رس تولید می‌شود و پس از تولید توسط خشک کن، خشک می‌شود و به شکل آجری که به دست مصرف‌کننده رسیده است، می‌شود. آجر لفتون ۵ سانتی جزء آجرهای قالب کوچک هستند. آجر لفتون تهران کاربرد این آجر بیشتر در نما و در برخی از ساختمان‌ها برای سازه است.

دیوار چینی

اصلی‌ترین کاربرد آجر لفتون دیوار چینی، نمای سوله و اجرای سقف می‌باشد. این نوع آجر در دیوارهایی که وزن یا فشار را تحمل می‌کنند، استفاده می‌شود. این آجر برای نمای بیرونی شومینه و قسمت‌های داخلی ساختمان بیشتر استفاده می‌شود. آجر لفتون تهران امروزه از آجرهای نسوز برای نما و دیوارهای بیرونی شومینه استفاده می‌شود.

mweb_ahan
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *