آجر فشاری قیمت

آجر فشاری قیمت

آجر فشاری قیمت

آجر فشاری قیمت برخی از ساختمان های آجری به دلیل زیبایی آجری خود متمایز هستند. این امر به ویژه برای آنهایی که از آجر فشرده ساخته شده اند، آجری قدیمی تر، که از دهه 1860 تا اوایل قرن بیستم رایج بود، صادق است. دارای سطح صاف، حتی لبه های تیز، و اتصالات ملات بسیار نازک است.

آجر فشاری قیمت

آجر از خاک رس خشک و بسیار ریز ساخته می شد که تحت فشار زیاد توسط پرس های هیدرولیکی یا پیچی در قالب ها فشرده می شد و تقریباً بلافاصله بدون فاز خشک شدن میانی در کوره پخت می شد. آجر فشاری قیمت استفاده از خاک رس خشک حداقل انقباض را تضمین می کند. آجر فشرده متراکم تر و سخت تر از آجر معمولی است و میزان جذب بالاتری دارد.

آجر فشاری قیمت
آجر فشاری قیمت

آجر فشاری دانه ای

آجر فشرده گران تر از آجر معمولی بود، آجر فشاری قیمت بنابراین به عنوان آجر روی دیوار پشتیبان آجری معمولی نصب می شد. این آجرها تقریباً همیشه در یک برانکارد با اتصالات عمودی که نیمی از آجر را تکان می دهند قرار می گیرند. رایج ترین روش برای بستن آجر رویی به دیوار پشتیبان، استفاده از آجر بریده شده و سربرگ های کور بود

قیمت آجر فشاری دانه ای

ساختمان با آجرهای مشترک مزایای زیادی دارد. آجر فشاری قیمت آجرهای معمولی استحکام، دوام و خواص عایق را ارائه می دهند. مواد موجود در انبار خام 3 نوع عام شامل: عوام اکسترود شده، عوام فشرده خشک و عوام سبک وزن.

آجر معمولی

آجرهای معمولی اکسترود شده آجری مقرون به صرفه هستند که می توان از آن برای ساخت و ساز یا پروژه های خانگی استفاده کرد که در آن صورت ها پنهان یا پوشانده می شوند. آجرهای اکسترود شده با عبور دادن خاک رس از درون قالبی ساخته می‌شوند که سوراخ‌هایی ایجاد می‌کند و سیم‌های بریده‌شده را ایجاد می‌کند. آجر فشاری قیمت سوراخ‌ها وزن آجرها را کاهش می‌دهند و استفاده از آن‌ها را ارزان‌تر و راحت‌تر از پرس خشک می‌کنند و سطوح ناهموار، اعمال پوشش‌هایی مانند رندر سیمانی را آسان‌تر می‌کنند.

مرحله توسعه

مرحله توسعه آجرهای فشرده خشک مدت‌هاست که سپری شده است، و ما اکنون در حال بررسی جزئیات جزئی برای بهبود محصول و کاهش هزینه‌ها – به ویژه دومی هستیم. قصد من توصیف روند نیست، آجر فشاری قیمت بلکه برخی از سوالاتی است که ما را آزار می‌دهد و برخی دیگر که محدودیت‌های فرآیند را مشخص می‌کنند، و من فرصتی خواهم داشت که از موضوع خود دور شوم و در مورد روند گل تخطی کنم.

قیمت آجر کوره ای

کنوانسیون اخیر تولیدکنندگان آجر ماسه آهکی نشان می دهد که آنها در حال گذراندن مشکلات فرآیند خاک رس خشک هستند و این خوش شانسی برای آنها است که روند آنها زودتر مطرح نشده است، آجر فشاری قیمت زیرا تجربیات ما باعث توسعه پرس شده است. و آجرهای ماسه آهکی را ممکن ساخت.

بادامک غلتکی

بادامک غلتکی فشار کاملاً متفاوتی می داد. در حالی که فشار اعمال می شد، هر دو پیستون بالا و پایین در قالب پایین می آمدند، اما یکی از بالاها سریعتر از پایینی. آجر فشاری قیمت در پایین ضربه حرکت معکوس شد و پیستونهای پایینی سریعتر از بالا حرکت کردند تا فشار نهایی که پیستون بالایی به سرعت بالا آمد و آجر به بالای جعبه قالب بلند شد و خارج شد.

قیمت آجر فشاری قرمز

انواع فشار مستقیم مراکز گرانوله یا “ضعیف” بسیار مورد بحث را تولید می کردند، و محدوده موادی که آنها با موفقیت کار می کردند محدود بود، در حالی که روی بادامک غلتکی، کار با هر نوع ماده امکان پذیر بود. آجر فشاری قیمت آجر آهک ماسه ای در انواع فشار مستقیم قبلی مشکل دشواری بود، اما روی بادامک غلتکی، ما با موفقیت کار کردیم، نه تنها ماسه سنگ خرد شد، بلکه آنچه دشوارتر بود، خاک رس سنگ چخماق با درصد زیادی از کلسین بود.

قیمت روز آجر فشاری

در ماشین های ضامن بهبودیافته، پیستون ها با ضامن ها به میله های جانبی فولادی عظیم متصل می شوند که فشار فشار را دریافت می کنند. آجر فشاری قیمت در حالی که فشار اعمال می شود، کل مکانیسم پرس پایین می آید و بالا می رود – جعبه های قالب ثابت می مانند – و بنابراین به خاک رس حرکت ورز دادن داده می شود که مراکز دانه بندی شده را از بین می برد.

آجرهای فشرده

این آجرهای جامد با فشار دادن خاک رس در قالب های جداگانه ساخته می شوند. آنها دارای خطوط قوی هستند که مناسب خانه های سبک فدراسیون و معماری شیک تر و معاصر هستند. ظاهری مانند چوب پنبه دارد که در قسمت زیرین آن یک فرورفتگی به نام قورباغه برای کمک به کلید زدن در بستر ملات دارد. آجر فشاری قیمت آجرهای مرطوب فشرده آجرهای بسیار محکمی هستند که سطحی صاف تر و متراکم تر دارند.

سنگ‌تراشی

یافتن آجر برای تعمیر یا بزرگ‌نمایی سنگ‌تراشی تاریخی نه تنها از نظر رنگ و بافت، بلکه از نظر شکل و عملکرد به صورت مکانیکی نیاز به یافتن معادل‌هایی دارد. مشکل این است که آجرها به طرق مختلف در طول 400 سال گذشته ساخته شده اند – و به ندرت به طور یکنواخت به دلیل تفاوت در خاک رس، انقباض ناشی از خشک شدن، یا شکل گیری در طول پخت. آجر فشاری قیمت از آنجایی که تطبیق آجرهای تاریخی با درک نحوه تولید آنها در گذشته و چرایی شکل ظاهری آنها شروع می شود، در اینجا سرنخ هایی از رایج ترین انواع و ویژگی های آن وجود دارد.

فشرده (فرایند خاک رس خشک)

توسعه منطقی بعدی در آجرسازی این بود که آب را با فشرده کردن خاک رس خشک یا نیمه خشک در قالب ها با فشار زیاد ماشین آلات هیدرولیک حذف کرد. این فرآیند خاک رس خشک نه تنها نیاز به خشک کردن آجرها را قبل از پختن، تسریع در ساخت را از بین برد، بلکه آجرهایی با چگالی و جزئیات استثنایی را فعال کرد. آجر فشاری قیمت آجرهای فشرده به طور قابل توجهی سنگین، سخت و صاف، با لبه ها و شکل های تیز هستند و بنابراین برای آجرهای صورت ایده آل هستند.

قیمت آجر فشاری امروز

هجوم مواد خام طبیعی و کوره های خام این احتمال را افزایش می دهد که یک آجر مطلوب، جذاب، متمایز یا بی فایده باشد. در حالی که آجرهای مناطق با دمای بالا به سختی، استحکام بالا و بادوام تبدیل می‌شوند، آجرهای مناطق با دمای پایین کمتر پخته می‌شوند، کم استحکام هستند و کمی بزرگ‌تر و سبک‌تر از آجرهای سخت پخت می‌شوند. آجر فشاری قیمت آجرهای کمتر پخته شده نیز متخلخل تر و جذب آب بیشتری داشتند و آنها را برای فضای بیرونی و قرار گرفتن در معرض آب و هوا نامناسب می کرد.

قیمت آجر معمولی

رنگ آجر اولیه با توجه به مواد معدنی رسی و کنترل محدود سازندگان بر روی آنها بسیار متفاوت است. رنگ های کلاسیک قرمز یا نارنجی از حضور 5 تا 6 درصد اکسید آهن، یک ترکیب آهن، ناشی می شود. محتوای آهک باعث تولید آجرهای کرم، زرد یا سبز می شود. منیزیم و آلومینا منبع آجرهای گاومیش رنگ هستند. آبی و بنفش نیز رایج هستند. آجر فشاری قیمت آجرها را همچنین می‌توان با روش‌هایی مانند لعاب نمک (کلرید سدیم اضافه شده در هنگام پخت) یا بعد از قرن نوزدهم، لعاب‌های رنگی واقعی رنگ کرد.

قالب گیری (فرایند گل نرم)

از دوران پیش از تاریخ تا قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، آجرها با بسته بندی دستی خمیر نرم، خیس و خاک رس در قالب های چوبی یا فلزی بعدی به صورت دستی ساخته می شدند تا هر بار یک تا شش آجر را تشکیل دهند. پس از قالب گیری، این آجرها توسط هزاران آجر گذاشته شدند تا قبل از پختن در کوره خشک شوند. آجر فشاری قیمت در دهه 1800، ماشین‌ها مرحله قالب‌گیری را تا حدودی مکانیزه کردند، اما فرآیند اصلی یکسان باقی ماند.

قیمت هر ماشین آجر

آجرهای قالب‌گیری شده به راحتی توسط قورباغه شناسایی می‌شوند، تورفتگی که معمولاً نام سازنده را دارد. قالب‌گیری از گل نرم و همچنین خشک کردن و پختن بعدی، معمولاً باعث ایجاد برآمدگی‌های کمی گرد (لبه‌ها) و گوشه‌ها و شکل ناقص می‌شود. همچنین ممکن است ابتدا قالب ها را در آب یا ماسه فرو کنید تا به قالب گیری کمک کند. آجر فشاری قیمت این آجرهای آب خورده دارای اضلاع نسبتاً صاف اما لبه ها و گوشه های گرد بودند.

قیمت هر ماشین آجر
قیمت هر ماشین آجر

سیم برش (فرایند گل سفت یا اکسترود شده)

سازندگان آجر در دهه 1830 ماشین‌هایی را امتحان کردند، اما مکانیزاسیون واقعی باید منتظر می‌ماند تا بخار قدرت ترکیب کامل خاک رس و مواد را فراهم کند و سپس آن را به عنوان یک خمیر سفت دستکاری کند. در حالی که یک ماشین گل سفت اولیه در سال 1852 کامل شد، اختراعی که واقعاً صنعت را به حرکت درآورد، فرآیند سیم برش بود که در سال 1863 ثبت شد. آجر فشاری قیمت در اینجا یک خمیر خشک‌کننده و سفت از طریق قالب اکسترود می‌شود (مانند ساخت ماکارونی) تا یک ماده مداوم تولید شود.

روبان سفالی

روبان سفالی که سپس با سیم هایی روی چرخ چرخان به آجر (مانند پنیر) بریده می شود. سیم ممکن است آجرها را در دو طرف آنها (آجرهای برش خورده) یا انتهای آنها (آجرهای برش انتهایی) قطع کند. آجرهای تولید شده از نظر ترکیب بسیار سازگار هستند و به دلیل سیم چاقو مانند، کناره‌ها و لبه‌های دقیقی دارند. آجر فشاری قیمت آجرهای سیمی در سراسر دوران ویکتوریا برای آجرکاری تصفیه شده محبوبیت بیشتری پیدا کردند و به هر شکلی، امروزه اکستروژن فرآیند غالب است.

آجر سفالی

آجرسفالی یا اجر ایتال وزن بسیار سبکی دارد و استفاده از آن سرعت اتمام پروژه ساخت را بالابرده و به سبک سازی سازه کمک می نماید. آجر فشاری قیمت این آجر در کوره های سفال پزی تولید می شود و قیمت آن در مقایسه با سایر آجرها کمتر است.

شکل اجر سفال

شکل اجر سفال همانند بلوک های سوراخ دار است و از آن ها در ساخت تیغه های جدا کننده و دیوارهای غیر باربر استفاده می شود. آجر فشاری قیمت این آجرها عایق خوبی برای گرما و صوت می باشند و پایداری بسیار بالایی دارند.

آجر سفال ده سوراخ

قطر اجر 10 سوراخ بین 5.1 تا 5.2 سانتی متر بوده و همان طور که از نام آن پیداست، آجر فشاری قیمت در سطح آن 10 سوراخ وجود دارد. وجود این سوراخ ها باعث می شود میلگرد درون آن ها قفل شود. این امر مقاومت ساختمان در برابر زلزله بالا می برد.

آجر فشاری

آجر فشاری در ساختمان سازی به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. این آجرها با دست خشت زنی می شوند و برای پخته شدن در کوره های آجرپزی حرارت می بینند. آجر فشاری قیمت اجر فشاری یا آجرسنتی در مرحله سفت کاری ساختمان کاربرد دارد و به علت مقاومت فشاری بالا در ساخت دیوارهای باربر، طاق های ضربی و تیغه های جدا کننده استفاده می شود.

آجر لفتون

یکی از آجر فشاری قیمت هایی که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد، آجرلفتون می باشد. این اجر در دو رنگ قرمز و زرد تولید می شود. ابعاد اجر لفتون 5*20*10 می باشد. قیمت این آجر به ابعاد آن بستگی دارد.

آجر دکوراتیو

اجر دکوراتیو نمونه ای از آجرهایی است که امروزه استفاده از آن ها در طراحی دکوراسیون داخلی زیاد به چشم می خورد. آجر فشاری قیمت این آجرها انواع مختلفی دارند و می توان با توجه به سلیقه شخصی نمونه های مناسب را انتخاب و مورد استفاده قرار داد.

آجر چارک

آجرچارک به اندازه یک چهارم طول یک اجر می باشد. ابعاد این نوع آجر۵٫۵×۱۰×۵٫۵ سانتی متر می باشد. آجر فشاری قیمت آجرچارک در پیوند کله راسته در دیوار 35 سانتی متری و پیوندهای خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

آجرقزاقی

یکی از قدیمی ترین آجر فشاری قیمت ها، آجر قزاقی می باشد که ساخت آن ها به دوره ساسانیان بر می گردد. آجر قزاقی دستی نمونه ای از آجرهای سنتی است که با شیوه کاملا سنتی تولید می شود.آجرپلاک نمونه ای از آجرهایی است که در دسته اجر قزاقی قرار می گیرد. آجرقزاقی قرمز با نام آجرخشتی نیز شناخته می شود.

رنگ های مختلف

آجرقزاقی در رنگ های مختلفی چون پوست پیازی، قرمز و گلبهی موجود بوده و هم چنین در ابعادی چون ۲۰*۲٫۵*۵٫۵ یا ۲۰*۱۰*۵٫۵ تولید می شود. آجر فشاری قیمت با توجه به خصوصیاتی که گفته شد متفاوت می باشد.

نانوآجر

از آن جایی که نمای بیرونی ساختمان در معرض باد و باران و عوامل زیست محیطی قرار دارد، در معرض آسیب دیدگی قرار دارد. آجر فشاری قیمت استفاده از پوشش نانو بر روی اجر می تواند از آسیب زدگی به آن جلوگیری نماید.

آجرجوش

تولید و ساخت این آجر در دمای بیش از هزار درجه صورت می گیرد. آجر فشاری قیمت این دمای بالا از خمیری شدن آجر جلوگیری به عمل می آورد. از موارد استفاده این اجر می توان به ساخت دیوار تونل ها اشاره کرد.

آجر درجه یک

 • مقاومت خوبی در مقابل خراشیدن با ناخن دارد.
 • بدون هیچ گونه شن، سنگریزه، یا مواد ارگانیک می باشد.
 • به خوبی پخته شده اند.
 • درصد جذب آب آجرهای درجه یک، کمتر از ۱۰% است.
 • مقاومت فشاری این اجرها حداقل kg/cm2245 و حداکثر kg/cm2280 است.
 • همگن هستند و بافت منظمی دارند.
 • همه آن ها، هم شکل و هم اندازه هستند.
 • سایز این آجرها استاندارد است.
 • دارای رنگ زرد یا قرمز یکدست می باشند.
 • شوره زدگی و گل آهک در سطح آن وجود ندارد.
 • هنگامی که به آن، با اجری از جنس خودش یا با چکش ضربه بزنید، باید صدایی شبیه سرامیک بدهد.
 • برای ساختمان هایی با طول عمر بالای 100 سال یا دارای شرایط جوی بد، مناسب می باشد.

متریال

آجرها بجز دسته بندی از لحاظ کیفیت و نوع متریال بکار رفته در آن، دسته بندی های دیگری نیز دارند. دسته بندی از لحاظ محل استفاده، که به آجرهای توکار و آجرنما تقسیم بندی می شود. آجر فشاری قیمت دسته بندی از لحاظ نوع کاربرد، که به آجرمعمولی ، آجرمهندسی و آجرنما تقسیم می شود و دسته بندی از لحاظ شکل که به آجرهره، آجرمجوف و آجرپخ تقسیم می شود.

آجر درجه دو

 • سایز این آجرها نیز مانند آجرهای درجه یک، استاندارد می باشد.
 • رنگ آن زرد یا قرمز یک شکل است.
 • تقریبا به خوبی پخته شده است.
 • شکل منظمی دارد.
 • جذب آب آن محسوس نیست.
 • درصد جذب آب آن بیشتر از ۱۰% ولی کم تر از ۱۵% است.
 • مقاومت فشاری آن در حدود kg/cm2 154 تا kg/cm2 175 می باشد.
 • سطح آن در برابر خراشیدگی با ناخن مقاومت خوبی دارد.
 • در ساختمان هایی با طول عمر پایین که طول عمر آن بیش از ۱۵ نیست، مناسب می باشد.

آجر درجه سه

 • شکل و سایز یکسان و منظمی ندارد.
 • رنگ آن قرمز کم رنگ است.
 • مقاومت فشاری آن بین kg/cm2 105 تا kg/cm2 140 است.
 • درصد جذب آب این آجرها بیش از ۱۵% است.
 • بافت همگنی ندارد.
 • وقتی بهم برخورد می کنند صدای بم و خامی می دهند.
 • اگر با ناخن سطح آن را خراش دهید، اثر آن می ماند.
 • به خوبی حرارت ندیده و خوب پخته نشده است.

مصالح پرکاربرد

آجر در انواع و اشکال متعدد، متنوع و متفاوت، همچنان از مصالح پرکاربرد در ساختمان است و نقش آن کمرنگ تر از تیرآهن و میلگرد نمی باشد. آجر فشاری قیمت هرچند قیمت تیرآهن و میلگرد در گذر زمان دستخوش نوسانات زیادی گشته است ولی آجر تقریبا نوسان زیادی را تجربه نکرده است.

وزن آجر لفتون

همان­گونه که انواع مواد و مصالح در صنعت ساختمان، بر اثر درهم ­آمیختگی با تکنولوژی، پیشرفت­ های قابل ملاحظه­ ای داشته ­اند، آجر فشاری قیمت ها نیز از گذشته تا کنون، با تحولات بسیاری مواجه شده­ اند و علاوه بر ساخت ­و ساز، در طراحی داخلی و نمای بیرونی ساختمان نیز نقش ویژه ­ای ایفا کرده ­اند.

وزن آجر لفتون
وزن آجر لفتون

تعداد آجر لفتون در هر متر مربع

هر چند امروزه به دلیل افزایش تراکم جمعیت و ساخت بناهای چند طبقه، از آجر، آجر فشاری قیمت چندان در اسکلت ساختمان‌ ها استفاده نمی شود و اسکلت‌ های فلزی یا بتنی جایگزین آن شده اند اما آجر همچنان برای نماسازی یا سایر فضاهای یک ساختمان، مورد استفاده قرار می گیرند و یکی از مصالح ساختمانی پرکاربرد و پرمصرف است.

آجر هایپرپرس

آجر هایپرپرس یک سنگ مصنوعی است که برای ساخت آن از الک گرانیتی، سنگ صدفی، آب و سیمان استفاده می شود. سیمان در چنین ترکیباتی به عنوان یک چسب عمل می کند و سهم آن نسبت به جرم کل معمولاً حداقل 15 درصد است. ضایعات معدنی و سرباره کوره بلند نیز می توانند به عنوان مواد خام استفاده شوند. رنگ محصولات بستگی به این دارد که از کدام یک از این اجزا استفاده شود. بنابراین، حذف گرانیت رنگ خاکستری می دهد و وجود سنگ صدفی، آجر را به رنگ قهوه ای مایل به زرد رنگ می کند.

آجر گری دانه ای

استحکام یک آجر پر فشار تا حد زیادی با چگالی مواد تعیین می شود که به طور متوسط ​​1600 کیلوگرم بر متر مکعب است. هر سری از سنگ مصنوعی مربوط به یک شاخص مقاومت خاص است که با M (n) نشان داده می شود، که در آن n نشان دهنده مقاومت ماده است که در محصولات بتنی از 100 تا 400 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است. بنابراین مدل های دارای شاخص M-350 و M-400 دارای بهترین شاخص های قدرت هستند. چنین آجری را می توان برای نصب دیوارهای نگهدارنده سازه استفاده کرد، در حالی که محصولات مارک M-100 به مدل های جلو اشاره دارد و فقط برای تزئین استفاده می شود.

قیمت آجر گری

با توجه به ویژگی های عملیاتی آن، این ماده شباهت زیادی با بتن دارد و با استحکام بالا و مقاومت در برابر تأثیرات تهاجمی محیطی متمایز می شود. از نظر قابلیت اطمینان و دوام، آجر پرس شده به هیچ وجه کمتر از مدل های کلینکر نیست و می تواند به عنوان مصالح ساختمانی اصلی در ساخت دیوارهای سرستون استفاده شود. از نظر بصری، تا حدودی یادآور سنگ طبیعی است و به طور گسترده در طراحی نمای ساختمان ها و نرده ها استفاده می شود.

mweb_ahan
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *