آجر بهمنی قیمت

آجر بهمنی قیمت

آجر بهمنی قیمت

آجر بهمنی قیمت . آجر بهمنی در حدود سالهای ۱۳۲۰ تا ۱۳۴۰ یک نوع آجر ابلق به رنگ‌های قرمز و زرد بنام آجر بهمنی به بازار عرضه می‌شد که بوسیله کوره آجرپزی به همین نام تهیه می‌گردید.

آجر بهمنی قیمت

آجر بهمنی از خاک رس تولید می شود. این آجرها در دو نوع مختلف از سه و چهار طرف نما ساخته می شوند آجر بهمنی قیمت . آجر های بهمنی را معمولا در رنگ های گلبهی، قرمز و زرد تولید و به بازار ارائه می کنند که رنگ زرد بیشترین کاربرد را دارد. آجر بهمنی از خاک رس ساخته می شود. این آجرها در دو نوع مختلف از سه و چهار طرف نما تولید می شوند.

آجر بهمنی قیمت
آجر بهمنی قیمت

آجر بهمنی

روش نوین و با کیفیت امروزی، وسایل فنی زیاد و امکانات فراوانی را به دست معماران داده است که با وجود مدرن بودن، وسیله ای جهت شکفتن روح حساس و زیباشناس آن ها می باشد. آجر ۱۰سوراخ آجر بهمنی قیمت البته فقط آجر وسیله شناخت این زیبایی روحی نیست و عناصر بسیاری نیز این عمل را به خوبی انجام می دهند اما فرق بین آن ها در این است که آجر قابلیت ایفای هر منظوری را دارد و باوجود گذشت قرون متمادی هنوز مدرن می باشد.

مزایای آجر بهمنی

 1. شکل تمیز و به اصطلاح «شسته رُفته» این آجر، به نما ساختمان ظاهری زیبا می بخشد.
 2. آجر بهمنی ماده‌ ای بسیار مقاوم در مقابل حرارت می باشد و در مقابل آتش‌ سوزی تا حد زیادی مقاوم می باشد.
 3. با دقت به شرایط بسیار سرد و نیاز مبرم به مقاومت در برابر این آب و هوا، امکان ساخت ساختمان با آجر لفتون به صورت دائمی امکان پذیر می باشد.
 4. وجود سوراخ از یک سو به کاهش وزن دیوار و از سویی دیگر به یکپارچه‌ ای دیوار به دلیل عبور ملات کمک می‌ کند.
 5. این آجر استحکام و مقاومت فشاری بالایی دارد آجر ۱۰سوراخ .

کاربردهای آجر بهمنی چیست؟

به طور سنتی از آجر سوراخ‌ دار در نمای بیرونی و دیوار چینی مورد استفاده قرار می گیرد، ولی اساسی ترین کاربرد این مصالح ساختمانی برای پروژه‌ های ساختمانی است که نیاز به آجری بادوام برای مقاومت در برابر رطوبت و یخ‌ زدگی دارند. آجر ۱۰سوراخ آجر بهمنی قیمت جهت استفاده در سازه‌هایی که دیوار نقش باربری دارند نیز کاربرد فراوانی دارد.

دیوارچینی

آجر بهمنی قیمت از این نوع آجر ها در دیوارچینی محوطه‌ ها، حصارباغ‌ ها، ویلا ها، سوله‌ ها، تراس‌ ها، منهول فاضلاب، حیاط منازل و زدن سقف به کمک تیرآهن استفاده می شود. پس اگر به نما آجری علاقه دارید و می‌خواهید که به ظاهر ساختمان زیبا به نظر برسد، آجر ۱۰سوراخ آجر بهمنی همان مصالحی که انتظارش را خواهید داشت. به طور مثال، آجر کلاس A به علت جذب آب پایین، انتخابی مناسب برای مناطق مرطوب خواهد بود.

قيمت آجر لفتون قرمز

در صورتی که به نمای آجری علاقه مند هستید و به نظرتان نمای زیبایی به ساختمان خواهد داد، آجر بهمنی از مصالحی است که به آن نیاز دارید. از دیگر مزایای آجر بهمنی قیمت این است که نوع کلاس A آن، آجر ۱۰سوراخ به دلیل جذب آب کم، انتخاب بسیار مناسبی برای مناطق مرطوب می باشد.

معایب آجر بهمنی

 • عایق نیست.
 • مقاومت کششی پایینی دارد.
 • تمیز کردن سطوح آجری کار سختی است.
 • در مناطق لرزه‌ای زیاد استفاده نمی‌شود.

فواید آجر بهمنی

 1. شکل و ظاهر منظم و شسته رفته ی این آجرها به ساختمان ظاهر زیباتری می دهد.
 2. آجر بهمنی به دلیل مواد اولیه ای که دارد، در برابر آتش سوزی بسیار مقاوم است.
 3. امکان ساخت ساختمان دائمی با آجر لفتون یا بهمنی امکان پذیر است.
 4. این آجر استحکام و مقاومت فشاری بالایی دارد.
 5. وجود سوراخ از یک سو به کاهش وزن دیوار و از سویی دیگر به یکپارچه ‌ای دیوار به علت عبور ملات کمک می‌کند.
 6. به راحتی برای در پروژه و هر مکانی قابل دسترس است.
 7. در برابر مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارد.
 8. تحمل بار زیادی دارد.

آجرنما

آجر بهمنی قیمت را در بازار به نام آجرنما نیز شناخته می شود و برای آجر نمای بیرونی ساختمان استفاده می شود. با اینکه امروزه به دلیل گسترش ساخت نمای سنگی، استفاده از نمای آجری به شدت کاهش یافته است، ولی دلیل این، به خاطر فواید نمای سنگی نیست، بلکه به دلیل جریان مدگرایی حاکم بر صنعت ساخت‌ و ساز است.

قيمت آجر سه سوراخ

آجرهای بهمنی را معمولا در رنگ های گلبهی، قرمز و زرد تولید می کنند که رنگ زرد بیشترین کاربرد را دارد. آجر بهمنی از خاک رس تهیه می شود. این آجرها در دو نوع مختلف از سه و چهار طرف نما تولید می شوند . برای این که بهترین انتخاب را در آجر داشته باشید باید با کارخانه های پخش مصالح ساختمانی به عنوان نماینده اصلی آجر در اصفهان در ارتباط باشید.

قيمت آجر 10 سوراخ تبريز

راحت ترین تعریف برای آجر این است که: آجر یک نوع سنگ مصنوعی است . آجر بهمنی قیمت این نوع سنگ از پختن خاک رس مرغوب تهیه می شود. این آجر با استخوان بندی اصلی بدست می آید و انتخاب ابعاد و رنگ آن بسته به سلیقه و نوع نیاز هایمان متغیر است. بخاطر قدمت طولانی معماری در ایران باستان تا به امروز، آجر ها هم در ساخت بناها پر مصرف بوده اند.

قيمت آجر سوراخ دار قرمز

بنابراین مصرف آجر از قدیم الایام تا سال های ۱۳۴۰ در ایران باستان پرطرفدار بوده است. امروزه هم در بناهای شهرهای مدرن مانند تهران هم از آجر استفاده می کنند. آجر بهمنی قیمت این بناها زیبایی خاصی به بافت شهری می دهد. از جمله نمونه های آن در تهران را، میتوان در خیابان فردوسی تهران یافت.

انواع آجر بر اساس شکل

آجر بهمنی قیمت در اینجا مجدد و بطور خلاصه به بازگوی انواع آجر ها از لحاظ شکل می پردازیم.

آجرهای توخالی

حجم سوراخ ها یی که از آجر های توخالی گذشته اند، ۲۵% می باشد. و در ابعاد و سایز این سوراخ ها محدودیت وجود ندارد. در تولید آجرهای توخالی آجر بهمنی قیمت مانند آجرهای سوراخ دار معمولا از روش دکسترودر استفاده می کنند.

آجر های توپر

آجر بهمنی قیمت در آجرهای توپر حجم سوراخ های بکار رفته در آن ۲۵ درصد می باشد. در این نوع آجرها سوراخ ها بطور کامل یا تقریبی از میان آجر می گذرد.

آجر های متخلخل

در این آجرها حجم منافذ و سوراخها بیش از ۲۰% نمی باشد. باید در نظر گرفت که این آجرهای متخلخل را با روش هایی مثل روش های پرسی تولید می کنند. آجر بهمنی قیمت نکته مورد توجه این است که آجرهای متخلخل معمولاً با روش های پرسی تولید می شوند.

آجرهای سوراخ دار

آجر بهمنی قیمت حجم سوراخ ها در آجرهای سوراخ دار از ۲۵% تجاوز نمی کند. آجرهای سوراخ دار را معمولا با روش دکسترودر یعنی برون رونده تولید می کنند.

آجر با ظاهر مخصوص

آجر بهمنی قیمت این آجرها ظاهری هندسی دارند . البته شکل مکعب مستطیل در ان ها نیست.

انواع آجر از نظر کیفیت

آجر بهمنی قیمت از نظر کیفیت آجر ها را می توان به چند دسته تقسیم کرد :

آجر ویژه

این آجرها دارای کیفیت ویژه هستند. از آن جایی که این آجرها در شرایط سخت و ویژه به کار می برند. شرایط سختی مانند مناطقی که پر اب یا یخ زده اند .
آجر بهمنی قیمت این مناطق شامل فرش پیاده روها، دیوارهای حائل، کانال های فاضلاب، و از این قبیل مناطق است.

آجر توکار

آجر بهمنی قیمت مهمترین مصرف این نوع آجر برای مصارف معمولی می باشد. این آجرها بسیار با کیفیت هستند و برای مصارف داخلی استفاده می شوند.

آجر معمولی

کیفیت این نوع آجر ها معمولی است. بنابراین آجرهای با کیفیت معمولی دوام کمتری نسبت به آجرهای با کیفیت بالاو ویژه دارند. بخاطر همین از این آجر ها
آجر بهمنی قیمت بیشتر در نماهای خارجی ساختمان ها استفاده می کنند. یعنی در نما های خارجی ساختمان این نوع آجرها دوام دارند.

قيمت روز آجر فشاری

آجر بهمنی قیمت همچنین به عنوان یکی از مصالح ساختمانی از دیرباز مورد استفاده بوده است. مصرف آجر به عنوان مصالح ساختمانی در ایران سابقه باستانی دارد. از بناهای باستانی مشهوری که در ساخت آن از آجر استفاده شده می توان به طاق کسری اشاره کرد.

مسجد جامع اصفهان

مثال دیگر کف دالان مسجد جامع اصفهان است که به وسیله آجر هایی مفروش شده است که در زمان ساسانیان برای ساخت آتشکده بکار رفته بود. به طور کلی استفاده از آجر در طول تاریخ ایران بسیار گسترده بوده و بناهای بیشماری اعم از آتشکده، مسجد، ساختمان های مسکونی و… به وسیله آجر در آجر بهمنی قیمت ایران ساخته شده اند.

آجر بهمنی چیست؟

آجر بهمنی قیمت از خاک رس و تحت گرما تولید می‌شود که اغلب در رنگ‌های قرمز، گلبهی، و زرد می‌باشد. این آجر را با ظاهر بسیار منحصربه فردش می‌شناسند، وجود سوراخ و شکل کاملاً مکعبی و مستقیم با گوشه‌های تیز، از جمله مشخصات ظاهری این آجر هستند.

آجر بهمنی چیست؟
آجر بهمنی چیست؟

هوا در خاک آجر

هوا از نظر فیزیکی به دو طریق در ساختمان خاک موثر است یکی این که تولید کشش سطحی مینماید و دیگر اینکه هنگام مرطوب شدن خاک خشک، مقداری هوای محبوس در خاک حاصل میشود که اگر راه گریزی نداشته باشد به متلاشی شدن توده خاک منجر میگردد.از نظر شیمیایی وجود هوا، رسوب کلرید های آهن و آلومینیوم را تسهیل کرده و توام با گاز کربنیک هوای خاک، موجبات حلالیت کلسیم و سایر یون های موثر در دانه بندی خاک را فراهم آجر بهمنی قیمت میسازد.

رنگ آجر

رنگ آجر به نوع و میزان ناخالصی های موجود در مواد اولیه، اکسید های فلزی رنگی به خصوصی اکسید آهن و درجه حرارت پخت آجر در کوره بستگی دارد.
کاهش یا افزایش درصد جزئی از یک اکسید رنگی خاص( حتی ۰.۱ درصد) موجب میگردد رنگ جدیدی حاصل گردد. آجر بهمنی قیمت البته چگونگی پخت و حرارت اعمال شده نیز بر روی رنگ نهایی آجر تاثیر میگذارد.

دانه بندی خاک آجر

دانه بندی در رس ها حائز اهمیت است واندازه دانه های رس به طور معمول کمتر از ۰.۰۰۲ میلی متر است و دارای شکلی سوزنی، پولکی، صفحه ای،
نواری و… است. خاصیت چسبندگی خاک رس به علت دانه ریزی و شکل دانه های آن است، آجر بهمنی قیمت تماس دانه ها با همدیگر در یک سطح است، به طور معمول دانه های درشت تر ا ز۰.۰۶ میلی متر کروی شکل هستند و تماسشان با یکدیگر نقطه ای است.

قيمت آجر فشاري شبستر

دانه های ریزتر از ۰.۰۰۲ میلی متر در خاک رس مقدارش از ۲۰ تا ۳۰ درصد تجاوز کند، برای آجر مناسب نیست زیرا آجر ترک برمیدارد. برای داشتن آجر مرغوب در صورتی که مقدار ماسه آن کم باشد می بایستی مقداری ماسه بین ۱۰ تا ۱۵ درصد به خاک رس اضافه نمود، ماسه در این حالت نقش استخوان بندی آجر را دارد، آجر بهمنی قیمت فضای بین دانه های ماسه را خاک رس پر میکند.

بافت آجر

اعمال نقش و بافت به آجر همانند روش های سنتی مربوط به مرحله قبل از پخت و در مرحله قالب گیری است. پس از بیرون آمدن رس از لوله و قبل از پخت آجر در کوره این عمل صورت میگیرد. آجر بهمنی قیمت برخی نقش ها که عمیق تر هستند جهت بافت دهی به آنها از قالب استفاده می کنند و برخی از نقش های آجری میتوانند برجسته باشند.

قيمت آجر فشاري کنگاور

در شیوه های آجر های ماشینی ابزارهای ویژه ای برای بافت دهی به آجر و ایجاد سطوح زبر وجود دارد. با ابزار سیم برش آجر را می بررند و بدین وسیله سطح آجر دارای ناهمواری یا زبری خواهد شد. آجر بهمنی قیمت یا سطوج آجر را خراش داده یا برس میزنند، با استفاده از این موارد بی نظمی در بافت یا ناهمواری یا زبری در سطح آجر ایجاد میشود. بافت سطحی آجر ها در گروه های شیشه ای، شبکه ای، پوست درختی، سطح متخلخل، شیار های یک سویه طبقه بندی میشوند.

قيمت هر تن آجر فشاری قم

آجر را میتوان با ماسه یا آب ساب زد و بر روی آن خطوط برجسته افقی یا قائم و یا سایر نشانه ها را نقش زد. سطح آجر های ماشینی معمولی و آجر های نمای ویژه صاف است. آجر بهمنی قیمت بافت مناسب آجر های دست ساز، ناشی از فشار یکنواخت دست روی خاک رس برای متراکم کردن آنها هنگام قالب گیری است.

سفارش آجر بهمنی درجه یک با قیمت پایین

سفارش آجر بهمنی درجه یک: از جمله مصالح ساختمانی مهم در ساختمان سازی و نمای ساختمان، آجر ها هستند. از انواع آجرهای مصرفی آجر بهمنی
می باشد. آجر بهمنی قیمت را می توان در چند منظور استفاده نمود. مثلا در نمای ساختمان و نیز در دیوار چینی از آن ها استفاده می کنند. آجرهای بهمنی را معمولا در رنگ های گلبهی، قرمز و زرد تولید می کنند که رنگ زرد بیشترین کاربرد را دارد.

قیمت آجر بهمنی

در حال حاضر آجرهای بهمنی در کارخانجات مختلفی تولید می شوند و به همین علت این آجرها در تنوع سایز بالایی عرضه می شوند. این آجرها با توجه به نوع کوره ای که در آن ها پخت می شود دارای قیمت های مختلفی هستند و در این میان معروف ترین کوره های پخت آجر کوره های هوفمان و تونلی هستند. آجر بهمنی قیمت از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت آجر می توان به خاک مورد استفاده و نیز نوع آسیاب اشاره کرد.

نمای بیرونی

به طور سنتی از آجر سوراخ‌ دار در نمای بیرونی و دیوار چینی مورد استفاده قرار می گیرد، ولی اساسی ترین کاربرد این مصالح ساختمانی برای پروژه‌ های
ساختمانی است که نیاز به آجری بادوام برای مقاومت در برابر رطوبت و یخ‌ زدگی دارند. آجر بهمنی قیمت جهت استفاده در سازه‌هایی که دیوار نقش باربری دارند نیز کاربرد
فراوانی دارد.

خرید آجر بهمنی

در خرید آجر بهمنی قیمت باید دقت نمود که سوراخ ها به صورت کاملا عمودی باشند. عمودی بودن سوراخ ها یکی از نشانه های کیفیت تولید این محصول است. این آجرها غالبا به صورت ۸ یا ۱۰ سوراخ تولید شده و به فروش می رسند. لازم به ذکر است که سطح مقطع مجموع سوراخ ها نباید از ۲۵ درصد سطح بزرگتر آجر بیشتر باشد. فاصله سوراخ ها از هم در هر بعد آجر نیز نباید از ۳۰ درصد طول همان بعد کمتر باشد.

قيمت هر تن آجر فشاري ملاير

عامل دیگر تاثیرگذار بر قیمت آجر بهمنی ، رنگ آن می باشد. قیمت آجر بهمنی قرمز با اجر بهمنی زرد و گلبهی متفاوت است. معمولا قیمت آجر بهمنی قرمز بیشتر از انواع دیگر می باشد. این آجرها با استفاده از خاک رس، شیل و … تولید می شوند که غالبا قیمت آجر بهمنی تولید شده با خاک رس کمتر است. درجه کیفی محصول نیز تعیین کننده قیمت آجر بهمنی می باشد. آجر بهمنی قیمت درجه ۱ از درجه ۲ بیشتر است.

کاربرد آجر بهمنی قرمز

آجر بهمنی قرمز و سایر انواع آن عمدتا در ساخت دیوارهای باربر مورد استفاده قرار می گیرند. از آجر بهمنی قیمت  برای حصارکشی باغ و ویلا، دیوارچینی محوطه، سوله، تراس و حیاط منازل استفاده می شود. همچنین می توان در ساخت منهول فاضلاب و همین طور زدن سقف به کمک تیرآهن از آن استفاده کرد. استفاده در نمای ساختمان از دیگر کاربردهای آن است.

کاربرد آجر بهمنی قرمز
کاربرد آجر بهمنی قرمز

قيمت هر تن آجر فشاري يزد

آجر بهمنی تا حد زیادی در برابر حرارت و آتش سوزی مقاوم است. این آجرها به صورت سوراخ دار تولید می شوند که این موضوع کاهش وزن سازه و همین طور یکپارچگی بیشتر دیوارها را به دلیل عبور ملات از لابه لای سوراخ آجر، در پی دارد. استحکام و مقاومت فشاری اجر بهمنی بالا است. تامین این آجر به راحتی امکان پذیر بوده و دسترسی به آن آسان است. آجر بهمنی قیمت موجب کاهش اتلاف انرژی در فصول سرد و گرم می شود. مقاومت آن در برابر مواد شیمیایی بالا است.

اجر بهمني نما

استفاده از آجر در تمام دوران طول تاریخ همراه ما بوده و تا سال­های 1340نیز ادامه داشته و بناهای بسیار زیبایی در تهران با آجر ساخته شده که نمونه های آن در خیابان فردوسی تهران هنوز موجود می باشد و اکنون به دلیل تراکم جمعیت و ساختن بناهای چندین طبقه استفاده از آجر در اسکلت اصلی ساختمان مقدور نیست و اسکلت آن را با فولاد یا بتن می­سازند از آجر بعنوان نماسازی استفاده می­کنند

موارد استفاده از آجر بهمنی نما

 • انواع نمای خارجی ساختمان با کاربری‌ های متفاوت
 • استفاده در نمای دیوارکشی محوطه
 • استفاده در نمای دیوارهای داخلی ساختمان

آجرنمای ۱۰ سوراخ یا بهمنی

این آجرها بیش تر در دیوارهای نما یا دیوارهای جداکننده و اصلی که نقش نما هم دارند بکار برده می‌ شوند. رنگ‌ های معمول آجرنمای بهمنی رنگ قرمز، گلبهی و زرد است. آجر بهمنی قیمت معمولا در ابعاد استاندارد ۵*۱۰*۵/۲۱ تولید می‌ شود .

mweb_ahan
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *